Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 34
Like Tree4Одобрявам

Помощ за разположение на 5.1 колони

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #16

    Отговор: Помощ за разположение на 5.1 колони

    Разгледай ресивърите на Денон, по-скъпички са ама като се има на предвид че ще го ползваш дълги години според мен са за предпочитане. Сега ако не си предубеден към втората употреба можеш да си вземеш нещо супер за тези пари че и по-малко даже (намират се буквално чисто нови), аз лично така бих постъпил.
    tek одобрява това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    281
    #17

    Re: Помощ за разположение на 5.1 колони

    Твърдо нов, бюджета е макс 1000 ама макс, без нито лев отгоре, че дадох и една торба пари за кабели по препоръката на колегата, ХДМИ 2.0 кабели и т.н..

    Това ми е първия сблъсък в тази материя и си нямам хал хабер , кое, как и ....

  4. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #18

    Отговор: Помощ за разположение на 5.1 колони

    По английските магазини обикновено излизат доста добри оферти -
    https://petertyson.co.uk/denon-avr-x...eiver?___SID=U - даже гледам дават 6 год. гаранция
    https://petertyson.co.uk/sony-str-dn...eiver?___SID=U

    - първите попаднали ми , ако се разтърсиш сигурно и по-добри ще има.
    lilos одобрява това.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    281
    #19

    Re: Помощ за разположение на 5.1 колони

    Единственото, което ми влиза в бюджета и го има на склад е AVR-X1500H , поръчан и утре е при мен, че вече нямам търпение и не ми се чака

  6. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #20

    Отговор: Помощ за разположение на 5.1 колони

    Ами тази глупост с кабелите много хора я правят да ти кажа. В твоят случай един такъв кабел https://vikiwat.com/kabeli-shvps.htm...3%5B0%5D=34064 като можеш да го обелиш оплетеш дори и айдофилски да си го направиш, предполагам и по-евтино може да се намери щеше да е прекрасен за твоята система. + https://www.emag.bg/kabel-hdmi-sandb...ch-Action=view колкото са ти необходими и си готов. Каква е тази мания за скъпи кабели, трябва да е меден и с добро сечение. Скъпите са за скъпите системи и не че са по добри, просто там момента е психологически как да свържеш система която струва няколко хиляди(в повечето случаи няколко десетки) с кабел за 80ст. метъра . Фактически акустиката на помещението и качеството на отделните компонентите на самата система + качеството на сигнала който използваш са основните важни неща, кабелите са някъде много след това.

    В крайна сметка всичко се свежда до това ти да си доволен и най-вече да ти харесва и със здраве да си я слушаш дъъълги години. А да ти е честито.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #21

    Отговор: Помощ за разположение на 5.1 колони

    За кабелите това може да го каже само човек, който не е изпробвал хубави такива според мен. Или ако компонент от системата му не може да покаже разликата. Това не значи, че такава липсва. Още повече, че човека ще ги вгражда и подмяна с по добри ще е трудоемка.

    На скоро по настояване на познат дори се навих да пробвам "мостовак". Хвали ми го цяла седмица и разправя как невероятно звучал, че и колко положителни мнения имало из форуми. Резултата беше катастрофален. Ако настояваш мога да опитам и с тоя ШВПС, но мисля знам какъв ще е резултата.

    @lilos
    Определено бих налял по голяма сума в колони и бих потърсил ресийвер 2ра ръка. Дано ти хареса твоя резултат. За... кабела не съжалявай. Прочети добре упътването на ресийвера и го настрой подобаващо.
    И да не забравиш да споделиш какво е станало!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    281
    #22

    Re: Помощ за разположение на 5.1 колони

    Няма смисъл да спорите за кабелите - за колоните и ХДМИ съм ги взел с почти максимална отстъпка, а и съм техническо лице. За мен е важна част окабеляването.

    А колкото до колоните и ресийвъра - сега влизам във филма, пак казвам , аз и от з906 бях доволен, така че се надявам тези колони на Онкио да са по-добри.
    Надявам се да съм доволен и болния ми мозък, да не започне да мисли за смяна :D

  10. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    983
    #23

    Отговор: Помощ за разположение на 5.1 колони

    Честито lios за тонколоните.
    Знам какво е да чакаш с нетърпение нещо. Както са казали хората: Мерак с пари се гаси.
    Като пристигне ресийвъра, и като го конфигурираш, ще чакаме отзиви.
    VanDan одобрява това.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #24

    Отговор: Помощ за разположение на 5.1 колони

    Честито,lilos! Със здраве да си ползваш придобивките и не бързай. Рано или късно ще поискаш по добро, но и в това си има чар. Крастата е голяма.
    svetlio1 одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #25

    Отговор: Помощ за разположение на 5.1 колони

    Наистина си е краста - и аз сега докато преглеждах къде какво има по ингизките магазини и ме засърбя портфейла ама шЪ сЪ удържа , че иначе отнасях един https://petertyson.co.uk/marantz-sr6012-av-receiver като куцо пиле домат

    Честито на колегата и да внимава като свързва кабелите .

    п.п. ако ще вграждаш кабелите и още не си почнал сложи предварително една гофрирана тръба с някакво въженце и ще си подготвен за подмяна без особени проблеми в бъдеще.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #26

    Отговор: Помощ за разположение на 5.1 колони

    Аз 15г. бях засегнат от подобна "краста", но по отношение компютърния хардуер. На 6 месеца сменях по нещо. Винаги, когато излизаше ново поколение - процесори или видеокарти и сменявах, дори без реално да имам нужда. Но както вече се каза "мерак с пари се гаси". И с годините взех да се въздържам от неоправдани разходи.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    281
    #27

    Re: Помощ за разположение на 5.1 колони

    Фал старт, денона изобщо не тръгна.
    Днес го върнах

    - - - - - - - - - -

    Някой има ли идея, колко дни е срока за възстановяване на сумата , при върната стока ?

  16. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #28

    Отговор: Помощ за разположение на 5.1 колони

    Много тъпо, не ти ли предложиха да ти изпратят друг. Има ли вероятност ти нещо да не си направил като хората, направо не ми се вярва че не е тръгнал.

    Иначе понеже си го върнал, върни им и тонколоните под предтекст че не са ти необходими при положение че нямаш ресивър. И си поръчай ресивъра който svetlio1 ти беше препоръчал https://petertyson.co.uk/denon-avr-x...eiver?___SID=U + тези ОТ https://petertyson.co.uk/q-acoustics...inema?___SID=U или https://petertyson.co.uk/q-acoustics...inema?___SID=U и ще си сигурен че ще имаш много прилично домашно кино.

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    281
    #29

    Re: Помощ за разположение на 5.1 колони

    Нямаха друг,наличен.
    А колоните са монтирани и посмъртно няма да ги демонтирам и връщам.
    Приятел ми даде стария си ресивър Онкио nr555, докато ми върнат парите.

  18. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    983
    #30

    Отговор: Помощ за разположение на 5.1 колони

    След като ти върнат парите, ако държиш на него но тук го има Denon AVR-X1500H
    както и тук :
    Denon AVR-X1500H 7.2-канален Full 4K Ultra HD мрежов ресийвър с Wi-Fi и Bluetooth

    Може да разгледаш и следните също, ако решиш да се спреш на друг:
    ONKYO TX-NR575E 7.2 канален мрежов ресивър
    Ресивър YAMAHA RX-V585 7.2 RECEIVER BLACK



Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ за избор на климатици и разположение
    От Tailgunner във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 7
    Последно: 25-07-12, 21:28
  2. Помощ с избор за рисийвър и колони.
    От Aikz във форум Аудиотехника
    Отговори: 6
    Последно: 21-12-11, 17:07
  3. Помощ за съвет за 5.1 от Фронтални колони!!!
    От toto_vd във форум Аудиотехника
    Отговори: 3
    Последно: 11-12-11, 12:26
  4. помощ от разбиращите за ресийвър+колони
    От casa във форум Аудиотехника
    Отговори: 43
    Последно: 09-03-09, 11:32
  5. Помощ при избор на рисийвър + колони
    От wfw във форум Аудиотехника
    Отговори: 18
    Последно: 05-10-08, 21:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе