Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22

РС блокира изведнъж!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    66
    #1

    РС блокира изведнъж!

    Докато си работя с Windows вече за втори път ми блокира РС и излиза този екран..., не разбирам много и ако някой е наясно, да помага...
    Предварително благодаря!

    [img width=800 height=600]http://bgphoto.net/photos/7656/o633440792985290000.jpg[/img]

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #2

    Re: РС блокира изведнъж!

    Ми то си го пише на екрана нещо из хардуера (видеокарта, харддиск и други такива) прави проблеми...иначе дай малко повече информация какво е пц-то, при една и съща ли програма спира, след определено време ли спира..каквото се сетиш - (А и между другото, компютрите винаги спират изведнъж )

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    66
    #3

    Re: РС блокира изведнъж!

    Pentium Duo на 1600, E2140 , 2 гб рам, нелоша машинка..., ХР SP2
    видео: GeForce 6200 TurboCache(TM) 512
    hard : Seagate ST3259310AS
    не си спомням за програмите, следващия път ще си запиша..., мисля че Бс плеъра беше стартираn и 2-та пъти, не съм сигурен!

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #4

    Re: РС блокира изведнъж!

    Според инфото тук:
    Typically, this error occurs when a driver uses an incorrect memory address. Other possible causes of this error are an incompatible device driver, a general hardware problem, and incompatible software.
    После разглеждат два варианта - грешката възниква по време на инсталация или по време на нормална работа. При теб явно е второто, ама и при двата случая работата опира до повреден хадруер (най-често памет, ама може и диск) или калпав драйвер за някое от устройствата. Провери си паметта с MemTest, сканирай диска със SeaTools (препоръчително под DOS) и накрая си припомни дали си сменял/добавял някакъв компонент скоро или дали си ъпдейтвал драйвер някакъв.

  6. Member Аватара на myrshavija
    Тук е от
    Nov 2004
    Живее в
    София, Дружба 2
    Мнения
    382
    #5

    Re: РС блокира изведнъж!

    Не го хвърляйте по върбите човека! Може просто джама да се е наакал. Преди време редовно експериментирах с най-различен софт, общо взето инсталирах каквото ми попадне. И тоя екран го гледах през седмица. Идиотският метод "реинстал на джама" работи перфектно. По-добър за съжаление не знам - не съм успявал по никакъв друг начин да се спася от синия екран.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Re: РС блокира изведнъж!

    на мен ми прилича на несъвместимост на дъното с рама
    Същото става и с клокнати системи.
    Дъното най-вероятно е Асус

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    637
    #7

    Re: РС блокира изведнъж!

    И при мен се получава същият проблем ,въпреки че е закупена комплектна PC система .
    Наи често ми дава грешката когато PC-то е свързано с USB Hard Disk и се натисне бутон Defragmentieren (Hard Disk на PC-то) и така до ден днешен забива.С една дума -''КОМПЮТЪР''

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    396
    #8

    Re: РС блокира изведнъж!

    Аз получавах този екран, когато ми беше развален монитора.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #9

    Re: РС блокира изведнъж!

    Най-добре е първом да обърнеш внимание кога точно се явява проблема, за да може да се търси и решение.
    Дали скоро след пускането, дали при по-продължителна работа с натоварване, дали при натоварване на видеокартата, дали при писане с честа смяна на кирилица/латиница, дали при някоя по-тежка програма - PhotoShop, Autocad и т.н.т.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    66
    #10

    Re: РС блокира изведнъж!

    точно това мисля да сторя, но вече повече от 2 седмици не го е правил...

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #11

    Re: РС блокира изведнъж!

    Да не съм лош пророк, но съм имал два подобни случая и се оказа, че харда си заминава. Ако имаш нещо ценно го копирай за всеки случай.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #12

    Re: РС блокира изведнъж!

    При мен беше дефектно ЦПУ, вземи един хирен и почвай тестове на ЦПУ, ако мине продължавай през РАМ, дъно, диск етц.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #13

    Re: РС блокира изведнъж!

    дефектен процесор не бях виждал да работи, ту 2 седмици , ту не.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #14

    Re: РС блокира изведнъж!

    И аз не бях виждал Техно - надявам се да е първият и последният ... беше причина за циклене на маса други грешки в хардуера

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    117
    #15

    Re: РС блокира изведнъж!

    След кратка консултация Тук, причината според мен е несъвместим или неработещ коректно драйвер.

    Аз имах подобен с една мрежова карта Репотек, успях да го ъпдейтна и се оправи.
    Също имам наблюдение, въпреки, че не е описано на сайта, това да се причинява от конфликти с модулите памет - имай го предвид.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung-LE-37A656 изведнъж угасна
    От vankicha във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 23-03-14, 11:47
  2. Как изведнъж станах богат
    От profyt във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 20
    Последно: 25-10-10, 15:37
  3. Син екран изведнъж по време на работа при ХР...
    От Styx_1972 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 06-03-09, 16:39
  4. Отговори: 7
    Последно: 28-09-08, 23:31
  5. Office XP / PowerPoint блокира - помощ !
    От margo във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 10-10-05, 21:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе