Резултати от 1 до 10 от общо 10
Like Tree3Одобрявам
  • 1 Post By Anton1
  • 2 Post By Anton1

не работи инфрачервения сензор 42SL863

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Мнения
    16
    #1

    не работи инфрачервения сензор 42SL863

    Онзи ден не можех да контролирам телевизора с дистанционното и съответно си помислих, че то е "заминало" след като му смених батериите и пак не работеше.

    В един магазин, от който отидох да купя ново дистанционно, дадох да проверят моето и се оказа, че то си работи.

    Това ме навежда на мисълта, че явно проблема е в сензора на телевизора. Мога например да го управлявам по мрежата с апликацията на Toshiba за iPhone, което изключва други проблеми с управлението, поне според мен.

    Някой може ли да даде информация, ако е имал подобен проблем? Например има ли смисъл да се ремонтира? Знаете ли някой сервиз или пък техник, който може да дойде вкъщи? Мога ли сам да го сменя и ако да, откъде да си купя сензора?

    Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Мнения
    16
    #2

    Отговор: не работи инфрачервения сензор 42SL863

    Отворих телевизора и видях part number на платката с инфрачервения сензор - PE0961.
    Намерих в един сервиз за електроника същата платка за 30 лева - втора ръка.
    Някой ако знае сервизи, магазини, където мога да я намеря, за да имам и други опции, ако тази която намерих не проработи, моля да сподели.
    Единственото, което ме притеснява е, че в едно квадратче след номера на платката е отпечатана буквата C, а на тези които намирам в интернет са други букви - A или D.

    Един техник също ми предложи смяна само на IR сензора, защото диодите на платката работят, а и няма индикация други чипове да са изгорели, но това ми е като резервен вариант, ако не проработи използваната платка. Цената на тази операция е по-скъпа от употребяваната платка.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #3

    Отговор: не работи инфрачервения сензор 42SL863

    Предполагам, че тази буква в квадратчето е партидата.
    http://s.ecrater.com/stores/165223/4...97_165223b.jpg

    А ти тества ли IR сензора? Включен телевизор, изкарана платката навън(свързана), насочваш дистанционното към сензора и...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Мнения
    16
    #4

    Отговор: не работи инфрачервения сензор 42SL863

    Не съм се сетил да го пробвам така сензора, но и логиката не ми го е подсказала. Отидох в Техномаркет и там управлявах няколко телевизора с моето дистанционно.

    Засега нищо не сочи, че повредата може да е някъде другаде.

    Все пак няма да мога да взема платката още в понеделник, така че мога да пробвам и този тест.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Мнения
    16
    #5

    Отговор: не работи инфрачервения сензор 42SL863

    Сагата продължава и явно ще трябва да ходя в К и К Сервиз да снасям и там гущери.

    В България намерих само една единствена платка за Тошиба (поне с търсене в интернет - сервизи не знам къде има по кварталите), купих я и тя се оказа от по-висок клас серия. Закачих я на телевизора и дистанционното проработи, само че не всички функции - standby, aspect ratio, signal input и някои други бутони не работеха. Всички останали работеха.

    С моята оригинална платка не работи нито една функция.

    Занесох двете платки в сервиза за електроника, от който купих втората и ги оставих за диагностика. Днес ми се обадиха, че на IR приемника му нямало абсолютно нищо и най-вероятно проблема бил в main board-а.

    На мен това ми звучи абсурдно, при положение че с моя IR нищо не работи, а с чуждия, който даже не отговаря на серията, работят 2/3 от функциите.

    Платка за серия SL намирам само в американски магазини (hristoslav е пуснал снимка от такъв), което означава, че има да почакам да ми дойде по пощата, а и сумата отива от 60 до 100 лева с доставката.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #6

    Отговор: не работи инфрачервения сензор 42SL863

    С твойта не работи, а с новата само някои функции.... Едва ли е Мейн борда. Явно ще трябва да купуваш нова платка за IR.
    Интересно как техника е установил, че и няма нищо на твоята.

    Сега се замислих за буквата в квадратчето..дали не означава континентално предназначение.
    нещо такова
    А - америка
    B - азия, япония
    С - европа
    D - близък изток, африка

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Мнения
    16
    #7

    Отговор: не работи инфрачервения сензор 42SL863

    Ъпдейтвам:

    Изпратих платката на един познат, който се занимава с електроника - ремонтира и препродава телевизори и друга техника. Човекът откри, че един от микрокондензаторите е дефектирал. Сега платката работи. Всичко ми излезе 10 лева. 5 лева ми взеха тия от сервиза, които даже не ми пробваха платката и 5 лева за куриер. Като време лутането ми отне 2 седмици.

    Това обаче не е всичко. Имал съм двоен проблем. Дистанционното също дава някакъв дефект и не работят единствено четирите бутона от снимката. Явно ще давам 30 лева за ново дистанционно.

    Изводи: IR receiver платката е без значение от каква серия и модел телевизор е. Буквата A,B,C,D също няма значение. Стига part number-а да е един и същ. Онази, която бях купил на старо беше от 55WL, а моя е 42SL. Всичко работи еднакво. Само светодиодите не съвпадат.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    hristoslav2 одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #8

    Отговор: не работи инфрачервения сензор 42SL863

    Преди да си купуваш ново, отвори и почисти старото. Възможно е някой да го е полял с нещо или просто при натискане да не дава контакт на платката. Случвало ми се е при отваряне да откривам нещо като конденз по платката и се чудя, дали не се получава при дълго държане в ръка.

    Πoчиcтвaнe нa диcтaнциoннoтo

    Cлeд oпpeдeлeн пepиoд oт вpeмe ce oĸaзвa, чe нaй-yпoтpeбявaнитe бyтoни зa звyĸa и cмянa нa ĸaнaлитe нe paбoтят... нaĸpaя и пoчти вcичĸи. Caмия cилиĸoн oт гyмaтa c бyтoнитe, ĸaтo cтapee изпycĸa няĸaĸвo вeщecтвo, ĸoeтo cтoи ĸaтo влaгa. Измийтe плaтĸaтa и гyмaтa c xлaдĸa вoдa + caпyн или вepo c пoмoщтa нa мeĸa чeтĸa, пocлe ги пooтpъcĸaйтe и ги ocтaвeтe дa изcъxнaт.Бyтoнитe вcъщнocт ca пoĸpити c мнoгo финo гpaфитeнo пoĸpитиe, ĸoeтo c тeчeниe нa вpeмeтo ce изтpивa, a пpи пoчиcтвaнeтo нa диcтaнциoнoтo(нe знaм виждaли ли cтe ĸaĸвa мaзнoтия ce cъбиpa вътpe) тoзи cлoй cтpaдa и изчeзвa oщe пoвeчe...Kaĸ дa нaнeceтe eлeĸтpoпpoвoдим cлoй oтнoвo ?Cъвeтвaт ви дa зaлeпитe aл. фoлиo oт цигapи, бyтoни oт cтapи диcтaнциoни и пoдoбни...избягвяйтe ги! Macoвa, нo нeвяpнa пpaĸтиĸa. Tpyднo ce зaлeпвa ĸъм cилиĸoнoвaтa гyмa, тaĸa чe тя дa зaпaзи cвoятa eлacтичнocт (ĸoятo и e ocтaнaлa) бeз дa ce oтлeпи. Πpи пoлoжeниe, чe тoвa e чecтo изпoлзвaн бyтoн, peзyлтaтa e, чe cлeд вpeмe фoлиoтo ce oтлeпвa oт гyмaтa и изпaдa. Moжe дa "изпaднe" и в/y ĸoнтaĸтни плoщaдĸи пpи ĸoeтo диcтaнциoннoтo пoчвa дa излъчвa пocтoяннo дoĸaтo изядe бaтepиитe. Πo-cмиcлeн вapиaнт ca ĸитoвeтe ĸoитo ce пpoдaвaт c пpoвoдящи пъпĸи (caмaтa ĸapбoнoвa гyмa - ĸoнтaĸтния cлoй) ĸoитo cлeд изpязвaнe нa cтapaтa дa ce зaлeпят нa нeйнo мяcтo cъc cилиĸoн. Дpyг e въпpoca, чe пoдoбни yпpaжнeниe ca cмиcлeни caмo зa мнoгo мaлĸo изĸлючитeлнo ocoбeнни диcтaнциoнни зa ĸoитo нe мoжe или нe e финaнcoвo oпpaвдaнo нaмиpaнeтo нa зaмecтитeл.Cъщecтвyвa гpaфитeн cпpeй, ĸoйтo e тoчнo зa пoдoбнa цeл...цeнaтa мy e 13-14лв зa 400мл . N-77 e нoмepa мy. Πpoдaвa ce в Koнpaд Eлeĸтpoниĸc...
    И eднa дpyгa идeя ми e xpyмвaлa, aмa мaй нe e мнoгo yдaчнa. Дa ce ĸaпнe пo 1 ĸaпĸa лeпилo дa ce paзмaжe и oтгope дa ce нacипe c гpaфит. Kaтo изcъxнe дa ce издyxa излишния.
    https://forum.setcombg.com/%D1%82%D0...tml#post649818

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Мнения
    16
    #9

    Отговор: не работи инфрачервения сензор 42SL863

    С доста голямо забавяне, но все пак да кажа как реших проблема с дистанционното.
    Оказа се, че е паднало част от графитеното лепило, което осигурява контакта между спойките на платката. Възстнових го с лак за нокти смесен с настърган графит от молив, тъй като не успях да намеря графитено лепило за тази цел.
    tanatos и kalcheff1 харесват това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    122
    #10

    Отговор: не работи инфрачервения сензор 42SL863

    Съжалявам,че влизам рядко във форума,иначе отдавна щях да ти кажа какъв е проблема на дистанционното.Моя ТВ е същия и проблема беше същия.Но като инженер с опит си го отремонтирах и съм описал проблема някъде назад във форума.Пробил филтърен SMD кондензатор между два от изводите на фотоприемника.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 63
    Последно: 07-04-15, 11:25
  2. Проблем със субтитри Toshiba 42SL863
    От Iva63 във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 56
    Последно: 04-06-13, 16:01
  3. Проблем с CAM MODUL и Toshiba 42SL863
    От Tedo във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-06-12, 23:13
  4. Сензор на лаптоп
    От fossil във форум Мобилни устройства
    Отговори: 1
    Последно: 19-01-12, 13:12
  5. TOSHIBA 42SL863 VS. PANASONIC TX-L42E30E
    От V.Valev във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 25-10-11, 18:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе