Резултати от 1 до 6 от общо 6
Like Tree2Одобрявам
  • 1 Post By panevdd
  • 1 Post By FearMe

ПОМОЩ- Няма интернет достъп?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #1

    ПОМОЩ- Няма интернет достъп?

    Здравейте, вчера след деинсталиране на АВАСТ от лаптопа ми, връзката ми с интернет изчезна. Всички други устройства вкъщи се свързват през безжичен рутер или чрез кабел и няма проблем. Деинсталацията на АП не мина без проблеми и от първият път, а стана след възстановяване на системата към стара точка и инсталиране на авастовата програма за деинсталация. След което лаптопа се свързва с интернет, но след определено време отново излиза съобщение , че няма достъп до интеренет. Пробвах всички възможни методи, през друг рутер и друга мрежа, с кабел......и не желае. При възстановяване на системата отново се появява интернет и пак прекъсва след време. Програмата на уйндолс 7 за оправяне на проблеми не открива такъв. Картата на мрежата показва, че лаптопа има връзка с всички домашни устройства само към интернет има червен кръст . Дали има оправяне без да преинсталирам уйндолса?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #2

    Отговор: ПОМОЩ- Няма интернет достъп?

    Има оправяне, ама кажи Аваста с каква програма го деинсталира?

    Пробвай с IOBit uninstaller.Изчисти аваста и от регистъра.

    Дори и след това да не става би трябвало от настройките на файруола на уиндоуса и/или от настройките на Интерент експлоръра да стане.В крайна сметка най-много да се наложи да инсталираш наново интерент връзката(да направиш нова), но според мен аваста просто е забранил тази връзка.Той имаше мисля някакви насройки измежду които и "твърда"(хард) настройка на която "бастисва" къде каквото намери ...

    Виж от "контрол панел" ако връзката е неактивна(disable) и дай "enable" . Отделно може да е от настройките, да е дадена да използва друг вид интерент връзка ...

    И аз имах такъв проблем с Аваста, но не си спомням как е реших.


    В краен случай трябва да има опция само за деинсталиране на програмата за безжична мрежа на лаптопа.Моят сонъ вайо поне има такава опция.След като деинсталираш Аваста с IOBit uninstaller рестартираш лаптопа и пробващ да се свържеш.Разреши на мрежовата програма да минава през защитната стена.

    Ако не стане деинсталираш мрежовата програма(ако има такава възможност) с програма на самият производител която трябва да я имаш на лаптопа обикновено под името restore или recovery ..... и името.Там трябва да има възможност за деинсталиране само на отделна програма и/или драйвер.

    Рестартираш. Инсталираш отново мрежовата програма рестартираш и трябва да стане.Но това само в краен случай.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #3

    Отговор: ПОМОЩ- Няма интернет достъп?

    Първоначално тръгнах да деинсталирам с IOBit, но нещо се прецака и аваста си остана, като се показа долу в лентата съобщение, че нямам сигурна връзка с което и интернета изчезна , при опита да я инсталирам на ново и пак да я деинсталирам излизаше съобщение, че деинсталатора на аваст нещо не е приключил. После възстанових системата към стара дата, където аваста си седеше, имаше интернет, но деинсталация отново не беше възможна. Не след дълго пак се прекъсна връзката. Тогава отново възстанових назад, но този път вече с програмата авастклийн от сайта им, деинсталирах АП. Всичко беше ОК докато пак не се прекъсна връзката. Всички настройки на уиндолса за връзка са еднакви като на другите ми компютри, просто аз не мога да намеря нещо нередно. В момента пак върнах назад и отново деинсталирах аваста...този път стартирах няколко пъти програмата (под сейф мод се прави) за сега всичко е наред.....но да видим до кога.
    Между другото този проблем ми го направи с пробният период на платената версия на програмата....Е няма да си го купя!
    Този пост е редактиран от blue1; 29-11-15 в 13:18.

  5. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #4

    Отговор: ПОМОЩ- Няма интернет достъп?

    Тези проблеми са известни отдавна„ на сайта на Avast има деинсталатор, който може да помогне в случая.
    blue1 одобрява това.

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Отговор: ПОМОЩ- Няма интернет достъп?

    една от причините да спра да препоръчвам аваст...

    не само при деинсталиране интернет щитът му спира нета, но и по някога след ъпдейт на самата програма.

    както по-горе се каза - пълна деинсталация с uninstaller-а им, или преинсталация и последващата деинсталация
    blue1 одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #6

    Отговор: ПОМОЩ- Няма интернет достъп?

    Оправи се! Благодаря!

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 8
    Последно: 10-01-12, 14:04
  2. Достъп до интернет със SUSE10.2
    От ViK във форум Linux
    Отговори: 25
    Последно: 04-04-07, 10:08
  3. Отговори: 12
    Последно: 13-07-06, 00:59
  4. Ограничен Интернет достъп в LAN
    От skaishev във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 28-09-04, 12:55
  5. Отговори: 4
    Последно: 01-05-04, 15:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе