Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20

Избор на акумулатор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    472
    #1

    Избор на акумулатор

    Моля за малко помощ при избор на акумулатор
    спрях се на
    Exide Premium 61Ah 600A
    BАREN Polar Plus 64A 610А
    BANNER Power Bull 62A 550А
    BANNER Power Bull Professional 63A 600А
    Monbat Formula 65Ah 570 A
    EAS Activa 60Ah 540a
    SIA 60Ah/560A

    Не съм писал за Бош и Варта заради лошите отзиви
    от новите модели които умират малко след изтичане на гаранцията
    (и всички други правени в техните заводи).
    Приемам и други предложения.....
    Този пост е редактиран от ivanxxx; 27-10-16 в 18:02.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #2

    Отговор: Избор на акумулатор

    Monbat Formula. Много добра технология на производство, дебели и здрави плочи.

  4. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #3

    Отговор: Избор на акумулатор

    Сега в момента карам с Варта Black Dinamic 56 Ah, 480 ампера стартов ток и батерията вече стана на 7 години. Нямам грижи с нея, отвреме навреме и правя пълно зареждане. Но и в колата нямам кой знае какви консуматори - само една аларма и централно.
    Преди бях с Монбат 62 амперчаса и той изкара 7 години преди да се скапе, но доста товареше генератора. Обаче в интернет сега срещам доста негативни отзиви за новите български акумулатори... почти всички купили си български акумулатори ги плюят.
    Избери си такъв акумулатор, който е приблизително сходен с капацитета предписан от производителя.

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #4

    Отговор: Избор на акумулатор

    Сигурно сме чели на различни места, щото цифрите ги погледнах няколко пъти, съвсем различни от твоите.

  6. Novice
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    9
    #5

    Отговор: Избор на акумулатор

    Берга.От 11 години го използвам и никога не съм го свалял и презареждал.Акумулатори VARTA, BERGA, TUDOR

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    472
    #6

    Отговор: Избор на акумулатор

    как да разбера кога са произведени никъде няма стикер,печат или щампа ?

  8.  
     
  9. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #7

    Отговор: Избор на акумулатор

    Вземаш един мултицет и мериш напрежението, Ако е под 12,9V кофти... Колкото е по-"пресен" и по-добър акумулатора толкова по-високо е напрежението което държи. Ако е 13V i нагоре вземай смело.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #8

    Отговор: Избор на акумулатор

    Eдин глас за EAS:Акумулатор EAS Activa +2Ah EXTRA 60Ah 540a 12V R+
    Аз съм с точно такъв трета година и съм много доволен, да не чуе Дяволът!
    Уточнявам - бензин, фабричен радио-касетофон, аларма. Но, колата се кара през седмица-две по 60км, стои на улицата през останалото време, никога не е зареждан акумулаторът извън автомобила.
    Предишният беше Exide Premium, доста по-скъп и с 5-6 дозареждания изкара 7+ години.
    EAS ми го предложиха от същото място, откъдето купих Exide. Понеже са мои хора им се доверих, въпреки, че за пръв път чух за тази турска марка. После се оказа, че оригинално се окомплектоват с такива акумулатори част от произвежданите там автомобили..

    Не гледайте какво е било качеството преди 3-5-7, да не говорим за 11.
    Технологията "се развива" в посока висока точност на програмируемото остаряване. И не само на акумулаторите.
    Българските ги забравете.

  11. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #9

    Отговор: Избор на акумулатор

    +1 за Берга и много надалеч от българските.

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #10

    Отговор: Избор на акумулатор

    И аз съм за Berga.
    И за Ексайд.

    Това за какъв автомобил е- бензин/дизел, със/без навигация?

  13. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #11

    Отговор: Избор на акумулатор

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Не гледайте какво е било качеството преди 3-5-7, да не говорим за 11.
    Технологията "се развива" в посока висока точност на програмируемото остаряване. И не само на акумулаторите.
    Българските ги забравете.
    При новите акумулатори е много брутално програмираното остаряване. Не е никакъв проблем един акумулатор да изкара над 10 години, стига да се обслужва редовно - мерене на гъстотата, дозареждане, или доливане на дестилирана вода, ако е необходимо.
    Новите нарочно ги правят необслужваеми за да се скапват по-бързо.
    Например оптималната гъстота на зареден акумулатор е 1,28. За да се постигне, трябва да се зарежда с малък ток в продължение на няколко часа докато се получи интензивно кипене. Новите като не могат да се отварят, ако тръгнеш така да ги зареждаш, не след дълго ще останат на сухо и ще се скапят малко след като им изтече гаранцията.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #12

    Отговор: Избор на акумулатор

    Драги Джак, от оловни акумулатори разбираш точно толкова, колкото и от компресори за фреон. Сиреч, абсолютно нищо! Оптималната гъстота на зареден акумулатор е 1,28 и тя трябва да си стои толкова. Както и акумулатора- зареден на борда. Силно разреден по някаква причина нов акумулатор никога не се зарежда на борда на автомобила, заради липсата на ограничител на тока. Това го разрушава и не само него, но и четките на генератора. Акумулатор в такова състояние се зарежда само със зарядно, ограничаващо зарядния ток до максимум 1/10 от числото на капацитета му, в ампери.
    Що се отнася до монтанските акумулатори, те поддържат повечето JIS стандарт кутии и още по-хубавото, е че при тях JIS акумулаторите са изцяло с отляти плочи и са много здрави. Малко по-малкият им стартов ток не е проблем. Освен това, в завода им се произвеждат и акумулатори, брандирани в последствие как ли не...

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Димитровград
    Мнения
    354
    #13

    Отговор: Избор на акумулатор

    Аз да дам един глас за Ексайда. Българските с чиста съвест може да ги подминеш. Верно технолията може и да им е хубава но напоследък по-ефтино е да ги внесат от Китай и да ги брандират само. И преди някой веднага да каже че не е така замислете ср защо масово представителните сервизи и магазини за акумулатори се отказват от тях.

    Sent from my LG-D290 using Tapatalk

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #14

    Отговор: Избор на акумулатор

    Защото търговската отстъпка на шкартото е къде-къде по-голяма. Представителните сервизи и магазини не са благотворителни дружества.

  18. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #15

    Отговор: Избор на акумулатор

    Два пъти съм купувал Искра. Първият изкара 7 години. Вторият го ползвах мисля че 4 години и с него продадох колата. Но и двете коли се караха ежедневно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпрос за акумулатор
    От roumen68 във форум Автомобили
    Отговори: 73
    Последно: 28-02-22, 21:58
  2. Зарядно за акумулатор
    От avenger във форум Автомобили
    Отговори: 14
    Последно: 09-02-14, 04:02
  3. Акумулатор
    От Kossowala във форум Автомобили
    Отговори: 13
    Последно: 04-06-12, 15:59
  4. Продавам акумулатор Varta 70 ah
    От blind88 във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 13-01-12, 21:03
  5. Изтощен акумулатор
    От roumen68 във форум Автомобили
    Отговори: 32
    Последно: 20-05-07, 22:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе