Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 58

Нова 5.1 с Дали фронт. Ресийвър ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    62
    #1

    Нова 5.1 с Дали фронт. Ресийвър ?

    Здравейте ! След дълги години отлагане, дойде време да събера 5.1 система за музика и филми.
    Започнах с един чифт Дали 3 колони за фронт. Разпродават ги в момента в Технополис и реших да хвана последния влак за серията Сензор.
    Така, фронта го имам - център? : Вокала на Сензор го няма никъде ( черния ) , трябва да го заменя с друг. Предложение за център?
    Много ми се иска ,центъра и съраундите да са Дали Фазон Микро, защото центъра се събира в рафта под телевизора ,а той е 14 см (височината на пространството ).
    Но .... явно няма да се получи, защото е доста слаб нали?
    Та център и съраунд ми трябват. Дали 1-ците също са доста големи за отзад, въпреки че са много изгодни.
    Бас ще търся по-нататък.
    Ресийвър : около 600 - 700 лева ,моля!
    Denon AVR-X550BT - 520 лева в момента
    ONKYO TX-NR575 - 700 лева но с 1 година гаранция
    Yamaha HTR-3072- 700 лева ( само за пример )
    Държа на 4К заради бъдещата покупка на по-голям и модерен ТВ.
    BT и мрежа - силно желателни.
    Ще има включени телевизор, Булсат HD приемник ( после Фюжън ), компютър HDMI и евентуално Андроид ТВ Бокс HDMI.
    Много ще Ви бъда благодарен, ако ме ориентирате от гледна точка на вашата компетентност и опит!
    Този пост е редактиран от mmmladenov; 17-02-20 в 17:23.

  2.  
     
  3. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #2

    Отговор: Нова 5.1 с Дали фронт. Ресийвър ?

    Колко квадрата е стаята, в която ще изграждаш аудио системата?
    Ако е до 20 квадрата, погледни Dali Zensor Pico Vocal, щом ти е ограничено мястото.
    https://www.avitel-bg.com/categories.php?page=0&cid=5
    Но в предвид дали ще има черен, трябва да провериш.
    Относно съраундите, Fazon Micro, са с по лоши характеристики от Zensor-a. Не бих ги гледал тях освен, ако не си в ситуация да имаш много ограничено място.
    За съраунд пак погледни Dali Zensor Pico,щом Zensor-а, са големи.
    Освен ресийвър и тонколони ще трябва да отделиш и за кабели за тонколоните:меден кабел OFC, с подходящият диаметър и дължина, (до 10 процента от общият бюджет)

  4. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #3

    Отговор: Нова 5.1 с Дали фронт. Ресийвър ?

    Челото на Light Walnut варианта пак си е черно , а ако толкова е нужна може да се облепят с черно фолио и страничните повърхности - не е сложно и резултата няма да е много по-различен от оригинала, който така или иначе си е винил. https://besthifistore.com/product/13...l-tsentar.html
    Иначе може да вземеш новият модел, който си е подобрен леко (и по-скъп) Zeksor
    https://www.avitel-bg.com/dali-oberon-vokal-black

    за съраунда щом са нужни малки/тънки тела спокойно може да вземеш https://www.avitel-bg.com/dali-fazon-sat или ако ти влиза в бюджета https://www.avitel-bg.com/dali-oberon-on-wall-black

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    62
    #4

    Отговор: Нова 5.1 с Дали фронт. Ресийвър ?

    Благодаря и на двама ви за насоките. Първия вариант с Pico ,ми харесва повече. Втория с Оберона ,ми е много скъп. Помещението ми е 20 квадрата. Кабели 2х2.5 отпред и 2х1,5 отзад ?
    Дали Pico за център е добре. Мога да разместя малко за https://www.avitel-bg.com/dali-spekt...--2-way-centre, ама наистина ще ми е голям проблем. Тогава ще търся и Сензор вокала отнякъде, ама не искам да се разправям с преработка на шкафа.
    Много Ви моля за съвет за ресийвър. Там имам проблем. трябва ли му място около него или мога да го "натикам " плътно някъде. Особено ако е Онкиото, към което клоня.
    Още един вариант за сателити https://www.avitel-bg.com/dali-spekt...-way-bookshelf ?
    Този пост е редактиран от mmmladenov; 17-02-20 в 17:26.

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #5

    Отговор: Нова 5.1 с Дали фронт. Ресийвър ?

    Трябва да има място за охлаждане и циркулация на въздуха , още повече пък за Онкио, които са си и по-големички като размери , а и в миналото не е като да нямаха проблеми с охлаждане/прегряване.
    Вариант би бил някой слим модел макар и да са обикновено по-скъп и компромисни.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #6

    Отговор: Нова 5.1 с Дали фронт. Ресийвър ?

    За кабела 2.5 отзад, 1.5 отпред! Сечението расте с дължината.

  8.  
     
  9. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #7

    Отговор: Нова 5.1 с Дали фронт. Ресийвър ?

    Dali Zensor Pico имат по голяма чувствителност (макар, че малка само 84 dB) от Spektor-a. И ще се чуват с една идея по-силно при еднакви нива на звука.
    Същото се отнася и за Dali Zensor Pico Vocal, сравнен със стандартния Zensor Vocal. Като последния е доста по чувствителен към 88 dB. Което си е голям плюс.
    Но се компенсират (ниските нива) до някъде, нещата като се увеличи нивото на определени канали от настройките на ресийвъра.
    Съвета ми, е ако имаш място сложи си стандартния Vocal,а за задната линия (позиционирани добре) и с по малки тонколони пак ще имаш добър съраунд.

    Всичко друго но не и слим AV ресийвъри (които по-принцип имат лошо охлаждане и икономия).
    Разгледай ресийвърите на Yamaha и Denon. Оnkyo/Pioneer ресийвърите са след това.
    Пример:

    Yamaha RX-V485 5.1 - AV ресивър с Music Cast

    Ако ти е скъп бюджетния модел:
    Yamaha RX-V385 BLK 5.1 канален AV усилвател, черен

    Но не го откривам при BG магазините.
    Този пост е редактиран от tek; 17-02-20 в 18:46.

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #8

    Отговор: Нова 5.1 с Дали фронт. Ресийвър ?

    Ако бях на твое място сега , бих купил https://edigital.bg/usilvateli/denon...-black-p576390 докато все още го има и е на тая цена и бих отложил купуването на съраунда за по-късен етап .
    Толкова е примерно разликата в цената (250.300лв) с най-ниският клас ресивъри , към които се се насочил, но вземаш значително по-добър модел .

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #9

    Отговор: Нова 5.1 с Дали фронт. Ресийвър ?

    Защо държиш сателитите да са от същата серия като предната линия?
    Това далеч не е задължително. Можеш да си сложиш каквото си решиш на съраунд и дори няма да усетиш разликата. Колкото по-широко пръска звука говорителя, толкова по-добре. Другото няма абсолютно никакво значение. Дъждът, куршумите и хеликоптерите ще ти звучат еднакво през максимум 2те минути (общо за целия филм), когато са там.

    330лв за сателити е неоправдан разход според мен. Спести 230лв и си ги добави за ресивер.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    62
    #10

    Отговор: Нова 5.1 с Дали фронт. Ресийвър ?

    Така, какво разбрах и реших дотук:
    - взимам https://www.avitel-bg.com/dali_zenso...way_floorstand за център , понеже само той ми се събира много плътно в шкафа, и се моля да не се окаже слаб.
    - кабели и отпред и впоследствие отзад пускам 2х2.5
    - субвуфер ще решавам, като чуя системата
    - рвсийвър - Денона, който е на промоция е разкошен, но до началото на другия месец няма пари ,а като гледам е едина бройка и ще го изтърва ,за добро или лошо.
    Ще търся Денон с приоритет, и след това Ямаха в порядъка на 800 - 1000 лева.
    Сателити ще гледам отделно и по-късно. Въобще не държа да са на Дали, ама те са най изгодни като качество и цена.

  13. Member Аватара на Shimbadze
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    285
    #11

    Отговор: Нова 5.1 с Дали фронт. Ресийвър ?

    Моят DENON го взех е те от тука...
    Традиционно, БГ техномармаладите кълцат глави с катаната...

  14.  
     
  15. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #12

    Отговор: Нова 5.1 с Дали фронт. Ресийвър ?

    Цитат Първоначално публикувано от mmmladenov Виж публикацията
    Така, какво разбрах и реших дотук:

    Сателити ще гледам отделно и по-късно. Въобще не държа да са на Дали, ама те са най изгодни като качество и цена.
    Щом имаш мерак да направиш комплект от марката Dali вземай смело (по нататък),макар и по-малките.
    Да не съжаляваш в последствие със тонално по лошо звучащи тонколони от предната линия.
    При филмите (ако са миксирани добре) Не е само дъжд, изтрели, пилене на гуми от кола (да се чуват) от тях, самолети, въртолети и т.н. Има фонов шум/саунд според ситуацията.
    Да кажем до 20-25 процента от общото озвучаване/миксиране на филм.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    62
    #13

    Отговор: Нова 5.1 с Дали фронт. Ресийвър ?

    Цитат Първоначално публикувано от tek Виж публикацията
    Да не съжаляваш в последствие със тонално по лошо звучащи тонколони от предната линия.
    Извинявай, не го разбрах това ! Да сложа по-големи и отзад ли ? Zensor 1 вместо Pico ли?

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #14

    Отговор: Нова 5.1 с Дали фронт. Ресийвър ?

    Цитат Първоначално публикувано от mmmladenov Виж публикацията
    Извинявай, не го разбрах това ! Да сложа по-големи и отзад ли ? Zensor 1 вместо Pico ли?
    Иска да каже, че ако сложиш колони от друг производител и серия за сателити, има възможност да усетиш разлика в тоналностите и един и същи звук преминаващ от предни на задни тонколони по време на филм, да звучи различно.

    Моят опит не е такъв обаче.

    За пример. Предните ми колони са Focal Aria 906 + центъра от серията. Съраундите ми са JBL Control 1 (защото ги намерих на много добра цена и защото си вървят със стойка за стена в комплекта). Никаква разлика не усещам, наистина. Единственото нещо, което може би бих променил в бъдеще е да взема биполни колони за съраундите, ако стаята позволява и ако ефектът им е положителен.

    Ако имаш пари за харчене, винаги е по-добре съраундите да са от същата серия (въпреки че това не винаги означава по-добър звук/ефект), но ако нямаш пари за харчене, според мен, всякакви тонколони биха ти свършили работа.

  18. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #15

    Отговор: Нова 5.1 с Дали фронт. Ресийвър ?

    Цитат Първоначално публикувано от mmmladenov Виж публикацията
    Извинявай, не го разбрах това ! Да сложа по-големи и отзад ли ? Zensor 1 вместо Pico ли?
    Имах в предвид други тонколони като марка, различна от Dali.

    Ами незнам за теб woox, но аз ги усещам, като направя сбирщайн кино. Като постепенно смянях тонколоните. Опитвал съм. Не бях очарован от звука.
    Като отварям една скоба: ако моделите тонколони си приличат като характеристика и тоналност,
    няма да има фрапираща разлика във звученето.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Фронт панел аудио - как да го свържа
    От abrechev във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 23-07-10, 20:26
  2. National CS-G28K-W - превод на надписите по фронт панела
    От Crank във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 09-05-09, 10:47
  3. фронт панел аудио модул?
    От cvb във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 25-10-06, 15:28
  4. Отечествен фронт с Мартин Карбовски
    От myrshavija във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 01-10-06, 23:42
  5. Отговори: 11
    Последно: 12-07-06, 03:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе