Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е вашият ресийвър ?

Гласували
371. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Pioneer

    47 12.67%
  • Onkyo

    52 14.02%
  • Denon

    52 14.02%
  • Yamaha

    103 27.76%
  • Sony

    59 15.90%
  • Marantz

    26 7.01%
  • Tehnics

    9 2.43%
  • Panasonic

    7 1.89%
  • Harman Kardon

    7 1.89%
  • Thunder

    3 0.81%
  • NAD

    3 0.81%
  • Anthem

    0 0%
  • Integra

    1 0.27%
  • Kenwood

    2 0.54%
Страница 56 от 62 ПърваПърва ... 6465455565758 ... ПоследноПоследно
Резултати от 826 до 840 от общо 926
Like Tree104Одобрявам

Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #826

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    В стерео режим ниските класове ресивъри общо взето за нищо не стават, имат го щото трябва да го имат. При по-високите класове разправят че нещата били по-добре ама аз нямам лични наблюдения там, така че ако държиш на качествено стерео най-вероятно няма да си доволен.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #827

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Аз мисля, че той се интересува от ефекта на Dolby Atmos Height Virtualization при стерео говорители.

  4. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #828

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от vencifcl Виж публикацията
    В стерео режим ниските класове ресивъри общо взето за нищо не стават, имат го щото трябва да го имат. При по-високите класове разправят че нещата били по-добре ама аз нямам лични наблюдения там, така че ако държиш на качествено стерео най-вероятно няма да си доволен.
    Държа на добър усилвател,но обикновенно като се каже висок клас вече се има впредвид 7 или повече канала ,което не ме интересува.Освен това ,ако ще давам много пари ще ги дам за колони,а не за ресивер.
    Затова питам за 5 канален с подобни данни,може по-скъп.
    .....................
    Интересувам се от това което съм писал.Dolby Atmos Height Virtualization при 5 канален ресивер.

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #829

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    5 канален ресивер, но с колко тонколони? Споменаваш стерео режим.

  6. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #830

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Разбира се с 5 колони.Качеството на стерео режима е важен за слушане на музика в 2-та канала.
    Не питам по принцип,а дали някой е слушал такова нещо и съпоставял с DD например.Има ли осезаема разлика?

  7. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #831

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    А тъй ли, ами той за да го използва този режим трябва да има 7+1 ОТ а той казва че иска 5+1. Така че той може да ползва DTS Neural:X , DTS Vir*tual:X имаше и още няколко но на мен най ми допадна DTS Neural:X.

    Разлика има разбира се и то осезаема.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #832

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Тук много хвалеха тази Yamaha за началните класове,но като гледам въпреки по-високата си цена не я оценят кой знае колко дори в часта за усилвател
    https://www.zkelectronics.com/receiv...a-rx-v485/usa/
    https://www.zkelectronics.com/compar...a-rx-v485/usa/
    Този пост е редактиран от inches9; 23-09-20 в 19:47.

  10. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #833

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Въпроси
    1.В темите за ресивери срещнах мнение .чв някои тв-ри не пущат DOLBY ATMOS от вътрешния плеър на телевизора към ресивера.Не знам какво мислите за завука от NETFLIX.
    На моя LG BX има опция за вкл. DA ,но е пояснено,че ''тази функция е само за вътрешния говорител на телевизора''!
    Интересно защо му е eARC,ако не пуща DA към ресивер?
    2.За и-нет радиото в ресиверите има ли безплатни платформи и кои са те?
    3.Виждали ли сте 5.1 канален ресивер с DA HEIGHT VIRTUAL. с еАRC?Видял съм 2 ,но без еARC
    https://www.zkelectronics.com/compar...vsx-534/europe
    Някои по нагоре питаха кво е това 5.1 и DA,и за мен е ново,,,
    За height virt. :
    Dolby Atmos Height Virtualization технологията добавя виртуални ефекти за височина и съраунд, при традиционно стерео или съраунд съдържание, както и Dolby Atmos съдържание, при ползването на малък брой колони. Използва се за да създаде усещането за звук, който се разпростира над и около слушателя, като се използват само стандартно разположени - на височината на слушателя колони. Тази технология е идеална за системи, при които не могат да се поставят колони за височинни ефекти, например 2.1 или 5.1, като така инсталацията се опростява, а вълнението от триизмерното аудио се запазва. Dolby Atmos Height Virtualization Technology ще бъде добавена след фърмуерен ъпдейт.
    https://www.denon.com/bg-bg/news/avr...ver-avr-x3600h

  11. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    982
    #834

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    По 1. точка. Наистина е доста объркана ситуацията защо не излиза Atmos през HDMI Arc, а само на говорителите на ТВ при netflix:
    (от тази статия). Предполага се, че устройствата, трябва да са сертифицирани и да си платят лицензите може би...
    По 3 точка: Това си е виртуализация, каквото и да говорим. Има я от доста време във домашните AVR-и за виртуално 5.1 от стерео например.
    Според мен звука, ще е посредствен, и не си заслужава . Трябва си отделен канал/и които съответно захранва ОТ било то, на стена или, на тавана (или в краен случай на предните ОТ: Atmos модули - за малки стаи) както си му е реда.

    Apple TV app on LG smart TVs adds support for Dolby Atmos
    inches9 одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #835

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Благодаря.Може да погледнете какво съм писал и тук,да не повтарям:
    https://forum.setcombg.com/lg-%D1%82...%D0%B0-10.html

    Струва ми се,че това с Атмоса си е кофти работа.еARC,ала,бала.
    т.3 питах защото евтините ресивери дали са с Атмос или не са на подобни цени,така,че ако ставапе с еARC е решение за мен,тъй като независимо от цената не бих сложил повече колони и кабели от тези които ги имам.Иначе е ясно,че звук от 5 колоно няма да е като 7.
    А за ресивер гледах,зашото стария ми няма hdmi входове,а spdif на Андроид боксовете е кошмар.Имам 3 бокса и 3 кабела,от които единия е много добре на телевизора,но на боксовете стоят кат макарон в устата на Мона Лиза и звук има от време на време.Омръзна ми да се занимавам и захвърлих оптичните кабели.
    А по-стари модели ресивери с hdmi и ниски цени просто не виждам.Така,че това бяха някакви решения,ама изглежда поради многото ако и обаче ще се откажа.Не ми се занимава .

  13. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    982
    #836

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от inches9 Виж публикацията
    Благодаря.Може да погледнете какво съм писал и тук,да не повтарям:


    А за ресивер гледах,зашото стария ми няма hdmi входове,а spdif на Андроид боксовете е кошмар.Имам 3 бокса и 3 кабела,от които единия е много добре на телевизора,но на боксовете стоят кат макарон в устата на Мона Лиза и звук има от време на време.Омръзна ми да се занимавам и захвърлих оптичните кабели.
    А по-стари модели ресивери с hdmi и ниски цени просто не виждам.Така,че това бяха някакви решения,ама изглежда поради многото ако и обаче ще се откажа.Не ми се занимава .
    Опита ли да закачиш качествен оптичен кабел към Бокса.
    При мен, преди нямаше никакви проблеми като пусках, Dolby Digital и DTS на стария бокс през оптиката.
    Ако искаш Dolby True HD, DTS Master, няма да стане да тръгне многоканално. Само до 2 канала е ограничен през toslink/spdif
    Само настройките на Kodi/SBMC трябва да са точните и няма ядове.

    Какви боскове изпозваш и многоканален ресийвър (AVR) и с коя програма пускаш филмите локално.

    П. П.Щом ресийвъра ти няма HDMI, най вероятно не поддържа и Losless форматите, само DTS и DD.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #837

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Кабела който ми е на тв-ра е много добре,но на бокса(UGOOS-AM6pro)не е.Преди това ползвах бнокса за някои филми с ДА,но сега пущам от тв-ра,заради NETFLIX.Не ми се теглят филми вече.Сега исках от бокса просто да слушам радио и тъй като новите тв-ри нямат DTS евентуално да гледам,което става prez hdmi.Не ми е за звука толкова,а да не прехвърлям програми.
    Ресивера ми със сигурност поддържа DD,DTS.
    https://www.cnet.com/products/yamaha-htr-6030/

  16. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #838

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Няма ХД версиите ресивъра - DTS HD MA/DDTrueHD (7.1 и нагоре канала, които минават само през HDMI)

  17. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #839

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    За HD версии не съм говорил.

  18. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    982
    #840

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Настройваш Kodi да пуска многоканален през оптиката.
    Инсталираш Kodi на бокса + добавката Kodi Popcorntime + добавката за бг субтитри
    от BG хранилището.

    Има и добавка за стрийминг на торенти директно от замунда/зелка без да ги сваляш.
    И си гледаш филми.
    Разбира се не всичко работи на 100 процента но си е мързелив вариант, ако не ти се сваля.
    stiv13 и inches9 харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 56 от 62 ПърваПърва ... 6465455565758 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 5212
    Последно: 05-04-24, 07:10
  2. Blaupunkt LCD Телевизори - обсъждане и мнения
    От avalon4o във форум Други телевизори
    Отговори: 224
    Последно: 01-06-21, 13:50
  3. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 17:05
  4. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе