Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 76

Windows 7 Pro x64 OA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #46

    Отговор: Windows 7 Pro x64 OA

    грешката ти е била, че си записал ЦЕЛИЯ ИМИДЖ, така, както е бил на един файл, на флашката/DVD-то
    не се прави така, а се задава на записващата програма да запише диск от имидж! - това е за DVD
    за инсталационна флашка се действа с програмата WinSetupFromUSB или Windows 7 USB DVD Download Tool

    а дали ти е форматирано С-то и дали изобщо имаш харддиск в компа няма никакво значение - инсталационната програма си тръгва...

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #47

    Отговор: Windows 7 Pro x64 OA

    Проблема е че някои Images се правят в nrg формат и се преименуват на ISO. Точно такива не се харесват от Microsoft USB Image recorder.
    WinIso ги поправя.

  4. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #48

    Отговор: Windows 7 Pro x64 OA

    Тая инсталация май те измъчи.......
    ----------
    Най-бързо си инсталва вина от харда. За целта се приготвя едно CD.
    Взлиза се в "sources" > изтрива се файла "install.wim" и се записва като имейдж -200-300мв.
    Буутване, после от CMD-то си пускаш инстала от дяла на харда. Така си го правя аз на моя комп...

  5. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #49

    Отговор: Windows 7 Pro x64 OA

    Цитат Първоначално публикувано от preparatos Виж публикацията
    Тая инсталация май те измъчи.......
    Не гледай, кога съм започнал темата. Сега ми остана малко време да се занимавам с лаптопа.

    Инсталирах копието качено от @MitkoS от флашка, направих я буутваща с програмката спомената от @Mr.TECHNO. Тъй като по никакъв начин не се буутваше флашката или ДВД-то, стартирах сетъпа от флашката и така преинсталирах Уина. И активацията мина успешно с въвеждането на ключа
    Благодаря на всички взели участие в темата и споделили опит и знания!

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #50

    Отговор: Windows 7 Pro x64 OA

    Айде и аз в кюпа с инсталирането, МОЛЯ помагайте, че доста нерви потроших вече. НЕ ЩЪТ Уин 7 х86 и х64 да видят системен дял, и тва е!?!

    Първите нерви бяха с буутващата флашка - Докато разбера, че за Windows 7 USB DVD Download Tool от 32 битова система да направи 64 буутваща флашка трябва да се добави в директорията на програмката bootsect.exe.

    Значи подменям техниката и се сдобих с 2 лаптопа Леново G580 i Z510 с Пентиум процесори и долу горе добри видеота, съответно и двата с Уин 8.1 / 8 и дисковете са GPT формат, като са по 1 ТВ, но единия е SSHD i e s +8GB SSD.
    От буутващо исо на Уин 7 х86 BG което съм сложил на поне 5 лаптопа и 2-3 сандъка, също не ще да си създаде само СИСТЕМЕН ДЯЛ на това пусто SSHD. Едно дърто ДВД с Виста се инсталира без грижи, а 7-цата /и х86 и х64/ не искат, щото не виждали системен дял и да видя регистрационните/инсталационните файлове/ръководства.
    МОЛЯ кажете къде да бръкна, че тва ми изкара душицата. От биоса на лаптопа съм му задал да не е за Уин 8, че иначе инсталационната флашка даже и не тръгва да зарежда, т.е. съм направил както пише в книгата за Z510. Първоначално не искаше да се инсталира 7-цата, щото диска не бил MBR. Затрих всички фабрични дялове и го направих MBR, но отново не ще и не ще да си направи сам системен дял. При предните преинсталации които съм правил на 7 х86, съм го затривал системния дял и проблеми съм нямал, а сега и при съществуващ такъв от Виста, 7-цата НЕ ИСКА!?!?!

    П.с. Поради особеностите на програмките които ползвам, реших да сложа и 32 и 64 битов уиндолс 7 /да има/, естествено на отделни дялове /поне място има/, ама как да го ева, кат не си прави системен дял сам 7-цата.
    Опитите ги правя и на самия лаптоп, и на Сандък с Асрок дъно, и същата работа! Естествено разглобих целия лаптоп, че да извадя Харда /ама и поне го почистих, че не беше чистак нов z510-ката, ама е харно с подсветката на клавиатурата 20140821_123129[1].jpg20140821_120354[1].jpg20140821_123228[1].jpg20140821_120359[1].jpg
    Този пост е редактиран от V_Simeonov; 21-08-14 в 13:57.

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #51

    Отговор: Windows 7 Pro x64 OA

    Някой ако може да помага, МОЛЯ! Върху вистата без проблем сложих 7 х86, но никакъв шанс за х64. При задаване на чиста инсталация, все още не иска да ВИДИ системен дял?!?

    Ако някой знае, пък къде да попрочета това-онова, че да се оправя, моля да даде някой линк, за което благодаря предварително!

    П.С. Снимката с многото дялове на харда са на все още неразбутвания G580. На Z510 беше същото, но вече е МБР дялове, както се вижда от снимките в дясно.

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #52

    Отговор: Windows 7 Pro x64 OA

    върху виста 32 бита 7-ца 64?
    ъ-ъ, не става тази хватка

  10. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #53

    Отговор: Windows 7 Pro x64 OA

    Изтрий дяловете които не ти трябват и след това нека инсталацията да си ги създаде наново.

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #54

    Отговор: Windows 7 Pro x64 OA

    Върху Виста х86, сложих 7 х86, но х64, не става разбира се.

    Пат, проблема е точно там, че 7-цата НЕ ЩЕ да си го направи системния дял на съвсем празен /неразцепен дори SSHD

  12. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #55

    Отговор: Windows 7 Pro x64 OA

    А как го вижда като обем? Да не би да вижда само малката част? Обикновено не иска да създава системен дял когато няма достатъчно място. Пробвал ли си тази инсталация на друг хард диск (компютър)?

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #56

    Отговор: Windows 7 Pro x64 OA

    Благодаря ти за включването!

    Вижда го в пълен обем - към 960 ГБ мисля преди цепенето.
    Същото исо /W7х86/ съм ползвал за инсталиране на поне 5 лаптопа и 2-3 стационарни сандъка. W7x64 си дръпнах с ъпдейтите до 08.2014 вкл на Махерз, но то прави същия проблем като х86, същото го направиха и двете ИСО-та и при опит за инсталиране на стационарния с дъно Асрок, като извадих харда от лаптопа, за да пробвам, но изкарва пак това съобщение, че не вижда и не е успял да си създаде системен дял / дори и при наличен вече от Вистата//оставях и неалокейтнати малко над 100 МБ преди създаване на първия дял, но без ефект/. Затова си мисля, че проблема е точно в това, че е SSHD /1TB+8GB SSD/.
    Точно това, че е SSHD не съм наясно, как трябва да се вижда от операционната система, като кеш на харда или като отделен дял, или като едно цяло / в смисъл че и там могат да се записват данни трайно, а не само до момента на преместването им от контролера на харда към плочите?!

    Моля също, ако някой е правил даунгрейд от 8/8.1 към 7, НО на ДЕ НЕ Е С чиста инсталация/ да даде някой линк да почета
    Този пост е редактиран от V_Simeonov; 24-08-14 в 12:26.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    239
    #57

    Отговор: Windows 7 Pro x64 OA

    @V_Siemonov: И аз имах такъв случай като твоя , от GPT-> MBR и невъзможно инсталиране след това. Проблема го реших с "мелачката" Paragon Hard Disk Manager, намери си от някъде буутващ диск или флашка на този софт и през него "разплачи" мамата на харда. Успех

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #58

    Отговор: Windows 7 Pro x64 OA

    Благодаря за съвета, ще пробвам, но малко по-точно ако кажеш какво точно имаш предвид, цена нямаш Low level format или нещо от сорта?

    Ако го закача като втори диск към стационарния комп и с Парагона го разпарчетосам, дали ще стане?

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    239
    #59

    Отговор: Windows 7 Pro x64 OA

    Точно това имам в предвид, да го "надялкаш" през Парагона. Ако ти е по-удобно да го закачиш като втори хард така да бъде, иначе аз го карам през live usb флашки.
    И като запалиш парагона внимателно гледай с кой хард се веселиш, че аз една вечер го бях направил това упражнение да сложа хард към работещата ми система и без да искам си изтрих системния партишън на главния ми хард, имах вързани 6 харда . Парагона изрева че ако пипам този партишън щяло да стане еди какво си, ама аз нали съм много разбирач въобще не четох и смело натисках бутоните

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #60

    Отговор: Windows 7 Pro x64 OA

    Точно поради тази причина ползвам Easeus, понеже там квото правиш-струваш, правиш един път тестово, и ако ти се получи, му даваш APPLY, и връщане няма . Ще пробвам с Парагона, пък дано се получи с него.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. 3DMark за Android и Windows Mobile (Очаквайте скоро за iOS и Windows RT)
    От stenly във форум Мобилни устройства
    Отговори: 0
    Последно: 02-04-13, 22:22
  2. Отговори: 3
    Последно: 31-08-10, 17:21
  3. Отговори: 0
    Последно: 13-08-10, 17:35
  4. Отговори: 2
    Последно: 15-07-08, 07:57
  5. Windows Genuine Advantage разпозна Xubuntu като легален Windows
    От stekyman във форум Коментирай новина
    Отговори: 0
    Последно: 18-06-07, 23:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе