Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 50
Like Tree9Одобрявам

Избор на Receiver

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,407
    #31

    Отговор: Избор на Receiver

    На базата на една камара мнения "как си охлаждате Денона" , но не в бг форуми. Няма да пускам линкове , щото не четете .....Бг форумите не са еталон за статистика , защото малко хора имат качествена техника и то нова от магазина. Снимки с вентилатори и т.н. Не ми се занимава с темата , колегата да си купи каквото иска, все пак вече се е опарил. Хубаво е да се знае , че Маранца е по-скъп Денон.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    89
    #32

    Отговор: Избор на Receiver

    Аз имах 2 Denona за греене не сътм обърнал внимание но докато работеше немах оплаквания никакви.Смених 2 Denona и преди да ги удари токов удар не са горяли и не са правили никакви проблеми само това мога да кажа.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,407
    #33

    Отговор: Избор на Receiver

    Аз пък си купих една Ямаха RX-V596 през 2000 година и преди 4-5 години я продадох и още работи без грешка. Толкова дълго рядко живее Денона. Човека който я купи каза , че редовно я слуша на положение на усилването на 2 часа !!! колоните му са Мишън , 3 лентови , хубави . още не ги е сцепил !
    Нищо против марката Денон нямам , дори имам един сд плеър Денон, но ресивър не бих си купил от тая марка , НО това е мое лично неангажиращо никого мнение. Ако можех да дам 10 000 евро за ресивър , нямаше да взема Ямаха, има по-хубави неща , но парите им са много.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #34

    Отговор: Избор на Receiver

    В интерес на истината моя Denon AVR-X1500H топличък ми се струва на пипане в горната част.
    Slusatel одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,407
    #35

    Отговор: Избор на Receiver

    Имай предвид , че твоя модел е доказано доста качествен , защото разликата с 1600 е цената , а с 1700 цената +++ и май има новата калибрация / която се ползва за един път , освен ако не смениш жилището/ и еARC, за друго не се сещам.

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    203
    #36

    Отговор: Избор на Receiver

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    В интерес на истината моя Denon AVR-X1500H топличък ми се струва на пипане в горната част.
    Ако са спазени съпротивленията между колоните и режима на работа на ресивъра, не бива в горната част да е по-топъл от 38-39 градуса, тоест - малко над телесната температура.
    Твоят ресивър има възможност да работи в режим на 8 ома, в режим на 6 ома и в режим на 4 ома съпротивление. Тези режими се превключват чрез специална комбинация от бутони, разположени на предния панел. Пише го в упътването как става.

    Подробно разяснение:
    Смяната на режима е в зависимост от съпротивленията на тонколоните, Само в случай, че всички колони са 8 ома, само тогава не се налага промяна, тъй-като ресивърът е настроен заводски на 8 ома. Във всички други варианти, съпротивлението на колоните определя режима на работа на ресивъра. Принципът е ресивърът да се постави в работен режим, който да е съобразен с товара. Тоест, колкото е най-ниското съпротивление на една или повече тонколони, свързани към него, толкова да е и работния му режим. При работа с 6 ома за всички колони, ресивърът трябва да се превключи в 6 ома режим. При работа с 4 ома колони, съответно 4 ома режим на ресивъра. В случаи на различен импеданс между някоя от колоните, за режим на ресивъра се взима за определящ най-ниския импеданс.
    Примерно, ако фронталните и съраунд колоните са по 8 ома всяка, а само централната е 6 ома - ресивърът трябва да се превключи в режим 6 ома.
    Ако пък са включени колони с по 8 ома, а заедно с тях и колони, работещи на 6 ома, плюс колони на 4 ома, ресивърът задължително трябва да е настроен в режим на 4 ома.

    Тези правила е особено важно да се спазват! Ако са спазени - устройството ще работи нормално и няма да загрява! Ако не са спазени - ще загрява доста, а в някои критични моменти при по-голямо усилване, може и да се включи защитата. Освен това, ако не е съобразен импеданса между колоните и ресивъра, това винаги води до възможност за повреда, както и до съкращаване на живота на устройството.
    lazarus18 и Gena_bs харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #37

    Отговор: Избор на Receiver

    На мен не ми е известно някой поне с начално техническо ниво да прави комбинации с импеданса на колоните на един и същ усилвател и още по-зле - на receiver.
    Попадал съм на mini и midi системи, чиито ОТ са фабрично 2Ohm. Ако те се включат в усилвател с изходи за 8 или дори 4 Ohm, направо задейства защитата. В случай, че такава няма, следва повреда.
    Това, че някой някъде си купува каквото се продава най-евтино в нета и го включва, без да чете, не значи, че Denon, а още по-малко Maranz продуктите са ненадеждни или зле изчислени.
    Просто трябва да се чуят усилватели от различни марки и модели от съответстващи класове с наличните ОТ или да се подберат комплектите субективно.
    Всичко останало е чесане на пръсти по клавиатурата и нищо повече.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,407
    #38

    Отговор: Избор на Receiver

    Не обръщай внимание на поста на колегата , съвременните ресивъри при първоначално връзване искат първо тонколоните да се включат и след пауер бутона сами си познават тонколоните. Е , ако навържеш каквото има на битака е друга тема , но тук говорим да имаш някакъв сет колони. Отделно може да се променя през менюто импеданса ръчно. Ако говорим за ресивъри тип антики - не съм компетентен.
    Нямам нищо против Денон- Маранц, просто са леко по-ненадеждни в ниския клас спрямо Ямаха , Не съм купувал Денон - Маранц или Ямаха над 10 000 лева , защото както споменах там други марки са фаворити. Денона се грее, това е факт няма какво да го обсъждаме .

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    203
    #39

    Отговор: Избор на Receiver

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Имай предвид , че твоя модел е доказано доста качествен , защото разликата с 1600 е цената , а с 1700 цената +++ и май има новата калибрация / която се ползва за един път , освен ако не смениш жилището/ и еARC, за друго не се сещам.
    Всъщност, няма ресивър Denon AVR-X1700
    Има един AVR-1700, но той е ужасно стар модел.

    Относно калибрацията, ако човек знае как да разчете получените при калибрацията графични данни, може да се опита да внесе редица положителни промени в акустиката на помещението си. Така при всяка акустична обработка на помещението, всяко повторно измерване и калибриране би спомогнало много за визуализиране на току-що направените промени. Тоест, калибрацията на ресивърите може да се ползва многократно като полезен инструмент за измерване и анализ на всяка нова акустична промяна, която всеки може да реши и да си направи сам. Било чрез добавяне на акустични панели, направа на бас-трапове, дифузори и т.н. - всичко това би променило акустиката в помещението, Естествено, след всяка една такава промяна, ще се наложи да се направи нова калибрация и данните от графиките да бъдат анализирани спрямо внесените чисто физически промени в помещението. Този метод, ако се приложи с внимание и усет към получаваните данни от многократното калибриране, може сериозно да подобри звученето дори в акустически лошо помещение.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    ... съвременните ресивъри при първоначално връзване искат първо тонколоните да се включат и след пауер бутона сами си познават тонколоните.
    Познават си, ама друг път! Нищо не си познават. Особено пък импеданс, който е променлива величина. И точно заради това, че не могат да се настройват и да познават импеданса автоматично, в ресивърите има опция:
    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Отделно може да се променя през менюто импеданса ръчно.
    Колега, излагаш се!
    lazarus18, Gena_bs и npb харесват това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #40

    Отговор: Избор на Receiver

    Цитат Първоначално публикувано от Toncy Виж публикацията
    Ако са спазени съпротивленията между колоните и режима на работа на ресивъра, не бива в горната част да е по-топъл от 38-39 градуса, тоест - малко над телесната температура.
    Твоят ресивър има възможност да работи в режим на 8 ома, в режим на 6 ома и в режим на 4 ома съпротивление. Тези режими се превключват чрез специална комбинация от бутони, разположени на предния панел. Пише го в упътването как става.

    Подробно разяснение:
    Смяната на режима е в зависимост от съпротивленията на тонколоните, Само в случай, че всички колони са 8 ома, само тогава не се налага промяна, тъй-като ресивърът е настроен заводски на 8 ома. Във всички други варианти, съпротивлението на колоните определя режима на работа на ресивъра. Принципът е ресивърът да се постави в работен режим, който да е съобразен с товара. Тоест, колкото е най-ниското съпротивление на една или повече тонколони, свързани към него, толкова да е и работния му режим. При работа с 6 ома за всички колони, ресивърът трябва да се превключи в 6 ома режим. При работа с 4 ома колони, съответно 4 ома режим на ресивъра. В случаи на различен импеданс между някоя от колоните, за режим на ресивъра се взима за определящ най-ниския импеданс.
    Примерно, ако фронталните и съраунд колоните са по 8 ома всяка, а само централната е 6 ома - ресивърът трябва да се превключи в режим 6 ома.
    Ако пък са включени колони с по 8 ома, а заедно с тях и колони, работещи на 6 ома, плюс колони на 4 ома, ресивърът задължително трябва да е настроен в режим на 4 ома.

    Тези правила е особено важно да се спазват! Ако са спазени - устройството ще работи нормално и няма да загрява! Ако не са спазени - ще загрява доста, а в някои критични моменти при по-голямо усилване, може и да се включи защитата. Освен това, ако не е съобразен импеданса между колоните и ресивъра, това винаги води до възможност за повреда, както и до съкращаване на живота на устройството.
    Моите колони са 2-ка Dali Zensor 3 и са 6ом. Обичам дори предварително преди покупка на някаква техника да се запозная подробно с нейните характеристики, ръководства за работа и т.н. и си свалям наличните като файлове такива. Така че имам и съм изчел цялото ръководство (то не е никак кратко) на ресийвъра ми Denon AVR-X1500H. Разбира се, че съм изпълнил настройката с комбинация от бутони за използване на 6ом колони. Не съм казал, че "пари", а че е "топличък" след по-дълга работа. Нямам термометър за повърхности, за да определя точна температура. Работи си нормално и без проблем с часове с гледане на филми. Изключително рядко е усилван до стойност 50-60. Най-често е в диапазона 27-47. На филми е на 35 усилване.
    Този пост е редактиран от VanDan; 23-06-21 в 07:53.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,407
    #41

    Отговор: Избор на Receiver

    Цитат Първоначално публикувано от Toncy Виж публикацията
    Всъщност, няма ресивър Denon AVR-X1700
    Има един AVR-1700, но той е ужасно стар модел.



    Познават си, ама друг път! Нищо не си познават. Особено пък импеданс, който е променлива величина. И точно заради това, че не могат да се настройват и да познават импеданса автоматично, в ресивърите има опция:


    Колега, излагаш се!
    https://manual.yamaha.com/av/18/rxv6...311221003.html не пиши неверни неща, заблуждаваш хората. Не съм сигурен кой от нас се излага , май не съм аз.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    164
    #42

    Отговор: Избор на Receiver

    Това имаше в предвид и колегата Toncy, че се настройва ръчно, а не се разпознава от ресивера, както твърдиш ти.
    lazarus18 и Gena_bs харесват това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,407
    #43

    Отговор: Избор на Receiver

    На български пиша , какво не разбирате - ресивъра тръгва по подразбиране на 8 ома и после можеш да го промениш.Ръчно.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    164
    #44

    Отговор: Избор на Receiver

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Не обръщай внимание на поста на колегата , съвременните ресивъри при първоначално връзване искат първо тонколоните да се включат и след пауер бутона сами си познават тонколоните. .
    БЕЗ КОМЕНТАР.
    Не разбирам амбицията на някои колеги да са компетентни по всички теми. Да не би да има бонус за брой мнения?
    npb одобрява това.

  18. Junior Member Аватара на z_harris
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    101
    #45

    Отговор: Избор на Receiver

    Интересно видео, което показва какво става, ако се променят тези настройки. https://www.youtube.com/watch?v=Xx74hQ0MjRw
    В същия канал може да нанерите още няколко интересни видеа по тази тема. Особено за бюджетни ресивери.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на бюджетен receiver/усилвател
    От Shmi във форум Аудиотехника
    Отговори: 4
    Последно: 06-05-16, 17:01
  2. Купувам: IR USB receiver
    От todo1 във форум Купува
    Отговори: 1
    Последно: 09-05-12, 14:53
  3. Избор на AV receiver
    От APBT във форум Аудиотехника
    Отговори: 1
    Последно: 27-08-11, 21:42
  4. Купувам AV Receiver
    От tinvall във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 02-05-11, 22:17
  5. съвет за receiver
    От audibs във форум Аудиотехника
    Отговори: 3
    Последно: 02-07-08, 01:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе