Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 99

Избор между Daikin FTXB35 и Hitachi RAK 16RPB/RAC-35WPB

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    23
    #16

    Отговор: Избор между Daikin FTXB35 и Hitachi RAK 16RPB/RAC-35WPB

    Аз не съм решил нали затова питам форума.Просто искам някой да ми обясни защо този климатик не става за отопление когато показателите му са точно за това.Да се разберем така трябва ми климатик за отопление до 1200 лева за 36 кубика стая ,ако някой има намерение да ми помага е добре дошъл.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #17

    Отговор: Избор между Daikin FTXB35 и Hitachi RAK 16RPB/RAC-35WPB

    Явно не четеш съветите на колегите!

    Изпратено от моят MI 4LTE с помощта на Tapatalk

  4. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #18

    Отговор: Избор между Daikin FTXB35 и Hitachi RAK 16RPB/RAC-35WPB

    Взимаш фуджицу генерал и си гарантираш топлото.

    Sent from my K012

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,034
    #19

    Re: Избор между Daikin FTXB35 и Hitachi RAK 16RPB/RAC-35WPB

    Ето и фужитцуту разглобено ЛЛЦЦ
    https://www.youtube.com/watch?v=emWSErx2DvI

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #20

    Отговор: Избор между Daikin FTXB35 и Hitachi RAK 16RPB/RAC-35WPB

    Абе Хитачито не е зле ще те топли.Дайкина е доста по-зле.

    Хубаво е когато пишеш мнение да се аргументираш.
    Този пост е редактиран от avenger; 18-01-17 в 12:24.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    23
    #21

    Отговор: Избор между Daikin FTXB35 и Hitachi RAK 16RPB/RAC-35WPB

    Добре аз понеже не разбирам много от климатици ,но разбирам от цифри ,моля някой да ми обясни разликите на тези два климатика :RAK 35RPB/RAC-35WPB и LMCA 12 кой е по добрия и да се изказват хората които са ги ползвали тези климатици и които са компетентни в тази област.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #22

    Отговор: Избор между Daikin FTXB35 и Hitachi RAK 16RPB/RAC-35WPB

    Те половината, които ти писаха с това се занимават. Просто от натрупан емпиричен опит ( на база доста монтирани машини) се оказва, че до 1200лв. най-сигурния избор е 12лмс или Грее Чейндж . Освен голите данни имат значение и дефрост алгоритъма, поведение при ниски външни температури и т.н.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Живее в
    София/Русе
    Мнения
    96
    #23

    Отговор: Избор между Daikin FTXB35 и Hitachi RAK 16RPB/RAC-35WPB

    Гледам това 12LMC само 26 кг външното тяло. Само от софтуер ли го докарва? Иначе има добри отзиви за него във форума.

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #24

    Отговор: Избор между Daikin FTXB35 и Hitachi RAK 16RPB/RAC-35WPB

    Само от софтуер.За това ИТ сектора е толкова печеливш.
    Този пост е редактиран от avenger; 18-01-17 в 12:45.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    23
    #25

    Отговор: Избор между Daikin FTXB35 и Hitachi RAK 16RPB/RAC-35WPB

    Специално хитачито ми препоръча човек с над 15 години стаж в тази област и каза дефростването на тази машина е от най добрите във момента и за отопление е най добрия.За фужитсу не сме говорили ,но наистина ако е по добър вземам него.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,034
    #26

    Re: Избор между Daikin FTXB35 и Hitachi RAK 16RPB/RAC-35WPB

    Който и да вземеш от двата няма да сбъркаш за парите са добри машини. Хитачито е с по-добър хардуер, по-масивни тела, техен си компресор, докато на фужи е китайски компресора незнайно каква марка. Хитачито може да прави дефрости на 1 час, но може и да не прави. Аз имам 25wx8 и 10ha. Първия и по-скъп модел правеше дефрости на 1 час без грам скреж и без да се натоварва, и като му изтече гаранцията го отворих и видях че дефрсост датчика не беше на мястото което е по сервизни документи. Преместих го където го дават в официалните документи и сега прави дефрости през 8-9 часа, така е от 2 години вече и работи много добре. Другото хитачи си прави дефрости само като заскрежи, дори и -15 да е, то си е както трябва, нищо че е базова машина се справя добре.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #27

    Отговор: Избор между Daikin FTXB35 и Hitachi RAK 16RPB/RAC-35WPB

    Ти решаваш на кой да се довериш не ние. Щом му имаш доверие на човека давай смело. За LMC има доста доволни из форума, а и от мои лични наблюдения виждам, че не е никак лош. В подобно на твоето помещение като квадратура 12LMC държи 25гр. 24/7 без да му е проблем -12те градуса и виелици до скоро ... И даже не размразява по часовник/например на 50мин/, което си е огромен + според мен. За повече подробности прочети темата за модела в раздела за него. А вече Хитачито ако има ползватели то само те от първа ръка могат да дадат в детайли информация как работи точно.

    Този човек с толкова много опит в тази дейност има ли преки впечатление от модела? Т.е. отоплявал ли се е с него?

  16. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #28

    Отговор: Избор между Daikin FTXB35 и Hitachi RAK 16RPB/RAC-35WPB

    Цитат Първоначално публикувано от spahov Виж публикацията
    Специално хитачито ми препоръча човек с над 15 години стаж в тази област и каза дефростването на тази машина е от най добрите във момента и за отопление е най добрия.За фужитсу не сме говорили ,но наистина ако е по добър вземам него.
    Дано да е така, както ти е казал човека. Защото хитачитата от високия клас имат доста малоумно направен дефрост - под 0° размразяват на 60 минути, а под -5° на 90 минути.
    Иначе като хардуер изглежда много солидна машина и на мен ми харесва. Ето тук са го снимали отворен:

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,034
    #29

    Re: Избор между Daikin FTXB35 и Hitachi RAK 16RPB/RAC-35WPB

    На 43, 60 или 90 мин са минималните времена за дефрост и ако разликата между двата датчика (за външна температура и този на топлообменика) се увеличи с няколко градуса си пуска дефрост. Проблема е че са настроени на много малка разлика , на големите машини разликата е около 2 градуса, на малките сигурно също е така

  18. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #30

    Отговор: Избор между Daikin FTXB35 и Hitachi RAK 16RPB/RAC-35WPB

    Не знам, аз някъде гледах за високият им клас - при 18-ките и 25-ците под нулата размразява след 50 минути, а под -5 след 60 минути. При 35-ците са 60/90 минути. По-тъпо нещо до сега не съм виждал. Може би по някакъв начин може да се преработи с местене на датчици, лъжене на сензори и други подобни галимации, но пак няма гаранция, че няма да подкара дефростите по часовник, ако си увеличиш градусите от дистанционното.

    --------

    А конкретно за този модел RAK-35PPB/RAC-35WPB нямам никаква представа какъв му е дефроста. Но 12LMC със смешното си 26 кг. външно тяло изобщо не може да се мери с хитачито по ефективност. Spahov, ако майстора, който ти го препоръчва е сигурен, че хитачито не размразява прекалено често под нулата, насочи се към него. Има наистина солиден хардуер и не са пестени материали.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор между Daikin Nexura FVXG или Daikin FVXS
    От solar77 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 110
    Последно: 24-10-19, 08:52
  2. Раздвоен между daikin ftx35k new komfort и Hitachi rak35rpb
    От lomski във форум Климатици Daikin
    Отговори: 1
    Последно: 13-07-16, 12:44
  3. GREE GWH12KF или DAIKIN FTXB35-C
    От Kasapov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 0
    Последно: 21-06-16, 14:23
  4. Избор между Fujitsu ASYG09LUCA или Daikin FTXS20K
    От RUBINIO във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2
    Последно: 16-01-14, 18:34
  5. Насоки за избор на климати: Daikin, Mitsubishi, Panasonic, Hitachi.
    От hassel във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 14
    Последно: 30-10-12, 21:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе