Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21
Like Tree7Одобрявам

Климaтиĸ tоѕhіbа rаѕ-225ldr

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    15
    #1

    Климaтиĸ tоѕhіbа rаѕ-225ldr

    Здaвeйтe, няĸoй имa ли инфopмaция зa ĸлимaтиĸ tоѕhіbа rаѕ-225ldr. Aĸo мoжe дa ce нaмepи гoдинa нa пpoизвoдcтo и няĸaĸви дaнни щe cъм блaгoдapeн ,чe aз нищo нe нaмиpaм.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #2

    Отговор: Климaтиĸ tоѕhіbа rаѕ-225ldr

    Модел: 1998~2000 година
    Работно напхрежение: 100V
    Хладилен агент: R410A
    Страна произход: Japan
    Параметри на климатизатора при 35°C външна температура (27°С в помещението):
    Охлаждаща мощност: 2.2 kW (0.9 ~ 3.0)
    Консумирана електроенергия: 430 W (85 ~ 710)
    COP: 5.11
    Параметри на климатизатора при 7°С външна температура (20°С в помещението):
    Отоплителна мощност: 3.2 kW (0.9 ~ 5.0)
    Консумирана електроенергия: 590 W (75 ~ 1050)
    COP: 5.42
    Параметри на климатизатора при 2°С външна температура (20°С в помещението):
    Отоплителна мощност: 3.6 kW
    Допълнителна информация:

    • Плазмен филтър - електрическа система, работеща с високо напрежение, унищожаваща попаднали във вътрешността на климатика бактерии, вируси, гъби, спори на растения и миризми и други замърсители. Плазменият филтърпредставлява силно отрицателно зареден йонизиращ филтър, който променя заряда на кислорода във въздуха превръщайки го в озон и положително зареден електростатичен филтър. Комбинацията на тази елементи поляризира въздушните замърсители и след това ги неутрализира, като по този начин осигурява чист въздух. Повечето остатъчни замърсители във въздуха, които не са убити от йонизацията остават пленени от електростатичния филтър;
    • Йонизатор - отрицателните йони, действат нормализиращо върху различни кръвни константи, повишават дихателния капацитет, стимулират функциите на сърдечно-съдовата и кръвоносната система, усилват биотоковете на мозъка, повишават съдържанието на кислород в кръвта, нормализират съдържанието на захар и фосфор, подобряват самочувствието и настроението, лекуват главоболие и преумора, ускоряват асимилацията на витамини, подобряват рефлексите и увеличават способността за концентриране на вниманието;

    Накратко казано - класика в жанра DaiSeiKai!
    blue1 и llazarov харесват това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #3

    Отговор: Климaтиĸ tоѕhіbа rаѕ-225ldr

    Аз имам такъв, но 285 LDR, десет години безпроблемна работа при мен и още шест години преди това някъде в Япония
    Aleksandars, tony34al, milan и 1 други харесват това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    15
    #4

    Отговор: Климaтиĸ tоѕhіbа rаѕ-225ldr

    Благодаря за бързия отговор Аз нищо не можах да открия. Харесах си един такъв, защото ми изглежда доста запазен, пък и с тези параметри мисля ,че ще е по-добър от един нов чешки Дайкин. Сега само годината на производство взе да ме притеснява. Възможно ли е да е 2000 г. и да изглежда като нов на външен вид? Дават му 2 години гаранция.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #5

    Отговор: Климaтиĸ tоѕhіbа rаѕ-225ldr

    Според мен е възможно, преди година две една от пловдивските фирми бяха докарали няколко чисто нови национал еолии, а това е модел на почти 20 години. Все пак, добре е внимателен оглед на машината от човек имащ понятие какво да гледа.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    15
    #6

    Отговор: Климaтиĸ tоѕhіbа rаѕ-225ldr

    Ами май ще разчитам само на фирмата, от която го вземам. Мисля ,че са коректни, защото сигурно вече 20 години се занимават с такива климатици и би следвало да си проверяват стоката, която продават

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #7

    Отговор: Климaтиĸ tоѕhіbа rаѕ-225ldr

    Коя е тази фирма, за кой град става въпрос?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    15
    #8

    Отговор: Климaтиĸ tоѕhіbа rаѕ-225ldr

    В Стара загора е фирмата- МС клима, мисля . Работят и с Варнаклима.
    Този пост е редактиран от llazarov; 28-10-16 в 11:27.

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #9

    Отговор: Климaтиĸ tоѕhіbа rаѕ-225ldr

    Боядисан е със спрей ,за това изглежда като нов

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    15
    #10

    Отговор: Климaтиĸ tоѕhіbа rаѕ-225ldr

    Реших да го взема, утре ще го монтират и ще видим как ще работи

  13. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #11

    Отговор: Климaтиĸ tоѕhіbа rаѕ-225ldr

    Сподели впечатления!

    Изпратено от моят MI 4LTE с помощта на Tapatalk

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    15
    #12

    Отговор: Климaтиĸ tоѕhіbа rаѕ-225ldr

    Впечатления ща имам най-вероятно до месец ,че още не съм се пеместил да живея в апартамнта където е монтиран клатика. Надявам се да не съм сгрешил с избора си и задължтено ще пиша.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    15
    #13

    Отговор: Климaтиĸ tоѕhіbа rаѕ-225ldr

    За сега мога да кажа, че климатика работи безшумно, топли добре и като разход на ел. енергия ми отчита около 450 вата. Това го засичам по моментния разход на електромера без да има влючен друг консуматор.Като влезна да живея там ще засека при определена зададена темпераура, каква ще измеря в стаята.

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #14

    Отговор: Климaтиĸ tоѕhіbа rаѕ-225ldr

    Това е доста за 22ка ,над номинал .. какво помещение си му поверил ? Явно вижда зор а още не е особено хладно .

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    15
    #15

    Отговор: Климaтиĸ tоѕhіbа rаѕ-225ldr

    Това е при първоначално пускане в необитаван до момента апартамент при отворени врати към коридора и другите стаи. Предполагам ,че като си влезне в режим и си отоплява само всекидневната , която е 20 кв. м , ще падне консумацията

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе