Вижте резултатите от анкетата: Какъв диагонал e вашият LCD телевизор Sony ?

Гласували
584. Не можете да гласувате в тази анкета
  • 26" LCD и по-малко

    18 3.08%
  • 32" LCD

    159 27.23%
  • 37" LCD

    33 5.65%
  • 40" LCD

    218 37.33%
  • 42" LCD

    34 5.82%
  • 46" LCD

    70 11.99%
  • 47" LCD

    3 0.51%
  • 52" LCD

    10 1.71%
  • 55" LCD

    34 5.82%
  • 60" LCD

    3 0.51%
  • 65" LCD

    2 0.34%
Страница 5 от 135 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 2015

Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #61

    Re:Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/

    Аз пък си мисля, че точно човек с толкова пари за ТВ няма да опъва 10 метра кабели и за всяка пауза да се разкарва до другата стая.
    Както и да е. Тая дискусия сме я водили вече.

  2.  
     
  3. Member Аватара на TODD
    Тук е от
    Jul 2006
    Живее в
    Варна
    Мнения
    443
    #62

    Re:Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/

    koko_k Не говори за вградения плеър в телевизора (за него е казал, че не плейва mkv), а за този които саму дали с ТВ-то Blu-ray BDP-S590B, че не му възпроизвежда субтитри. За какво да си купува допълнителен HD плеър ако накара и този да му извади субтитри. Един приятел има Blu-ray Philips BDP5200/12 плейва си mkv-та та със субтитри от флашка и диск и не му мисли за HD плеъри. koko_k си знае най-добре.

    Между другото днес е излязъл нов firm. kdl-55hx850 http://www.sony.bg/support/bg/product/kdl-55hx850

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    59
    #63

    Re:Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/

    Плеъра на телевизора въобще не поддържа mkv (което е доста странно, висок клас тв и то 55 инча да гледаш avi вместо mkv...)
    Говоря за Blu-ray 3D ПЛЕЪР BDP-S590B който вървеше като подарък с телевизора. С него може да се пусне mkv но субтитрите са забранени за този формат.
    Да ще продължа да си ползвам лаптопа...но отново Сони се излагат...
    Иначе малко промених настройките на картината, черното и качеството на картината е доста добро

  5. Junior Member Аватара на nikk2007
    Тук е от
    May 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    41
    #64

    Re:Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от koko_k
    Плеъра на телевизора въобще не поддържа mkv (което е доста странно, висок клас тв и то 55 инча да гледаш avi вместо mkv...)
    Още ведъж със здраве .За съжаление идеален модел явно няма, винаги на някой модел нещо ще липсва така че ти пожелавам това да му е единствения кусур който ще откриеш .Когато можеш пиши как се справя с динамичнен материал.Много съм му навит на този модел но както вече споделих в друга тема досега бях с плазма и ме е малко страх дали ще остана доволен от него и въобще от LCD като цяло.

  6. Member Аватара на TODD
    Тук е от
    Jul 2006
    Живее в
    Варна
    Мнения
    443
    #65

    Re:Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/

    Колеги току що открих нещо интересно на моето тв 42EX410. И това е, че чете NTFS файлова система. Напрактика вече няма ограничението от 4GB в HD файла който ще му бъде пуснат. Това е поредното нещо което SONY са спестили да обявят за моя радост. Предното беше свързано със субтитрите. Имах големи надежди, че са забравили да обявят, че чете и DTS ама не. Изписва неподържан аудио формат. Това е еднственото което не подържа вградения плеър се едно сте си купили LG или SAMSUNG. За два месеца няма филм който да съм свалил и да не е тръгнал. Предполагам, че това с NTFS-а се отнася и за моделите (◦KDL-40BX420 ◦KDL-37BX420 ◦KDL-32BX320 / BX321 / BX420 / EX310 ◦KDL-26BX320 / BX321 ◦KDL-22CX32D / EX310) които са със същия софтуер. Който има от посочените модели нека да потвърди, че и при тях чете NTFS. Доволен съм, че откривам неща вградени в тв-то неприсъщи за SONY!

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #66

    Re:Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/

    За EX310 почти съм сигурен, че не чете NTFS. Този уикенд бях в един хотел, в който в стаята имаше 32EX310. Не разпозна флашката ми, която беше NTFS. Не тръгна и един avi файл с един клип, който бяхме снимали с фотоапарата. Опитах няколко начина на енкодване, но нищо не стана. Най-накрая вързахме директно фотоапарата с USB и то взе че тръгна както си е в HD заснето. Не съм опитвал avi/mkv файлове, свалени от интернет.
    Да използвам да споделя и малко впечатления от този модел /не че много съм го гледал /.
    Направих една бърза калибрация на око, но честно казано бях доста разочарован. Общо взето типичен представител на най-ниския клас LCD със всичките му недостатъци. Бавна и мажеща матрица - гледахме мача на Гришо и трябваше много фантазия да разбера накъде лети топката. На по-бързите разигравания тя просто изчезваше. На мача от европейското при по-бързи движения на камерата публиката и рекламите се замазваха също.
    Ъглите на виждане бяха доста лоши - и по вертикала и по хоризонтала. В един сравнително голям хол на 5 човека, седнали на диван и два фотьойла на външните хора образа им беше драстично по-блед.
    Въпреки, че модела няма 100Hz, движенията са едни такива мазни и нереални /това по принцип ми дразни на повечето LCD, така че може би е мой проблем/.
    Наясно съм, че това е супер бюджетен модел на марката и едва ли някой би си го купил с големи очаквания - то си е модел я за кухня, я за спалня.
    Има вероятност по-големите модели да са с други матрици и да са малко по-добре като представяне.

  8.  
     
  9. Member Аватара на TODD
    Тук е от
    Jul 2006
    Живее в
    Варна
    Мнения
    443
    #67

    Re:Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/

    lazarus18 Много жалко ако се окаже, че само 42 инчовия чете NTFS и другите неща. Иначе си прав тези тв-та стават за кухня и спалня моят е в спалнята.
    При мен незабелязвам да маже на EURO 2012 както и на филмите (Закачал съм за тест и PS3-ката си като го взех преди даго кача на стената всичко си вървеше нормално без да маже и насича). Закачен е на стената с тази поставка http://www.technomarket.bg/products/...us-surefix-330 Не забелязвам да губи също и драстично контраст в рамките на леглото което е Д-2,0м и Ш-1,75м. Но се пак това са различни тв-та и вероятно имат различни матрици както си казал.

    EDIT: Направих тест на флашка с NTFS - Wrath of the Titans.2012.BRRip.720p.HPV.avi 5,77GB, Dragons Gift of the Night Fury (2011) BRRip 1080p x264--prisak~~{HKRG}.mkv 1,47GB и Game.of.Thrones.S02E10.1080i.HDTV.DD5.1.MPEG2-Fizo.ts 6,25GB ги плейна без проблем със субтитри.

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #68

    Re:Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/

    Ти говориш за EX410, а аз за EX310.
    Това може би е разликата.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #69

    Re:Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Да използвам да споделя и малко впечатления от този модел /не че много съм го гледал /.
    Направих една бърза калибрация на око, но честно казано бях доста разочарован.
    Ти си му направил дисекция. Гостите на хотела ще искат да отсядат все в тази стая, защото ще си мислят, че има по-скъп телевизор

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    133
    #70

    Re:Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/

    Тази стойка не е ли наклонена? Някъде из форума четох, че не е много полезно за телевизора да стои в положение, различно от вертикално.

  13. Member Аватара на TODD
    Тук е от
    Jul 2006
    Живее в
    Варна
    Мнения
    443
    #71

    Re:Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/

    lazarus18 Да така е и вероятно точно в това е разликата.
    Vlado2D Да наклонена е. Невярвам да има проблем. В инструкцията на тв-то има описана стойката SU-WL500 която е на SONY която също е наклонена даже при нея ъгълът е 20 градуса докато при мен е 10. http://www.sony.co.uk/product/tpa-tv...ckets/su-wl500

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #72

    Re:Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/

    Доколкото съм разбрал от пресрелиизите - Сони имат подписан договор с една тайванска компания, която произвежда за тях моделите от ниският клас - цялата серия BX
    Ето ги и тазгодишните. Интересно какво подържат през USB

    http://www.sony.bg/product/tv-102-40-lcd/kdl-40bx440
    http://www.sony.bg/support/bg/product/KDL-40BX440

    http://www.sony.bg/product/tv-80-32-lcd/kdl-32bx340
    http://www.sony.bg/support/bg/product/KDL-32BX340

    Добавил съм ги в таблицата от трети пост.

  16. Member Аватара на TODD
    Тук е от
    Jul 2006
    Живее в
    Варна
    Мнения
    443
    #73

    Re:Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/

    hristoslav2 Ако е вярно това което пише в ръководството за употреба (едно и също е и за двата) поддържа всичко което и KDL-42EX410 през USB.


    EDIT: След 8 месеца SONY решиха да добавят официална страница и на 42EX410 http://www.sony.bg/product/tv-107-42-lcd/kdl-42ex410





  17. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    198
    #74

    Re:Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/

    Пичове помагайте, че вече се скапах.
    Телевизора е Сони KDL-32ЕХ500 ползвах до скоро нет от настолния, но след като смених дъното, не мога и не мога да го настроя да си хваща нета.
    На настолния хващам безжично интернет, шервам го към лан картата му. От там с кабел прехвърлям към телевизора.
    Закачам лаптопа за кабела който отива към телевизора и интернет има. Слагам му същите настройки на лан картата както на телевизора и нет пак има, за жалост на телевизора няма.
    За повече подробности
    Лан на компа
    IP 192.168.0.1
    Mask: 255.255.255.0

    Настройки на ТВ
    IP 192.168.0.2
    Mask: 255.255.255.0
    Gat. 192.168.0.1
    DNS 192.168.0.1


    Къде бъркам?

    Вече имам Интернет съдържание, всичко си върви, но за жалост телевизора не ми вижда сървъра. В състояние на мрежата казва, че няма локален достъп и Интернет. Идеи?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    59
    #75

    Re:Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от nikk2007
    Ще чакам и по-подробни отзиви тъй като и на мен ми предстои да купувам тв.
    и доста се триумя.
    Две седмици вече и доста гледане предимно на европейското и малко формула 1, според мен се представя добре (за HD говоря)
    но нямам много опит с плазмите и не мога да изкажа мнение кое е по добро...от опит знам че 30 минутно гледане на тв в магазин не може да се прецени, човек само може да се подведе! миналата година в магазин ми направи много добро впечатление Samsung 40D6530, но след като съседа си го взе , и го сравнихме с Sony 40W5500, качеството на картината на Sony-то видимо е по добро, при гледане на нормална картина канал1, бтв, нова... (но да Samsung-a има повече екстри...) затова съм малко скептичен при тестове в магазин ако не може да се експериментира и да се пускат точно еднакви неща на два телевизора...не само рекламните клипове които пускат в магазина

    Натъкнах се на нещо старано обаче, не всички клипове в youtube се плейват? примерно този, някой да има подобни проблеми и как може да се разбере дали клипа може да се плейне от телевизора или не?
    https://www.youtube.com/watch?v=k4xjSzOX6PM#ws

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 135 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 608
    Последно: 04-05-15, 23:14
  2. LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 1690
    Последно: 06-01-15, 19:11
  3. Philips LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 1539
    Последно: 26-01-14, 17:56
  4. Отговори: 1378
    Последно: 04-05-12, 14:14

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе