Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 70

Молба за правен съвет - дело срещу Виваком

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #46

    Отговор: Молба за правен съвет - дело срещу Виваком

    Цитат Първоначално публикувано от pilot Виж публикацията
    Накъде!? Към тези дето още се ослушват за прекратяването на договора с три такси...

    ЩО.при ВИВА,ако си фирма-НЕ МОЖЕШ...........

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #47

    Отговор: Молба за правен съвет - дело срещу Виваком

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Ползвам Мтел от почти основаването и - не съм имал сериозни грижи с тях. Помня преди няколко години имаха срив поради подмяна софтуера но и тогава освен забавянето на сметките не е имало други грижи... А тези легенди за надписването на сметки - никакви доказателства само приказки най-вероятно от конкуренцията...
    Легенди викаш... Как ти звучи следната "легенда", сметка 25 лв за ползУван ИНТЕРНЕТ на Vodafone 225!!!

  4. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #48

    Отговор: Молба за правен съвет - дело срещу Виваком

    Цитат Първоначално публикувано от wrathchild Виж публикацията
    Легенди викаш... Как ти звучи следната "легенда", сметка 25 лв за ползУван ИНТЕРНЕТ на Vodafone 225!!!
    Не знам - никак не ми звучи...
    Аз проблеми не съм имал...

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #49

    Отговор: Молба за правен съвет - дело срещу Виваком

    Това че ти не си имал , не означава че при всички е така. На тъщата и бяха начислили около 300лв , а тя почти не говори извън групата си. Такъв скандал им вдигна, чак до София стигна и да видиш как изведнъж се оказа че "системата" била сгрешила. Е как пък един път не греши в полза на клиента тая система.....

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    227
    #50

    Отговор: Молба за правен съвет - дело срещу Виваком

    Тая система явно е въведена при всички оператори. На мой приятел му бяха начислени пари за разговори на СИМ карта, която дори не беше разпечатана от целофаненото пликче (сключи договор с Виваком за пакет стационарен телефон и две карти защото му беше изгодно и прибра едната в чекмеджето на бюрото). И когато занесе картата в магазина да ги пита как се говори от нея - "Ооооооо, извинете, станала е грешка, ще я оправим...." Ако мине номера, мине...

  7. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #51

    Отговор: Молба за правен съвет - дело срещу Виваком

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Това че ти не си имал , не означава че при всички е така. На тъщата и бяха начислили около 300лв , а тя почти не говори извън групата си. Такъв скандал им вдигна, чак до София стигна и да видиш как изведнъж се оказа че "системата" била сгрешила. Е как пък един път не греши в полза на клиента тая система.....
    Системата надали може да греши. Ако има грешка то тя би била по скоро на оператор... Но не мисля, че умишлено някой ще тръгне да ти надписва сметки...
    Грешки е едно а умишлено да ти се надписват сметки друго!
    Ако някой е имал по малка сметка мислиш че ще си каже - затова по закона на Мърфи все лошото прави трайно впечатление и затова все мислим, че надписват...

  8.  
     
  9. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #52

    Отговор: Молба за правен съвет - дело срещу Виваком

    Продължавам да ви държа в течение:
    След като активираха плана ми с 10 дни закъснение и се извиниха, днес си получих и сметката.
    Като компенсация, от нея е премахната таксата за целия месец, а не само за периода, в който Виваком не изпълняваха договора си.

    Не че е адекватна компенсация за това, че ме правиха неколкократно на маймуна и в магазина им, и в кол центъра на 123, но е повече от очакваното.

    Получих и няколко препоръчани писма, че жалбата ми в КЗП е заведена и ще се разгледа, днес получих най-интересното от тях - официално писмо от Комисия за регулиране на съобщенията до Комисия за защита на личните данни.

    Писмото е във връзка с допълнителното ми оплакване, че Виваком своеволно са включили ЕГН-то ми в номера на договора.
    По този начин, те ме възпрепятстват да споделям номера на договора си с лица, неупълномощени да виждат личните ми данни.
    Явен пример е този случай:
    Искам да се оплача от неспазване на договора ми от страна на Виваком в публичното пространство. Това е мое право.
    Но поради решението на Виваком да използват ЕГН-то ми като номер на договора съм изправен пред следната ситуация:
    - да не се оплаквам публично
    - да се оплача без да цитирам номера на нарушения договор, което ме поставя в несериозно положение и е повод за съмнение в написаното от мен
    - да споделя номера на договора, с което да покажа ЕГН-то си на всички.

    Тези варианти не ми допадат и смятам, че вкарването на ЕГН в номера на договори трябва да бъде премахнато.

    В писмото от КРС до КЗЛД е цитирано като основание за изпращане самата ми жалба и някакво становище П-1437/05.08.2016 г. в което не ми е ясно какво е написано, но би било интересно да разберем...

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    86
    #53

    Отговор: Молба за правен съвет - дело срещу Виваком

    И накрая какво - нищо?!
    Аз 7 ми месец имам проблеми с тях.

  11. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #54

    Отговор: Молба за правен съвет - дело срещу Виваком

    О, напротив.
    Всъщност постигнах желаното - планът се оправи, получих писмено извинение, че грешката е изцяло в тях.
    Два месеца имаше парични компенсации, честно казано не помня какви, но по-големи от дискутираните.

    По отношение на второто ми оплакване - за използване на ЕГН-то ми като номер на договор, честно казано не знам какво е развитието.
    За което вината е в мен донякъде - имам някакво писмо от държавна институция, за което периодично намирам съобщение, но тъпо и упорито чакам държавният апарат да намери начин да ми го предаде по удобен за мен, а не за него начин....

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #55

    Отговор: Молба за правен съвет - дело срещу Виваком

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Системата надали може да греши. Ако има грешка то тя би била по скоро на оператор... Но не мисля, че умишлено някой ще тръгне да ти надписва сметки...
    Грешки е едно а умишлено да ти се надписват сметки друго!
    Ако някой е имал по малка сметка мислиш че ще си каже - затова по закона на Мърфи все лошото прави трайно впечатление и затова все мислим, че надписват...
    Не си запознат. В Мтел преди години имаше срив в базата данни и имаше масово надписани сметки, пропуснати отстъпки за безплатни минути и т.н. Беше признато публично и разбира се класифицирано като неумишлено. Но не оправиха сами нещата, а трябваше всеки потребител лично с Декларация и разпечатки от месечните си сметки да докаже несъответствията с плана си. Лично съм седял на опашка с такива клиенти да си подам Оплакването. Имах 2-3 сметки с 20 до 30лв. разлика.
    От няколко години съм на Боб без договор и оплаквания нямам.

  13. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #56

    Отговор: Молба за правен съвет - дело срещу Виваком

    Е боб какво е?
    Както писах по горе едно е надписване и друго неумишлено да се получи я срив я нещо си друго в системата... Имаха Мтел преди години проблеми със смяната на софтуера...

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #57

    Отговор: Молба за правен съвет - дело срещу Виваком

    А как ви се струва на 30км от границата да те прехвърлят на роуминг към гръцки оператор при ръчно избрана мрежа. И като направиш справка за клетката на гръцкия оператор.....ми тя на българска територия.....И им се обяснява от година и повече и даже и заинтересованост няма.....

    - - - - - - - - - -

    За Виваком иде реч.
    Този пост е редактиран от milanov; 13-12-16 в 23:44.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    86
    #58

    Отговор: Молба за правен съвет - дело срещу Виваком

    Не става, няма оправия от когато си пуснаха 4г, нета се скапа тотално и никой нищо не може да предприеме, защото реално при измерване, проблем няма.
    Боб - моб, това си е м-тел. Те пък какъв оператор са...

  17. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #59

    Отговор: Молба за правен съвет - дело срещу Виваком

    Цитат Първоначално публикувано от tufata1 Виж публикацията
    .....
    Боб - моб, това си е м-тел. Те пък какъв оператор са...
    Виртуален. Ползват техниката и мрежата на Мтел, но са на отделна сметка и билинг система.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    86
    #60

    Отговор: Молба за правен съвет - дело срещу Виваком

    Нали и аз това казах, че са оператор с едно качество.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Молба за съвет при избор!
    От nut001 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 18
    Последно: 16-08-10, 18:31
  2. Молба за съвет
    От irenaiva във форум Телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 04-08-10, 03:02
  3. Молба за съвет
    От bogy във форум Windows
    Отговори: 15
    Последно: 14-09-08, 12:09
  4. ...с молба за съвет
    От orelyt във форум Друга битова техника
    Отговори: 2
    Последно: 27-04-08, 17:29
  5. Молба за съвет
    От commguy_79 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 10-02-04, 17:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе