Страница 6 от 14 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 199
Like Tree163Одобрявам

Panasonic xz12skew спря работа при -19

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,783
    #76

    Отговор: Panasonic xz12skew спря работа при -19

    Ако помещението е изолирано и дълго време е поддържана температура 25 гр. е нормално при настройка 23 , консумацията да падне толкова.Все пак стените са темперирани на по-високата температура.
    zxc0 одобрява това.

  2.  
     
  3. Member Аватара на hawai76
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    221
    #77

    Отговор: Panasonic xz12skew спря работа при -19

    Цитат Първоначално публикувано от popov Виж публикацията
    Като чета оставам с впечатлението че живея в апартамент без стени ,а Дайсейкая е най НЕ икономичния климатик.При тези температури не съм видял такава консумация при мен.Темата започва да се дублира с тази Колко ми харчи климатика.
    Продавай дайсекая и скачай на етерийка,ама се запаси с топлещи комшии и алтернативно отопление Гулям панасоник сякаш не съм изритал такъв от стената много го изтраях цели 3 години мъка мъка ама пък си е друго и някой друг да си купи да не са сами оплакващите се.
    mkukas одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    59
    #78

    Отговор: Panasonic xz12skew спря работа при -19

    Нормално е всеки, който е доволен от работата на климатика си да се похвали. Но е добре да се пишат реални цифри и показания, защото в противен случай ще има подведени и заблудени хора при избор на климатик. Аз също имах Панасоник и го демонтирах - просто разбрах,че това не е климатик за отопление. И в този аспект ще кажа, че при мен също Дайсейкай-ите не работят много икономично. Имам качествена дограма и добри изолации, но въпреки това си има топлинни загуби и машини работят в оптималния за тях режим при тези ниски температури. Някак не ми се вярва при външна температура -9 и задание 23-24 гр. климатика да работи постоянно на 350-370 вата и да поддържа посочената температура. Особено пък за Панасоник на 220 волта.
    bobovo, popov, tony34al и 1 други харесват това.

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    391
    #79

    Отговор: Panasonic xz12skew спря работа при -19

    Няма как да се сравнява Дайсейкай с Етерия като клас климатик това е ясно, но явно Етерията може да слиза и да държи по ниски минимуми от Тошибата което за някои райони и помещения с много ниски загуби е предимство...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    78
    #80

    Отговор: Panasonic xz12skew спря работа при -19

    Каква ми е файдата да лъжа? Етереята е в изцяло вътрешна стая, но с много лоша дограма и вратата е отворена към коридор 10м2. От 3 дни е на 23 нон стоп и помещението е темперирано от тук идва тази консумация.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #81

    Отговор: Panasonic xz12skew спря работа при -19

    Цитат Първоначално публикувано от zlobarov Виж публикацията
    Няма как да се сравнява Дайсейкай с Етерия като клас климатик това е ясно, но явно Етерията може да слиза и да държи по ниски минимуми от Тошибата което за някои райони и помещения с много ниски загуби е предимство...
    Сравняват се и още как! Етерията може и да слиза по минимум, под този на НЯКОИ дайсейкаи, но максимума и е двойно по-нисък . На тишина и комфорт го докарва до този на старите дайсейкаи, но не успява да ги стигне на отопление. По някаква причина, при етериите не успява да се вдигне достатъчно налягането на фреона и от там, кондензаторът и остава малко по-хладен. Дори мицубишитата MHIххZM-S, които са същия клас, с почти същите максимуми, като на етериите, вдигат по-високо налягане и си загряват повече кондензаторите.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #82

    Отговор: Panasonic xz12skew спря работа при -19

    Той за това изключва при -19 ,не че има софтуерно заложено а просто не може да стопли топлообменника до градусите при които тръгва турбината ..

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #83

    Отговор: Panasonic xz12skew спря работа при -19

    Явно от Панасоник са избързали малко с EEV- тата и е трябвало да си ги оставят само с капилярка! За компресорите им въобще не е проблем да вдигнат необходимото налягане. Явно гонят единствено високата ефективност.
    tony34al одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #84

    Отговор: Panasonic xz12skew спря работа при -19

    Моя нали беше с капилярка че и с 900 вата компресор и 37 кила външно,не изключваше но под -15 много слабо топлоотдаваше и не можеше да поддържа зададената температура ... Някъде другаде е проблема но не съм толкова в час че да го установя .
    hawai76 одобрява това.

  12. Member Аватара на hawai76
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    221
    #85

    Отговор: Panasonic xz12skew спря работа при -19

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    Моя нали беше с капилярка че и с 900 вата компресор и 37 кила външно,не изключваше но под -15 много слабо топлоотдаваше и не можеше да поддържа зададената температура ... Някъде другаде е проблема но не съм толкова в час че да го установя .
    Ето така работеше и моя и беше с капилярка не успяваще да стопли побъркваше се от размразяване и работеше на максимални обороти при минус 15 16 и толоотдаваше съвсем слабо, ай си му вдидгнал градус отгоре и айде всичко приключва пак 15 минути размразяване.Няма смисъл да ги дъвчем. едно и също.Пиша това само за да се чете някой ден от някой ,който може да си хареса с безплатен монтаж от някъде такова недоразумение .
    ponyasd одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #86

    Отговор: Panasonic xz12skew спря работа при -19

    Етереите не са лоши машинки, просто нашите продавачи са хитри шмекери и ги пробутаха на населението на нереално високи цени за това, което предлагат. Затова има толкова недоволни от тях.
    Примерно в съседна Гърция 12-ката QKE я продават за 700 евро, за тези пари е без конкуренция. При гърците есента имаше и FH35VE около 1900 лева.
    В България какъвто и климатик да си купиш, винаги ще си прецакан.
    Другият път ще си купя Грии или ще купувам от друго място.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 17-01-17 в 17:52.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    391
    #87

    Отговор: Panasonic xz12skew спря работа при -19

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    По някаква причина, при етериите не успява да се вдигне достатъчно налягането на фреона и от там, кондензаторът и остава малко по-хладен.
    Според мен по скоро не иска да вдигне защото ако не можеше щеше да дърпа киловат компресора и да няма ефект.

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #88

    Отговор: Panasonic xz12skew спря работа при -19

    Няма как да дърпа киловат и да няма ефект. Две машини от различен клас, с един и същ фреон, отдават едно и също при този разход.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2016
    Живее в
    видин
    Мнения
    83
    #89

    Отговор: Panasonic xz12skew спря работа при -19

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Етереите не са лоши машинки, просто нашите продавачи са хитри шмекери и ги пробутаха на населението на нереално високи цени за това, което предлагат. Затова има толкова недоволни от тях.
    Примерно в съседна Гърция 12-ката QKE я продават за 700 евро, за тези пари е без конкуренция. При гърците есента имаше и FH35VE около 1900 лева.
    В България какъвто и климатик да си купиш, винаги ще си прецакан.
    Другият път ще си купя Грии или ще купувам от друго място.
    И у нас има нормалн цена за серия Z - XZ9ske - 1279 лв.

  18. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #90

    Отговор: Panasonic xz12skew спря работа при -19

    Имаше и Z12ske за около 1400 лева. Мисля, че ако ги продават на такива цени са без конкуренция.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 14 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Спря да топли 14 EH!
    От valentin1000 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 37
    Последно: 16-02-12, 21:08
  2. Panasonic CS/CU-E12DKE - както си работеше и изведнъж спря
    От vfilipov във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 218
    Последно: 18-12-10, 23:09
  3. И моя Panasonic CS/CU-E12DKE спря да топли
    От MikiOne във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 40
    Последно: 13-01-10, 09:48
  4. Panasonic CS/CU-E12GKE - странно поведение на работа
    От HunterBG във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 20
    Последно: 18-01-08, 23:08
  5. ICQ спря - вие имате ли ?
    От Zaphod B във форум Мрежи
    Отговори: 9
    Последно: 06-10-04, 22:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе