Резултати от 1 до 2 от общо 2

Моля за съвет за светодиодна лента зад рамката на ТВ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    47
    #1

    Моля за съвет за светодиодна лента зад рамката на ТВ

    Здравейте,
    върти ми се в главата идеята да монтирам една светодиодна лента непосредствено зад панела на ТВ-то, която
    да наподобява амбилайт. Идеята е при гледане вечер все пак да има някаква светлина в стаята, която да е изцяло
    зад рамката на ТВ-то, а не от тавана или от стената насреща за избягване на отражения в дисплея.
    Видях в интернет два подходящи вида светодиодна лента, но изникнаха няколко въпроси:

    http://www.osvetleniebg.com/index.ph...rodid=43&col=1
    http://www.osvetleniebg.com/index.ph...rodid=41&col=1

    - греят ли тези ленти
    - коя би била по-подходяща (първата е с малки, но много ярки светодиоди, втората свети доста по-слабо и меко)
    - коя цветова гама е по-подходяща? студено бяло, топло бяло, цветно...

    Някой, ако е мислил по въпроса или правил DIY амбилайт, моля да сподели мнения.

    Поздрави!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    212
    #2

    Re:Моля за съвет за светодиодна лента зад рамката на ТВ

    Работил съм с първата, не точно да правя това което ти искаш, но мисля че ще ти свърши работа. Лентата само с бели диоди е към 18лв/м, но ще ти трябва и захранване което маи е към 20-30лв. Ако ти светят силно има възможност да се сложи димер с дистанционно управление. Хубавото на първата лента е, че е с лепенка на нея и направо можеш да я залепиш за гърба на телевизора.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с рамката на Samsung F6500
    От trans във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 31-01-15, 17:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе