Страница 55 от 63 ПърваПърва ... 5455354555657 ... ПоследноПоследно
Резултати от 811 до 825 от общо 936
Like Tree57Одобрявам

AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. dss
    dss е офлайн
    Junior Member Аватара на dss
    Тук е от
    Aug 2017
    Живее в
    Варна
    Мнения
    98
    #811

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Пробвах разни варианти и все различен резултат . Пускам едно устройство - включва се друго и го измества! Искам да спра телевизора и да си пусна радио например, но със спирането на TV-то гази и ресивъра и трябва отново да го включа. Това пък води до включването пак на телевизора а заедно с него пали и Apple TV-то и тъкмо да пуснеш радио - появява се Apple TV защото току що е заредило и измества всичко Чудо! Опитах да изключа синхронизацията, но и това не е вариант. Пускам телевизора и трябва да ходя из менюто за да му кажа, че звука ще излиза на ресивъра а не на говорителите му и т.н. Явно трябва да си поиграя и да тествам всички възможни комбинации. От упътването не става ясно как точно да се настрои и какво може да се очаква, просто пише кратко и сухо кое какво значи и толкова.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #812

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Активния контрол това му е целта.... когато имаш много свързани устройства да се контролират от едно. Поради тази причина аз съм я изключил тая опция и ми е свързан ТВ с ресийвер посредством оптика. Така звука от кабеларка/HDMI/флашка/Youtube и т.н. си отива към ресийвера дори и да не е зададено нещо специфично в настройките на ТВ къде да изпраща аудиото. Също звука върви на ТВ говорителите едновременно. Когато искам да слушам през ресийвера просто намалям звука от ТВ на 0 и усилвам другото. ТВ-то какво е и как си ги свързал по точно?

    За нивото на определена сцена може да опиташ след като настроиш всичко и скед това със задържане на бутона за съответната сцена какво ще се случи. Или да видиш от настройките на ресийвера опция за ниво на съответния HDMI източник.

  4. dss
    dss е офлайн
    Junior Member Аватара на dss
    Тук е от
    Aug 2017
    Живее в
    Варна
    Мнения
    98
    #813

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    TV-то е Samsung UE49KS8000. Имах оптика, но извадих кабела и сега си имам 4 оптични кабели с различни дължини но всичките стоят в шкафа - новички Не ми се сваля пак телевизора, защото кабелите вървят в една тръба зад него в стената. За сега на едно от двете места изключих синхронизацията и поне спря да пуска и спира ресивъра с другите у-ва, което е напредък. При избор на ресивър като вход на телевизора първо излиза екрана на ресивъра, но това пали Apple TV-то и има няма след няколко секунди се появява неговото меню на екрана без значение дали искаш или не . Но пък ако тръгнеш да цъкаш дистанционното на ресивъра - менюто му излиза на преден план и всичко е ОК. Което и от трите дистанционни да хвана (TV, Apple TV и на ресивъра) - всички работят и командват звука. Това май не е лошо Тази Неделя ако имам нерви ще пробвам още малко варианти и както е тръгнало ще стигна до най приемливия.

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #814

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Аз ползвам такъв телевизор и ресивър на Ямаха. Всичко работи както трябва и както се очаква от тази функционалност.
    Аз също не я ползвам защото имам универсално дистанционно Logitech, което върши много по-добра работа.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    111
    #815

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравейте! Постановката е следната : ресивер Yamaha rx-v371 и 5+1 комплект колони HK. Онзи ден при гледане на филм се чу кратък силен звук от колоните и вече няма силни баси ( не беше усилено много ,защото беше вечер). Независимо какъв е източника - радио, телевизор или медиа плеър басите ги няма никакви. На субуфера работи автоматичното включване/изключване ,мембраната се движи и издава звук но много слаб и сякаш само определени честоти. Работи усилването от копчето за увеличаване на силата на самия буфер,както и от менюто на ресивера. Реших ,че е заминал буфера , но при по-обстойно тестване установих ,че когато другите колони са на Large баса също го няма( слаб и непълен- в смисъл липсват честоти) . Като спра от менюто на ресивера буфера, промяната на звука е незначителна. Това ме кара да мисля ,че всъщност може да е ресивера. Нищо друго не е проблемно,само тази липса на баси. Въпроса е правилният ли са ми разсъжденията и как да установя кое е проблема - буфера или ресивера с наличната конфигурация? Няма откъде да взема друг субуфер или да проверя този на друг ресивер.
    Този пост е редактиран от pipchi; 03-09-18 в 18:47.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    54
    #816
    Здравейте, имам yamaha rx-v375 мога ли с блутут устройство като това на снимката, да го сложа в aux входа отпреде и да си пускам музика от телефона чрез блутут?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #817

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от pa6kyl Виж публикацията
    Здравейте, имам yamaha rx-v375 мога ли с блутут устройство като това на снимката, да го сложа в aux входа отпреде и да си пускам музика от телефона чрез блутут?
    Къде го този вход


    Изпратено от моят ALE-L21 с помощта на Tapatalk

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    54
    #818
    Ето този AUX вход отпреде на усилвателя снимка
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #819

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от pa6kyl Виж публикацията
    Ето този AUX вход отпреде на усилвателя снимка
    Мда, на мойта Ямаха там има hdmi.Прочети отзиви за джаджата.На мен блутут слушалки не тръгнаха на ТВ така че е 50 на 50.

    Изпратено от моят LG-K350 с помощта на Tapatalk

  12. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    74
    #820

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Ще работи без проблем.

    Изпратено от моят GT-I9505 с помощта на Tapatalk

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    54
    #821

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Благодаря, ще поръчам и ще пиша какво е станало.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    54
    #822

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Поръчах си, само че това rectr1.jpg, и съм го свързал отзад на AV5 канал и свири задоволително
    podredko одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,405
    #823

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Някой може ли ме присети коя настройка съм бутнал , че като спре аудио сигнала към ресивъра след -5-10 минути да се изключи автоматично ? Често хуквам нанякъде и ме мързи да изключвам всичко , преди като спреше аудио сигнала и се самоизключваше.

  17. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #824

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Някой може ли ме присети коя настройка съм бутнал , че като спре аудио сигнала към ресивъра след -5-10 минути да се изключи автоматично ? Често хуквам нанякъде и ме мързи да изключвам всичко , преди като спреше аудио сигнала и се самоизключваше.

    https://www.manualslib.com/manual/80...7.html?page=88
    Този пост е редактиран от Eddie; 28-12-18 в 11:44.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    10
    #825

    Question Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Привет!
    Отскоро имам RX-V485. Искам да си добавя други интернет радиостанции, освен тези, които са налични. Има ли такава възможност?
    Прочетох че от ТУК може да се добавят ръчно радиа, но страницата не ме допуска да се впиша с ID на ресийвъра. Аз ли грешно въвеждам нещо или просто няма поддръжка на услугата за моя модел устройство?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 55 от 63 ПърваПърва ... 5455354555657 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 264
    Последно: 08-02-24, 16:32
  2. Отговори: 142
    Последно: 02-02-24, 22:51
  3. Отговори: 43
    Последно: 01-02-24, 17:27
  4. Отговори: 93
    Последно: 16-05-22, 20:22
  5. Отговори: 3
    Последно: 04-04-15, 18:22

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе