Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456
Резултати от 76 до 84 от общо 84

Препоръка на марка и модел малка кола

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #76

    Отговор: Препоръка на марка и модел малка кола

    Цитат Първоначално публикувано от goshe Виж публикацията
    И аз като автора на темата съм на тази вълна - избор на малка кола и съм се насочил към Хюндай и10 бензин, ръчка. Добри отзиви в мрежата, ще съм благодарен ако някой сподели лични впечатления.
    От месец и малко карам същият автомобил, въпреки че все още го изучавам (като марка и модел са абсолютно непознати за мен) на този етап единствено само добри впечатления имам. Ако нещо конкретно те интересува питай, до колкото мога ще споделя личното мнение по въпроса.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #77

    Отговор: Препоръка на марка и модел малка кола

    В късната есен сменях гарнитура на капак на клапаните. Сещайте се на какво приличаше мотора. След смяната измиха мотора и честно казано се облещих. Изглеждаше като извадена от магазина. Много хубави препарати има вече. А по автокъщите съм виждал доста коли без волани / свалени и пратени за да ги направят като нови/. И да , виждал съм и кола да и се сменя тапицерията. Само не съм виждал все още на 17г на 100к , ама може и да има и такива. Има хора и с късмет .

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #78

    Отговор: Препоръка на марка и модел малка кола

    То проблемът не е във фризирането на автомобилите дори в официалните сервизи, а в зомбирането на клиентите.
    С дилърски сервизни интервали от 15-20-25000км за БГ, масло от сорта на 0W20 (вместо 5W30-40), разпадащ се катализатор в рамките на 6месеца (толкова му е гаранцията) още след първото обслужване и си в киреча. Растящ разход на масло, странни звуци от двигателя, загуба на тяга и т.н. Независимо колко красиво и лъскаво изглежда отвън кочината и какви "екстри" и впечатления има. Ремонтът на двигателя е продължителен, но за сметка на това скъп.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    165
    #79

    Отговор: Препоръка на марка и модел малка кола

    Цитат Първоначално публикувано от vencifcl Виж публикацията
    От месец и малко карам същият автомобил, въпреки че все още го изучавам (като марка и модел са абсолютно непознати за мен) на този етап единствено само добри впечатления имам. Ако нещо конкретно те интересува питай, до колкото мога ще споделя личното мнение по въпроса.
    Сподели, ако обичаш, с какъв двигател си. Достатъчно пъргав и еластичен ли е за градско каране, клиренсът задоволителен ли е за нашите пътища и при паркиране? Благодаря!

  6. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #80

    Отговор: Препоръка на марка и модел малка кола

    https://www.auto-data.net/bg/hyundai...1.1-67hp-13878
    Клиренсът не мога да се сетя къде гледах данните му но е доволно висока, не би трябвало това да те притеснява. Изключително пъргава е до към 50-60км/ч , първата като че ли ми се струва малко къса но определено си е пъргавичка. Количката си е късичка + ел. усилвателят на волана става изключително маневрена при всякакво паркиране, общо взето винаги намираш местенце къде да я бутнеш. Воланът е изключително леко се върти, определено е по-лек от хидравликите.

    Първите три неща които ми направиха впечатление са.
    1. Огледалата, много големи със страхотна видимост.
    2. Спирачките, изключително бързо спира за малка кола. Моята и от зад е с дискови спирачки до колкото знам това не е стандарт за модела, предните са вентилирани за малка (лека) количка що са и сложили такива и идея си нямам но поне не са скъпи. Това което не ми хареса и ми отне известно време да привикна е че педалът е изключително мек (буквално без каквото и да е усилие)
    3. Педалът на съединителят също е изключително мек, но за разлика от спирачките това не ми беше проблем.
    От пред местата са доволно просторни, споменавам го това защото в много други коли съм се чувствал на тясно а на мен това определено не ми харесва. Фактически ако не беше просторна щях да си търся друга кола де.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    165
    #81

    Отговор: Препоръка на марка и модел малка кола

    От линка разбирам, че е купена на старо. Колко парици наля в началото за консумативи и каквото си сменял, ако се е налагало?

  8.  
     
  9. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #82

    Отговор: Препоръка на марка и модел малка кола

    От магазина нямаш първоначално разходи за консумативи . Смених си крушките на фаровете и амортисьорите на багажника, и в двата случая не беше належащо просто за лично удоволствие.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    165
    #83

    Отговор: Препоръка на марка и модел малка кола

    От магазина...? Колата от линка е 2008-2010г. Нещо не разбирам. Ако си я взел от доверен човек с ясна сервизна история, може да се кара до когато решиш или се обади нещо, или по схемата за поддръжка. Но ако е от къща, бих бил по-предпазлив.
    Аз карам малко - около 4-5000км. на година, по изключение съм стигал макс.до 7000, поради това няма смисъл да затварям много пари в нова кола. Може би малко по-нова от тази от линка, който даде, да я постегна и така...
    Безаварийно каране ти желая!

  11. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #84

    Отговор: Препоръка на марка и модел малка кола

    Точно така, понеже моята не е от магазина съм имал разходи за консумативи. Колата е с изключително бюджетна поддръжка не е притеснителна в това отношение.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456

Подобни теми

  1. Марка/модел качествени автоматични прекъсвачи
    От KI_YOOU във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 4
    Последно: 15-02-18, 21:48
  2. Съвет за марка и модел климатик-инверторен
    От kalinntv във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 40
    Последно: 28-10-15, 12:25
  3. Избор на малка градска кола
    От ivanxxx във форум Автомобили
    Отговори: 60
    Последно: 26-10-14, 09:06
  4. Кой каква марка - модел куче има
    От kris11 във форум Хоби и свободно време
    Отговори: 22
    Последно: 09-04-12, 15:33
  5. Вашата любима марка спортна кола
    От loszetas във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 6
    Последно: 23-03-12, 08:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе