Резултати от 1 до 9 от общо 9

Ремонт на смесител видима идеал

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    56
    #1

    Ремонт на смесител видима идеал

    Здравейте,
    В кухнята имам такъв смесител:
    http://vidima.bg/index.php?option=co...67&sid=7&sgr=1
    модела е B1388AA
    Прокапва ми вода от въртящата се ръчка отгоре.
    Сигурно някое уплътнение е заминало, но не мога да я разглобя.
    Някой да има идея ,как се разглобява?
    Аз си мисля, че трябва да има винт зад кръглата картинка дето е нарисувано синьо и червено , но не съм сигурен.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #2

    Re:Ремонт на смесител видима идеал

    Линка ти не работи и не ми се рови в момента да търся модела.Обаче, ако е едноръкохватков както предполагам наистина има болт под картинката с ,които се сваля ръкохватката.Отдолу е керамичната глава която е твърде вероятно да е заминала и трябва да се смени.По принцип батерията има гаранция 5 години ако е с керамичен механизъм.Намери гаранционата карта и я занеси с нея в близкия сервиз.Там ще се погрижат,дори и да не е гаранционна пак там ще трябва да отидеш ако е керамична главата.Не вярвам друг да ти продаде така ва и освен това са с различни стандарти различните модели.

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    174
    #3

    Re:Ремонт на смесител видима идеал

    При мен линка работи, не се разбира кой точно модел е, но те са от една серия...
    vassiljp, точно си предположил къде е истината...Там е винта !
    По принцип в опаковката има схема и гаранц. карта, с адресите на оториз. сервизи, но може да си я хвърлил...
    Части ще намериш в оториз. сервизи - ако и гаранц. карта нямаш, поне града напиши.

  5. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #4

    Re:Ремонт на смесител видима идеал

    М да сега вече видях модела СеваМ стенен едноръкохватков за умивалник/линка наистина работи вече/.Схемата остава същата както те посъветвахме с колегата.Керамичния механизъм е 40 мм, но като кажеш моделчето в сервиза ще знаят.Сервизните центрове ги има и на линка който си посочил по горе за модела-горе в дясно.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    56
    #5

    Re:Ремонт на смесител видима идеал

    До сега рових , но не открих нито гаранцията , нито упътването.
    А май са минали и повече от 5 години.
    Аз съм от Ботевград.
    Освен керамична глава , друго има ли вътре, за да ги поръчам наведнъж?

  7. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #6

    Re:Ремонт на смесител видима идеал

    http://vidima.bg/index.php?option=co...ucts&Itemid=74 Ето ги сервизните центрове ,казваш точния модел дори може да я занесеш ако е удобно.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #7

    Re:Ремонт на смесител видима идеал

    И само можеш да го ремонтираш. Не е сложно. Има резервни части. Разглобяваш крана и отиваш с главата в магазина за нова. Ако има има и скапано уплътнение и него го носиш със себе си. Частите не са скъпи. Само ще трябва да намериш магазин с оригинални части. Ако свалиш целия смесител ще може с него да отидеш до магазина и пробваш дали пасва 40mm клик глава на видима. Те са по-добри.

  10. Novice
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    1
    #8

    Re:Ремонт на смесител видима идеал

    Здравейте ,преди 3 години закупих нестандартен стенен смесител РОКА-Испания,нестандартен,за кухнята защото исках висока лебедка отгоре поради ниска лята мивка но при смяната на тръбите с полипропиленови майстора е объркал позициите им,не го забелязах и монтирахме плота и гърба и сега отляво е студената вода и при монтирането на смесителя постоянно се опарваме от горещата вода,която при норм.случаи е отляво,а при мене е отдясно.Няма как вече да разбивам плота и гърба на кухнята за да монтирам стоящ смесител на самата метална мивка-тогава въпроса би се оправил чрез гъвкави връзки.Дали съществуват смесители,при които студената вода да е отляво,тогава при моят случай тя ще дойде както трябва отдясно.Моля за отговор,дано сте ме разбрали правилно,благодаря!

  11. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #9

    Re:Ремонт на смесител видима идеал

    Не съм специалист по въпроса, но май такова нещо няма. Все едно да питаш имали кола, която да има определен брой задни скорости и само една предна. За да си оправиш проблема май ще трябва да размениш изводите на тръбите или свиквайте с това положение.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. ремонт на смесител за вана
    От bilian във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 9
    Последно: 10-09-12, 09:56
  2. Смесител за малък бойлер. Откъде?
    От Kasap във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 5
    Последно: 17-04-11, 12:36
  3. Поправка на смесител Видима Идеал
    От peter_nn във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 1
    Последно: 20-02-11, 22:39
  4. Почивка в кв. Видима
    От kris11 във форум Хоби и свободно време
    Отговори: 2
    Последно: 04-01-11, 19:04
  5. Проблем със смесител "Видима"
    От stad05 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 4
    Последно: 22-11-10, 11:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе