Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 88

Купих си MUZ-FH35VENZ ZUBADAN

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #31

    Отговор: Купих си MUZ-FH35VENZ ZUBADAN

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    Ти не четеш ,повечко пишеш .. аз съм писал ,че климатика не е за спалня не че не топли .
    Прав си не спя в хола и сигурно за това не ме дразни. Иначе в началото докато работеше окото не съм го усещал да ме дразни. Наистина, когато е било много тихо съм чувал лек звук, но нищо притеснително.

    Цитат Първоначално публикувано от nikolayvarna Виж публикацията
    Моето МЕ FH35 е монтирано първата седмица след вноса на моделът в България. Топли 35 кв. м. хол, няма никакъв проблем, ни око му се чува докато се върти, нито има проблем с температурата. Монтиран е на дължината на стаята, духа на първа степен ( след тихия режим ), буквално не се чува, като се включи на есен и се спира на пролет, на 23 градуса.
    Доволен си от климатика, защото вие с тези 23 градуса моржувате. При мен е 22 градуса без да пускам нищо и ако пусна климатика на 23 градуса дори с умрелия Auto режим сигурно ще ги стигне. Като си толкова доволен и ти е толкова тих я пробвай да загрееш стаята до 26-27 градуса да видиш дали това изобщо ще се случи на Auto.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #32

    Отговор: Купих си MUZ-FH35VENZ ZUBADAN

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    А колко лесно би било ако някой си свърши работата както трябва от МЕ и нагревателя се пуска само при дефрост ..
    Зубадана е зимен модел, проектиран да работи в области с предимно минусови температури и силни снеговалежи. Нагревателят размразява освен леда при дефрост и натрупания сняг. Ако работи само при дефрост, при силен снеговалеж за няколко часа външното ще стане на снежен човек и дотам. Ще трябва пак да бягаш с кофите с гореща вода.
    Нагревател във външното тяло си е готина екстра, но за нашите условия е най-добре да се направи да се пуска по желание отвътре с ключ или куплунг.

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #33

    Отговор: Купих си MUZ-FH35VENZ ZUBADAN

    При силен снеговалеж и -15 примерно тия 100 вата няма да го спасят да стане на снежен човек .От 15г се топля с климатици и тия условия не са ми чужди. Тука по нашия край през 1-2 години има такава зима с по 1 метър сняг и -20.
    Този пост е редактиран от avenger; 29-10-16 в 14:03.

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #34

    Отговор: Купих си MUZ-FH35VENZ ZUBADAN

    Стига бе, с тези ключета, рязане на кабели и самоделки направо ме убихте.Който не ще нагревател да си купува VE.Там, където се слагат машини с нагреватели, никой не мисли за икономии и не пести 10-12 лева на месец.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #35

    Отговор: Купих си MUZ-FH35VENZ ZUBADAN

    edi1, какво лошо има в нагревателите? На подовия дайкин също имам нагревател, саморъчно монтиран с ключе и по някога го ползвам. Нагревателите на мен ми вършат чудесна работа. Фабричният на ME разбира се е по-добър от самоделния на дайкина, защото от МЕ са забранили включването му над 0 градуса. На дайкина и лятото мога да го включа по невнимание.
    От друга страна в определени метеорологични условия и отрицателни температури няма никакъв смисъл да грее и харчи по 3-4kwh на денонощие. Така че с ключе и по преценка на собственика, щото при VE може да се наложи поливане с гореща вода.
    Предимство на VEHZ е по-високата максимална мощност и по-добро запазване на мощността при ниски температури.

    Та по-добре рязане и ключе (елементарна работа за 2 минути) отколкото излишен разход на ток или размразяване с топла вода и по-ниска мощност.

    Икономията не е 10-12лв на месец, а 20лв/месец поне при мен. При положение, че климатика харчи 40 смятай икономията.
    Някои имат по 3-4 климатика МЕ с нагревател.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #36

    Отговор: Купих си MUZ-FH35VENZ ZUBADAN

    Коментира се за да знаят хората и да избират правилното. В малко стайче, работа на минимум с KOP=2..3 и 150W аз не виждам разликата с конвектора. Бухаш 2к, купуваш климатик за икономия и накрая нищо. За това са коментарите, според конкретните си условия всеки да вземе удачното решение. Е, някои не искат да избират, просто искат да купят.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #37

    Отговор: Купих си MUZ-FH35VENZ ZUBADAN

    Е с конвектора със 150 вата ли си се стоплял или с 1150 май .. относно замръзването на VE - няма как да се случи ,той си размразява на 2.5 часа по часовник което прави поне 3 пъти през ноща ...

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #38

    Отговор: Купих си MUZ-FH35VENZ ZUBADAN

    Хубаво размразява ма тая вода докато изтече и замразнала в тавата. Малко по малко и отива на към поливане.
    Една зима как вадих буци лед от подовия климатик, 2 часа ми отне. 6-7см дебел слой се беше натрупал и перката опря. Иначе и той размразяваше на разнообразни интервали като най-краткия беше 1 час. Тъкмо размрази и след 10 минути отново е скрежасал. Много влага, сняг, много студ напъва се след дефрост че стаята изстинала.

    От как е с нагревател проблеми няма, включвам го и до 20 минути започва да тече вода. Ако е гадно времето стои включен по ден два.

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #39

    Отговор: Купих си MUZ-FH35VENZ ZUBADAN

    Аз не казвам, че е безсмислен ,просто да работи нон стоп е чисто прахосване на ток, особено ако е около -1-2.То климатика харчи 200 вата и нагревателя още 150, че това е двойно увеличение.Климатика трябва да дава икономия това е основното му предназначение.Ако няма да икономисвам от ток си слагам 3 конвектора и това е.
    Този пост е редактиран от avenger; 29-10-16 в 14:06.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #40

    Отговор: Купих си MUZ-FH35VENZ ZUBADAN

    Това имах в предвид, където си го написал.....климатика харчи 200W, отдава 500W и нагревател 150W стават 350W.....и каква е разликата с конвектора от 500W...
    Този пост е редактиран от avenger; 29-10-16 в 14:07.

  13. Novice
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    8
    #41

    Отговор: Купих си MUZ-FH35VENZ ZUBADAN

    Добре, ако сложа ключето сам да пускам нагревателя няма ли климатика да даде софтуерен проблем. И колко максимално може да ми сметката за ток при вкючено всичко 24 часа, защото аз мисля чак на пролет да го изключа? Не съм привърженик на побългаряването, но ако наистина хаби много ток и безопасно, то тогава ще сложа това ключе.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #42

    Отговор: Купих си MUZ-FH35VENZ ZUBADAN

    Бяха ти го сметнали по-горе. 150W*24часа=3,6kWh 3,6kWh*0,16лв.=0,57лв. на ден. 17лв. на месец ако е нон стоп този нагревател. Примерно 40-50лв. в годината. Не е болка за умиране.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #43

    Отговор: Купих си MUZ-FH35VENZ ZUBADAN

    А според теб колко часа под нулата има в месеца? И то предимно през нощта,когато има нощно отчитане.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #44

    Отговор: Купих си MUZ-FH35VENZ ZUBADAN

    Така де 40-50лв. макс на година.

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #45

    Отговор: Купих си MUZ-FH35VENZ ZUBADAN

    На края да не стане, че по-добре с непрекъснато пуснат реотан под 0-та отколкото без него
    Доколкото виждам тези 17 лв. на месец са в най-лошият случай, ако цял месец е под 0 градуса, което е малко вероятно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатик Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VEHZ Zubadan и MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VEHZ Zubadan
    От jorkata49 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 49
    Последно: 11-12-15, 23:40
  2. Избор между MSZ-FH35VE Zubadan и FTXS35K за около 50 кубика помещение
    От madsnake във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 9
    Последно: 12-09-13, 14:43
  3. Купих с тонколони и сега какво ?
    От Julian Yordanov във форум Аудиотехника
    Отговори: 21
    Последно: 12-02-12, 00:53
  4. Технологично изпълнение Zubadan от Mitsubishi Electric
    От edi1 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 43
    Последно: 20-01-12, 12:34
  5. Купих си този ФИЛИПС - въпросче?
    От LEGAL във форум Philips телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 12-05-11, 19:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе