Резултати от 1 до 12 от общо 12

Търся фото камера за снимане от телескоп

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    12
    #1

    Търся фото камера за снимане от телескоп

    Здравейте, понеже съм любител Астроном имам малък телескоп с който разглеждам през ясните летни нощи, звездното небе. И понеже искам да запиша на видеоклип луната при пълнолуние, а нямам за целта подходяща видео камера, бихте ли ме упътили каква ще е най подходящата и от къде мога да я закупя.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #2

    Отговор: Търся фото камера за снимане от телескоп

    Това не е никак лесна и евтина работа. С повечето огледално рефлексни фотоапарати, които имат функция за клип можеш да снимаш през телескоп, но зависи какъв е телескопа, дали фокуса му излиза достатъчно извън фокусиращото устройство за да попадне върху матрицата на апарата, дали има резба на окуляра която да се завие за т- ринг и да намериш подходящ ринг. Варианта с дигитална камера със сменяем обектив няма да го засягам, че там отиваме на няколко хиляди разход.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    12
    #3

    Отговор: Търся фото камера за снимане от телескоп


  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #4

    Отговор: Търся фото камера за снимане от телескоп

    Щом казваш, че фокусът е в окуляра няма как да стане по лесен начин, ще трябва допълнителна приставка която да го "изкара" на вън. А с тази другата камерка нищо няма да стане, даже да успееш по някакъв начин стабилно да прикрепиш камерата към телескопа и фокуса и да падне точно на обектива и, няма как тя да фокусира образа върху матрицата и.

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Отговор: Търся фото камера за снимане от телескоп

    моят е нещо от този род: Телескоп Celestron PowerSeeker 114EQ и съм правил поносими снимки с дигиталното фото при окуляра. луната излиза напълно ясна, но за пръстените на сатурн не успях да си държа ръката достатъчно стабилна

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #6

    Отговор: Търся фото камера за снимане от телескоп

    Най добре ще стане ако намериш камера с обектив с диаметър колкото на окуляра или почти същия. На камерата се слага допълнителна леща отпред за макро. и това цялото нещо трябва по някакъв начин да се свърже (навие ) на окуляра. Има такива свързващи пръстени. Но първо трябва да кажеш дали окуляра ти позволява такова нещо - т.е. има начин да се навие нещо на него.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    12
    #7

    Отговор: Търся фото камера за снимане от телескоп

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    моят е нещо от този род: Телескоп Celestron PowerSeeker 114EQ и съм правил поносими снимки с дигиталното фото при окуляра. луната излиза напълно ясна, но за пръстените на сатурн не успях да си държа ръката достатъчно стабилна
    Хубаво

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Най добре ще стане ако намериш камера с обектив с диаметър колкото на окуляра или почти същия. На камерата се слага допълнителна леща отпред за макро. и това цялото нещо трябва по някакъв начин да се свърже (навие ) на окуляра. Има такива свързващи пръстени. Но първо трябва да кажеш дали окуляра ти позволява такова нещо - т.е. има начин да се навие нещо на него.
    Мисля че със този ендоскоп http://spy-secrets.com/bg/Endoskop-v...m-IK010-.p2709 ще стане, диаметърът на окуляра на моят телескоп съответства на диаметърът на обектива на този ендоскоп.

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    Отговор: Търся фото камера за снимане от телескоп

    имам един такъв излишен, може да бъде твой на половината от обявената в сайта цена

    само да те предупредя, че не става за такива неща
    резолюцията е прекалено ниска, фокусното разстояние е 6 см и т.н.....

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    12
    #9

    Отговор: Търся фото камера за снимане от телескоп

    [QUOTEимaм eдин тaĸъв излишeн, мoжe дa бъдe твoй нa пoлoвинaтa oт oбявeнaтa в caйтa цeнa
    caмo дa тe пpeдyпpeдя, чe нe cтaвa зa тaĸивa нeщa peзoлюциятa e пpeĸaлeнo ниcĸa, фoĸycнoтo paзcтoяниe e 6 cм и т.н....][/QUOTE]

    Не ме интересува според твойто мнение дали ще стане или не, аз не се влиая от форумни мнения но търся мнения, експеримента ще покаже, но уви, ще покаже това което аз съм сметнал за вярно

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #10

    Отговор: Търся фото камера за снимане от телескоп

    ок, в такъв случай можеш да се възползваш от изгодната ми оферта за 1/2 от магазинската цена

    само дето моят е с 3м кабел, а не 5, но това е без значение за целите ти

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    13
    #11

    Отговор: Търся фото камера за снимане от телескоп

    FearMe , би ли сподилил дали този ендоскоп върши работа ,като моята идея е да бъркам в тръби .

    - - - - - - - - - -

    FearMe , би ли сподилил дали този ендоскоп върши работа ,като моята идея е да бъркам в тръби .

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #12

    Отговор: Търся фото камера за снимане от телескоп

    ами то това му е предназначението

    човек не трябва да очаква чудеса като по филмите, но става да намериш монети зад дивана, откъде капе маслото в двигателя или дали ти е запушена тръбата на мивката...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Камера PANASONIC NV-GS75 - режим на снимане?
    От ontario1 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 2
    Последно: 21-09-12, 21:01
  2. Отговори: 11
    Последно: 16-07-12, 14:46
  3. Избор на фото-апарат/камера
    От natureschild във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 4
    Последно: 27-02-12, 07:48
  4. Избор на средство за снимане?
    От Double D във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 5
    Последно: 13-06-09, 16:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе