Страница 4 от 8 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 110
Like Tree47Одобрявам

ЗИМНИ ГУМИ ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #46

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    Цитат Първоначално публикувано от wrathchild Виж публикацията
    безопасността и контрола са задължителни, особено за дърт "млад" шофЕр, като мен.
    Питанката е дали при такъв начин на експлоатация е резонно да имам два комплекта гуми или да се търкалям със зимни целогодишно?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #47

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    След първото лято зимните гуми, няма да са зимни.За шофиране в града всесезонните са си опция .Аз сега за първи път слагам всесезонни.Но ми омръзна два пъти годишно да сменям гуми.
    Gena_bs одобрява това.

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #48

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    ...това добре, но какви са гумите, на колко са и т.н.
    Пича си кара и спира на сухо и студено, в квартала при мен ако се случи студена зима, лед пред блока има до април. Не съм сигурен, че с летни ще изляза от коловозите пред блока.
    Ще прегледам всесезонните, може да има нещо целесъобразно, кой знае.

    Цитат Първоначално публикувано от nassko1 Виж публикацията
    След първото лято зимните гуми, няма да са зимни.За шофиране в града всесезонните са си опция .Аз сега за първи път слагам всесезонни.Но ми омръзна два пъти годишно да сменям гуми.
    ... и това е така, факт! Ако не открия читав всесезонен модел, ще си направя два комплекта, зер няма живея два живота. Взел съм си я да ми помага, ще трябва да се грижа за нея, в случая да я убуя.

  5. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,224
    #49

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    В София толкова сняг не вали, а и го чистят. Единствено на лед и много сняг зимните гуми са с предимство. За климат като българския нови 4 сезона биха свършили най-добра работа в множеството случаи.

    Не прави грашката да слагаш зимни гуми и да караш цяла година с тях. Недостатъците са много:
    - износват се по-бързо ако не се карат на лед и сняг. Високите летни температури ще им таковат мамата.
    - много по-слабо вцепление на сухо и мокро
    - по-шумни са обикновено без лед и сняг.


    Вземи си нови 4 сезона (all seasons). Те са баланс между сухо, мокро, лед и сняг и за климата на София са добър баланс.

  6. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    599
    #50

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    Кажи размера и ще видим какво всесезонно се предлага на него.

    По принцип добри всесезонни варианти са:
    NEXEN Nblue 4 season

    Fulda Multicontrol

    Firestone Multiseason2

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #51

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    Размерът е 195/65R15.
    Ако ще се всесезонни, мисля да е GOODYEAR VECTOR-4S. Гледам тестовете на ADAC, като чели тези са добър компромис.
    Като цяло търся инфо за тестове от организации като ADAC, DEKRA и т.н., на клипове в тубата много вяра нямам.
    Иначе не е проблем да взема и зимни, но пустите джанти за тях са още толкова пари, а за 10 км на седмица до магазина, някак ми е в повече.
    Не съм състезател, карам до колкото мога, съблюдавайки правилника, но държа на безопасността преди всичко.
    В София чистят, стига да не си в крайните квартали и по-специално в кварталните улици. Леда април месец не си го измислям, беше преди няколко години, не е било миналия век :D

  8.  
     
  9. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #52

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    Доживях да карам колата по къси гащи и потник със зимни гуми

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,244
    #53

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    Щом пробегът ти е малък, няма смисъл от два комплекта гуми. Личен опит с годишни под 10000км, около 5-6К обикновено.
    Летните ги изхвърлих с грайфер 6.5мм, но втвърдени и нацепени още след 5 или 6-я сезон. Зимните в жегата освен, че се износват бързо, се втвърдват, напукват и буквално люспят.
    Тези тестове ги забрави! Те са за Германия. Тук нищо не е като при тях - нито автомобилите, нито пътищата, а за самите гуми, които се продават у нас да не споменавам даже.
    Вземаш си едни всесезонки средна хубост/ цена, търкаляш ги поне 4 години и според състоянието им ги сменяш с нови.
    Гледаш доказаните производители, като Michelin, Continental, Goodyear с цени до 157лв. или тези около 100 - Fulda, Kleber, Nexen. Има достатъчно предложения на пазара в момента.
    Примерно това (моля да изтриете линка, ако се счита за реклама!): Автомобилни гуми, гуми за леки коли, джипове, лекотоварни, тежкотоварни, мотоциклетни и др. | Motoexpert.bg

    Не знам защо тук и не само, се коментира, че зимните гуми са походящи за лед.
    Това е вярно само и единствено за моделите с шипове. Които съответно са забранени за каране по републиканската "пътна" мрежа на РБ.
    Другият вариант са веригите. На лед трета стабилна алтернатива няма.
    Rakeem одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #54

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    ...
    Май на там отиват нещата, ще взема всесезонни, пък дано голфчето спира както сега. Колкото до тестовете, ами какво да гледам, бай Хой дето се прави на велик в тубата, за да му цъкат каквото му цъкат там ли? ADAC не са кои да е, вярно е че колите им нямат нищо общо с тукашните, да не говорим за пътища и т.н. Ама все пак си е някакво що годе надеждно инфо. Смяташ ли, че гумите за БГ са по-зле от колкото за Германия да кажем? Защото не е драма да си купя гуми от там. Колата я докараха от немско, масло от там си взех, сега и гуми ще заръчам, ако има смисъл де

  12. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    599
    #55

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    Щом можеш да отделиш пари за всесезонният GODYEAR, няма какво да го мислиш. При условията, които казваш че ще ползваш автомобила, два комплекта гуми е напълно излишно. Както казаха и по-горе, на лед няма да има особена разлика дали си с всесезонен или зимен модел.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #56

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    Няма гума която на + 45 и на - 25 да дава сигурност, затова има зимни и летни гуми , иначе щяха да правят само всесезонни. Довечера има Ф1 , погледайте каво става като се поомажат гумите .... пързалка.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #57

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    Цитат Първоначално публикувано от Dedo1975 Виж публикацията
    Щом можеш да отделиш пари за всесезонният GODYEAR, няма какво да го мислиш. При условията, които казваш че ще ползваш автомобила, два комплекта гуми е напълно излишно. Както казаха и по-горе, на лед няма да има особена разлика дали си с всесезонен или зимен модел.
    Разликата мажду гудиъра и т.нар. "среден клас" е около 30-40 лв на гума, т.е. 160 или айде да кажем 200 лв за комплект. Какво точно да си купя за 200 лв, че да ги спестя от гуми? Аз не се сещам, честно! Беден съм за много, с 20 или 200 лв няма да стана по-богат или да фалирам. Пък и фирми от ранга на гудиър не са идиоти и би трябвало да знаят какво правят. За мен е несериозно да се купуват гуми от супермаркета, защото видиш ли били по 50 лв. Всяко нещо си има цена, вярно че понякога плащаш повече, а качеството е по-ниско, но като цяло сравнително редки са тези случки. Това важи като цяло за всичко, хубавото си има цена.


    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Няма гума която на + 45 и на - 25 да дава сигурност, затова има зимни и летни гуми , иначе щяха да правят само всесезонни. Довечера има Ф1 , погледайте каво става като се поомажат гумите .... пързалка.
    Ееее, човек, хвана ме на скорост
    И аз съм на терен в 21 часа. Дай обаче да се разберем, онова там е стерилна лаборатория. Щом ги следиш, знаеш за какво говоря.
    Колкото до всесезонните, ами ще пробвам, то е ясно, че няма как да е еднакво добро и за лято и за сняг, но за 10 км на седмица, да дам 1500 лв за гуми и джанти...
    Този пост е редактиран от wrathchild; 07-11-21 в 19:20.

  16. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #58

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    Цитат Първоначално публикувано от Dedo1975 Виж публикацията
    Щом можеш да отделиш пари за всесезонният GODYEAR, няма какво да го мислиш. При условията, които казваш че ще ползваш автомобила, два комплекта гуми е напълно излишно. Както казаха и по-горе, на лед няма да има особена разлика дали си с всесезонен или зимен модел.
    "Зимни гуми" е измислено понятие.
    Има гуми за сняг, и гуми за асфалт.
    А на лед с каквито и да си - не държат. Освен ако не са с шипове, или с вериги.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #59

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    Една зима, къде от глупост, къде от липса на време си останах с летните, до този момент по-голяма сигурност в киша(която е 80% от зимата) не съм чувствал.
    Дори имах един случай на път с наклон(имаше свежо паднал сняг и не беше чистено) имаше няколко закъсали автомобила и си викам край до тук съм, но си издрапах без проблем, разбира се и системите много помагаха.
    Не че пак би повторил подобна глупост, но следващите ми зимни задължително ще са с по-изразени канали по обиколката на гумата.
    Чистата зимна на дъжд и киша е много лабилна, тъй като няма откъде да изхвърля това под нея и риска от аквапланинг е много голям.

  18. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    599
    #60

    Отговор: ЗИМНИ ГУМИ ?

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    "Зимни гуми" е измислено понятие.
    Има гуми за сняг, и гуми за асфалт.
    Миии, не, не си прав. Зимните гуми се правят от смес в която естественият каучук е в по-голямо съотношение в сравнение с изкуственият. По тази причина те се държат по-добре при ниски температури (под 5-6 °C) от колкото летните в които изкуствените примеси са повече с цел по-голяма износоустойчивост.
    Jack Krauser и brave харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 8 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. продавам перфектни зимни гуми с джанти и тасове
    От yo ko във форум Приключили продажби
    Отговори: 8
    Последно: 04-04-12, 22:06
  2. Продавам 4бр зимни гуми Kormoran
    От Vanquished във форум Приключили продажби
    Отговори: 3
    Последно: 18-10-11, 11:50
  3. Отговори: 10
    Последно: 05-11-10, 12:10
  4. Отговори: 4
    Последно: 07-02-10, 01:59
  5. Отговори: 1
    Последно: 08-11-09, 17:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе