Страница 36 от 63 ПърваПърва ... 26343536373846 ... ПоследноПоследно
Резултати от 526 до 540 от общо 936
Like Tree57Одобрявам

AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Ulfhedinn
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    167
    #526

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Имай предвид, че субуферите не са "plug-and-play" устройства, т.е. не можеш да ги включиш към усилвателя и да очакваш отлични резултати. Трябва да обмислиш добре къде ще го разположиш, за какво повече ще го ползваш - музика или филми, колко голямо е помещението ти и т.н. Подът и стените също имат голямо значение за крайния резултат. Също имай предвид, че Yamaha използва софтуер за корекции YPAO, който (за разлика от Audigy) не предлагаs subwoofer equalization, което означава, че разполагането ще бъде от огромно значение в твоя случай. Алтернативно решение е например DSPeaker Anti-Mode Subwoofer Equalizer, но-най евтиният, за който се сещам е 269 евро.

    В момента, според мен, най-добрата оферта са субуферите на SVS с 5 години гаранция. Качеството им е добре известно на запознатите.

    Пожелавам ти успех в избора.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #527

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Ulfhedinn Виж публикацията
    ... софтуер за корекции YPAO, който (за разлика от Audigy) не предлагаs subwoofer equalization...
    Имаш предвид Аudyssey.

  4. Member Аватара на Ulfhedinn
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    167
    #528

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Да, в бързането съм написал друго.

  5. Member Аватара на alphabeta
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    295
    #529

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Най-лесния начин за разполагане на subwoofer без специализиран софтуер и измервания е като го сложиш там, където го чуваш най-добре от мястото на което седиш.Повечето хора слушат в помещения, пълни с мебели, които убиват акустиката и се оказва, че стандартните места за разполагане не винаги са най-удачни...
    Vanquished и competition харесват това.

  6. Novice
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    9
    #530

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравейте! Притежавам ресивър Yamaha RX-v620 и от скоро забелязах нещо, което е леко дразнещо за мен. Към ресивъра са включени 5 тонколони на 8 ома, като през тях възпроизвеждам многоканален звук от източник - blu-ray плейър Sony BDP-S1E, посредством оптичен аудио кабел. Много съм доволен от звука, който получавам. Срещам само един проблем - независимо дали слушам звук от тунера, телевизора, сд-плейъра или блурея, когато включа функцията на усилвателят Cinema DSP, се включват всички канали, звукът се преобразува от стерео(ако е бил такъв) в многоканален и като фон се получава едно много дразнещо, макар и слабо шумене. Шумът е фонов, константен(не е брум), по-скоро наподобява звук от малък електромотор. Нищо не помага за елиминирането му - изключване на всички входящи и изходящи кабели и т.н. Шумът си остава при включване на функцията DSP. Моля помогнете ми с някои насоки. И още нещо - забелязах, че когато усиля усилвателят до край, т.е. -1...0 db, той автоматично се изключва, като се чува че сработва защитата му. Това става и при изключени всички кабели. Изключването става само тогава, когато отново е включено това DSP. Благодаря предварително!

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #531

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Това шумене има ли го ако си подал многоканален сигнал, примерно DD/DTS, но не си в този DSP режим?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #532

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Колеги, имам въпрос към собственици на последните модели х75 и х77, за настройките на HDMI-изхода и резолюцията: може ли да се избира в каква точно резолюция да се предава картината към телевизора, или предава на фиксираните за HDTV?

    Имам едно Сони, ама нещо не ме кефи и мисля да го разкарам, а да си взема Ямаха 477. На това Сони независимо какво му подавам от компютъра, то предава напред само 720p@60 и 1080p@60. В случая му подавам нестандартна за ХДТВ - 1366 х 768 @ 60 и то я вдига до 1080p

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    23
    #533

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от ogi28b Виж публикацията
    Колеги, имам въпрос към собственици на последните модели х75 и х77, за настройките на HDMI-изхода и резолюцията: може ли да се избира в каква точно резолюция да се предава картината към телевизора, или предава на фиксираните за HDTV?

    Имам едно Сони, ама нещо не ме кефи и мисля да го разкарам, а да си взема Ямаха 477. На това Сони независимо какво му подавам от компютъра, то предава напред само 720p@60 и 1080p@60. В случая му подавам нестандартна за ХДТВ - 1366 х 768 @ 60 и то я вдига до 1080p
    Има избор на резолюция до 4k включително. Само не се сещам дали има избор на херцовете. За 677 става въпрос.

  11. Member Аватара на competition
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    393
    #534

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Добро утро!
    Yamaha 475 няма за избор на херцовете или резолюцията.

  12. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    6
    #535
    Здравейте, покрай черния петък закупих една yamaha av 677. Дойде ред за тонколони. Преди да обиколя магазините, реших да направя проучване в нета. Спрях се на марка dali zensor 3 или други модели на същата фирма -стоящи или букшелф. Търся колони за рок, поп трип хоп, джаз. Стаята е около 20 кв. А бюджета около 1500-2000. За сега със dali, но четейки баса не e от най-дълбоките.(поне това пишат по фоумите :-) ). Споделете на какво слушате Yamahata.
    Този пост е редактиран от redred; 31-12-14 в 15:15.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #536
    Виж Klipsch тях ги хвалят за рок.

  14.  
     
  15. Member Аватара на competition
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    393
    #537

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Аз слушам на букшелф NS-555 bl, център NS-444 bl, сателити NS-333 bl и малко по-късно си закупих NS-SW300 bl.
    За помещение от 35 квадрата, звукът е доста плътен.В техномаркет ги имат и може да ги накараш, да ги навържат и да ги прослушаш.

  16. Novice
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    9
    #538

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Това шумене има ли го ако си подал многоканален сигнал, примерно DD/DTS, но не си в този DSP режим?
    Не, няма го това шумене в този случай! Само, когато е включен DSP режима.
    Този пост е редактиран от petz; 04-01-15 в 15:04.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    105
    #539

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравейте,
    Имам Yamaha 475, който днес пуснах и веднага ми излязоха няколко въпроса.
    Колоните са ми 8 ома. В ръководството на ресивъра има "changing the speaker impedance setting", но опцията е валидна само за моделите за САЩ и Канада. След това в ръководството са описани 2-та варианта:
    А. да избера 6 ома, ако колоните са такива и че мога да използвам 4 ома за фронт.
    B. да избера 8 ома и веднага в скоби е поставено (default)
    1. Това означава ли, че моят модел, които очевидно е за Европа, също по подразбиране е настроен на 8 ома? Ако обаче е настроен на 6 ома, мога ли направя корекция? Ако не мога и той е на 6 ома, а тонколоните са 8 ома това ще затрудни ли по някакъв начин работата на ресивъра или ще влоши ли звука?

    До колкото разбирам дистанционното е програмируемо. Телевизорът ми обаче няма DVB - C и ползвам HDbox, ако така се нарича.
    2.Може ли да управлявам с дистанционното на ресивъра и hdbox-a?

    За връзка с телевизора използвам HDMI
    Има ли някакви настройки/режими, които да ползвам при гледане на телевизия? Някакви съвети за използване към човек, който за пръв път се сблъсква с такава техника.

  18. Member Аватара на competition
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    393
    #540

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    http://download.yamaha.com/api/asset...asset_id=55266
    Изтегли си пдф-а и виж кой е кода за марката ти на HDбокса.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 36 от 63 ПърваПърва ... 26343536373846 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 264
    Последно: 08-02-24, 16:32
  2. Отговори: 142
    Последно: 02-02-24, 22:51
  3. Отговори: 43
    Последно: 01-02-24, 17:27
  4. Отговори: 93
    Последно: 16-05-22, 20:22
  5. Отговори: 3
    Последно: 04-04-15, 18:22

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе