Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 99
Like Tree79Одобрявам

Избор между Daikin FTXB35 и Hitachi RAK 16RPB/RAC-35WPB

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #31

    Отговор: Избор между Daikin FTXB35 и Hitachi RAK 16RPB/RAC-35WPB

    Имам същия модел хитачи, но е 25рпб. На големия студ който отмина си работеше звънец с минимални дефрости ( понеже е в хола и не го наблюдавам постоянно, но съм го засичал 2-3-4 часа без дефрост). Има едни тънки моменти обаче където климатика и през 20 мин спира за дефрост от порядъка на половин до 1 минута без да има грам обледяване на тялото или каквото и да било. Това явление е доста дразнещо и се появява при положителни и отрицателни външи температури. Като машина съм доволен от него за тези пари. Сложен е в 17кв.м стая на 2,60 височина панел последен етаж без външни стени с пвц дограма. Надявам се да съм помогнал в избора ти.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #32

    Отговор: Избор между Daikin FTXB35 и Hitachi RAK 16RPB/RAC-35WPB

    Ревю на хитачито.
    След цирка с тошиба смених с споменатото хитачи подведен от това че дистанционното ще говори на климатика... ми не говори. Дистанционното просто показва колко градуса е при него. Но бях толкова изнервен че просто няма на къде...
    Меренето на ток също забива и зацикля особенно когато е спирал тока.
    Хубавото е че има вертикално движение на клапите, но хоризонталното е много бързо - постоянно шляпа нагоре надолу.
    Голям плюс е че не се успива климатика , но и не поддържа зададената температура много много и това на над 0 - накрая го набримчих на 26-30 - мястото е криво не може на 23 да се стопли. Важното е да бачка в крайна сметка, а икономията е майка на мизерията. С всеки ден на климатик спестяваш 30 кила пелети...
    Накрая се оказа че въпреки климатика пак запалих парното. На положителни температури не ми тегли комина - да не мислите че на пелети е лесно?

    Мисля че спира за почивки на по 40 мин, но кратки не знам дали са били истински дефрости. все пак над 0.
    Не е тих колкото тошибата - но мирайчето пък умираше да не работи.
    Външното на хитака е малко по-солидно пак спрямо тошибката.
    milanov одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #33

    Re: Отговор: Избор между Daikin FTXB35 и Hitachi RAK 16RPB/RAC-35WPB

    Цитат Първоначално публикувано от p0ckata Виж публикацията
    Имам същия модел хитачи, но е 25рпб. На големия студ който отмина си работеше звънец с минимални дефрости ( понеже е в хола и не го наблюдавам постоянно, но съм го засичал 2-3-4 часа без дефрост). Има едни тънки моменти обаче където климатика и през 20 мин спира за дефрост от порядъка на половин до 1 минута без да има грам обледяване на тялото или каквото и да било. Това явление е доста дразнещо и се появява при положителни и отрицателни външи температури. Като машина съм доволен от него за тези пари. Сложен е в 17кв.м стая на 2,60 височина панел последен етаж без външни стени с пвц дограма. Надявам се да съм помогнал в избора ти.
    Спирал е само заради достигане на температурата, няма как през 20мин да има дефрост за 1 мин, при дефрост лампичката трябва да мига и да се чува малко шум.

    Тошиба мирай незнам как може да я направят 22кг за 13-ка, хитачито пред него е като свръх тежка категоря.
    aruba_man одобрява това.

  5. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #34

    Отговор: Избор между Daikin FTXB35 и Hitachi RAK 16RPB/RAC-35WPB

    Не е спирал заради достигане на зададената температура а точно за малки дефрости. Обръщах специално внимание точно на това.

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #35

    Отговор: Избор между Daikin FTXB35 и Hitachi RAK 16RPB/RAC-35WPB

    Минималното време между дефрости е 48 минути по сервизно.

  7. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #36

    Отговор: Избор между Daikin FTXB35 и Hitachi RAK 16RPB/RAC-35WPB

    Може после да поспира за по 15-тина., но ги има и кратките почивки. Може да са били достигане на темп. а може би не.
    Този пост е редактиран от avenger; 18-01-17 в 19:41.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #37

    Отговор: Избор между Daikin FTXB35 и Hitachi RAK 16RPB/RAC-35WPB

    ХИТАЧИ -то 35-ицата ще се справи без каквито и да било проблеми.По-добре обаче, ако решиш ХИТАЧИ, търси с външно тяло 35WPA, по-добър избор е, като съобразиш обаче децибелите на вътрешното тяло с което е комбиниран, понеже го търсиш за спалня.Топлообменника вън е ред и половина, за разлика от WPB, който е пълен двуредов, но е с по-мощен компресор и работи по ненатоварено в сравнение с WPB.Освен това дефроста на WPB е с минимално време 43 минути при всякакви температури, докато на WPA е 43 минути при 0 градуса, като достига до 60 минути при -5 и надолу.

  10. bpd
    bpd е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    27
    #38

    Отговор: Избор между Daikin FTXB35 и Hitachi RAK 16RPB/RAC-35WPB

    Лятото си закупих 2 бр LMCA-един 12 -45 куб , и един 9 -37 куб.От Пловдив съм. Отопляват перфектно ,стаите са изолирани добре,размразява през 3-4 часа сутрин към 9 после около 13-14ч и вечерта около 9-10 дефростват около 5-8 мин ,но пък и работят на on off режим.Препоръчвам този модел, топли добре,имам малко бебе вечер при баня го правим 26 и си го достига до 20-30 минути,настроени са на 22 -23 и по термометър правят 23-24°.
    Този пост е редактиран от avenger; 18-01-17 в 21:36.

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #39

    Отговор: Избор между Daikin FTXB35 и Hitachi RAK 16RPB/RAC-35WPB

    Също е добър вариант, топлят безпроблемно.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    23
    #40

    Отговор: Избор между Daikin FTXB35 и Hitachi RAK 16RPB/RAC-35WPB

    Убедих се ,че фужитсу е номер едно във отопление за нашите ширини но с препоръки и сухи статистики на климатика ще слагам хитачито и ще дам пълни резултати за тази машина следващите дни.По характеристики трябва да надмина резултата на фужитсу решил съм да пробвам.И утре го слагаме живот и здраве.
    VanDan, estqwerty и mystikalrs харесват това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #41

    Отговор: Избор между Daikin FTXB35 и Hitachi RAK 16RPB/RAC-35WPB

    Ще е интересно едно по детайлно описание на работата му в студените дни! Дано няма чести дефрости.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    23
    #42

    Отговор: Избор между Daikin FTXB35 и Hitachi RAK 16RPB/RAC-35WPB

    От тези хитачита имало два вида в нашия пазар.Единия който прави много размразявания и по не ефективен във студените дни и съответно по евтин с 300 лева от другия и този който аз поръчах.Специално за дефростването мисля че много е важно и разположението на този климатик.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #43

    Отговор: Избор между Daikin FTXB35 и Hitachi RAK 16RPB/RAC-35WPB

    А има ли разлика в маркировката на моделите?

  17. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #44

    Отговор: Избор между Daikin FTXB35 и Hitachi RAK 16RPB/RAC-35WPB

    ooo сори RPC / WPC 35 имам - не ми бройте писаното нагоре.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #45

    Re: Отговор: Избор между Daikin FTXB35 и Hitachi RAK 16RPB/RAC-35WPB

    Цитат Първоначално публикувано от spahov Виж публикацията
    От тези хитачита имало два вида в нашия пазар.Единия който прави много размразявания и по не ефективен във студените дни и съответно по евтин с 300 лева от другия и този който аз поръчах.Специално за дефростването мисля че много е важно и разположението на този климатик.
    Мисля
    че нещо са те метнали здраво, но кажи все пак кой модел е който не дефроства и другия уж по евтин.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор между Daikin Nexura FVXG или Daikin FVXS
    От solar77 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 110
    Последно: 24-10-19, 07:52
  2. Раздвоен между daikin ftx35k new komfort и Hitachi rak35rpb
    От lomski във форум Климатици Daikin
    Отговори: 1
    Последно: 13-07-16, 11:44
  3. GREE GWH12KF или DAIKIN FTXB35-C
    От Kasapov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 0
    Последно: 21-06-16, 13:23
  4. Избор между Fujitsu ASYG09LUCA или Daikin FTXS20K
    От RUBINIO във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2
    Последно: 16-01-14, 17:34
  5. Насоки за избор на климати: Daikin, Mitsubishi, Panasonic, Hitachi.
    От hassel във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 14
    Последно: 30-10-12, 20:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе