Резултати от 1 до 11 от общо 11
Like Tree2Одобрявам
  • 1 Post By FearMe
  • 1 Post By FearMe

Дали системата ми се нуждае от ъпгрейд ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    42
    #1

    Дали системата ми се нуждае от ъпгрейд ?

    Здравейте,
    Имам един малко странен за мен казус. Смятам в най-скоро време (до 31.01) да преподпиша с Ментел и Близу с техните тройни пакети (ТВ, Нет и ГСМ) и съм решил да е най-големият пакет (този с 200 Mbps нет). Въпросът ми е следния: Дали ще ми трябва нова външна лан карта за да ползвам пълният потенциал на нета (друг е въпроса дали ще успеят да го докарат до там) или мога да карам с вградената в дъното, което е ASRock p67 pro 3? Рутера ми е на над 15 години Linksys WRT54GL, който е ясно, че трябва да бъде сменен, защото с неговите 54 Mbps до никъде... Машината е настолна и от рутера до нея ще пусна кабел за нета.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Отговор: Дали системата ми се нуждае от ъпгрейд ?

    вградената мрежова карта е гигабитова, така че проблеми откъм нея не би трябвало да има
    виж, ако си с калпав кабел, тогава може да не успееш да надскочиш 100-те мегабита...
    MartinNez одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    42
    #3

    Отговор: Дали системата ми се нуждае от ъпгрейд ?

    До тук добре. За кабела имаш предвид този който влиза в рутера или този, който излиза от него? Или и двата... Понеже в момента нямам спомен какъв е, но най вероятно е поостарял доста, като стандарт какво да търся за да покрие тия 200 Mbps? CAT 5се или 6 ?
    П.С. Сега поогледах кабеляка в нас и този който излиза от рутера до компа е категория 5е успях да намеря някакво инфо из нета, че този стандарт позволява пренос на 200 mbps. Остана кабела който идва от разп. кутия на Близу до рутера, но ме съмнява да е някой специален.
    Този пост е редактиран от MartinNez; 24-01-17 в 20:15.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Отговор: Дали системата ми се нуждае от ъпгрейд ?

    е след като ще ти пускат 200, тяхно е задължението продаденото да съответства на полученото
    DUNDURMA одобрява това.

  6. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #5

    Отговор: Дали системата ми се нуждае от ъпгрейд ?

    И аз съм на 200 Mbps нет на Близу. Но хардуерът ми позволява само 100 Mbps по кабел и около 50-60 Mbps по wi-fi. Но и това ми е предостатъчно.

  7. Member Аватара на sclera_bg
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    475
    #6

    Отговор: Дали системата ми се нуждае от ъпгрейд ?

    Цитат Първоначално публикувано от MartinNez Виж публикацията
    .....Остана кабела който идва от разп. кутия на Близу до рутера, но ме съмнява да е някой специален.
    Поне при мен кабела от разпределителната кутия до модема е най-обикновен коаксиален кабел. От модема до рутера и от рутера до клиентите кабелите съм си ги слагал по мой вкус.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    42
    #7

    Отговор: Дали системата ми се нуждае от ъпгрейд ?

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    е след като ще ти пускат 200, тяхно е задължението продаденото да съответства на полученото
    То хубаво е тяхно, но аз и до сега си бях техен абонат. Първо мегалан, сега Мтел и от събота/неделя с троен пакет и реално си имам прокарано окабеляване от тях (ако за това става дума). Иначе ако са задължени да го подменят с оглед на по-високата скорост ще настоявам много за това.

    Цитат Първоначално публикувано от dimkaraganchev Виж публикацията
    И аз съм на 200 Mbps нет на Близу. Но хардуерът ми позволява само 100 Mbps по кабел и около 50-60 Mbps по wi-fi. Но и това ми е предостатъчно.
    Доволен ли си от нета им? В смисъл имаш ли представа дали достигат потенциала от 200 Mbps ? Аз до сега не съм имал проблеми нито с нета им, нито с ТВ-та, въпреки голямото плюене по тях (сигурен съм на доста места, заслужено). Просто искам да знам дали да очаквам някакви сътресения с тях.


    Цитат Първоначално публикувано от sclera_bg Виж публикацията
    Поне при мен кабела от разпределителната кутия до модема е най-обикновен коаксиален кабел. От модема до рутера и от рутера до клиентите кабелите съм си ги слагал по мой вкус.
    Я да видим дали аз нещо изпускам. Въпросната разп. кутия не се ли намира на етажа на блока или това е модема? Защото от тази кутия на етажа(разп. кутия или модем) до рутера в нас кабела си е ethernet кабел и на него си пише 24 AWG Cat. 5e, същият като този, който излиза от рутера и влиза в десктоп машината.

  10. Member Аватара на sclera_bg
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    475
    #8

    Отговор: Дали системата ми се нуждае от ъпгрейд ?

    Цитат Първоначално публикувано от MartinNez Виж публикацията
    .....
    Я да видим дали аз нещо изпускам. Въпросната разп. кутия не се ли намира на етажа на блока или това е модема? Защото от тази кутия на етажа(разп. кутия или модем) до рутера в нас кабела си е ethernet кабел и на него си пише 24 AWG Cat. 5e, същият като този, който излиза от рутера и влиза в десктоп машината.
    В блока в който живея мрежата изглежда така: на площадката има разпределителна кутия със стикер на Близу, от нея излиза коаксиален кабел, който влиза в апартамента. Има сплитер - единия клон е за телевизора а другия стига до модема (дават го от Близу). От модема взимам сигнал за фиксирания телефон и за интернет (абонат съм на тройна услуга - TV, фиксиран телефон и интернет 100 Mbs). Модема съм го монтирал на страницата на бюрото, на което е единия ми десктоп и с къс етернет кабел подавам сигнал към рутера.

    Как сигнала стига до етажната кутия - не знам, но ми се струва че и до нея е коаксиален кабел, идващ от мазето, където мисля че минава оптичното трасе.

    Аз определено съм доволен от интернета - когато и да измеря със speedtest скоростта (download) е над 90 Mbs, upload-а е твърдо 5 Mbs. На практика никога не е прекъсвал, но уточнявам че става дума за Борово в София ( няколко пъти съм изказвал във форума задоволство от услугата, която получавам). Как е в други градове или квартали на София - не знам и не препоръчвам на никого.
    Този пост е редактиран от sclera_bg; 26-01-17 в 12:27.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    42
    #9

    Отговор: Дали системата ми се нуждае от ъпгрейд ?

    Ами сега погледах и аз как е при мен. На етажа има 3 кутии... 2 на мега лан (още със старото лого от преди 6 години) и една на Евроком (в последствие Близу). Успях да отворя въпросните кутии на Мегалан и вътре едната беше препълнена с кабеляк (пишеше пълна на капака ..) и вътре предполагам беше модема (ТП-линк), а в другата по-празно пак модем на Хуавей. До тези кутии от мазето влиза кабел, който е обикновен етернет Кат. 5е 24 AWG кабел. От модема излиза пак етернет кабел (същите характеристики като този който влиза в нея) и стига до рутера в нас. А от кутията на Евроком излиза коаксиален кабел и влиза в нас в един разклонител и от там коаксиалки до всеки тв. Отделно ми е вързан нета и отделно ТВ-то. Но така съм вързан от доста преди да съществува близу за телевизията и дори си спомням, че бащата прави окабеляването за телевизията и разклонителя за коаксиалния кабел. Вече нета го връзваха пичовете от Мегалан, когато почнаха да покриват Люлин в София.
    Така като гледам кабелите за нета ще могат да покрият желаната скорост (остава въпроса дали Мтел ще я...) Вече остава да избера само нов рутер.
    Иначе аз също съм доволен от нета, не помня да е имало спиране или някакъв недостиг на скоростта. За съпорта по тел не знам, защото никога не ми се е налагало да звъня.
    Този пост е редактиран от MartinNez; 27-01-17 в 10:22.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    221
    #10

    Отговор: Дали системата ми се нуждае от ъпгрейд ?

    При мен положението е като при sclera_bg. Съответно мрежата е на някогашните net2lan/Обеля, Надежда, Свобода, Толстой, Банишора/, които след като я направиха оптична замина при Евроком и в последствие - Близу. Едно единствено прекъсване имаше сигурно за 5-6, че и повече години, защото някой беше срязал кабел - оправиха го /Близу/ за 2 часа в Неделя по нощите . Откакто обаче са с МТЕЛ им звъня минимум по 1 път на седмица - какво пипнаха на нещо, което работи на 100% с години не знам. Проблемът започва със загуба на пакети, с прекъсване и до 2-3 часа нета пада тотално. Като цяло бързо го оправят, но е неприятно и изнервящо. Със същият пакет съм и аз - ТВ, 100 Мбита нет/90+ down и 5 Up/ и стационарен телефон.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    42
    #11

    Отговор: Дали системата ми се нуждае от ъпгрейд ?

    Ами да чукам на дърво, за сега още нещата са стабилни с нета и телевизията. Въпреки, че самото обединяване между Мтел и Близу още не е приключило. Нета преди ми беше квартални пичове, после минах на Люлин Нет за няколко месеца, докато стартира Мегалан (а за тях тогава бях чувал само величаещи коментари) и веднага минах на тях. Снощи слезнах до мазето да огледам кабеляка и им намерих въпросните кутии. До там си стига отпичния кабел и от една голяма кутия вече излизат интернет кабелите и тези за ТВ, но има и останали коаксиални такива. Не зная само дали като сменя плана ще изискат да правят ново окабеляване за ТВ и Нет-а, защото в офисите ми предлагаха и различни варианти на ТВ (там приемници, оптики и други) като изрично им казах, че не искам да променям изграденото от Близу, защото съм доволен специално от ТВ и никога не съм имал никакъв проблем с тях. Може да е остаряло (временно и морално, не зная), но работи безотказно и с високо качество. На всичкото отгоре коаксиалните кабели до стаите минават по пода под гранитогреса, а не зад первазите и ако трябва да се сменя системата, просто забравят.
    С две думи нещата ми се изясниха и остава само избора на рутер и стартираме Благодаря много за помощта и мненията !!!

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Nippon ASW-H12A4/EW-5H се нуждае от диагностика
    От floros във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-16, 20:44
  2. 19 годишната Ади се нуждае от помощ
    От kremibs във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 12-07-12, 23:18
  3. Отговори: 8
    Последно: 06-11-06, 23:44
  4. Отговори: 11
    Последно: 12-07-06, 02:02
  5. възстановяване на системата
    От Usera във форум Linux
    Отговори: 0
    Последно: 10-09-05, 08:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе