Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 38

Климатици + конвекторни радиатори или...?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #16

    Отговор: Климатици + конвекторни радиатори или...?

    Мога да дам някой лев за този който ти подаряват.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Димитровград
    Мнения
    354
    #17

    Отговор: Климатици + конвекторни радиатори или...?

    Цитат Първоначално публикувано от Ventsislav Negentsov Виж публикацията
    Хубав е, ако цената не е проблем! За мен е безумна, меко казано, затова препоръчах българския вариант, който не е по-лош и е изпробван лично от мен. Няма никакви звуци, ако някой има проблем да си го връща гаранционно.
    Мислиш ли, че не го върнах. Държа да отбележа, че купих въпросният конвектор 2012 година и се изпозваше 1 зима. За топленето топли за харченето на ток - като змей. Но въпросното пукане си остана дори след замяна на нагревателите(уж било от тях). В следващите серии може и да са си взели поука и да сменили концепцията при нагревателната група. Последно изпозвах конвектора миналата зима и то за около 6 часа и то с информативна цел за помещение,което вече е климатизирано. За малко дете не е удачен, защото се нагрява доста,а и на ръста на детето(обикновено се монтират под прозорци). Ако е конвектор аз бих избрал Аерлейк или Адакс( даже да са с механични терморегулатори). Там нещата са мислени доста, нагревателите не са един над друг,а са от край до край един нагревател. Може да се види по размерите на два конвектора с еднаква мощност.

    Sent from my LG-D290 using Tapatalk
    Този пост е редактиран от avenger; 22-10-16 в 23:34.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #18

    Отговор: Климатици + конвекторни радиатори или...?

    А тези "лъчисти радиатори-ЦЪК" / "инфрачервени панели-ЦЪК" ? Гледам за до 10кв.м 500W препоръчват. Нещо ми малее мощността.....,

  5. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #19

    Отговор: Климатици + конвекторни радиатори или...?

    Ако не се спира никога 500W са достатъчни за 10 кв.м. изолирано помещение. Едната ми голяма баня е 10 квадрата и я отоплявам точно с 500W ,като дори работи он-офф 50 на 50% грубо. Но имам и влагоабсорбатор термопомпен Midea 400W в същото помещение, който също никога не се спира, но той си има сензор за влага и работи само когато трябва, т.е. около 30мин след баня горе долу или 2-3ч докато изсуши прането (в банята простираме). Въпросния също леко загрява помещението, тъй като в крайна сметка изразходваната електроенергия отива пак в топлина.

  6. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #20

    Отговор: Климатици + конвекторни радиатори или...?

    Теси имат сравнително евтини лъчисти радиатори, ако някой се интересува.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    101
    #21

    Отговор: Климатици + конвекторни радиатори или...?

    От няколко зими използвам в кухня подов конвектор на Теси с механичен терморегулатор. Доволен съм. При работа на ширм и/ли вентилаторна фурна звука е пренебрежим.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #22

    Отговор: Климатици + конвекторни радиатори или...?

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    А тези "лъчисти радиатори-ЦЪК" / "инфрачервени панели-ЦЪК" ? Гледам за до 10кв.м 500W препоръчват. Нещо ми малее мощността.....,
    При обикновените конвектори е ясна работата, интересуват ме тези с "извънземната технология" дето в стаята е 18градуса , а ти е топло.При Теси няма 500W. С 1kW за 10кв.м. всеки знае.

  10. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #23

    Отговор: Климатици + конвекторни радиатори или...?

    Няма значение колко точно му е мощността. Като загрее ще изключи. Нали затова има терморегулатор?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #24

    Отговор: Климатици + конвекторни радиатори или...?

    Ааааа, втори "Дайсейкай" няма да слагам. 500W за да не щрака често. А и ел. инсталацията няма да се товари.
    Въпроса е как да се различи лъчистия от обикновенния, че май се послъгва по брошурките.

  12. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #25

    Отговор: Климатици + конвекторни радиатори или...?

    Те не се чуват като работят
    https://electron.bg/tesy-rh01-150-eas-p-239909.html

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    34
    #26

    Отговор: Климатици + конвекторни радиатори или...?

    Накрая взех този който сестра ми подаряваше https://electron.bg/atlantic-f173-513020-p-69420.html . Не ми се дупчеше ламперията и му закупих крачета Пластмасови крачета за конвектори Atlantic . Само малко ме притеснява този механичен термостат. Дали ще поддържа зададената му температура в граници(дали ще има голямо колебане +-1 градус градус и половина). Гледам че степените му са до 7 + Max. не ми е ясно само ако го писна на по ниска 4-5 дали ще гори малко от 2000W ?



    п.с. В контактът който ще го включвам е в отделен токов кръг. Но кабела на конвектора е много къс. С какво сечение (и има ли някакво значение) ще трябва да е удължителя(който смятам да закупя)?
    Този пост е редактиран от vesselino; 26-10-16 в 09:13.

  14.  
     
  15. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #27

    Отговор: Климатици + конвекторни радиатори или...?

    Цитат Първоначално публикувано от vesselino Виж публикацията
    Накрая взех този който сестра ми подаряваше https://electron.bg/atlantic-f173-513020-p-69420.html . Не ми се дупчеше ламперията и му закупих крачета Пластмасови крачета за конвектори Atlantic . Само малко ме притеснява този механичен термостат. Дали ще поддържа зададената му температура. Гледам че степените му са до 7 + Max. не ми е ясно само ако го писна на по ниска 4-5 дали ще гори малко от 2000W ?



    п.с. В контактът който ще го включвам е в отделен токов кръг. Но кабела на конвектора е много къс. С какво сечение (и има ли някакво значение) ще трябва да е удължителя(който смятам да закупя)?
    Няма голямо значение сечението при 2KW, стига да е над 0.5 квадрата. Ако видиш вътре жичките какви са, ще се чудиш как работи На твое място бих го монтирал на стената, защото е красив. Моите дори съм ги монтирал пред контактите с лустер клеми, за да не се виждат контакти - няма жици, няма тръби, красота...
    По отношение на разхода, в 10 квадрата, в режим дозатопляне ще работи на он-офф постоянно, като повечето време ще е офф и средният разход не би трябвало да е > 500W.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    34
    #28

    Отговор: Климатици + конвекторни радиатори или...?

    Цитат Първоначално публикувано от Ventsislav Negentsov Виж публикацията
    Няма голямо значение сечението при 2KW, стига да е над 0.5 квадрата. Ако видиш вътре жичките какви са, ще се чудиш как работи На твое място бих го монтирал на стената, защото е красив. Моите дори съм ги монтирал пред контактите с лустер клеми, за да не се виждат контакти - няма жици, няма тръби, красота...
    По отношение на разхода, в 10 квадрата, в режим дозатопляне ще работи на он-офф постоянно, като повечето време ще е офф и средният разход не би трябвало да е > 500W.



    Ще го пробваме как работи и ако ни хареса как топли ще се монтира на стената. Това ми хареса, че не е много голям, защото като ходих да гледам във VIMAX ми се сториха някой модели много големи. Всеки казва, че топлината в помещението става много приятна не е като на климатика.

  17. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #29

    Отговор: Климатици + конвекторни радиатори или...?

    Да, така е, в БГ сме може би единствените, които ползват климатици вкъщи за отопление с цел икономия на средства. Понякога това е и единственият начин обаче. Например холът ми е 130 кубични метра и е отворен с портал към антре, който е още 60 кубични метра. Това няма как да се стопли по друг начин освен с газ/твърдо гориво или с климатици. Ако сложа конвектори и там ще ми трябват 8-10KW, което прави 2лв/час.
    По отношение на комфорта (без финансите да са някакво ограничение) аз бих подредил видовете отопление така:
    1)нискотемпературни конвектори с електронен термостат - перфектно поддържане, липса на шум, липса на мирис
    2)газ - дразни ме шума на газовите котли, имам и определени фобии от огън вкъщи като цяло
    3)централно парно - дразни ме шума от помпата, навсякъде и винаги чувам бълбукане, бучене, църцорене и т.н. звуци + цъкане на радиатори от темп.разширение. Бих разменил т.2 и т.3 принципно, но заради топлинните счетоводители и статуквото в БГ с топлофикациите съм ги подредил така
    4)климатици - тук нещата са ясни
    5)Midea
    6)всякакъв вид електрическо отопление, различно от точки 1, 4 и 5 - цъкане, щракане, вятър, бучене, пращене, виене, скрибуцане
    7)твърдо гориво, пропан бутан
    8)електрическо одеало, грейка
    ...
    Този пост е редактиран от Ventsislav Negentsov; 26-10-16 в 09:40.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #30

    Отговор: Климатици + конвекторни радиатори или...?

    Най-евтино е да си йога. По цял ден гледаш в тавана и релаксираш. Нямаш разходи за отопление и храна.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Кои са най-качествените конвекторни панели?
    От spainica във форум Електрическо отопление
    Отговори: 15
    Последно: 20-10-16, 23:11
  2. Обезвъздушаване на радиатори
    От felipe във форум Отопление
    Отговори: 7
    Последно: 29-05-15, 10:21
  3. Продавам няколко конвекторни печки Adax серия Neo
    От Samuil във форум Приключили продажби
    Отговори: 5
    Последно: 02-04-12, 23:34
  4. Продавам 2бр. конвекторни радиатори
    От joro_bul във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 01-11-11, 12:12
  5. Конвекторни електрически радиатори "ADAX" - мнения
    От gligi във форум Електрическо отопление
    Отговори: 1
    Последно: 22-10-06, 12:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе