Страница 10 от 19 ПърваПърва ... 89101112 ... ПоследноПоследно
Резултати от 136 до 150 от общо 285
Like Tree30Одобрявам

Мнение за SONY KDL-50W809C?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #136

    Отговор: Мнение за SONY KDL-50W809C?

    Дай снимка отзад на буксата на телевизора, да видим какво е паднало. Дано не си прецакал тунера, че смяната на цялата платка ще ти струва едни 250 лева.

    Буксата на сателитният тунер е за връзка със сателитна антена. Не става за кабелна телевизия.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    29
    #137

    Отговор: Мнение за SONY KDL-50W809C?

    Това металното в което се вкарва буксата за кабелната падна.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #138

    Отговор: Мнение за SONY KDL-50W809C?

    При всички положения някой трябва да го види! Едва ли е прецакал тунера, че чак да е за смяна на платка.
    По-скоро някаква част е паднала (външния цилиндър, където е свързан екранът на коаксиалния кабел). Или друга част.
    Имах такъв проблем с ефирен цифров тунер Strong. Вътре в гнездото има още едно пръстенче, което играе ролята на пружинка и притиска буксата.
    Не знам защо на толкова скъп уред се разпада буксата! Или е изключена буксата с прилагане на голяма сила...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Мнения
    14
    #139

    Отговор: Мнение за SONY KDL-50W809C?

    това гаранцията не го ли покрива?
    Ако не е дефектно едва ли ще се развали

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    29
    #140

    Отговор: Мнение за SONY KDL-50W809C?

    Лепнах го с лепило и засега работи екстра.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    32
    #141

    Отговор: Мнение за SONY KDL-50W809C?

    Колеги, от вчера съм собственик на 50W809C, наистина е супер, но да ви питам при вас има ли малко над емблемата така наречения "clouding" ефект като неравномерна подсветка. При мен го има леко изразено, но на изгасена лампа и тъмни сцени се забелязва малко. Видях, че по чуждестранни форуми, а и в някои ревюта го има и при други бройки (говоря за 805/7/9) това, други казват, че нямат този проблем. Прикачам снимка, на която съм очертал къде се забелязва, като на "Х" малко стои точно над емблемата. Не е много реалистична, защото камерата на телефона усилва ефекта, затова съм прикачил и втората снимка, която не е от моя ТВ, а е свалена от нета, но по-реално представя нещата. И при мен е сравнително същото положението на изцяло черен екран, може би с една идея по-малко се забелязва спрямо тази снимка. На последната снимка е моя ТВ при тъмен екран, това над емблемата се забелязва като 4 по големи точки на "Х" разположени, отстрани светлината не се вижда така, пак казвам от камерата на телефона се засилва ефекта.
    Знам, че принципно може да го има този ефект при този тип телевизори, но въпроса е дали сте забелязали при вас до каква степен е изразено и има ли го изобщо или аз съм попаднал на такава бройка? И дефект ли е изобщо това?
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от valtera; 30-05-16 в 10:46.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    135
    #142

    Отговор: Мнение за SONY KDL-50W809C?

    И при мен е същото, бях пуснал снимка няколко поста назад

    Sent from my Lenovo S850 using Tapatalk

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    32
    #143
    Цитат Първоначално публикувано от chitalov Виж публикацията
    И при мен е същото, бях пуснал снимка няколко поста назад
    В другата тема ти е поста и затова не съм видял. И при мен е горе долу същото положение така като гледам снимката, която си постнал. Ти какво реши, няма ли да го сменяш? Аз не знам какви са условията за смяна, смисъл колко време след покупката и това води ли се дефект неравномерна подсветка? Обмислям и аз дали си заслужава изобщо да се занимавам и да го сменя, пък да се окаже още по-зле подсветката на другия?!
    Миналата година си взех на промоция за спалнята Samsung 40" 5-та серия за почти три пъти по-малко пари и подсветката му няма никакъв проблем, супер равномерна. Може би съм уцелил, ама релно какво излиза: даваш повече пари за уж по-висок клас и тия "облаци" по екрана как да не те дразнят. На късмет си е и това е.
    Ако някой знае до колко време след покупка мога да поискам смяна да каже, поне да знам колко време имам да реша ще го сменям ли?
    Този пост е редактиран от valtera; 31-05-16 в 00:42.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #144

    Отговор: Мнение за SONY KDL-50W809C?

    Откъде си го купувал - физически или онлайн магазин?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    32
    #145
    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Откъде си го купувал - физически или онлайн магазин?
    Физически - от магазин на Технополис, но там на светлината от лампите нямаше как да забележа.

  13. Member Аватара на novla
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    316
    #146

    Отговор: Мнение за SONY KDL-50W809C?

    Мисля, че можеше до 3 дни след закупуването да го върнеш или замениш.
    Толкова ли е явна неравномерната подсветка та се дразните, толкова много?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    32
    #147
    Цитат Първоначално публикувано от novla Виж публикацията
    Мисля, че можеше до 3 дни след закупуването да го върнеш или замениш.
    Толкова ли е явна неравномерната подсветка та се дразните, толкова много?
    Ами вечер дори и на лампа примерно като стане тъмен екрана между сцените на филма/сериала и се забелязва, също докато превключва каналите и за секунда стане тъмен екрана, пак се забелязва. Но това е ако се вглеждаш, примерно на жената изобщо не и прави впечатление Иначе не мисля, че е чак много явно неравномерна, но все пак има малко и затова реших да попитам.
    Ако са 3 дни както казваш, аз го взех в събота, т.е. днес би трябвало да е крайния срок, но мисля да не се занимавам със смяна, че пак не е сигурно дали ще има разлика, ще свикна с времето и дано не ми прави впечатление.
    Този пост е редактиран от valtera; 31-05-16 в 10:12.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #148

    Отговор: Мнение за SONY KDL-50W809C?

    Щом го забелязваш, опаковай го и отивай да го сменяш.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    32
    #149
    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Щом го забелязваш, опаковай го и отивай да го сменяш.
    То хубаво ще отида да ми го сменят, ама там като не е тъмно как да видя за равномерна подсветка, освен някъде по склада да ги карам да го тестваме? :D

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #150

    Отговор: Мнение за SONY KDL-50W809C?

    Продължаваш да връщаш, докато попаднеш на подсветка с минимални забележки. Така е с новите телевизори за съжаление. Всичко е до късмет. Моите тв също имат подобни проблеми. Не е до марка или модел.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 10 от 19 ПърваПърва ... 89101112 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнение за Sony KDL-40HX750
    От evgenito във форум Sony телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 23-12-12, 22:09
  2. мнение и отзиви за dslr sony a33
    От todorie във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 0
    Последно: 21-09-10, 22:04
  3. Мнение за камера SONY HDR-TG3E
    От vladojo във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 3
    Последно: 04-01-10, 12:07
  4. Мнение за DVD Sony
    От pr0bl3m във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 0
    Последно: 16-11-08, 16:49
  5. Мнение за DVD recorder Sony RDR-GX350
    От wert7544 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 12
    Последно: 22-01-08, 13:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе