Вижте резултатите от анкетата: Как ядете пица

Гласували
21. Не можете да гласувате в тази анкета
  • С ръце

    13 61.90%
  • С вилица и нож

    4 19.05%
  • В зависимост от плънката

    4 19.05%
Резултати от 1 до 9 от общо 9
Like Tree8Одобрявам
  • 8 Post By Kasap

Как похапвате пица?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #1

    Как похапвате пица?

    Как ядете пица?
    С ръце или с вилица и нож?
    Аз открай време наблягам на ръцете, както при пицата, така и при ребрата и пилето, за което понякога получавам неодобрителни погледи от съседни маси.

    Затова ми стана приятно от тази новина:
    Първият "скандал" на Бил де Блазио – яде пица с вилица - Любопитно - Стандарт Нюз

    Явно не само аз съм прасе Целият Ню Йорк е в потрес от новия си кмет, който похапва пица с вилица и нож, а не както е прието в града - с ръце.

  2.  
     
  3. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #2

    Отговор: Как похапвате пица?

    Това да не е пържола, че да се яде с вилица и нож. Само ако не е нарязана на парчета (при голяма пица) ползвам нож, но не винаги и след това в действие влизат ръцете и устата
    Този пост е редактиран от gnf; 12-01-14 в 19:08.

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #3

    Отговор: Как похапвате пица?

    "Палачинките са особено вкусни, когато се ядат съвсем топли. Децата нямаха нито чинии, нито вилици, нито ножове и Аника попита:
    — Може ли да ядем с ръце?
    — Както обичаш — заяви Пипи, — но лично аз смятам да се придържам към старата хитрост и да ям с уста."
    estqwerty, blue1, PSL и 5 други харесват това.

  5. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #4

    Отговор: Как похапвате пица?

    По принцип уважавам американята заради трудовата и законовата им дисциплина, обаче в баровете и пицариите са си прасета - наред с яденето на пица и пър. картофи с ръце , пият и бира от шишето. Най-вероятно смятат и пицата като бърза закуска и тъй както хот-дога и хамбургера, а в БГ и баницата, не се режат и дупчат с вилица, така, явно, и пицата спада към тази група ястия за някои хора.

    Това за кмета на NY е глупаво, друго си казва кметът на Торонто Роб Форд, който обича да се черпи, да пуши кока и не му дреме от никой.
    Toronto Mayor Rob Ford pantomimes drunk driving during City Council - YouTube
    Този пост е редактиран от kalcheff1; 12-01-14 в 23:19.

  6. PSL
    PSL е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    346
    #5

    Отговор: Как похапвате пица?

    И аз съм прасе - бирата никога от чаша.Първата почти на екс, втората на бааавни глътки.Пицата сгъната на две или на три, ако е по-големичка.И добър апетит.Да им имаме проблема на ню йоркчаните.Да вземе някой конгресмен да внесе случая в конгреса, и да започнат демонстрациите - оставка - оставка.
    Този пост е редактиран от PSL; 13-01-14 в 03:01.

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Отговор: Как похапвате пица?

    исторически погледнато, пицата е храна на бедняците, които надали са разполагали с нужните сребърни прибори, както и с възпитанието, необходимо за осмисляне на нуждата от прибори на масата , така че надали по тази линия етикетът изисква ползването им

    от друга страна да седнеш в италианска пицария, където голямата е колкото надника ти, и да заръбаш с ръце, ще е малко просташки, но в по-нормалните вериги и аз муам мануално

    бирата само от халба (при невъзможност -> от чаша), защото хич не обичам да ми се пълни устата с безполезна пяна

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #7

    Отговор: Как похапвате пица?

    по-скоро зависи от блата а не от плънката.
    ню-йоркската пица дори тук е известна с много тънкият си блат - не съм ходил да проверя на живо но по ТВ кулинарията пропагандират това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #8

    Отговор: Как похапвате пица?

    Всеки си има "съчма" в главата. Не съм педант на тема чистота, но искам само това което ям или пия да е чисто.
    На заведение и аз ям пицата с вилица и нож. - Първо защото е голяма и трябва да се нареже. Второ - мразя да си цапам ръцете на заведение, а и по принцип. Бира почти не пия, пия кола от бутилката.
    Не ми пука за някакви норми, етикети, стандарти, правила, митове и легенди, обществено мнение и т.н.
    Вкъщи се храня с лъжица в 99% от случаите, не обичам с вилица, не обичам и салфетките - предпочитам да си измия ръцете.

  11. Banned
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    8
    #9

    Отговор: Как похапвате пица?

    Зависи,в повечето случай с вилица и нож,въпреки ,че отвътре ми идва да си взема парчето в ръка..ама не е удачно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Замразена пица
    От pesho2 във форум Черен списък
    Отговори: 0
    Последно: 30-07-09, 15:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе