Резултати от 1 до 7 от общо 7

Panasonic TX-40CX700E, VIERA Link и soundbar

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    28
    #1

    Panasonic TX-40CX700E, VIERA Link и soundbar

    Притежавам телевизора от заглавието. Сега си купих саундбар Philips HTL2163B. Саундбара има HDMI вход, както и оптичен и коаксиален. Исках да настроя звука през HDMI. Свързах кабела на HDMI Arc порта на двете но никакъв звук. Доколкото прочетох трябва да разцъкам функцията Viera Link. От менюто на телевизора функцията е активирана, но когато се опитам да пусна самото приложение изписва Неналична функция. Възможно ли е просто да не се разбират двете устройства или може и кабела да не е читав (макар че досега е работел). Когато пробвах през оптичния изход на телевизора с оптичен кабел връзката се получи, но се чуват и звука от говорителите и звука от саундбара. На мен ми се иска с дистанционното на ТВ да мога да си регулирам и звука от саундбара. Още повече компютъра ми е вързан към ТВ през HDMI и TB го ползвам за монитор и също искам и звука от компютъра да минава през саундбара без да ги свързвам директно.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #2

    Отговор: Panasonic TX-40CX700E, VIERA Link и soundbar

    По принцип би трябвало в APPS на Панасоник-а на избереш приложението Виера Линк и там вече да зададеш къде да се чува звука - тв или външно устройство. В саундбара да не би да трябва първо да се включи управлението по HDMI ?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    28
    #3

    Отговор: Panasonic TX-40CX700E, VIERA Link и soundbar

    Работата е там че приложението не тръгва, дава неналична функция. Не знам това какво означава - че не открива съвместимо устройство или просто самата функция не може да се пусне. А на саундбара нямам никакви настройки - само копченца за различните източници - AUX, Optical, HDMI Arc, Bluetooth. В ръководството на саундбара просто пише че трябва ТВ да поддържа HDMI-CEC, което в моя случай трябва да е VIERA Link фукционалността.

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #4

    Отговор: Panasonic TX-40CX700E, VIERA Link и soundbar

    Кабела най-вероятно е проблемен - пробвай и като ги изключиш от захранването (от контакта) за 5-10 мин. - при мен се е случвало веднъж - проблемен кабел и проблемно СТБ на Виваком IPTV .

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #5

    Отговор: Panasonic TX-40CX700E, VIERA Link и soundbar

    Пробва ли обратната синхронизация с EasyLink - саундбар -> телевизор?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    28
    #6

    Отговор: Panasonic TX-40CX700E, VIERA Link и soundbar

    Нямам представа как да го направя. Саундбара няма никакви настройки и нищо не откривам в ръководството

    - - - - - - - - - -

    Всичко си дойде на място с новия кабел и тръгна без нужда от други настройки.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #7

    Отговор: Panasonic TX-40CX700E, VIERA Link и soundbar

    И аз имам подобен проблем с Viera LINK, но между ресивъра и плазмата от подписа ми. HDMI кабела ми е оригинален на Panasonic свързан на HDMI2/ARC на плазмата, а в AVR-X3400h e свързан в Monitor1/ARC. Ресивъра поддържа HDCP2.2, ако това може да има връзка с проблема ми. Предполагам, че за да се стартира Viera LINK приложението трябва да са изпълнени някакви условия за свързването на ТВ със съвместими устройства и вероятно за това вади това съобщение "Неналична Функция" при стартиране..? Въпроса е какви са изискванията за да стартира Viera Link..?
    Сега като се зачетох, тоя Viera Link явно си е между устройства на Panasonic.. What the F..ck
    С две думи няма да имам HDMI CEC функционалност с ресивъра ли????????

    Какво представлява Viera Link?
    Viera Link позволява контролирането на други AV устройства на Panasonic чрез дистанционното управление на телевизора.


    Чрез натискане на бутона Viera Link на устройството за дистанционно управление на телевизора е възможно да включите и навигирате в менютата на друго оборудване на Viera Link. Моля, обърнете внимание, че Viera Link изисква HDMI връзка между телевизора и външния източник.


    За всяко ново поколение продукти, съвместими с Viera Link, бяха добавени повече контролни функции. Важно е обаче да се отбележи, че новите функции функционират само ако и двата продукта са от същата година на производство. Следователно, ако по-старият източник се използва с по-нова година на телевизията, ще работят само по-старите функции, общи за двете години.



    Тука май намирам "кабел" за палатката ама цените си ..бали мамата..и пак май говори са връзка с Panasonic Sound bar..



    - - - - - - - - - -

    Всъщност стана..и аз не знам как, но изключих всички останали кабели от тв-то и ресивъра и смених кабела между тях с обикновен HDMI без Network.
    Този пост е редактиран от nikolov333; 30-01-18 в 01:51.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic Viera и 3D субтитри
    От sp1der80 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 37
    Последно: 28-09-19, 14:44
  2. Мнения за Panasonic LED ТЕЛЕВИЗОР VIERA TX-40CX700E
    От strashnia123 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 08-02-16, 18:10
  3. Panasonic VIERA TX-P50UT30 въпрос ???
    От Trentatre във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 29-02-12, 02:51
  4. Panasonic Viera TX-P50G20E
    От dhtodorov във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 13
    Последно: 17-01-12, 21:30
  5. Субтитри за Panasonic Viera
    От gorogeorgiev във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 16-02-11, 23:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе