Резултати от 1 до 9 от общо 9

Необичаен шум от Panasonic CS-UE 12HKE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. ALF
    ALF е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    48
    #1

    Необичаен шум от Panasonic CS-UE 12HKE

    Здравейте.
    От няколко седмици нещо се случва с климатика и се опасявам че е тръгнал към ремонт. Симптомите са: при изключване, докато затваря ламелите се чува едно "изфучаване" за около 2 секунди. Това е. Не мисля, че е от вентилатора. Като изключим това, машината работи добре и нямам други оплаквания. Ползвам го вече девети сезон, само за охлаждане се използва. Проблеми досега не и правил.
    Някой да има идея какво може да се случва? Вероятно ще викам специалист да го види, но ми се ще да проуча малко нещата за да не ме пуснат по пързалката.
    Предварително благодаря.

  2.  
     
  3. ALF
    ALF е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    48
    #2

    Отговор: Необичаен шум от Panasonic CS-UE 12HKE

    Да довърша темата(дано да е полезна за някой). Днес идваха техници. Гледаха, мериха и заключението беше, че е развален някакъв клапан вътре в компресора. Това било стандартен дефект на тези климатици произведени през тези няколко години (да се разбира около 2005-2007 г.). При сегашните Панасоници вече било отстранено като дефект.
    Евентуален ремонт би означавал смяна на компресора (инверторен е) с крайна цена около 600 лв. Заключението - не си заслужава да се ремонтира.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #3

    Отговор: Необичаен шум от Panasonic CS-UE 12HKE

    Цитат Първоначално публикувано от ALF Виж публикацията
    Здравейте.
    От няколко седмици нещо се случва с климатика и се опасявам че е тръгнал към ремонт. Симптомите са: при изключване, докато затваря ламелите се чува едно "изфучаване" за около 2 секунди. Това е. Не мисля, че е от вентилатора. Като изключим това, машината работи добре и нямам други оплаквания. Ползвам го вече девети сезон, само за охлаждане се използва. Проблеми досега не и правил.
    Някой да има идея какво може да се случва? Вероятно ще викам специалист да го види, но ми се ще да проуча малко нещата за да не ме пуснат по пързалката.
    Предварително благодаря.
    Хмм, работи добре, нямаш оплаквания пък компресора е за смяна ???
    Щом работи не го ремонтирай, карай го колкото изкара!
    На отопление какво се случва, топли ли?
    Като си на охлаждане и решиш да го спираш му задай 30гр. да спре компресора и след 2 мин. го изключи. Виж ще има ли изфучаване или не.
    На отопление същото, само че като го спираш му задай 16гр. изчакай да спре компресора и след още 2 мин. го изключи!

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    222
    #4

    Отговор: Необичаен шум от Panasonic CS-UE 12HKE

    Тоя компресор какви други клапани ще има вътре освен suction valve или discharge valve ако е скрул ще има само дисчарж валв, който няма да му пречи на работата защото, дис-чаржа на скрула е само за да намали пулсациите в системата, но компресора си работи и без него идеално, само дето манометъра за високото стрелката започва почва да трепти, но системата си бачка..

    Аз съм имал случай на хладилник да фучи, се оказа дупчица в дисчардж тръбичката, не знам компресорите на домашните климатици дали има такава...

    Моят съвет е карай го така докато се скапи, и като се скапи вече си прецени дали си заслужава да се ремонтира климатика, или направо нов...

  6. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #5

    Отговор: Необичаен шум от Panasonic CS-UE 12HKE

    Цитат Първоначално публикувано от ALF Виж публикацията
    Здравейте.
    От няколко седмици нещо се случва с климатика и се опасявам че е тръгнал към ремонт. Симптомите са: при изключване, докато затваря ламелите се чува едно "изфучаване" за около 2 секунди. Това е. Не мисля, че е от вентилатора. Като изключим това, машината работи добре и нямам други оплаквания. Ползвам го вече девети сезон, само за охлаждане се използва. Проблеми досега не и правил.
    Някой да има идея какво може да се случва? Вероятно ще викам специалист да го види, но ми се ще да проуча малко нещата за да не ме пуснат по пързалката.
    Предварително благодаря.
    Това изфучаване на отопление или на охлаждане се чува? На отопление е напълно нормално да изфучава при изключване. Клапаните се отварят и налягането се разтоварва. Май тия майстори те мятат по пързалката. Ако климатикът работи и не мигат лампи, не му обръщай внимание.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    222
    #6

    Отговор: Необичаен шум от Panasonic CS-UE 12HKE

    A другите от тоя модел защо не правят тъй..

    Майсторе: той този с капилярка го дават, а не с ЕЕВ
    http://www.kaelte-bast.de/dateien/pa...-ue9.12jke.pdf

    Ама каквото и да е, газ до дъпка и да не ти пука...

  8.  
     
  9. ALF
    ALF е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    48
    #7

    Отговор: Необичаен шум от Panasonic CS-UE 12HKE

    zxc0: На отопление какво се случва, топли ли?

    Да, топли добре, също и охлаждаше добре лятото.

    Jack Krauser: Това изфучаване на отопление или на охлаждане се чува?

    И в двата случая се чува. Когато охлажда (и работи без да изключва вътрешното тяло) звукът се чува когато аз изключвам климатика. Когато работи на отопление от време на време вътрешното тяло се изключва само и след време пак си се включва, при всяко изключване се чува изфучаване.

    Както и да е. Вече пуснаха парното и не ми трябва климатик. Ще видим напролет как ще е положението. Колкото изкара - толкова.
    Благодаря за коментарите.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    222
    #8

    Отговор: Необичаен шум от Panasonic CS-UE 12HKE

    АЛФ виж подписа ми, това е моята сентенция за живота!!!!

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #9

    Отговор: Необичаен шум от Panasonic CS-UE 12HKE

    Това с клапъните на компресора е баламосване по онова време имаше дефектна серия и доста компресори сменихме, но симптомите бяха тотално различни....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. PANASONIC CS-UE 12HKE с грешка Н33
    От frick във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 10
    Последно: 07-12-14, 21:38
  2. Днес си купих TE-12HKE. Мнения и коментари?
    От ivondera във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 27
    Последно: 08-05-11, 11:21
  3. Необичаен проблем: "Winows - No disk"
    От Andysan във форум Windows
    Отговори: 11
    Последно: 06-12-07, 16:42
  4. Необичаен феномен споходи човечеството
    От Lupus във форум Коментирай новина
    Отговори: 5
    Последно: 04-05-06, 11:34
  5. Необичаен проблем с кутия
    От apex във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 12-11-04, 15:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе