Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 88

Купих си MUZ-FH35VENZ ZUBADAN

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    8
    #1

    Купих си MUZ-FH35VENZ ZUBADAN

    Здравейте колеги,
    преди седмица закупих този климатик - MUZ-FH35VENZ ZUBADAN . Чакам да ми го монтират дугата седмица. Взел съм го за хол около 30 кв с дограма и изолация. Интересувам се някой, който ползва такъв климатик да каже какво да очаквам от него и какви сметки плаща за ток. Сега за целия апартмент без климатика плащам 20-30 лв. на месец за ток.
    Благодаря предварително

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #2

    Отговор: Купих си MUZ-FH35VENZ ZUBADAN

    Сметките на ток спрямо клими без постоянно зацепен нагревател , при теб ще са х2. Може би средно 70лв в студените месеци.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #3

    Отговор: Купих си MUZ-FH35VENZ ZUBADAN

    Искай да ти свържат веригата на нагревателя с прекъсвач и управелнието да пуснат в пакета с тръбите.
    Така зимата може да го изключваш от вътре по желание.

  5. Novice
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    8
    #4

    Отговор: Купих си MUZ-FH35VENZ ZUBADAN

    Кога трябва да се изключва нагревателя? При каква температура да го включвам и изключвам. До сега съм нямал климатик и не съм на ясно. Като цяло добър ли ми е избора?

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #5

    Отговор: Купих си MUZ-FH35VENZ ZUBADAN

    Ако смяташ ,че да топлиш улицата със 150 вата е добре значи е добър избора

  7. Novice
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    8
    #6

    Отговор: Купих си MUZ-FH35VENZ ZUBADAN

    Извинявам се, но неразбах. То не е ли по-добре да има нагревател. Често външната температура е под -5 . Нов съм и си нямам представа. Просто видях, че е най-добрия климатик в своя клас и за това го взех не съм се допитвл до никой за това ви питам за съвет какво да очаквам.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #7

    Отговор: Купих си MUZ-FH35VENZ ZUBADAN

    И как го "видя" това ? Моето мнение е ( понеже съм го имал модела но без нагревател и след 1 сезон го разкарах ,просто не е за спалня ) ,че това е възможно най скапания топ модел от всички марки той за това е и най евтин

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #8

    Отговор: Купих си MUZ-FH35VENZ ZUBADAN

    Alexi, твоето FH може да е било от първите бройки и сега да са изчистили нещата.

  11. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #9

    Отговор: Купих си MUZ-FH35VENZ ZUBADAN

    Има и друго, не всички топ модели стават за спалня. За хола обаче, ще ти свърши прекрасна работа. Имай предвид че нагревателя е постоянно зацепен под 0-та. Това са ти 3.5кв на ден - губиш около 30% ефективност спрямо другите класни машини.

  12. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #10

    Отговор: Купих си MUZ-FH35VENZ ZUBADAN

    Цитат Първоначално публикувано от somi233 Виж публикацията
    Кога трябва да се изключва нагревателя? При каква температура да го включвам и изключвам. До сега съм нямал климатик и не съм на ясно. Като цяло добър ли ми е избора?
    От нагревателя във външното тяло има полза, когато тавата се е понапълнила с лед или сняг. Иначе няма смисъл да работи. Ако не се трупа лед във външното тяло може цяла зима да не ти потрябва този нагревател и няма смисъл да работи напразно. Затова е добре да ти го направят да се пуска само когато е необходимо.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #11

    Отговор: Купих си MUZ-FH35VENZ ZUBADAN

    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията
    Има и друго, не всички топ модели стават за спалня. За хола обаче, ще ти свърши прекрасна работа. Имай предвид че нагревателя е постоянно зацепен под 0-та. Това са ти 3.5кв на ден - губиш около 30% ефективност спрямо другите класни машини.
    Зависи от хола .. за 30 квадрата без да съм лош пророк но ще поддържа поне 2 градуса под зададените .. модела има изключително мързелива турбина на ауто ,работи винаги на 1 или 2 степен които са с много нисък дебит .. инак е тих ( като изключим пукането на пластмаси )

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #12

    Отговор: Купих си MUZ-FH35VENZ ZUBADAN

    Стига сте плашили човека. Купил го е вече и бързате да му начертаете мрачно бъдеще.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Alexi, твоето FH може да е било от първите бройки и сега да са изчистили нещата.
    От тази година е с модификация---> FH35VE2 . Какво са променили,ще кажат потребителите му.

  16. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #13

    Отговор: Купих си MUZ-FH35VENZ ZUBADAN

    Не го слушай Alexi. За някои от нещата според мен не е прав. При положение, че някои от конкурентите се успиват и не топлят изобщо, то едва ли FH-а е най-лошият измежду тях.

    Auto функцията наистина е проблем, но ако се сложи вентилаторът да работи на твърда степен няма никакви проблеми и поддържа зададените градуси много точно. Отделно аз не съм чувал нито пукане на пластмаси, нито движението на клапите и окото.

    От началото на седмицата експериментирам, като използвам Auto на вентилатора и настройвам желаната от мен температура +3 градуса отгоре и за момента съм много доволен. Бих казал, че почти си реших проблема с Auto-то, но ще видим зимата като стане студено как ще е.

  17. Novice
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    8
    #14

    Отговор: Купих си MUZ-FH35VENZ ZUBADAN

    Във вторник го монтират и ще видим. Вие на каква температура го задавате зимата? Аз мисля да му задам примерно 23 градуса и да го спра да бачка чак на пролет ? Естествено ще го спирам и при почистването на филтрите на две седмици. А да попитам плазм филъра винаги ли ви е включен и има ли смисъл окото винаги също да е включено?

    - - - - - - - - - -

    Да и моята версия е FH35VE2. Тази модификация от 2016 ли е ? На ме всички книжки са ми на норвежи .....

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #15

    Отговор: Купих си MUZ-FH35VENZ ZUBADAN

    Щом си с FH35VE2 ще чакаме отзиви.

    Температурата си е личен избор. Моят през деня стои на 23 градуса, а вечер го пускам на 27 като реално достига до около 26.5 и тогава идва нощта, когато пак го намалявам на 23 градуса.

    Плазмения филтър не го използвам, също така изключих и окото - не виждам никакъв смисъл от него, а и разбрах, че не се използва, за да следи температурата, а за да следи хората.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатик Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VEHZ Zubadan и MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VEHZ Zubadan
    От jorkata49 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 49
    Последно: 11-12-15, 23:40
  2. Избор между MSZ-FH35VE Zubadan и FTXS35K за около 50 кубика помещение
    От madsnake във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 9
    Последно: 12-09-13, 14:43
  3. Купих с тонколони и сега какво ?
    От Julian Yordanov във форум Аудиотехника
    Отговори: 21
    Последно: 12-02-12, 00:53
  4. Технологично изпълнение Zubadan от Mitsubishi Electric
    От edi1 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 43
    Последно: 20-01-12, 12:34
  5. Купих си този ФИЛИПС - въпросче?
    От LEGAL във форум Philips телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 12-05-11, 19:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе