Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 78

Амбилайт - как да си направим сами

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    180
    #61

    Амбилайт - как да си направим сами

    Това как ви се струва като решение и мога ли да го оптимизирам още малко в рамките на това, което условията и подредбата в стаята ми позволяват:



    Лентите са 5:

    Отгоре са две по 50см с 12 леда на всяка, отстрани по една 30см с по 6 леда на всяка и отдолу е една 30см, 6 ледова, центрирана в средата. Температурата на ледовете е около 3500 калвина, цветът на стената е бежов.
    Разстоянието от телевизора до стената е около 30см.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #62

    Отговор: Амбилайт - как да си направим сами

    Добре е, има ли възможност за димиране - не ти ли е малко ярко така ? Поне на снимката така изглежда.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    180
    #63

    Отговор: Амбилайт - как да си направим сами

    Да, имам 7 степени за яркост, на снимката е на максимална.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    180
    #64

    Амбилайт - как да си направим сами

    Мисля, че този цвят (6000 калвина) е в пъти по-щадящ очите и приятен за гледане. На 10-та секунда човек забравя, че е там и се фокусира изцяло върху филма:

    Този пост е редактиран от mirbg; 11-04-18 в 15:29.

  6. Member Аватара на karambam
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    гр. Видин
    Мнения
    200
    #65

    Отговор: Амбилайт - как да си направим сами

    https://www.lidl.bg/bg/Offers.htm?articleId=10651

    пп. Купих си една бройка, понеже планирам покупка на ново ТВ, което най-вероятно няма да е с фабричен амбилайт, макар че си ме влече към Филипс...

    Това са 4 бр. силиконови ленти с по 12 ?..цветни диода и 3М лепенка отзад. Има 3 х 20 см. кабелчета с конектори и още 3 конектора за снаждане без разстояние.
    Дистанционното е инфраред и променя яркостта и цветовете, има 4 режима за по-весело.
    3 годишна гаранция.
    Свързах, пробвах, добре свети, хареса ми!...За по-голям ТВ може да се сглоби така:
    1+ метър за отгоре и с кабелите - по 1 лента отстрани, за 3-странно осветяване. И всичко е точно.
    Този пост е редактиран от karambam; 03-05-18 в 22:41.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #66

    Отговор: Амбилайт - как да си направим сами

    Остава проблема къде да скатаеш инфраред приемника ,едната лента трябва да е отдолу и по този начин не може да се сложи дълга отгоре .И аз си купих и още умувам как да е залепя.

  8.  
     
  9. Member Аватара на karambam
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    гр. Видин
    Мнения
    200
    #67

    Отговор: Амбилайт - как да си направим сами

    Аз бих я лепнал отляво , като приемника се подава отдолу или отстрани( нали има и щипка за него) . За 55 инча планирам и не виждам проблем. Не те разбирам! За 4-странен ли го гласиш и на колко инчов ТВ?

  10. Lokoto
    Guest
    #68

    Отговор: Амбилайт - как да си направим сами


  11. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #69

    Отговор: Амбилайт - как да си направим сами

    И аз купих от Лидъл-ските, но не съм ги монтирал. Гласят ги за един 55 и 65".. В спалнята ми, като включа скритото лед осветление, все едно имам стенен амбилайт.. IMG_20180505_235924.jpg
    Този пост е редактиран от nikolov333; 06-05-18 в 01:02.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    82
    #70

    Отговор: Амбилайт - как да си направим сами

    Здравейте, виждам че има някакви лидълски амбилайт.
    Искам да попитам, получава ли се УАУ ефекта на Филипс с движение на цветовете и тъй нататък... както си трябва.
    Някъде в БГ продават ли се такива ленти. ИСка ми се да е някакъв хубав магазин с гаранция всичко останало, интересува ме за Самсунг 65 инча 2018 г. Като искам да е с диоди на четерите страни.
    Някъде такъв магазин в София?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    София, България
    Мнения
    91
    #71

    Отговор: Амбилайт - как да си направим сами

    Цитат Първоначално публикувано от malttihristov Виж публикацията
    Здравейте, виждам че има някакви лидълски амбилайт.
    Искам да попитам, получава ли се УАУ ефекта на Филипс с движение на цветовете и тъй нататък... както си трябва.
    Някъде в БГ продават ли се такива ленти. ИСка ми се да е някакъв хубав магазин с гаранция всичко останало, интересува ме за Самсунг 65 инча 2018 г. Като искам да е с диоди на четерите страни.
    Някъде такъв магазин в София?
    Прочети темата назад и ще получиш отговори на въпросите си.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    49
    #72

    Отговор: Амбилайт - как да си направим сами

    Проблемът при всички не-Филипс телевизори е, че за да използваме амбилайт функция, то ние трябва да ги използваме единствено като монитори (а не като телевизори).
    Аз вече повече от 15 години използвам телевизори Филипс с амбилайт и не искам да сменя марката, поради тази причина. Някой по-нагоре беше посочил опцията като гъзария, може и така да е, но си е яко! . Освен това аз не съм привърженик на допълнителните устройства и дистанционни от кабелните оператори. В момента телевизията ми влиза директно по коаксиален кабел в телевизора и имам дори 4к канали.
    Въпреки това, в момента искам да си купя LG OLED (независимо, че Philips използват OLED панели на LG), защото открих модел, който едновременно е OLED, 3D и HDR, което е изключителна рядкост! Ако успея да си намеря добър екземпляр (понеже вече са старички), може би ще се принудя да използвам и аз телевизора като монитор в моментите, когато искам амбилайт, използвайки някое от по-горе посочените решения...

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,169
    #73

    Отговор: Амбилайт - как да си направим сами

    Сподели модела , който си открил , 3D в последните години е рядкост.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    49
    #74

    Отговор: Амбилайт - как да си направим сами

    Цитат Първоначално публикувано от bisval Виж публикацията
    Сподели модела , който си открил , 3D в последните години е рядкост.
    Моделът е стар - от 2016-та година е. От доста време вече няма 3D телевизори.
    Иначе е този: LG OLED65E6V
    Той няма и андроид, тоест ако го взема, за да си скалъпя амбилайт, то ще трябва да го използвам за монитор на компютър или андорид устройство. Телевизионните канали и разни вътрешни приложения на телевизора ще са без амбилайт...

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #75

    Отговор: Амбилайт - как да си направим сами

    Надявам се, че не си го купил още ?! Шестиците имат куп проблеми, като само част от тях бяха оправени в седмиците.
    https://www.avsforum.com/threads/201...hread.2367625/

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Сайт как сами да си сглобим PC?
    От DerekMTN във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 3
    Последно: 02-05-07, 18:22
  2. Отговори: 3
    Последно: 27-03-07, 09:12
  3. WLAN - как да си направим сами...
    От Garu във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 19-05-06, 08:49
  4. Отговори: 3
    Последно: 26-11-04, 04:09
  5. Сами ли сглобихте компютъра си?
    От sclera_bg във форум Анкети
    Отговори: 18
    Последно: 10-10-04, 21:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе