Страница 1 от 8 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 109
Like Tree17Одобрявам

Мнение преди покупка на телевизор Сони

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    4
    #1

    Мнение преди покупка на телевизор Сони

    Здравейте. Каква е разликата в тези два модела телевизори, защото от много време искам да си купя тв Сони и ще съм благодарен за мненията Ви, защото сегашният ми тв е Самсунг от 6г, няма никакви съвременни екстри и искам да го сменям! Или с две думи "по добрия", ако въобще имат разлика-Sony Bravia KDL-43W809C и SONY KDL-43WD759 LED.
    Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    81
    #2

    Re: Мнение преди покупка на телевизор Сони

    Разбира се че има разлика в параметрите на 2-та тв.
    LCD TV SONY KDL-43W809C | Телевизори | TV и видеo | Технополис БГ

    + Този има 2 тунера и можеш да гледаш един канал, а да записваш друг.
    (С уговорката, че записа можеш да гледаш САМО на това ТВ
    и че трябва да имаш свободен хард диск само за тези цели,
    защото ТВ-то го форматира в негов си формат)

    + Този има АНДРОИД и можеш да си сваляш безплатно много приложения.

    + Има повече входове и по-добри параметри на картината.
    - Като минус посочвам единственно стойката на която стои.

    LCD TV SONY KDL- 43WD759 | Телевизори | TV и видеo | Технополис БГ
    + има по-стабилна стойка

  4. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #3

    Отговор: Мнение преди покупка на телевизор Сони

    Цитат Първоначално публикувано от Izoplovdiv Виж публикацията
    Здравейте. Каква е разликата в тези два модела телевизори, защото от много време искам да си купя тв Сони и ще съм благодарен за мненията Ви, защото сегашният ми тв е Самсунг от 6г, няма никакви съвременни екстри и искам да го сменям! Или с две думи "по добрия", ако въобще имат разлика-Sony Bravia KDL-43W809C и SONY KDL-43WD759 LED.
    Благодаря предварително.
    Какви екстри ти липсват? Ако картината ти харесва - другото може да се добави към телевизора...

  5. Novice
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    4
    #4

    Отговор: Мнение преди покупка на телевизор Сони

    Благодаря за отговорите!

    - - - - - - - - - -

    Четох, че имало различни модели дистанционни за тв и очила за 3D.Вярно ли е това и за KDL-43W809C отнася ли се?

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Живее в
    В.Търново
    Мнения
    188
    #5

    Отговор: Мнение преди покупка на телевизор Сони

    Има два вида дистанционни обикновено с копчета и умно с тъчпад което не е в комплекта но с приложението за смартфон от сони умното е на телефона и е ОК.Очилата са активни и не стават всички но има съвместими по ефтини от оригиналните от самсуг.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    332
    #6

    Отговор: Re: Мнение преди покупка на телевизор Сони

    Цитат Първоначално публикувано от goodman2 Виж публикацията
    Разбира се че има разлика в параметрите на 2-та тв.
    LCD TV SONY KDL-43W809C | Телевизори | TV и видеo | Технополис БГ

    + Този има 2 тунера и можеш да гледаш един канал, а да записваш друг.
    (С уговорката, че записа можеш да гледаш САМО на това ТВ
    и че трябва да имаш свободен хард диск само за тези цели,
    защото ТВ-то го форматира в негов си формат)

    Тука нещо май не е точно така ама.....

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    4
    #7

    Отговор: Re: Мнение преди покупка на телевизор Сони

    В смисъл, какво имаш предвид?

  10. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #8

    Отговор: Re: Мнение преди покупка на телевизор Сони

    KDL43WD750 със 100 Hz панел ли е? Отделно 450 евро добра цена ли е?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #9

    Отговор: Мнение преди покупка на телевизор Сони

    С 50 Hz е.

  12. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #10

    Отговор: Мнение преди покупка на телевизор Сони

    А модел 40/43 инча със 100 херцов панел и по възможност да не е смарт, съществува ли?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #11

    Отговор: Мнение преди покупка на телевизор Сони

    Съществува, но в момента не се предлага

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #12

    Отговор: Мнение преди покупка на телевизор Сони

    Цитат Първоначално публикувано от Izoplovdiv Виж публикацията
    Здравейте. Каква е разликата в тези два модела телевизори, защото от много време искам да си купя тв Сони и ще съм благодарен за мненията Ви, защото сегашният ми тв е Самсунг от 6г, няма никакви съвременни екстри и искам да го сменям! Или с две думи "по добрия", ако въобще имат разлика-Sony Bravia KDL-43W809C и SONY KDL-43WD759 LED.
    Благодаря предварително.
    Comparaison des produits s

    Comparison between: 42.5" Sony KDL-43WD757, 42.5" Sony KDL-43W809C

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    332
    #13

    Отговор: Re: Мнение преди покупка на телевизор Сони

    Цитат Първоначално публикувано от Izoplovdiv Виж публикацията
    В смисъл, какво имаш предвид?
    Ами смисъла е че не може да записва едно а да гледаш друго. КОлегата нещо се е пообърклал...

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    264
    #14

    Отговор: Мнение преди покупка на телевизор Сони

    За да не пускам нова тема


    Търсенето е: 100Hz (в плюс е липсата на ШИМ), не много голям ЛАГ (игри едва ли ще се играят, но все пак), основно за филми ще се ползва.
    Гледах онзи ден 43 и 50" и все повече се зарибявам към 50ката... изборът се насочи към Сони.
    Ако съдя по бюджета - така подреждам моделите /слагам и двата размера, понеже ще решавам в движение - а бях тръгнал от 40/

    [[[ 1. 43WD755BAEP - 999лв
    Това трябва ли да ме притеснява или е маркентингов трик: Motionflow XR 200Hz; KDL43WD757 е 400МХц, но е сребрист/ с доста дървена стойка са... 1.1. Големият му брат - 49WD755 - 1170лв ще дойде с 207лв по-евтин от 50W8** (от ТП, Zora, JAR)
    /реалните 48.5" ли сa - сиреч >с колко по-малък е от 50w805 - 1 или 1.5"?) ]]

    PS: Заблудил съм се явно с WD75* и W75* /а W75* е като цена същия с W80*C...)
    Избора е по-скоро кое Сони от 43 или 50" И дали да почакам за по-добри оферти до Коледа.
    ТМ не вярвам да пуснат W8** сега, но това днес в Зора е интригуващо (но май е Silver?) 50W807CBA e на -17% = 1200лв.
    С удължените гаранции в Зора пишеше че не покрива ли изгорели пиксели, а в нормалната нз - по принцип покриват ли ги изобщо?
    Разстоянието още не го знам, понеже ако спалнята е перпендикулярно - то ще:
    А: 2.5-2.8м - и тук 43 ще е що-годе добре, а 50" ще е почти на границата - или бъркам?

    Б. Но има вариант и надлъжно да я монтирам и тогава минимума ще е 3.5м (където 43" отпада)!

    2. 43W805C - 1100лв
    2.1. 50W805C (или W80*С, но черен) -1400лв (+300лв) - идеалът


    3. Panasonic 50" DS630 (1300лв) /ако се излъжат да го пуснат с поне -20% ще се замисля/


    Според цена/диагонал/хардуер - би трябвало да грабна KDL-49WD755 - 1170лв (с -10% ще дойде 1050лв), но по-долу ще допълня притесненията си.

    Също да попитам - да заделя ли и пари за +3г гаранция? (91лв е до 1000лв и 108лв е над 1001-1500лв.)
    Четох на различни места за гаранциите - но на едното пишеше, че не покрива изгорели пиксели (за допълнителната поне)?! По принцип покрива ли се в стандартната такъв дефект?

    Щом като казвате, че са еднакви WD75# и W80# ще се оглеждам за черен 755 (756 не го намирам в големите магазини) - 49ка или 42.5" и ако разликата е осезаема (над 150лв), спрямо 80# мисля да го взема по-стария (макар и с 1инч по-малък - 49", дано само това му е кусура)
    - някой от вас сравнявал ли ги е на живо дисплеите?
    Тук, се говори, че имат разлика в картината?! (на 80* инпут лага бил по-висок?)
    755/756 и 809

    Проблема е, че дори с тест да разполагам - едва ли ще ги има на едно място моделите? А от утре и Зора се включват с оферти, за 4дни, така че ще се засекат промоциите и ще имам избор.

    Сребърната рамка - прави ли проблеми нощем с отблясъци от екрана?
    Зора ме притеснява гаранционното обслужване?
    По Коледа дали ще има по-добри намаления? Не ми е зор тази седмица да се силя.

    Какви тестове да си подготвя и в какъв режим трябва да са? Може ли от една флашка да се разклони на два ТВ образа, или трябва две флашки да нося?

    ----------------
    Понеже compare-опцията не можах да я приложа (50" Панасоник vs Sony), направих колаж и маркирах кое ми направи впечатление (повечето опции към край не ми говорят почти нищо). 43ката предполагам е с данните на 50" (не намерих подробен спек)
    По мое скромно мнение Сонито го бие по повечето параграфи (аз филми и музика ще пускам от друг източник).
    Ще ги видя и на живо какво представляват двата с някакви тестове. Но разликата е малка (100лв в полза на Панасоника) При него няма wi-fi direct? При него липсва и ШИМ.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от hakama; 24-11-16 в 12:33.

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Живее в
    В.Търново
    Мнения
    188
    #15

    Отговор: Мнение преди покупка на телевизор Сони

    Цитат Първоначално публикувано от hakama Виж публикацията
    За да не пускам нова тема


    Търсенето е: 100Hz (в плюс е липсата на ШИМ), не много голям ЛАГ (игри едва ли ще се играят, но все пак), основно за филми ще се ползва.
    Разстояние 2.5-2.8м
    Гледах онзи ден 43 и 50" и все повече се зарибявам към 50ката... изборът се насочи към Сони.
    Ако съдя по бюджета - така подреждам моделите /слагам и двата размера, понеже ще решавам в движение - а бях тръгнал от 40/

    1. 43WD755BAEP - 999лв
    Това трябва ли да ме притеснява или е маркентингов трик: Motionflow XR 200Hz; KDL43WD757 е 400МХц, но е сребрист/ с доста дървена стойка са...
    1.1. Големият му брат - 49WD755 - 1170лв ще дойде с 207лв по-евтин от 50W8** (от ТП, Zora, JAR)

    /реалните 48.5" ли сa - сиреч > с колко по-малък е от 50w805 - 1 или 1.5"?)


    2. 43W805C - 1100лв
    2.1. 50W805C -1400лв (+300лв) - идеалът


    3. Panasonic 50" DS630 (1300лв) /ако се излъжат да го пуснат с поне -20% ще се замисля/


    Според цена/диагонал/хардуер - би трябвало да грабна KDL-49WD755 - 1170лв (с -10% ще дойде 1050лв), но по-долу ще допълня притесненията си.

    Също да попитам - да заделя ли и пари за +3г гаранция? (91лв е до 1000лв и 108лв е над 1001-1500лв.)


    Щом като казвате, че са еднакви WD75# и W80# ще се оглеждам за черен 755 (756 не го намирам в големите магазини) - 49ка или 42.5" и ако разликата е осезаема (над 150лв), спрямо 80# мисля да го взема по-стария (макар и с 1инч по-малък - 49", дано само това му е кусура)
    - някой от вас сравнявал ли ги е на живо дисплеите?
    Тук, се говори, че имат разлика в картината?! (на 80* инпут лага бил по-висок?)
    755/756 и 809

    Проблема е, че дори с тест да разполагам - едва ли ще ги има на едно място моделите? А от утре и Зора се включват с оферти, за 4дни, така че ще се засекат промоциите и ще имам избор.

    Сребърната рамка - прави ли проблеми нощем с отблясъци от екрана?
    Зора ме притеснява гаранционното обслужване?
    По Коледа дали ще има по-добри намаления? Не ми е зор тази седмица да се силя.

    Какви тестове да си подготвя и в какъв режим трябва да са? Може ли от една флашка да се разклони на два ТВ образа, или трябва две флашки да нося?

    ----------------
    Понеже compare-опцията не можах да я приложа (50" Панасоник vs Sony), направих колаж и маркирах кое ми направи впечатление (повечето опции към край не ми говорят почти нищо). 43ката предполагам е с данните на 50" (не намерих подробен спек)
    По мое скромно мнение Сонито го бие по повечето параграфи (аз филми и музика ще пускам от друг източник).
    Ще ги видя и на живо какво представляват двата с някакви тестове. Но разликата е малка (100лв в полза на Панасоника) При него няма wi-fi direct? При него липсва и ШИМ.
    Когато трябваше аз да избирам взех sony kdl50w809 заради „андроида“и по добрия видео панел в никакъв случай не мисля че „панасоника“е лош избор но операционата система и не поддръжката на DTS го направиха не атрактивен за мен.Аз си купих спокойствие +3 години спестените нерви нямат цена.Ако имаш възможност по големия диагонал ще те радва повече.Според мен си струва да изчакаш до коледа може да има по добри оферти нищо не губиш .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 8 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнение за модел преди покупката му
    От mtvachev във форум Климатици Haier
    Отговори: 2
    Последно: 11-09-16, 10:25
  2. LG Sirius D09CM -мнение преди покупка
    От hienata76 във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 58
    Последно: 07-07-16, 11:58
  3. Проблем с проекторен телевизор СОНИ kf 50 sx 300
    От Georgi Kuzmanoff във форум Проектори и екрани
    Отговори: 0
    Последно: 04-07-14, 12:44
  4. Питане преди покупка на ресийвър
    От AZankov във форум Аудиотехника
    Отговори: 4
    Последно: 18-04-11, 00:10
  5. Кой LED телевизор между Сони и LG?
    От LEGAL във форум Sony телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 24-02-11, 20:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе