Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е вашият ресийвър ?

Гласували
371. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Pioneer

    47 12.67%
  • Onkyo

    52 14.02%
  • Denon

    52 14.02%
  • Yamaha

    103 27.76%
  • Sony

    59 15.90%
  • Marantz

    26 7.01%
  • Tehnics

    9 2.43%
  • Panasonic

    7 1.89%
  • Harman Kardon

    7 1.89%
  • Thunder

    3 0.81%
  • NAD

    3 0.81%
  • Anthem

    0 0%
  • Integra

    1 0.27%
  • Kenwood

    2 0.54%
Страница 50 от 62 ПърваПърва ... 40484950515260 ... ПоследноПоследно
Резултати от 736 до 750 от общо 924

Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #736

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Ако можеше всичко в аудиото да се измери и предостави като графика живота на много хора в тази сфера щеше да е по-лесен. За съжаление още не се е намерила формулата да сравни и обяси кой продукт е по-добър от друг. Само по PDF-че едва ли ще може някой да ти каже нещо повече.
    Моя съвет е да изчакаш новия ресивър Да послушаш с него 1-2 седмици и след това да си купиш нови кабели. Купи си тези от линка, сравни ги с тези, които имаш и прецени, В крайна сметка оворим за "инвестиция" в размера на 1 пица и половина.
    Понеже хубави кабели за 4,03 лв/м. не съм чувал да съществуват, след неуспешния експеримент се обади на някой познат или дилър да ти предостави за тест поне начално ниво свестни кабели.
    С тези от 4,03 винаги можеш да опънеш 2 реда простор на терасата.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #737

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Ако идентичен продукт се продава за 5 и за 15лв, този за 15 по-хубав ли е?
    Това е кабел за напрежение в крайна сметка. Кабелите за всичко се изработват по спецификация, до колкото ми е ясно.
    Единствената разлика е, че при тези за домашното аудио оборудване, голяма част играят placebo ефектът и нуждата от валидация, че човек не се е набутал като е дал 30 пъти повече пари за някой продукт, отколкото е било нужно. Те са неизмерими.

    Намерих изчисления и сравнение на по-скъпи и по-евтини кабели - едни и същи са на хартия и според уреди.

    Главно питах за разликата между по-малко, по-дебели влакна и повече, но по-тънки.

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #738

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Ти в крайна сметка в темата търсиш или предлагаш отговори?
    Какво значение има с колко жила са двата ти варианта като съпротивлението им на километър е еднакво? Нали това е важното в крайна сметка.

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #739

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Търся. Дори два пъти си зададох въпроса.

    Не знам. Нали и аз това питам. Щом са с различен брой, явно има някакво значение.

    Аз и сам намерих причината за различния брой влакна в крайна сметка.

    Ще си поръчам кабел, ще си направя тестове с моно сигнал Като пристигне техниката и ще споделя впечатления, ако някой го интересува някога.

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #740

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Това те съветвам и аз - пробвай. Пробвай обаче и нещо доказано добро. Нещо, което се ползва от хиляди потребители със системи в твоя клас.
    Тогава давай впечатления.
    И, за бога, зарежи тази идея с моно-то.

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #741

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Аз четох мнения за кабелите. Хората са доволни. Че дори и с по-висок клас системи от моята. Van Damme имат идентични серии кабели, за които има доста повече коментари. Явно се конкурират с Cordial. С тази разлика, че Cordial се предлагат тук, а Van Damme - не. На няколко места, потребители споменаваха, че са по-доволни от кабелите си на Van Damme/Cordial, отколкото от тези на QED и Monster, и са ги заменили в студиото/системата си. Ако в най-лошия вариант е плацебо, поне едните няма да са по-зле от другите.

    Искам да направя директен тест с лява и дясна тонколона едновременно. Затова и моно-то. Няма да излезнат soundstage, разделение на инструментите и други, но поне ще се чуят честотите и силата. Повечето сетове от партита и без това са с моно звук, та няма да е кой знае каква загуба за единия тест.
    Няма как иначе да правя A/B тест, за да чуя дали има разлика. Ресивера няма такава възможност, а усилвател с превключване на A/B говорители - нямам.
    Не ми струва пари да го направя. Само време. Така че... нищо не ми пречи да пробвам и да видя, че не става (примерно).

    Ако не става, ще си навържа новите кабели и ресивер и я чуя разлика, я не. Ако стане, поне ще мога да съм сигурен, че има подобрение и ще се върна да благодаря тук на хората, които ме насочиха към подмяна на окабеляването.

  8.  
     
  9. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #742

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Кабела който си избрал w00x e предназначен за профи озвучаване, а не за домашно hi-fi.
    https://m.thomann.de/gb/cordial_cls_225.htm
    От това което прочетох, тъй като пиша от телефон.
    По разгледай аудио кабели за тонколони подходящи за твоето HT.
    Този пост е редактиран от tek; 15-07-19 в 16:18.

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #743

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Да, видях го това. Пише го на страницата на производителя, че е за сценична употреба.

    Писах днес на Musicworld. Момчето ми каза, че ако не ме дразни PVC обвивката и не ми е прекалено дебел за прекарване, мога да го ползвам и в домашна система без проблем със същите резултати. Честно казано, черната PVC обвивка дори ми допада повече от прозрачния кабел.
    Характеристиките са почти идентични. Единия има 8ohm/km съпротивление, другия 7.98Ohm/km.
    Кабел 2.50mm2 не се предлага в прозрачен вариант в БГ. Само 0.75мм2.

    Четох коментарите на thomann.de. Хората си ги ползват и за домашните системи. Същото и с на Van Damme Blue серията. Същата е като тази сценичната на Cordial с PVC обвивката и двата отделни кабела вътре.

    Някой ако се интересува за разликата между кабел с повече по-тънки проводници и кабел с по-малко по-дебели проводници:
    Кабелите с по-тънки проводници са по-гъвкави и по-лесни за манипулация от тези с по-дебелите проводници.

    Ще разгледам още малко, ще поръчам 20 метра и ще опъвам нови кабели. То се е видяло.

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #744

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Повечето на брой жила не се прави с цел по-лесна манипулация.
    Прочети за cable skin effect.
    Кабела за колони не е просто една жица, която да закара сигнала до някъде. Не и ако човек го интересува качеството на звука.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #745

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от w00x Виж публикацията
    Във връзка с кабелите, наистина мислех, че единствената причина за по-добри кабели е елиминиране на смущенията и нищо друго.
    Оказа се, че докато при събвуферите е основно така - при тонколоните не е. Приемам грешката си.
    Сега ли е мястото да кажа .... аз казах ли ти?
    То не е грешка според мен. Както и при други се е случвало ....липса на информация и практически опит. Само че често хората като теб не приемат и съвет. Все пак похвално е че имаш желание да се задълбочиш и си попрочел.
    Зависи от дължините, 2,5мм2 може да са малко, а може и да са прекалени. А може и на късо разстояние по дебелия да промени звука,но вече зависи и дали има с какво да чуеш ефекта.

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Ако можеше всичко в аудиото да се измери и предостави като графика живота на много хора в тази сфера щеше да е по-лесен.
    Лошо ... много лошо, но факт.

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Повечето на брой жила не се прави с цел по-лесна манипулация.
    Прочети за cable skin effect.
    Кабела за колони не е просто една жица, която да закара сигнала до някъде. Не и ако човек го интересува качеството на звука.
    Бих казал не само заради скин ефект-а(ако го има изобщо), но и заради него.
    За мен OFC е задължително за всеки кабел използван за връзва в една аудио система. Е, стига другите компоненти да са на нужното ниво. Аз лично решавам да се доверя на някакъв качествен контрол и технология/качество на изработка. От там на татък всеки сам решава на какво да вярва.

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #746

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Така е. Мисинформация. Наистина си вадех изводите от другите кабели в аудио/видео/компютри, при които кабелът е носител единствено на сигнал. Не се бях замислял, че това е електрическа мрежа и кабелът има по-различен ефект.

    Поръчах 20 метра OFC кабел, 2х2.50мм2 (AWG 13). Най-голямото разстояние ще е към 6-7 метра, защото за съраундите трябва да обиколя цялата стая. Би трябвало да свърши работа. Не би трябвало да има повече от 1-2% загуба на мощност до колоните.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #747

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Е хубаво е да споменеш какъв е кабела и резултата от подмяната. Така ще си полезен и на други. Макар за съраундите да ме съмнява, че ще усетиш лесно нещо поради изпълняваните от тях задачи.
    За предни и център обаче може да се усети. А най вече в стере режим. На филми с Одисей корекцията става малко по трудно.

    2,5мм2 читав кабел за тая дължина би трябвало да са ок. Моите нарочно са и с еднаква дължина по комплекти (предни и задни).

  16. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #748

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Подмяната на кабела със качествен (меден и OFC), със съответoто сечение има значение.

    Мога да го потвърдя от личен опит. При мен ситуацията беше следната. Тъй като сменях поетапно тонколоните, смених и кабелите постепенно.
    Като оставих за последно сърундите които бяха със 2x0.75 мм. Кабела го смених със Real Cable 1.5 мм OFC и звукът стана хем по-силен (премерен със звукометър приложение) и по плътен.
    Затова, не случайно давам насоки в темата.

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #749

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    След като няколко дни вече настройвам и ползвам новия усилвател, мога да споделя впечатления.

    Новите кабели са значително по-тежки от старите, но пък и сечението им е по-голямо. До сега си мислех, че старите кабели са изцяло медни. Останах неприятно изненадан, когато видях, че са алуминиеви с медно покритие. Бяха корозирали здраво. Чак бяха позеленяли на свръзките в ресивера. Ако знаех, щях да ги сменя много отдавна.
    Свързах едната тонколона с нов кабел, докато другата си беше свързана със стар. Опитах се да чуя разлика, но не беше толкова ясна. След по-продължително слушане на моно сигнал, чух как тонколоната с медните кабели не е толкова остра във високите честоти.

    Ресиверът е супер като цяло. Има някои проблеми със HDMI CEC, но ще трябва да им свикна. Стария пускаше телевизора като избера източник - този не го прави и трябва да пусна телевизора отделно. Може и от кабелите да е нещо. Поръчал съм нови с ъглов конектор, че сега ресивера не влиза както трябва в шкафа и стърчи. Дано се оправи, че е дразнещо.

    Звукът на Денон-а е доста по-обемен от този на Ямахата и наистина не е толкова остър във високите честоти, както бях чел и преди да го купя. Тонколоните стават по-прозрачни с новия ресивер. Преди беше по-лесно да се излезе извън идеалното място за слушане. Имат и доста повече мощ, което се очакваше, но звучат някак по-силни на същото ниво на звука като преди. Събвуфера също е по-отчетлив и не бучи толкова. Всичко това може да е и от калибрацията с Audyseey, но дори и така да е - няма значение. На Direct режим, вуфера свири повече, отколкото свиреше с Ямахата, но пък не съм настройвал нивото на звука при Direct режим, та може и от това да е.

    Успях да си свържа слушалковия усилвател към Zone 2, което е супер. Чувам обаче кривене в слушалките ако Volume на ресивера за Zone 2 е над 80 (от 98 общо). Държа го под 80, усилвам от усилвателчето и няма проблем.
    Възможността да настройвам нивата на всеки говорител според зоната също е доста удобно.
    Като цяло съм доволен от покупката си.

    Съраунд говорителите са супер. Особено за парите, на които го взех. Горещо препоръчвам ако някой обмисля. Направени са като танк. Не виждам как могат да бъдат счупени или повредени тези тонколонки. Нищо чудно, че са модел на толкова години и само подлежат на козметични промени.
    Не знам защо до сега не съм се замислял за закачане на съраунд говорители на стената.. Все си повтарях как няма място за съраунд, защото няма къде да ги сложа стоящи или на стойки. Не успях да ги насоча както исках, защото стойката не се подава достатъчно от стената, но и така вършат идеална работа.

    Следващата ми покупка ще е нов събвуфер. SVS PB-1000 или SB-2000. Исках да взема Rythmik LV12F, но идва прекалено скъп с доставките, митата и т.н. За тези пари мога да мина в по-високия клас (2000) на SVS.

  18. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #750

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Честито. Това че се чуват по силно при (същотото ниво на звука ) може да се се дължи и на подмяната на кабелите.
    Относно настройките на HDMI CEC погледни си упътването и ресийвъра.
    Към какъв HDMI кабел си се насочил.
    Ако телевизора ти е , те съветвам да вземеш поне кабел HDMI 2.0.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 50 от 62 ПърваПърва ... 40484950515260 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 5211
    Последно: Вчера, 08:32
  2. Blaupunkt LCD Телевизори - обсъждане и мнения
    От avalon4o във форум Други телевизори
    Отговори: 224
    Последно: 01-06-21, 14:50
  3. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 18:05
  4. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 17:31
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 20:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе