Страница 11 от 18 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследноПоследно
Резултати от 151 до 165 от общо 265
Like Tree46Одобрявам

AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,407
    #151

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от npb Виж публикацията
    Колоните не се определят как ги виждаш и по размер, а как свирят. Върнахме се пак на спора малки и големи висоговорители в настройките. Настройки се правят не както някои е написала, а как на теб ти харесва. Ако на твоите колони не чуваш разликата големи малки не налага мнение което е неприложимо винаги.
    Тук няма спор. Навсякъде е написано - ОТ на малки, ако има субуфер. Не съм го измислил аз. Чети повече. Не ми се обясняват елементарни неща. Друг е въпроса на теб какво ти харесва, тогава няма нужда да се съобразяваш с нищо. Докато не си оправиш настройките и честотите на кросовърите хубав звук няма да чуеш.

  2.  
     
  3. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    289
    #152

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Тук няма спор. Навсякъде е написано - ОТ на малки, ако има субуфер. Не съм го измислил аз. Чети повече. Не ми се обясняват елементарни неща. Друг е въпроса на теб какво ти харесва, тогава няма нужда да се съобразяваш с нищо. Докато не си оправиш настройките и честотите на кросовърите хубав звук няма да чуеш.
    Уточнявам за пореден път, че на мен и на много гости звука ни харесва така както съм го направил с настройки големи на колоните. Пробвал съм да ги сложа на малки пред около 4 човека всички са на мнение че на големи е по добре.
    Пиша го това да не заблуждаваш хората.
    А ти ако спреш да пишеш с този категоричен тон ще е най добре.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,407
    #153

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Пич, ти пак не разбираш. Това не е мое мнение - пише го във всички форуми + в книжката на ресивъра / ако имаш такава/. 4 човека са 0,0000000000001 % от потребителите. Кой трябва да ти го каже как се настройва многоканална система , за да проумееш колко си неук нямам идея. Слушай както искаш. Ако мислиш , че и аз не съм пробвал всички варианти - грешиш, просто нямах 4 човека на гости да си дадат супер компетентното мнение. Дано поне единия от гостите те да е бил шеф тон инженер в Денон.


    • Когато конфигурирате размера на високоговорителя, като обща насока изберете „ Голям “, ако диаметърът на високоговорителя на високоговорителя е 16 см (6‑1 / 4 “) или по-голям, или„ Малък “, ако е по-малък от 16 см (6‑ 1/4 ”).


    • „ Front “ автоматично се настройва на „ Large “, когато „ Subwoofer “ е зададено на „ None “. За подробности относно „ Субуфер “ в менюто „ Настройка “ вижте следното:Ако нямате субуфер сложете озвучителните тела на "Голям"

  5. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    289
    #154

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията

    • Когато конфигурирате размера на високоговорителя, като обща насока изберете „ Голям “, ако диаметърът на високоговорителя на високоговорителя е 16 см (6‑1 / 4 “) или по-голям, или„ Малък “, ако е по-малък от 16 см (6‑ 1/4 ”).
    Браво че го написа това. От месеци това пиша, че когато имаш колона с голям басов висоговорител, свиреща добре и ти харесва как свири със субуфера се слага в настройките като голяма, а не малка.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #155

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Ресийвърът сам настройва Фронт колоните на "големи" ако няма субуфер (none).

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #156

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от chorlavia Виж публикацията
    Искаш да кажеш, че при вкл. DV нещата са по-зле?

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Какво имаш предвид под зле.
    Тази опция е предвидена за гледане нощем и отрязва динамиката на звука.
    Когато не търсиш подобна функционалност няма логика да е включена опцията.

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Тук няма спор. Навсякъде е написано - ОТ на малки, ако има субуфер. Не съм го измислил аз. Чети повече. Не ми се обясняват елементарни неща. Друг е въпроса на теб какво ти харесва, тогава няма нужда да се съобразяваш с нищо. Докато не си оправиш настройките и честотите на кросовърите хубав звук няма да чуеш.
    Всяко правило си има изключения.
    Всичко зависи от конкретните озвучителни тела, как са разположени, спецификата на помещението и качеството на събуфера.
    При много системи може да се окаже, че с настройка на колоните като големи резултата да е по-добър.
    Лично аз съм слушал и настройвал няколко такива.
    npb одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    345
    #157

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Какво имаш предвид под зле.
    Тази опция е предвидена за гледане нощем и отрязва динамиката на звука.
    Когато не търсиш подобна функционалност няма логика да е включена опцията.
    Цялата звукова картина става плоска и без обемност и яснота.

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,407
    #158

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от npb Виж публикацията
    Браво че го написа това. От месеци това пиша, че когато имаш колона с голям басов висоговорител, свиреща добре и ти харесва как свири със субуфера се слага в настройките като голяма, а не малка.
    Ех , не знам за какво си ползваш мозъка. На ларж , ако нямаш суб. А Лазар , като на ларж звука е прекрасен , за какво му е суба ? Бичиш еквалайзера от 5 хц до 100 000 кнц и си в джаза.
    Front “ автоматично се настройва на „ Large “, когато „ Subwoofer “ е зададено на „ None “. За подробности относно „ Субуфер “ в менюто „ Настройка “ вижте следното:Ако нямате субуфер сложете озвучителните тела на "Голям"
    Последно суб ли нямаш или мозък ?


  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #159

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Ех , не знам за какво си ползваш мозъка. На ларж , ако нямаш суб. А Лазар , като на ларж звука е прекрасен , за какво му е суба ? Бичиш еквалайзера от 5 хц до 100 000 кнц и си в джаза.
    Front “ автоматично се настройва на „ Large “, когато „ Subwoofer “ е зададено на „ None “. За подробности относно „ Субуфер “ в менюто „ Настройка “ вижте следното:Ако нямате субуфер сложете озвучителните тела на "Голям"
    Последно суб ли нямаш или мозък ?

    Дай по-спокойно и без обиди, моля.

    Ако колоните имат добре звучащи ниски честоти, ако ресивъра/усилвателя има достатъчен запас от мощност защо е нужно да се режат и препращат към субуфера?
    Те оригинално са записани в предните 2 канала. Пренасочват се само ако колоните не могат да ги възпроизведат или се получават нежелани акустични проблеми в помещението.
    Събуфер е нужен защото това е отделен канал,който иначе трябва да се пренасочва към предните колони. Не че няма и колони, които ще се справят, но някак рязко скачаме към 5-6 цифрен бюджет.
    npb одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #160

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    То ако има хубава предна линия, която да слиза ниско, аз лично бих сложил суба да свири до 40хц.
    npb одобрява това.

  13. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    289
    #161

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    При мен суба е на малко над 50 хц - можеби около 60. Пробвал съм и под 50хц да е но не ми харесва губи тяга и плътност.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,407
    #162

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Дай по-спокойно и без обиди, моля.

    Ако колоните имат добре звучащи ниски честоти, ако ресивъра/усилвателя има достатъчен запас от мощност защо е нужно да се режат и препращат към субуфера?
    Те оригинално са записани в предните 2 канала. Пренасочват се само ако колоните не могат да ги възпроизведат или се получават нежелани акустични проблеми в помещението.
    Събуфер е нужен защото това е отделен канал,който иначе трябва да се пренасочва към предните колони. Не че няма и колони, които ще се справят, но някак рязко скачаме към 5-6 цифрен бюджет.
    За режим 2.1 ли говориш или за многоканален ? Щото при 2.1 става , ама в многоканален режим в суб линията отиват други неща.
    Предните ми ОТ са с долна граница 32 хц , дали е вярно и възможно ?
    Ето колегата малко , по малко си казва, както предполагах грешни настройки също с кросоувърите. Предполагам няма и кой знае и каква акустика и така се натрупват нещата.

  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #163

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    За режим 2.1 ли говориш или за многоканален ? Щото при 2.1 става , ама в многоканален режим в суб линията отиват други неща.
    Предните ми ОТ са с долна граница 32 хц , дали е вярно и възможно ?
    Ето колегата малко , по малко си казва, както предполагах грешни настройки също с кросоувърите. Предполагам няма и кой знае и каква акустика и така се натрупват нещата.
    Говоря и за двата случая.
    Това, което описвам важи по-скоро за система за гледане на филми, независимо от конфигурацията.
    Колко е обявената долна честота на дадени колони не носи кой знае каква информация.
    С подобни стойности има колони от 50 лева до 50000 лева /примерно/. Определено има разлика в качественото им представяне в ниския /и не само/ регистър.
    Нещата са строго индивидуални за всяка система и помещение.
    В общия случай, когато се ползват бюджетни ОТ и немощен ресивър, орязването на колоните под някаква честота е правилния избор. Това при условия, че събуфера качествен.

  17. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #164

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Вчера получих DENON2700.След вързването реших да пробвам най-напред един стар блу рей PIONEER ,който използвам само за слушане на cd-та и се получи картина ,но не и звук.Според продавача,който ми се струва в час и освен това е доста любезен старите у-ва имат проблем с новите ресивери по hdmi.И ме посъветва да го вържа с чинчове.За бокса на А1-explore tv както той ,така и техниците съшо казаха,че е по добре към тv-то.
    Тъй като предпочитам филмите да ги гледам по NETFLIX,даже изобщо не вързах андроид плеъра UGOOS AM6pro.И се получи,че в момента няма нищо в hdmi входовете.Нямам време,защото малко съм в къщи,пък и има олимпиада та още не съм променил входа за блу рея и не съм го пробвеал.
    С киното от NETFLIX и HBO нещата са добре.DATMOS ми хареса(за сега го слушам с 5 колони,горните по-нататък.като реша за мястото им и остане време).Въпреки,че съм с 5 кол. и Атмоса не беше най-важното мога да кажа.че ми харесва.Звука ми се струва по-натурален от другите формати с по-плавен преход м/у колоните и по-добра картина в помешението.Калибрация мисля да правя след крайната инсталация.
    Добре е да дадете всички актуални приложения,които помагат.Иначе за упътване използвам това:

    https://manuals.denon.com/AVRX2700H/NA/EN/index.php

    Относно звука не мога да съм категоричен,но ми се струва,че в сравнение с една по-стара YAMAHA80вт/8ома,тук 95 и сертифицирана 4ома работа ми се струва,че има малка разлика.Денона може би е малко по-добре акустически.Но това е субективно,а и може да се каже само в една и съща стая с едни и същи колони.Ако ги слушате в магазини ми се струва трудно.
    Звука също ми се струва слабичък и може би ще трябва да вдигна нивото на входовете .Някои тук казаха същото.И след калибрациите може би....

  18. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,407
    #165

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    То хубаво , ама долби атмос как става с 5 колони не знам. Иначе , честито !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 11 от 18 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 142
    Последно: 02-02-24, 22:51
  2. Отговори: 43
    Последно: 01-02-24, 17:27
  3. Отговори: 935
    Последно: 12-07-23, 12:01
  4. Отговори: 93
    Последно: 16-05-22, 20:22
  5. Отговори: 3
    Последно: 04-04-15, 18:22

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе