Страница 8 от 8 ПърваПърва ... 678
Резултати от 106 до 120 от общо 120
Like Tree43Одобрявам

Има ли някой доволен от Toshiba Daiseikai 8?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #106

    Отговор: Има ли някой доволен от Toshiba Daiseikai 8?

    Не са си го прибрали. При мене е.
    biro одобрява това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    381
    #107

    Отговор: Има ли някой доволен от Toshiba Daiseikai 8?



    Ето го къде заспива моя (13ка). Тераса лоджия 6.5 м2 с махната стеничка. Изолация там отвътре отвсякъде. Стаята е още 20м2. Малките клапи духат към стаята. Надявам се че при това положение няма да заспи.

    КОЙТО ИМА СПЯЩ ДА КАЧВА СНИМКИ И ПОДРОБНОСТИ.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Не съмненията с успиващите се машини ме впечатлява а това, че никой от засегнатите не предприема лично нещо в посока разрешаване на проблема. Чака на готово някой, който и хабер си няма от този евентуален дефект, да му го оправи Ако бях толкова мързелив хейтър, отдавна щях да съм го сменил с AUX или Midea!

    Човече, няма начин да поканя техници да спят у нас за да им демонстрирам проблема. Освен това трябва и да е супер точна прогнозата за времето когато са тук.

    2ро. Видях че тук има човек на когото са му сменили дъното защото просто няма какво да се направи. Ще видим ефекта какъв ще е.

    п.с. Как е 20ZM-Sката ти?
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от DDM87; 22-10-16 в 01:51.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #108

    Отговор: Има ли някой доволен от Toshiba Daiseikai 8?

    Към DDM87 , Като разглобяваш и махаш белите пластмасови капаци заради гресирането на втулката, направи по една снимка на следното: Като свалиш капака някъде трябва да има две или повече кръгчета с цифри вътре. Трябва да ги има на предният капак, който се вдига за смяна на филтрите, на големият пластмасов капак и на черната пластмаса където е електрониката. Това са датници и означават кога е произведен този пластмасов детайл - година, месец, а на някои може и седмица да е отбелязана. До производството на целият климатик минават не повече от 2-3 месеца максимум, а може и да е по-малко от месец. Понеже на климатиците тошиба не е означено кога са произведени така може косвено да се разбере. И да се вади заключение в някаква партида ли се забелязва или може да се срещне произволно.

    Ето на MHI 25ZM-S
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #109

    Отговор: Има ли някой доволен от Toshiba Daiseikai 8?

    Това с форсирането на макс след дефрост не е проблем на Тошиба ,повечето климатици така работят ( аз си го обяснявам с преохлаждането на температурния датчик понеже вътрешния топлообменник доста изстива при дефрост и като излезе от него климатика си мисли че е 18° примерно при зададени 22-23 ) .. проблема се решава със задаване ръчно на някоя по ниска степен на турбината което ограничава и максималните обороти на компресора ( ако ви дразни форсирането ) . Доста се е изписало назад за FH като има някакви опити да се хвали климатика .. в никакъв случай не го слагайте в спалня ,особено ако е под 20 квадрата - ще ви скъса нервите .. за хол е ок като изключим че турбината крета на 1-2 степен постоянно без да го интересува дали има да догонва 1-2 или 4-5 градуса ( във втория случай просто не ги достига ) но винаги може да се зададе ръчно 3та степен при което заработва както трябва ,за сметка на шум и течение

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #110

    Отговор: Има ли някой доволен от Toshiba Daiseikai 8?

    Много елементарно написан софтуер, това значи форсирането на макс след дефрост. Защо не заработи след дефроста на същото натоварване на което е бил преди да влезе в размразяването или увеличено с 20-30%. Да поработи така няколко минути и ако още датчика за стайна температура му дава информация, че в стаята е 18 градуса да се напъва. При положение, че работи на минимум on/off значи, че помещението е темперирано и един дефрост няма да го охлади и с 0,5 градуса. Защо да форсираш?
    Задавал съм и ръчно първа или втора. През деня отворена врата и втора степен. За спане обаче втора е прекалено шумна, първа с много уговорки става. На първа като се форсира си стига ограничението от 50%, т.е. развърта се до 1200W и понеже малката скорост на турбината не може да отнеме топлината се получава обратният ефект - пукане пращене и мирис на прегрята прах. Хубавото е, че само в декемврийските мъгли прави дефрост на около 12 часа при заледена пита. След това нито трупа скреж нито размразява. Изтрайва се някак.

    - - - - - - - - - -

    И при мене 6-цата е консервативна като това FH, което е било при тебе. Примерно: многократно проверявано, задание 22, стайна 22 и променям заданието на 23-нищо не се случва, след 20мин променям на 24-нищо не се случва. Ако дам 25 в някои случаи се раздвижва малко, друг път пак нищо не се случва. Но това "нищо не случване" от една страна ми идва в плюс - прибирам се, в стаята 21,5. Пускам климатика на задание 24 и след първоначалното форсиране се кротва на 200W консумация и така до сутринта стайната става 23,7. Климатика работи без да изключва, вентилатор на "ауто", обороти една идея под първа и няма on/off няма форсиране.
    Сега, ако искаш веднага 24 трябва 26 задание и след час два да се намали на 24 или 23, но после цяла нощ on/off. Само събота/неделя не мога да избегна on/off, или трябва да се варя на 24,5..25 или да му слушам турбината.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #111

    Отговор: Има ли някой доволен от Toshiba Daiseikai 8?

    Цитат Първоначално публикувано от DDM87 Виж публикацията

    Ето го къде заспива моя (13ка). Тераса лоджия 6.5 м2 с махната стеничка. Изолация там отвътре отвсякъде. Стаята е още 20м2. Малките клапи духат към стаята. Надявам се че при това положение няма да заспи.

    КОЙТО ИМА СПЯЩ ДА КАЧВА СНИМКИ И ПОДРОБНОСТИ.

    - - - - - - - - - -




    Човече, няма начин да поканя техници да спят у нас за да им демонстрирам проблема. Освен това трябва и да е супер точна прогнозата за времето когато са тук.

    2ро. Видях че тук има човек на когото са му сменили дъното защото просто няма какво да се направи. Ще видим ефекта какъв ще е.

    п.с. Как е 20ZM-Sката ти?

    20ZM-Sката ми е сравнително добре, поне засега (външни температури между +4 и +10 градуса). Хистерезисът на поддържаната стайна температура е 1 градус. Минимално поддържаната температура при отопление е между 20 и 21 градуса. не се усеща присъствието и в спалнята, нито работата на външното тяло.
    Тъй като възнамеряваш да смазваш втулка, смажи и зъбните колела от дясната страна с технически вазелин. Премести сензора за стайна температура от другата страна (виж снимката), за да работи по-добре машината.
    Успех!
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    milanov одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #112

    Отговор: Има ли някой доволен от Toshiba Daiseikai 8?

    Малко ОФФ, с извинение.
    dodo_pv, твоята 20ZM-S непрекъснато ли е включена или само вечер я пускаш? При излизане от off, не тръгва ли на юруш?

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #113

    Отговор: Има ли някой доволен от Toshiba Daiseikai 8?

    Миланов, ако която и да е от машините ми някога си позволи да тръгне "на юрош" след излизане от -Off състояние, би излетяла през прозореца или се търкаляла с шутове по стълбите. Когато някая от тях се стартита в нетемперирано помещение, форсира, естествено и бързо стопля. Мицубишито съм го пробвал и в двата режима. Но не е достатъчно студено, за да съм обективен. При темперирано помещение, НЕ СЕ УСЕЩА, КОГА ВЛИЗА И ИЗЛИЗА ОТ -OFF.
    its large одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #114

    Отговор: Има ли някой доволен от Toshiba Daiseikai 8?

    Е при мене се чува. И аз си мислех, че е от студена стая, но от вчера вечерта работи и днес сутринта в стаята бе 23 градуса. Намалих го на 20 заданието и вече почти цял ден си държи 22 като включва от време на време. Ако сега не е темперирано не знам кога ще е. Ми то навън +15 градуса. Хайде няма да го барам няколко дена. Може пък това да е било....А дано....

    - - - - - - - - - -

    ...когато вдигаш капака на филтрите, погледни моля те онези малките чисълца в кръгчето, точно на средата на капака са, какво показват....

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #115

    Отговор: Има ли някой доволен от Toshiba Daiseikai 8?

    при он оф мърда ли клапите тоя модел на МХИ

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #116

    Отговор: Има ли някой доволен от Toshiba Daiseikai 8?

    При -Off вдига клапите и обдухва сензора. Не се чува движението им, ако това имаш пред вид. Клапите са по-тихи от тези на тошибите. Ако някога ги чуя и ми попречи, мога да ги фиксирам в горно положение и пак няма да има дискомфорт.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #117

    Отговор: Има ли някой доволен от Toshiba Daiseikai 8?

    няма клапи които не се чуват особено нощем когато е тишина отделно аз ги навеждам надолу на отопление( логично ) което означава пълен ход на клапите .. специално съм си подбрал модели които не пипат клапите при он-офф ..

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #118

    Отговор: Има ли някой доволен от Toshiba Daiseikai 8?

    Алекси, ако машината ти е монтирана над главата (където и е правилното място в 16 квадрата спалня), клапите не се насочват надолу, дори когато отопляваш. Когато изолацията на стените е външна, а дебелината им е почти половин метър плътна тухла, температурната разлика във височина не е особено голяма. Освен, разбира се, ако при -10 градуса външна и силен вятър не отопляваш до +30 вътре. Аз на светло и шумно не мога да спя, така че можеш да ми се довериш. Ако искаш .

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #119

    Отговор: Има ли някой доволен от Toshiba Daiseikai 8?

    Добре де що смени марката не мога да разбера аз

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #120

    Отговор: Има ли някой доволен от Toshiba Daiseikai 8?

    #####
    Този пост е редактиран от dodo_pv; 22-10-16 в 20:38.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 8 ПърваПърва ... 678

Подобни теми

  1. Toshiba Daiseikai 8
    От Mega във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 2531
    Последно: 23-01-24, 19:49
  2. TOSHIBA DAISEIKAI V
    От joro_vk във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1049
    Последно: 03-12-23, 16:55
  3. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  4. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  5. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе