Страница 1 от 40 12311 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 595

Windows 10 - Очаквания и впечатления

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #1

    Windows 10 - Очаквания и впечатления

    Microsoft подмина версия 9, новата версия на операционната система ще носи името Windows 10.

    Windows 10 е достъпен за тестове в предварителна техническа версия (technical preview). Тестовете на Windows 10 в рамките на Windows Insider Program ще са най-мащабните досега. Участниците в програмата ще могат да инсталират предварителната версия и да получават редовни обновления през целия цикъл на разработка.
    Новата операционна система ще е насочена едновременно към всякакви устройства - персонални и преносими компютри, таблети, смартфони, игрови конзоли Xbox ще работят с една версия и ще бъдат обслужвани от единен магазин за приложения.
    Microsoft иска да превърне Windows 10 в най-добрата корпоративна операционна система. Отделено е специално внимание на възможностите за разделяне на лични данни от корпоративна информация.
    Завръща се класическото Start меню, незаменимо за всички ползватели на Win 7 или по-ниски версии от една страна и съвместимо с живите блокове на тъчскрийн интерфейса WinRT от друга.
    Новост е и възможността за стартиране на сензорния WinRT режим в свободно мащабируем прозорец.


    Споделете вашите очаквания и впечатления от Windows 10


  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #2

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    не мисля че някога ще успеят да направят така , че новият прозорец, който се отваря и от който трябва да драгна файл да не закрие на 100% този в прозореца в който трябва да го дропна.
    тази функция 99.9% съм сигурен че е в затворен код дори и за вътрешните програмисти, и е писана само от дядо гейтс лично.

    чакам с нетърпение 4к екрани за да мога да драгвам и дропвам , но си мисля че и дори целия десктоп да е празен пак прозорците ще се отварят един върху друг.

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    ъ-ъ-ъ... total commander?

    иначе да е десятка е интересно решение
    преди време лийкна нещо, което се наричаше "9", дори логото беше стилизирано "9" от малки джамчета

    имам възможност да го дръпна и ще му хвърля 1-2 белтъка, като остане време...

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    мани мани, гледайте какво пишело в EULA-та:

    Microsoft's Windows 10 has permission to spy on you

    “Microsoft collects information about you, your devices, applications and networks, and your use of those devices, applications and networks. Examples of data we collect include your name, email address, preferences and interests; browsing, search and file history; phone call and SMS data; device configuration and sensor data; and application usage.”

    демек - лична информация

    “We may collect information about your device and applications and use it for purposes such as determining or improving compatibility” and “use voice input features like speech-to-text, we may collect voice information and use it for purposes such as improving speech processing.”

    демек - запис на гласа и разговорите

    “If you open a file, we may collect information about the file, the application used to open the file, and how long it takes any use [of]it for purposes such as improving performance, or [if you]enter text, we may collect typed characters, we may collect typed characters and use them for purposes such as improving autocomplete and spell check features.”

    демек - кийлогър

  6. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #5

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    Ами събират информация за работната версия...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    66
    #6

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    we may collect typed characters and use them for purposes such as improving autocomplete and spell check features.
    Хаха. Ми така си е. Откъде другаде да вземат речници, ако не от писането от самите потребители... Можеше да се напрегнат да измислят по-добро оправдание.
    Иначе я сложих, пробвах за 3 дни - изкара малко повече от 8 и 9 взети заедно и си замина по/към каналния ред.

  8.  
     
  9. Member Аватара на devil
    Тук е от
    Jun 2002
    Живее в
    София
    Мнения
    408
    #7

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    Сложих я на виртуалка. Обаче звука и мрежата не работят. За звука ми е се тая, ама как да оправя мрежата?!

  10. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #8

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от devil Виж публикацията
    Сложих я на виртуалка. Обаче звука и мрежата не работят. За звука ми е се тая, ама как да оправя мрежата?!
    Ами виж какъв драйвер ти трябва и го инсталирай. Аз я сложиш на работещ компютър и нямам проблеми за сега.
    Интересното е че на този компютър имаше процес които енкодираше видео и на уин 7 64 просесора(двуядерн) държеше 100%.
    Сега с 32 битова десятка държи 70-80% при използване на същите проложения

  11. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #9

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    И аз я сложих на виртуалка оня ден, но не съм имал време да разцъквам.
    Само на първо четене имах проблеми с подкарването на IIS.

  12. Member Аватара на devil
    Тук е от
    Jun 2002
    Живее в
    София
    Мнения
    408
    #10

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    Ами...от къде се предполага да взема драйвер за неизлязла още ОС?!
    Иначе това е hardware id-то на картата (ама при търсене за него нищо не намирам, кое да свърши работа): pci\ven_1022&dev_2000&SUBSYS_20001022&Rev_10

  13. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #11

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от devil Виж публикацията
    Ами...от къде се предполага да взема драйвер за неизлязла още ОС?!
    Иначе това е hardware id-то на картата (ама при търсене за него нищо не намирам, кое да свърши работа): pci\ven_1022&dev_2000&SUBSYS_20001022&Rev_10
    Това му е лощото на новия уиндоус като питаш гугъл за драйвери и мълчи...

    Вариант 1: десен бутон и избираш актуализирай през интернет.
    Вариант 2: някакви чипсет драйвери на AMД за win 7 или 8...

    Както казах аз го инсталирах на реална работеща машина. И драйвера дето не ми го намери (маи беше видео) си го дръпна онлайн. После сложих судио драйвер за уиндоус 7, защото с WDM ми се губиха някои функции...

    Без име.png

    Гадост. Процесора пак се е залепил на 100%
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  14.  
     
  15. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #12

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    Не знам за вас ама мен тея плоски икони и убити цветове които се пръкнаха по операционните системи на всички, много ме дразнят.

  16. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #13

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    Егати историята. След рестарта Без име2.png
    Работят абсолютно същите процеси...

  17. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #14

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    аз най-мразим липсата на аеро
    стига бе, на 98 му мина отдавна времето

  18. Member Аватара на devil
    Тук е от
    Jun 2002
    Живее в
    София
    Мнения
    408
    #15

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark Виж публикацията
    Това му е лощото на новия уиндоус като питаш гугъл за драйвери и мълчи...

    Вариант 1: десен бутон и избираш актуализирай през интернет.
    Вариант 2: някакви чипсет драйвери на AMД за win 7 или 8...

    Както казах аз го инсталирах на реална работеща машина. И драйвера дето не ми го намери (маи беше видео) си го дръпна онлайн. После сложих судио драйвер за уиндоус 7, защото с WDM ми се губиха някои функции...

    Без име.png

    Гадост. Процесора пак се е залепил на 100%
    Друже, по вариант 1 се получава парадокс - не мога да го накарам да се актуализира по интернет, понеже той НЯМА свързаност към интернет (което е и основния му проблем). А за вариант 2 - и аз достигнах до него, но нищо по-конкретно не намирам - да, на това хардуарно айди отговарят драйвери за АМД, но какви точно и от къде да ги сваля никъде не пише.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 40 12311 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Първи впечатления от Windows Phone 8 смартфон
    От kod във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 13
    Последно: 04-09-13, 11:11
  2. Съвет или впечатления!?
    От kansas13 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 07-02-10, 09:44
  3. СРЕЩИ С РАМА - Очаквания филм! Нещо повече?
    От spacedigital във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 4
    Последно: 16-01-06, 18:36
  4. Win XP SP2 Final - впечатления ?
    От Slero във форум Windows
    Отговори: 35
    Последно: 29-08-04, 23:24
  5. PowerNet-впечатления?
    От 3Di във форум Мрежи
    Отговори: 10
    Последно: 29-08-03, 20:07

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе