Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 98
Like Tree16Одобрявам

Проблем Sony43W805C

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    332
    #31

    Отговор: Проблем Sony43W805C

    Цитат Първоначално публикувано от borislav6405 Виж публикацията
    Вълшебната приказка за sony 43w805c продължава.В магазина продавачите не ми отговориха къде е скован сандъка.Аз не успях да видя кога китайците скочиха от кашона.Отваряйте си очите при закупуването на тв от серията W805,807,809,,,,защото те ще ви ги отворят.ТВ е прието в сервиза.Приемчика беше леля като мен надхвърлила половин век.От всякъде ме притискаха сонита,сонита и пак сонита в новичките си бели кашончета.И всичко това само в приемната.От зад в болничните стаи навярно са били по 10 на легло.Ако очите ми бяха видяли този митинг ма болни сонита,никога ама никога нямаше да вкарам този бандит в дома си.Ще има продължение.......
    "
    borislav6405

    Novice Тук е отSep 2013Мнения2

    Странно ВТОРО мнение от човек регистрирал се за да се "изходи" върху марката!
    Не съм привърженик на Сони кой знае колко , ама като гледам колко хора имат тук 800 серията и не само от този модел и не е като да не се споделят проблеми и други из форума...
    Имал съм и имам Филипс - там драмата е още по голяма..
    Ама кво ли разбирам аз...

    Цитат Първоначално публикувано от novla Виж публикацията
    Жестоко се лъжеш ако си мислиш, че само при Сони е така...
    Колега, гледам че имаш като моя 40pfl5507...и за него колко се лаеше, бавен не знам си кво ама като го гледам и ми е кеф!!
    Цветове, картина..... Още е незаменим!
    Този пост е редактиран от mitakabus; 19-10-16 в 07:23.

  2.  
     
  3. Member Аватара на novla
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    316
    #32

    Отговор: Проблем Sony43W805C

    40PFL5507K може би има по-хубава картина от моделите за 2016 година и то не само на Филипс. :D Тествал съм го лично на един и същ филм на едно и също място от филма и от един и същ източник. Сонито ми сгъна, а Филипса нямаше проблем с кадрите. :D

  4. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #33

    Отговор: Проблем Sony43W805C

    Какъв е тоя филм?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    27
    #34

    Отговор: Проблем Sony43W805C

    Като сте стари форумци отворете нова тема;Моят телевизор в сервиза.Аз пиша за това което съм видял.Да видим колко юнаци със сонита са ходили до сервиза. Тепърва трябва да огледам този малък зелен човек с име АНДРОИД.Вие сте умни момчета и можете да напишете как да използваме без проблеми тв,защото с андроида съм на Вие.Когато ми върнат тв ще опиша какъв му е бил проблема,как са го лекували и дали аз съм объркал нещата.Трето мнение......

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    332
    #35

    Отговор: Проблем Sony43W805C

    Цитат Първоначално публикувано от borislav6405 Виж публикацията
    Като сте стари форумци отворете нова тема;Моят телевизор в сервиза.Аз пиша за това което съм видял.Да видим колко юнаци със сонита са ходили до сервиза. Тепърва трябва да огледам този малък зелен човек с име АНДРОИД.Вие сте умни момчета и можете да напишете как да използваме без проблеми тв,защото с андроида съм на Вие.Когато ми върнат тв ще опиша какъв му е бил проблема,как са го лекували и дали аз съм объркал нещата.Трето мнение......
    Ами аз точно това писах по - горе колега!
    Че повечето проблеми стават или от незнание или от ъпдейт и спиране или недоинсталиране на ъпдейт, което пък пак в повечето случай е от липсата на понятие с какво устройство разполага задклавиетурното!
    Не казвам, че всеки трябва да стане спец по андроид , за да работи с телевизор, но ако се внимава повече и се чете коееи какво , белите ще са по -малко!
    Ще ти префлашнат ТВ-то със фирмуера и си готов - според мен за 1 час работа, въпроса е колко ще те бавят!



    Цитат Първоначално публикувано от novla Виж публикацията
    40PFL5507K може би има по-хубава картина от моделите за 2016 година и то не само на Филипс. :D Тествал съм го лично на един и същ филм на едно и също място от филма и от един и същ източник. Сонито ми сгъна, а Филипса нямаше проблем с кадрите. :D
    Моя 40PFL5507K е със ШАРП панел!
    Специално го търсих да е със Шарп!
    Особенно като гледам новините , се вижда приятното цветоподаване на тена на кожата на водещите!
    Нещо което и 43W805 не може да ми докара , но не се оплаквам де....
    Бива Сонито!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    31
    #36

    Отговор: Проблем Sony43W805C

    Гледам че много "умни" корейски тролчета са окупирали темата на СОНИ....к"во да правят те така си могат

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    27
    #37

    Отговор: Проблем Sony43W805C

    Какви тролчета какви колчета.Не ме интересува дали тв ще се задъха или ще приседне при даден видео формат,а друг негов събрат със сто км. в час ще отиде до Варна,от там до Русе и ще се спре чак във Видин.Искам да гледам нормална телеяизия с работещ телевизор,а не да робувам на зеления от Марс.Както казват старите хора,да Ви имам проблемите с форматите и кодитата.Оставам тв да спи вечерта и на сутринта няма събуждане.14 дни в къщи и 6-ти ден в интензивното.Всичко беше по лесно когато земята беше плоска и се носеше от три кита.А сега трябва да общувам с андроидни телевизори.............

  10. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #38

    Отговор: Проблем Sony43W805C

    Колега....ако не беше изписъл до сега толкова глупости,щях да ти отговоря,че нито си първия,нито ще си последния който си е занесъл телевизора в сервиз...няма значение каква марка е...но понеже не се спря да плюеш Сони,ще ти кажа че си ебаси каръка ,и напълно си заслужаваш да си седиш поне до Нова Година без телевизор...

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,423
    #39

    Отговор: Проблем Sony43W805C

    Цитат Първоначално публикувано от borislav6405 Виж публикацията
    Вълшебната приказка за sony 43w805c продължава.В магазина продавачите не ми отговориха къде е скован сандъка.Аз не успях да видя кога китайците скочиха от кашона.Отваряйте си очите при закупуването на тв от серията W805,807,809,,,,защото те ще ви ги отворят.ТВ е прието в сервиза.Приемчика беше леля като мен надхвърлила половин век.От всякъде ме притискаха сонита,сонита и пак сонита в новичките си бели кашончета.И всичко това само в приемната.От зад в болничните стаи навярно са били по 10 на легло.Ако очите ми бяха видяли този митинг ма болни сонита,никога ама никога нямаше да вкарам този бандит в дома си.Ще има продължение.......
    Да приемем, че всички производители на телевизори имат еднакъв 5%-ов брак.
    От тук следва, че колкото повече се продават моделите на една марка у нас, толкова повече ще са нейните телевизори в сервиз.

    В случаят, ако Сони продава 3-пъти повече бройки от която и да е друга марка, логично е да има и 3-пъти повече техни телевизори в сервиза..

    Преди 2 години такова беше положението с моделите на LG и Samsung в сервизите...Сервизите бяха пълни с техни модели...

    Всичко е въпрос на шанс и правилна употреба. Като за второто се изискват някакви основни познания.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    27
    #40

    Отговор: Проблем Sony43W805C

    Последно мнение в този сайт.Благодаря на Христослав.Нека модераторите да изтрият всичко написано от мен.Ще разглеждаме руските технически форуми.

    - - - - - - - - - -

    Здравей Христослав 2.Проблемът на тв изкочи като дива свиня от царевица.Модераторите да не трият нищо,защото моите съмнения за некачествени части се потвърдиха.Започва да става много интересно.Горещо препоръчвам това тв от серията W произведено 2016 на обичащите нашата любима марка,защото след време основните платки се превръщат в давещи се патки...........

    - - - - - - - - - -

    Сега съм по спокен,защото знам ,че първата разглобка и втората сглобка ще я правят нашите юнаци.На iveto отговарям,каквото пожелало това и го сполетяло.Така казват старите хора.А на човека с Бентлито следното.Бентли с блокирал двигател е кола със сменен двигател за което знаеш само ти......Майтапа беше до тук.Следва истината.

    - - - - - - - - - -

    Христославе обръщам се към теб,защото си културен и много,много умен човек като твоите приятели Игор и Фьодор.Днес се обадих в сервиза,предстои смяна на основната платка на телевизора.Каква може да бъде причината тази платката да дефектира.Основни причини-напрежение, токов удар......какво.Следващата седмица ще я монтират.Тв непрекъснато ли е под напрежение.

    - - - - - - - - - -

    Момчета няма да се обиждате.Без майтап не може.Шегата настрана но истината е това.На нашите географски ширини истините се превръщат в лъжи.Бах мама му то станало като стихотворение.Ако желаете дайте Вашите мнения и изводи.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,423
    #41

    Отговор: Проблем Sony43W805C

    Цитат Първоначално публикувано от borislav6405 Виж публикацията
    Христославе обръщам се към теб,защото си културен и много,много умен човек като твоите приятели Игор и Фьодор.Днес се обадих в сервиза,предстои смяна на основната платка на телевизора.Каква може да бъде причината тази платката да дефектира.Основни причини-напрежение, токов удар......какво.Следващата седмица ще я монтират.Тв непрекъснато ли е под напрежение.
    Основната платка може да дефектира по ред причини
    - дефектен компонент, който да кажем дава фира след 50 или 5000 часа работа..Времето зависи от качеството на изработката му. Дефекта може да не се открие или прояви при заводските тестове на платката. Както казват някои...шанс.
    - токов удар
    - неправилно свързване и боравене при връзка с HDMI кабел
    - спиране на тока по време на ъпдейт
    - грешен избор на място на телевизора - в малка тясна ниша в стена или шкаф, при която няма конвекция на въздух. От там и прегряване и дефектиране на главната платка или захранването.
    - грешен избор на място за телевизора. Над него се намира етажерка със саксии...които жена ти понякога преполива и така капещата вода попада вътре през решетките на телевизора
    - работа в много влажна среда...(затова моделите продавани в тропиците имат специално лаково покритие на платките + защита от токови удари)
    - погрешно зареждане след старт на софтуера на процесора от NAND паметта...Макар и рядко, но се случва да кажем веднъж на 5000 пъти. Платката се нуждае от ново зареждане на EEPROM - това се прави от много малко сервизи
    - пренапрежение по антенният кабел...
    - знам ли....
    И стига си ревал - човек ще си помисли че от този телевизор зависи живота ти. Стига с този материализъм. Това е само една вещ и не си струва да се кахъриш толкова.
    Телевизорът ти е в гаранция, а по закон има 30 дневен срок за това.
    Ако до изтичането на този срок не го оправят, то трябва да ти издадат протокол , с който отиваш в магазина от който си го купил и там да си избереш друга бройка или друг модел на същата цена, може и по-скъп с доплащане.

    Руските технически форуми са десетки....Не знам за какво са ти.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    27
    #42

    Отговор: Проблем Sony43W805C

    Благодаря ти Христославе.Реването беше до тук.От тук нататък ще се опитвам да бъда полезен.Тв е вече в къщи.Сменена е дънната платка.Управителят беше много учтив.Ако патката има софтуерен проблем който е непоправим следва смяна с нова която идвала от Брюксел.

    - - - - - - - - - -

    От сервиза дават удостоверение за извършен ремонт.Тв работи,нямате право на смяна.При четири ремонта имаш някакво право на смяна докато е в гаранция.Проверих версията на софтуера-2.605.Успешна инсталация до най-новата v3.473.Диагностика -няма грешки.

    - - - - - - - - - -

    Тв само си изтегли версията и само си я инсталира.Флашка не съм ползвал.Всичко продължи около 35 минути заедно.Следващите дни настройки.Успех на всички.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #43

    Отговор: Проблем Sony43W805C

    Трябва да ти отразят в гаранционната карта какво са сменили и удължат гаранцията с дните, през които тв е в сервиз, но не повече от месец. Ако уредът е бил на поправка 3 пъти, то при 4-та повреда, трябва да го подменят със същия или аналогичен модел, или да ти върнат парите. Ти избираш, през 2-годишният гаранционен период по закон. Ако имаш търговска гаранция извън него, примерно 3 и повече години, те решават дали да го подменят или ремонтират н-брой пъти...
    Този пост е редактиран от pilot; 24-10-16 в 22:37.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    27
    #44

    Отговор: Проблем Sony43W805C

    Благодаря ти pilot.Твоето уточнение слага още един заек в торбата от знание.Всеки прочел темичката информативно ще е запознат.Всичко е точно така-в картата е написано смяна на основна платка,дата на приемане и дата на ремонт,име и фамилия на техника и печат.В сервиза са отворили ново работно място-приемчик младо момче,след моя забележка ,че има и по-големи тв-та.Успех на всички.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #45

    Отговор: Проблем Sony43W805C

    А само да питам всички тея повреди може да са различни или трябва да са еднакви? Защото преди време като бях в течение имаше правило, че ако се връща сервиз за една и съща повреда тогава имаш право на 4тия път да поискаш подмяна.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе