Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 30
Like Tree2Одобрявам

Windows 8.1 товари много процесора

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    19
    #1

    Windows 8.1 товари много процесора

    Здравейте купих си лаптоп hp 250 g3 процесора е двуядрен Целерон n2840-2.16ghz 4gb ram с инсталирана Windows 8.1 64bit

    установих че windows update товареше много процесора .влязох в services.msc забраних ъпдейтите и всичко кротна ,като периодично го включвам за да изтегля някои ъпдейти и пак го забранявам.



    Сега проблема който забелязвам и не мога да реша е следния: след като компа излезе от режим-„заспиване„ процеса наречен „прекъсване на системата„ който виждам в таск мениджъра товари около 50% от процесора без причина. моля за съдействие

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #2

    Отговор: Windows 8.1 товари много процесора

    тоя процесор е по бавен от на телефона ми ,кой ти го препоръча ..
    tony34al одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    19
    #3

    Отговор: Windows 8.1 товари много процесора

    процесора си е екстра за моите цели .какво му е натоварва се 12 % за hd video
    за нет и филми е идеален

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #4

    Отговор: Windows 8.1 товари много процесора

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    тоя процесор е по бавен от на телефона ми ,кой ти го препоръча ..
    Alexi - не давай акъл наизуст. Телефона ти е с по-бърз процесор ама друг път. Достатъчно силен процесор е за да бие всички C2d процесори, макар и Селерон.
    Това че е двуядрен не значи че е бавен. То и Iphon-a имат друядрен ама бе по-бърз от 4 ядрения Galaxy 3S

    Не бъркай нещата. Това че не се отимизират нещата с OS е друго нещо. Една камара излишни програми са пуснати и ефекта е точно такъв.

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #5

    Отговор: Windows 8.1 товари много процесора

    чак пък всички к2д да бие ..Q6600 ще го отвее със страшна сила .. това е базов процесор със доста скромни възможности .. а Интел тъпчат на 1 място с последните си поколения процесори от Санди нагоре нищо ново като бързина
    estqwerty одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    19
    #6

    Отговор: Windows 8.1 товари много процесора

    проблема не е в процесора ами в операционната система -досега да съм му сложил седмица но ми трябва за офис работа и трябва да е лицензиран.
    офис програми и hd филми -процесора работи на 12%

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #7

    Отговор: Windows 8.1 товари много процесора

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    чак пък всички к2д да бие ..Q6600 ще го отвее със страшна сила .. това е базов процесор със доста скромни възможности .. а Интел тъпчат на 1 място с последните си поколения процесори от Санди нагоре нищо ново като бързина
    За пореден път доказваш че си некомпетентен.
    Къде в лаптоп има q6600?
    Intel Core2 Quad Q6600 vs Celeron N2830
    Според тези хора които са доста напред няма голяма разлика между производителността на двата процесора. Само че първия е 4 ядрен с 8 кеш а другия 2 ядрен с 2 кеш.

    само да вметна- последните процесори на Интел определено имат ефект и то доста осезаем , но ти няма как да го видиш. Затова и изводите ти макар и крайни , са много грешни.
    Аз за да кажа това значи съм изпробвал и тествал. Доста процесори от I-ва , II-ра , III-та и Четвърта генерация на Интел и АМД са ми минали през ръцете и мога да дам обективно мнение. А отделно съм тествал core i3 3225 /i3 4330 - просто са доста над прехваления Q6600. Отдавна са слаби процесорите колкото и да не ти се вярва.
    http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core2-...l-Core-i3-4330
    2 ядрен с 4 кеш бие 4 ядрен с 8 кеш.
    Отделно от това всичките имат много прилично видео което е голямо предимство на фона на integrated graphics.

    В няколко теми са писани - добре е да ги видиш че всеки нов процесор на Интел изпреварва предходния си със поне 20% ( говоря за един и същ модел - честота и кеш, но различна структура.)

    Цитат Първоначално публикувано от kpkgf Виж публикацията
    проблема не е в процесора ами в операционната система -досега да съм му сложил седмица но ми трябва за офис работа и трябва да е лицензиран.
    офис програми и hd филми -процесора работи на 12%
    и аз съм с 8.1 и съм решил проблема като спрях излишните активни процеси. Погледни последния таб на "task manager" и ги деактивирай от там.
    Много други неща могат да а се спрат но не ми се пише - доста работа е. Деинсталирай всички ненужни приложения на windows. Log-off от Microsoft акаунта и продължи в локален режим . Спри автоматичното и самоволно ъпдейтване , махни таблет инструкциите , сложи си "classic shell" и тн.
    Този пост е редактиран от Mr.TECHNO; 21-02-15 в 19:55.

  10. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #8

    Отговор: Windows 8.1 товари много процесора

    Не се карайте деца Само да вметна, че Q6600 си е два C2Duo процесора залепени на обща подложка ...

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #9

    Отговор: Windows 8.1 товари много процесора

    пхахаха Техно какви са тия линкове дай някакви реални приложения в които го бие ( недей търси няма да намериш ) .. отделно в първото си мнение не виждам да си споменал че имаш предвид лаптопи .. толкова писане и все глупости всяко следващо поколение биело предното с 20% ще ме умориш от смях факт е че процесора на колегата е мега слаб за това му лагва уина .. да спирал ръчно процеси които не се ползват мвааххахахахаа

  12. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #10

    Отговор: Windows 8.1 товари много процесора

    факта е че бозата щом е дошла пре-инстал е о$рана.

    тъпчат ги с антивирусни и други ..тни машинките и пада една борба да избистриш бозата от глупости.
    спри антивируса/ако знаеш какво правиш и не ходиш по ххх сайтове/,
    индексинга/ако помниш че всичките ти документи са в my documents/ ,
    ъпдейтите /защото щом са го изкарали веднъж значи все някога тъпата ос е работила и няколко пача няма да подобрят нещата/
    и може и да тръгнат нещата.

    8.1 си ми е перфектна на su3500 - интересно ми е моя проц колко пъти е по-бавен тия от телефоните ви имам проблем само че не мога да гледам 1080 тубе видеота но това май е от нета ми...

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    19
    #11

    Отговор: Windows 8.1 товари много процесора

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty Виж публикацията
    факта е че бозата щом е дошла пре-инстал е о$рана.

    тъпчат ги с антивирусни и други ..тни машинките и пада една борба да избистриш бозата от глупости.
    спри антивируса/ако знаеш какво правиш и не ходиш по ххх сайтове/,
    индексинга/ако помниш че всичките ти документи са в my documents/ ,
    ъпдейтите /защото щом са го изкарали веднъж значи все някога тъпата ос е работила и няколко пача няма да подобрят нещата/
    и може и да тръгнат нещата.

    8.1 си ми е перфектна на su3500 - интересно ми е моя проц колко пъти е по-бавен тия от телефоните ви имам проблем само че не мога да гледам 1080 тубе видеота но това май е от нета ми...
    windowsa аз си го инсталирах нали знаете как е при новите лаптопи с ОС . Доста неща съм изчистил .Доста неща съм забранил от services.msc
    антивирусната ми е panda cloud free antivirus .общо взето го настроих и съм доволен от ОС .
    проблема който не мога да реша е близо 50% натоварване на процесора след излизане от режим „готовност„ процеса наречен „прекъсване на системата„ натоварва
    просто който е по -компетентен да отговори .Не критикувайте процесора ми защото той не е виновен ами ОС

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #12

    Отговор: Windows 8.1 товари много процесора

    Цитат Първоначално публикувано от kpkgf Виж публикацията
    windowsa аз си го инсталирах нали знаете как е при новите лаптопи с ОС.
    Уина лицензен ли е или е пипнат?
    Питам понеже по рано писа, че е дошъл с инсталиран уин а после , че ти си го инсталирал...

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #13

    Отговор: Windows 8.1 товари много процесора

    alexi, за твое съжаление линковете са много показателни и направени от хора знаещи какво да правят и можещи , за разлика от твоето голословие.
    Отделно незнанието ти отново надделява и въпреки голямата ти уста нямаш никакви факти за твърдението си , а аз мога да те задръстя с такива - РЕАЛНИ направени от мен , пред теб -нещо което ти не можеш да си позволиш нито като средства , нито като познания и като база.( i3 4330 дава по-бърза обработка на SQL база данни в справки за 1, 2, 6 или 12 месеца,
    на всякакви филтри, както и на самата работа на складова програма от Q6600 - това мога да го докажа по всяко едно време , стига да имаш желание . Всичко освен дъното и процесора е едно и също.)

    Относно 20% производителност -ето ти и мнение от човек имал двете различни пооления процесори - нещо което ти нямаш.
    Цитат Първоначално публикувано от axil10 Виж публикацията
    Определено малкото братче i7-5820K мачка i7-4930K, който имах до скоро, и мога да направя сравнението. Според мене Intel Haswell-E, като цяло се клокват добре.

    Не казвам че Q6600 e бавен , но твърдя че N2830 не е никак слаб. Отделно темата е описано че става дума за Notebook, процесора е само за Notebook - явно освен че бързаш да пишеш странни неща , и не дочиташ. В темата изцяло се говори за notebook процесори. И да - той е в сравним с всички C2d notebook процесори. Отделно от факта че Cоре2Duo , не е Core2Quad- още една малка спънка . Дори да приемем факта че говорим за всякакви двуядрени процесори - ти казваш , че не може да бие 4 ядрен. Отново извън темата.

    Това бе от мен. Alexi каза така и е така - никой не може да оспори неговите голи думи. Направо да почва работа като тестер - ще спести една камара пари на производителите.

    Цитат Първоначално публикувано от kpkgf Виж публикацията
    проблема който не мога да реша е близо 50% натоварване на процесора след излизане от режим „готовност„ процеса наречен „прекъсване на системата„ натоварва
    просто който е по -компетентен да отговори .Не критикувайте процесора ми защото той не е виновен ами ОС
    Според мен е от MS акаунта , който писах по-горе и Cloud-a на Пандата.
    Този пост е редактиран от Mr.TECHNO; 22-02-15 в 11:56.

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    19
    #14

    Отговор: Windows 8.1 товари много процесора

    ситемата е лицензирана като дойде лаптопа като го включих просто започна инсталацията и така .ОС е на отделен дял на диска има и рекавъри дял от който мога пак да си преинсталирам wina

    - - - - - - - - - -

    Спрях Пандата но резултата е същия проблема ми остава . А откъде да го спра тоя проклет MS акаунт????????

  18. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #15

    Отговор: Windows 8.1 товари много процесора

    давай да видим дали ще се оправи :
    How to switch your Windows 8.1 log-in to a local account - CNET

    ей ти и софт : https://technet.microsoft.com/en-us/.../bb896653.aspx

    аз си мисля че проблема е "загубен в превода"
    Този пост е редактиран от estqwerty; 22-02-15 в 14:45.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Много евтин vs. много скъп - моля за мнение
    От totopz във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 31
    Последно: 08-11-08, 19:42
  2. много голям проблем с Windows XP
    От jamo1976 във форум Windows
    Отговори: 12
    Последно: 22-03-08, 21:41
  3. Търсене на програма за пресмятане на загуби и товари
    От peshooo във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 30
    Последно: 01-12-07, 18:44
  4. Windows XP Pro. 64Bit - Много бавно бутва!
    От s01o във форум Windows
    Отговори: 0
    Последно: 05-11-05, 18:47
  5. Windows XP, Easy CD Creator и много пари
    От exabyte във форум Windows
    Отговори: 14
    Последно: 21-02-02, 15:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе