Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 88
Like Tree52Одобрявам

Купих си MUZ-FH35VENZ ZUBADAN

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #46

    Отговор: Купих си MUZ-FH35VENZ ZUBADAN

    КОП 1.5 среден не е болка за умиране ама тая бучаща духалка която е FH точно за КОП 1.5 ще го търпя на стената си ... то ако беше толкова хубава екстра тоя нагревател първо на японските машини щяхме да го видим ама нещо там и от МЕ не си позволяват такива неща на 100/200 волта ..

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #47

    Отговор: Купих си MUZ-FH35VENZ ZUBADAN

    Биро, нищо против нагревателите нямам, който иска да си вземе такава машина.Имах предвид, който не иска нагревател, да си купува VE, който иска нагревател - VENZ.Ама да си вземеш с нагревател и да го кастрираш с ключета, не го разбирам.Аз пак казвам, този тип машини по принцип не са за нашите ширини по мое мнение.Между другото и трите ми машини никога не са имали проблеми, каквато и да е била зимата, въпреки, че едната си е под среден клас /ХИТАЧИТО имам предвид/.Понякога ХИТАЧИ-то и преди да модифицирам тавата на LDC-то при голям студ и мъгла, което не е някаква рядкост в Ямбол, посъбираха лед в тавата, но си работеха и работят без проблем.
    justify одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #48

    Отговор: Купих си MUZ-FH35VENZ ZUBADAN

    "Нагреватели- ЦЪК" , ако някой нещо да си тунингова машината иска.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #49

    Отговор: Купих си MUZ-FH35VENZ ZUBADAN

    Цитат Първоначално публикувано от totopz Виж публикацията
    Доволен си от климатика, защото вие с тези 23 градуса моржувате. При мен е 22 градуса без да пускам нищо и ако пусна климатика на 23 градуса дори с умрелия Auto режим сигурно ще ги стигне. Като си толкова доволен и ти е толкова тих я пробвай да загрееш стаята до 26-27 градуса да видиш дали това изобщо ще се случи на Auto.
    Ама защо трябва да е на ауто режим???
    Защо климатика ще ми определя да духа, да шуми, а не аз на него?
    Климатроника в колата ти на ауто режим ли е?
    На 23 - 24 градуса макс го държа, в стаята е 23-25 градуса. Повече не ми трябва, 27 градуса зимата да се държи вкъщи означава, децата да се изнежат и постоянно да са болни.
    А иначе да купиш МЕ с нагревател с цена +200лв от другата версия и да пестиш 4 месеца зимата по 10лв ток.... важното е да топли. А той ще топли
    dodo_pv и JOKVN харесват това.

  6. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #50

    Отговор: Купих си MUZ-FH35VENZ ZUBADAN

    Може ли някой да покаже къде е вързан нагревателя на климатика за да го изключа или прекъсна с ключе?

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #51

    Отговор: Купих си MUZ-FH35VENZ ZUBADAN

    Цитат Първоначално публикувано от ivanov_km Виж публикацията
    Може ли някой да покаже къде е вързан нагревателя на климатика за да го изключа или прекъсна с ключе?
    После при проблем ще признаят ли гаранцията?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #52

    Отговор: Купих си MUZ-FH35VENZ ZUBADAN

    Цитат Първоначално публикувано от nikolayvarna Виж публикацията
    После при проблем ще признаят ли гаранцията?
    На мен ми го вързаха от монтажната фирма, гаранцията е ОК.

    Не дава никакви грешки, поне моето FD. Като им предложих идеята с прекъсвач на нагревателя първо се обадиха на вносителя да питат ще има ли проблеми грешки. От вносителя казаха може, правили са го и на други климатици не е проблем.

    Само еди не ти разбирам логиката,ако човек иска да има резервен вариант при замръзване на тавата но при подходящи метеорологични условия да спира нагревателя щото няма смисъл какъв е проблема на ключето.

    ivanov_km, отваряш горния капак на външното тяло и там ясно се вижда кой кабел отива към нагревателя

    В Русе има много дни с температури под 0. На -2 и сухо време не виждам защо да работи тоя нагревател при положение че климатика харчи 1.30лв/денонощие за отопление, а нагревателя 0.70лв на денонощие за ... глобалното затопляне.
    Стане ли обаче да трупа много скреж и дефроства по 5 пъти на денонощие, на вън -10 е тогава само нагревател спасява от поливане.

    Идеален вариант е с малко електроника и нагревателя да грее под 0 градуса само при дефрост и 20-30 минути след дефроста. За хора със свободно време и познания е елементарна модификация.
    Този пост е редактиран от biro; 29-10-16 в 09:14.

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #53

    Отговор: Купих си MUZ-FH35VENZ ZUBADAN

    Абе няма вариант да дефроства само 5 пъти на денонощие под нулата ,твърдо си на 2.5 часа - дефрост знаеш го много добре не пиши теоретично .. 10 дефроста си твърдо на денонощие има няма нужда дефроства .
    stiv13 одобрява това.

  11. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #54

    Отговор: Купих си MUZ-FH35VENZ ZUBADAN

    Видях кои кабели отиват към нагревателя но те излизат от един общ сноп кабели и са доста ниско надолу в тялото. Няма как да ги проследя в снопа къде дефакто е подвързан нагревателя. Все си мисля, че е вързан с някаква букса и е достатъчно от там да го изключа, а не да режа видимите кабели. За мен външен нагревател не ми трябва защото съм изцяло южно изложение и никога до сега не съм имал замръзнал климатик. Бях принуден да взема Зубадана защото в средата на зимата ми замина климатика, а налични имаше само Зубадани за VE модела трябваше да чакам внос 2 седмици към онзи момент. Помогнете от къде да спра захранването на външният нагревател без да режа кабели .

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #55
    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    КОП 1.5 среден не е болка за умиране ама тая бучаща духалка която е FH точно за КОП 1.5 ще го търпя на стената си ...
    Alexi, толкова ли е зле този климатик наистина? Защо го наричаш бучаща духалка?
    Аз до колкото разбрах проблема му е в честите дефрости под нулата и жуженето от сензора. Също се споменава за слабият вентилатор в авто режим. Но тогава защо казваш, че е духалка?
    Кое при теб бучеше? Вътрешното или външното тяло?

  13. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #56

    Отговор: Купих си MUZ-FH35VENZ ZUBADAN

    Стига глупости, климатика е наистина безшумен при работа. Сензора се чува само когато си на 50 см. до него и си напрегнеш слуха на макс (да незабравяме, че сензора се и изключва) . Турбината на авто режим е много мързелива но така са турбините на всички МЕ. Аз като температурите паднат под +5 градуса си ги пускам и на двете клими на 2 степен и пак не мога да ги чуя, че работят. Външните тела са безшумни откъдето и да го погледнеш. От време на време когато е в режим на отопление и се увеличат оборотите на компресора могат да се доловят съвсем леки шумове от минаващ фреон във вътрешното тяло но това никакъв случай не се чува силно и дразнещо, а трябва тенденциозно да се заслушваш за да го установиш. Пластмасата при дефрост понякога съвсем леко припуква но това не е при всеки дефрост. Не съм виждал до сега платмаса която никога да не пукне. Който не иска и не приема тези неща при климите е по-добре да премине на парно но и там по някога радиаторите пропукват.
    necata2, nikolayvarna и Sir John харесват това.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #57

    Отговор: Купих си MUZ-FH35VENZ ZUBADAN

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    "Нагреватели- ЦЪК" , ако някой нещо да си тунингова машината иска.
    Миланов, Миланов.... хората си юзват машините, само ти си ги тункваш...

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #58

    Отговор: Купих си MUZ-FH35VENZ ZUBADAN

    Цитат Първоначално публикувано от ivanov_km Виж публикацията
    Видях кои кабели отиват към нагревателя но те излизат от един общ сноп кабели и са доста ниско надолу в тялото. Няма как да ги проследя в снопа къде дефакто е подвързан нагревателя. Все си мисля, че е вързан с някаква букса и е достатъчно от там да го изключа, а не да режа видимите кабели. За мен външен нагревател не ми трябва защото съм изцяло южно изложение и никога до сега не съм имал замръзнал климатик. Бях принуден да взема Зубадана защото в средата на зимата ми замина климатика, а налични имаше само Зубадани за VE модела трябваше да чакам внос 2 седмици към онзи момент. Помогнете от къде да спра захранването на външният нагревател без да режа кабели .
    Ако става въпрос за FH25 или FH35 - бксата е обозначена CN722 (Heater Connector)
    - http://planetaklimata.com.ua/instr/M...Manual_Eng.pdf




    Aelxi, моето FD дефроства рядко. Максимум 5 дефроста при тежки условия - снеговалеж или влага/мъгла. В нормални дни 2-3 пъти на 24 часа, не повече.
    Вярно не е FH, в 13m2 работи, външна изолация, вътрешна изолация на стени и тавани 10см вата, в пода под ламината има 4см фибран. 6 камерна дограма с троен стъклопакет 50мм, К стъкло от вътре, 4 сезона отвън, аргон между стъклата, пластмасови дистанционери, 3 гумени уплътнения.

    За сравнение японския хитак от -3 до -7 може да си сверявам часовника по дефростие му на 60 минути дори в ясен слънчев ден.

  17. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #59

    Отговор: Купих си MUZ-FH35VENZ ZUBADAN

    Да климатика е FH25 Zubadan

  18. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #60

    Отговор: Купих си MUZ-FH35VENZ ZUBADAN

    Цитат Първоначално публикувано от ivanov_km Виж публикацията
    Стига глупости, климатика е наистина безшумен при работа......
    А как са при теб дефростите (под нула градуса на 2,5 часа както казва Alexi)?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатик Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VEHZ Zubadan и MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VEHZ Zubadan
    От jorkata49 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 49
    Последно: 11-12-15, 22:40
  2. Избор между MSZ-FH35VE Zubadan и FTXS35K за около 50 кубика помещение
    От madsnake във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 9
    Последно: 12-09-13, 13:43
  3. Купих с тонколони и сега какво ?
    От Julian Yordanov във форум Аудиотехника
    Отговори: 21
    Последно: 11-02-12, 23:53
  4. Технологично изпълнение Zubadan от Mitsubishi Electric
    От edi1 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 43
    Последно: 20-01-12, 11:34
  5. Купих си този ФИЛИПС - въпросче?
    От LEGAL във форум Philips телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 12-05-11, 18:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе