Резултати от 1 до 5 от общо 5

screen.bg - читав магазин/сервиз за лаптопи

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #1

    screen.bg - читав магазин/сервиз за лаптопи

    Инспириран от една тема в HWBG се замислих дали не бих могъл да ъпгрейдна екрана на лаптопа си. Въпросният лаптоп е едно недоносче на Acer (серия Е5-571-ХХХХ), което забърсах от ebay преди около година и половина. За това време му добавих памет и SSD, но това което ме влудяваше бе екрана (отвратителна TN матрица по моите критерии за цветопредаване. Не вярвах даже на HWINFO, че този боклук е дело на LG-Philips, докато не го свалих, програмката се оказа права, тяхно производство беше), до вчера. Четейки темата в посочения по-горе сайт реших да проверя дали случайно няма надежда и за моя милост. Порових в нета и открих, че не е проблем да се смени дисплея. Веднага реших да си намеря такъв в Англия и да поръчам. Докато рових обаче попаднах на този магазин. Няма да крия, че се опасявам да пазарувам от БГ, просто нямам особено доверие на сънародниците си, но в случая реших да рискувам. Сайта на магазина предлага лайв чат (тук е момента да кажа, че ако ползвате Ghostery и рекламни блокери (Adblock, Adgurad), то лайв чата не функционира, затова е добре да ги изключите), пуснах питане и на мига оператор с ник "Димитър" ми писа, поразпитах имат ли нещо за моя случай и човека каза, че има наличен такъв дисплей. Проверих цените в Англия и България, сметката показа съпоставими стойности, с тази разлика, че тук го получаваш на следващия ден и има някаква гаранция. Реших и поръчах. Доставката беше до офис на Еконт. Тази сутрин си го взех и преди обяд монтирах дисплея.
    Разликата е драматична, друга дума не мога да използвам! Страшно съм доволен от обслужването и качеството на стоката от този магазин. Ако някой от вас, който чете това прецени, че желае да смени недъгавият TN дисплей на лаптопа си с IPS, то нека не се колебае и да се свърже с тези пичове. Вярно не е евтино, НО си ЗАСЛУЖАВА всяка стотинка!

    В ретроспекция - ACER E5-571-38Z3 фабрично идва с 15,6" TN дисплей с резолюция 1366х768 и гланцово покритие. От днес вече е с 15,6" IPS дисплей с резолюция 1920х1080 и матово покритие.
    Разликата е потресаваща, нямам думи да изразя вълнението си от промяната, това вече е друго нещо. Няма да си кривя душата да казвам, че е най-страхотния дисплей на света, защото не е. Работя с качествени монитори и няма как да сравнявам този дисплей с качеството на монитор EIZO, но за лаптоп мисля, че нещата са направо главозамайващи особено с оглед на това, което беше до вчера.
    Този пост е редактиран от wrathchild; 21-10-16 в 16:56.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Отговор: screen.bg - читав магазин/сервиз за лаптопи

    смяната не е чак толкова лесна, колкото може да се стори на случаен читател

    вид на кабела, посока, съвместимост с bios и т.н.

    подобни неща е най-добре да се правят на място в сервиз без предварителни финансови ангажименти, защото освен матрица може да се наложи смяна на кабел, от което цената да рипне още, да не говорим за случая, когато изобщо нищо не се получава...

    иначе поздравления и да си го ползваш със здраве

    прочее, 1920*1080 на 15" прави обектите изключително дребни. да, образът е фин и детайлен, но в повечето случаи се налага уголемяване на икони и шрифтове

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #3

    Отговор: screen.bg - читав магазин/сервиз за лаптопи

    Благодаря ти за пожеланието! Да ти се връща в пъти!

    За всичко което си описал има чичко гугъл. Проверяваш дали в моделната линия има дисплей с IPS, ако има си ти.
    След това проверяваш вид на буксата, от коя страна е и т.н. Едва тогава поръчваш
    Хубавото, е че съвременните лаптопове ги правят на кило, т.е. кой знае какви разлики в една моделна серия няма.
    Иначе си прав за резолюцията, дребничко е, но затова има скалиране, задал съм му 125% и всичко е наред.

    Знаеш ли, относно съвместимостта с биос-а, аз много се опасявах преди няколко месеца като сменях радиото. Фабрично лаптопа идва с някакъв Бродуел, който е меко казано дърво. Отивам в другата стая и интернета едва крета. Първоначално вдигнах мерника на рутера, но ме убедиха, че рутера не е лош и тогава хвърлих око на радиото. Намерих един евтин Интел 7260 от ebay и го взех. Бях чел това, за което пишеш и се опасявах, че може да е заключено радиото. За моя радост, евтините машини си имали и предимство, производителите явно не се стараят много и радиото изгря без грижи. Няма да ти казвам каква е разликата между Бродуела и Интела. Там където преди нета едвам вървеше, сега си работи нормално.

    Та така... досега съм успял да му добавя памет, сменил съм му харда, радиото и дисплея Сега се питам... как ли е хванат проца?
    А това недоносче даже няма сервизни отвори...

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #4

    Отговор: screen.bg - читав магазин/сервиз за лаптопи

    Колко ти излезе този ИПС екран?

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #5

    Отговор: screen.bg - читав магазин/сервиз за лаптопи

    Цитат Първоначално публикувано от Zygot Виж публикацията
    Колко ти излезе този ИПС екран?
    160 лв + 5 лв за доставка (за София, до офис на ЕКОНТ)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Читав сервиз за хлебопекарна Мулинекс, Варна
    От FearMe във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 7
    Последно: 03-01-19, 16:43
  2. Читав сервиз за смартфони в София?
    От kod във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 2
    Последно: 08-01-14, 16:49
  3. Отговори: 1
    Последно: 13-03-12, 17:51
  4. Отговори: 9
    Последно: 26-10-06, 22:28
  5. Сервиз за Лаптопи в София
    От Astor във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 06-10-05, 16:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе