Резултати от 1 до 6 от общо 6

сортиране при Ексел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    6
    #1

    сортиране при Ексел

    И какъв е проблема...
    Работя в склад. Номенклатърата на някои от арикулите е напр.: k-1; k-2; k-5; k-7; k-11; k-22 ...
    Аз искам да са подредение във възходящ ред, а ексел ги подрежда: 1; 11; 2; 22; 5; 7 ...
    Някакви идеи как да се справя със сортирането???

    PS: Искам проверени съвети. Аз вече прерових настройките за сортиране.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re:сортиране при Ексел

    вариант 1 - променяш номенклатурата в складовата програма
    вариант 2 - след въпросното "погрешно" сортиране в ексела, ти самата променяш номенклатурата в самия ексел и сортираш наново

    дали вариант 1 или вариант 2 зависи от много неща, а как ще бъде осъществен вариант 2 (ръчно при малко записи или автоматизирано, ако са много) също зависи от ситуацията...

    ексел няма да "види" 2 преди 11 каквото и да правиш. сортирането е символ по символ, така че в 11 имаш единица, която е преди двойката, а него не го интересува какво има след първата единица

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    6
    #3

    Re:сортиране при Ексел

    ок. благодаря.
    нито един от вариантите не ме устройва за съжаление.

  5. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #4

    Re:сортиране при Ексел

    ами копирай колоната с к-тата в нова и както новата е маркирана, пусни търсене и замяна на "к-" с "", т.е. нищо. после сортираш цялата област по числата в новата колона. става с 3-4 цъкания, какво толкова. ексела не мисли вместо теб. не може всичко да става с готова настройка или бутонче

  6. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #5

    Re:сортиране при Ексел

    Добре де, къде е проблема да послушаш XIIID и после да си върнеш "к-" пред номера. Вече ако имаш и други символи освен "к-" става доста неприятно. Но и колкото и да е неприятно не е за повече от 10 минути работа. Вече ако мързела надделее, може да си купиш складова програма, която да се справи с повечето неудобства от неправилно започване на работа с ексел.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    13
    #6

    Re:сортиране при Ексел

    Здравей, на прима-виста аз бих добавил още една колона и в клетката на съответния ред от колоната бих сложил следната формула =MID(XX;3;10) където XX е адреса на клетката с номенклатурния номер след което подреждаш по последната колона. Сигурен съм че има доста по елегантен начин, но това е първият за който се сещам. Успех !

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Формули на Ексел
    От vencifcl във форум Програмиране
    Отговори: 6
    Последно: 01-04-14, 11:15
  2. изчисляване в ексел
    От konchetooo във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 24-06-08, 00:19
  3. Сортиране на числа в колона на таблица
    От midjis във форум Програмиране
    Отговори: 0
    Последно: 21-10-07, 16:22
  4. Сортиране в ActiveX контрола DataGrid
    От midjis във форум Програмиране
    Отговори: 1
    Последно: 15-11-06, 09:24
  5. Отговори: 3
    Последно: 20-11-05, 16:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе