Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 68

Бюджетна стерео система .

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    163
    #1

    Бюджетна стерео система .

    Бюджетна стерео система за хол 6 х3,5 метра. Използвам предимно 320k Mp3 музика и flac . Източник на звук таблет, лаптоп,смартфон,TV Sony 9 серия като гледам концерти.
    -1Вариант- Озвучителни тела -Dali Zensor 3- ELAC Debut 2.0 B6.2- Monitor Audio Bronze 2- Q Acoustic 3020i. Подредил съм ги по желание.
    Иска ми се да имам и блутут връзка за да може да се пуска музика от смартфон или таблет безжично. Има едни мини усилватели ,който ще ми свъшат супер работа стига да свирят добре- Nobsound TPA3116 Bluetooth 5.0 или BT20A Bluetooth 5 Stereo Audio 2 Channel Amplifier Receiver Mini HiFi Class D Full Amplifier 2.0CH for Home Speaker 100 W x 2 базирани на чип - TPA3116 . Малък опростен компактен дизайн, Hi-Fi Bluetooth безжичен усилвател Class D. Цената е супер. Не зная обаче как свирят. Базират се на 2ва чипа - TPA3116 или Tda 7297 или Тda 7498. Последните май свирят по-добре.
    Другият вариант- YAMAHA A-S301 или Denon PMA-600NE - за последният при натоварване 8 Ohm - 45 W не е ли малка мощност.
    За да направя връзката безжична ще стане ли с - Bluetooth Audio Adapter или през него пада качеството.
    -2Вариант с активни колони- Adam Audio T7V или Adam Audio T5V .Ако взема Adam Audio T5V може да помисля за субуфер. Mackie CR8-XBT 8” Monitors with Bluetooth- имат Bluetooth,но не зная свирят ли добре.
    Има ли някаква джаджа , която да вържа към колоните или усилвателя и през нея да пускам музика най-добре безжично от гореизброените устройства без да местя кабели, стига да не се губи много от качеството на звука. Благодаря.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #2

    Отговор: Бюджетна стерео система .

    За тонколоните само ти можеш да си решиш. Отиваш, прослушваш ги и взимаш това, което ти харесва най-много.

    Компактните усилватели аз не бих ги гледал. Другите два, които си споменал, са по-добри варианти.
    45W не са малко, стига да са наистина 45 и да са стабилни, а не да варират.

    Bluetooth Audio Adapter, който да не ти разваля качеството на звука, струва минимум 90лв. За малко повече пари ще вземеш настолен DAC с вграден Bluetooth, в който можеш да си включиш и други източници. SMSL и Topping имат такива модели.

  4. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #3

    Отговор: Бюджетна стерео система .

    Относно тoнколоните/OT, Zensor 3, и B 6.2 са за предпочитане, поради по голямото звуково налягане и са подходящ избор. Стига да намериш Z3 или B6.2 нови, тъй като вече не се произвеждат. Аналогичен вариант на Q Acoustics e модела 3030i.
    Търси интегриран стерео усилвател или в краен случай стерео ресийвър с оптика и блутут, Щом ще се свързва към телевизора.
    Важно от значение да се спомене, че блутут трябва да 5.0 aptx, за losless flac. . Въпреки, че и при него има определени ограничения в зависимост от версията.
    Onkyo имат стерео усилватели/ресийвъри, които имат вграден блутут, също о yamaha имат подобни моделчета.
    Относно Noobsound усилвателите, в къщи имам един китаец breeze audio ТPA3116 D2. (около 30 $).
    Използвам го основно със. DIY ОТ. Но не съм очарован от качеството. Като за резервен вариант (временен) не основно озвучаване става.
    Ако ще се гледат доста концерти и държиш да им усетиш атмосферата със многоканално аудио, то тогава си за многоканална система.
    Която, възможно да изградиш/развиеш постепенно, при ниският бюджет.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    163
    #4

    Отговор: Бюджетна стерео система .

    Гледах и няколко саундбара с отделен субуфер ,но ми казаха ,че те са за кино и игри не толкова за музика. Евентуално високият клас ставал за слушане и на музика. За активни колони като Adam Audio T7V или Adam Audio T5V какво Ви е мнението.
    Нещо подобно ще свърши ли работа -Yamaha R-N303BL Stereo Receiver with Wi-Fi, Bluetooth.
    Този пост е редактиран от ac28; 17-09-20 в 18:12.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #5

    Отговор: Бюджетна стерео система .

    Не мога да повярвам , че човек с тв Сони 9-та серия ще иска да му закачи радиоточка ....Вероятно тия усилватели са Noobsound с печатна грешка / едно О са изтървали/ , все пак щом ще се слуша МП3 всичко става. За Флака ще се разочароваш.

  7. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #6

    Отговор: Бюджетна стерео система .

    Хвърли едно око и на това NR1200 https://www.us.marantz.com/en-US/sho...ceivers/nr1200

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #7

    Отговор: Бюджетна стерео система .

    Кажи какъв ти е бюджета, за да може да ти се препоръча възможно най-доброто за парите.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    163
    #8

    Отговор: Бюджетна стерео система .

    Ами нямам определен бюджет- около 1500 . В момента ползвам едни Logitech Z623 2.1. Надявам се това ,което взема да е надграждане .Не ми се дават много пари ,защото не ми остава много време за слушане на музика. Дойде ми меракът като чух Eagles-Hotel California - Unplugged live 1994 (Second Night) . Все едно не я бях чувал тази песен. Чуваше се всеки инструмент отделно. Озвучителната система бе L-Acoustics . Напълно непознато име за мен . Знам ,че това няма как да го постигна в къщи .

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #9

    Отговор: Бюджетна стерео система .

    https://www.dynavoice.se/en/artiklar...tion-dm-6.html
    Имах възможност да ги чуя и за тези пари, според мен, е много трудно нещо излязло от конвейра да им се опре.
    Само трябва да се подбере правилния усилвател, бих ги чул с Ямаха ас301 и с Маранц пм6006, с първия ще свирят по-стерилно с повече акцент върху високите, с втория по-топло, към натурално и музикално, но от теб зависи кое ще ти хареса повече.
    Някои харесват по-студен звук, други по-топъл.
    Колоните са с много висока чувствителност, което ги прави много подходящи за бюджетни усилватели.
    Може и някое Денонче, което като звук се доближава до Маранца, че с Маранца ще излезеш от бюджета.

    PS: Ето едно видео, чрез което можеш да придобиеш представа как звучат. https://www.youtube.com/watch?v=Zj-AsVoh0Xc

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #10

    Отговор: Бюджетна стерео система .

    То и много е важно какъв ще е източника/файла - аз като тръгна да свалям нещо и пробвам всички налични релийзи докато отсея най-добрия ... според моя слух де
    ... лошото е че обикновено туй дет го слушам си е с посредствено качество и то май още от първоизточника

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    163
    #11

    Отговор: Бюджетна стерео система .

    Гледах много сравнения на озв.тела по YouTube основно на Digital Stereophony-https://www.youtube.com/user/skubny/videos- На доста от сравненията ми прави впечатление ,че използват или използва Denon PMA-600NE и звучи много добре.Аз мислех ,че ползват Топ усилвател. Интересно ми е на какви колони звучи Original или Sorce Track-a. Върху усилвателя има една джаджа .Това ли е източникът на звук и какво е това устройство - https://www.youtube.com/watch?v=u8XzgHSI428. Предимно чета коментарите под клипoвете,защото нямам чак такъв изграден слух за да хващам някой детайли ,който коментират.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #12

    Отговор: Бюджетна стерео система .

    Original/Source тракът е песента в mp3 формат добавена към видеото, за да я чуеш ти през твоите тонколони/слушалки и да я сравниш със записа от тонколоните във видеото.

    Ето това е източникът върху усилвателя.

    Matrix Mini-i DAC
    https://www.techradar.com/reviews/au...-977524/review

    От това видео сравнение, колоните на Q Acoustics звучат по-ярки. Elac имат повечко бас, но съвсем малко и само в някои песни.

    Изслушах и още няколко сравнения. Между Monitor Audio Bronze 2 и Elac - Предпочитам Elac. Monitor Audio звучат страшно ярки, а вокалите са малко сякаш пеят със запушен нос.

    Чух и това сравнение, между Monitor Audio Bronze 2 и Adam Audio Т5V
    https://youtu.be/3JArNCLrHr0

    Adam Audio имат доста по-плътен и пълен звук, но пък на определени песни високите им бяха прекалено високи.
    Но пък на 5:29, когато музиката е по-динамична и сложна, и двете звучат като радио точка в сравнение със Source-а през слушалките ми.

    Клиповете слушах на слушалки BeyerDynamic T5p Gen 2.

  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #13

    Отговор: Бюджетна стерео система .

    Цитат Първоначално публикувано от ac28 Виж публикацията
    Гледах много сравнения на озв.тела по YouTube основно на Digital Stereophony-https://www.youtube.com/user/skubny/videos- На доста от сравненията ми прави впечатление ,че използват или използва Denon PMA-600NE и звучи много добре.Аз мислех ,че ползват Топ усилвател. Интересно ми е на какви колони звучи Original или Sorce Track-a. Върху усилвателя има една джаджа .Това ли е източникът на звук и какво е това устройство - https://www.youtube.com/watch?v=u8XzgHSI428. Предимно чета коментарите под клипoвете,защото нямам чак такъв изграден слух за да хващам някой детайли ,който коментират.
    Как, по дяволите, се правят сравнения по клипове в YouTube?!
    Че и хора дават мнения в коментарите...
    Много труд са хвърлили да направят нещо, но не виждам как може да се извлече някаква полезна информация от теста.
    Заложи на нещо доказано, което отговаря на твоите изисквания и ще си доволен. При всички варианти си заначително по-добре от сегашната система.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #14

    Отговор: Бюджетна стерео система .

    Ми те хората МП3 и Спотифай слушат , за тях звука в Тубата може да е като SACD

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    163
    #15

    Отговор: Бюджетна стерео система .

    Как, по дяволите, се правят сравнения по клипове в YouTube?!- Прав сте ,затова чета повече коментарите , защото като чуя Sorce Track-a и все ми се струва ,че това е звукът ,който ми харесва , а не колоните ,които сравняват.
    В началото бях се насочил към активни колони - Adam Audio Т5V или TV7 , но прочетах на няколко места ,че по-добрият вариант са пасивните +усилвател.
    Освен това Adam Audio Т5V са без Жак L-R или Аux вход , а са с XLR и RCA . Единият е Bal.in другият Unbal. in ,което ме обърка ,защото ако източникът на звук е с жак L-R или Aux как ще ги захраня , а и не зная какво е Bal.in - Unbal. in и към кой вход е стандартното свързване.
    Не зная към тези входове дали ще мога да свържа Bluetoot адаптер за да си пускам музика от смарта или таблета без кабел. Моля ако някой знае да ми обясни.


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мини стерео система или саундбар
    От Stoyan78 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 22
    Последно: 13-12-19, 20:02
  2. Субуфер към стерео система?
    От adgj във форум Тонколони
    Отговори: 0
    Последно: 30-07-18, 13:41
  3. Дилема за стерео система.
    От h4rd2kill във форум Тонколони
    Отговори: 5
    Последно: 09-03-18, 11:14
  4. Избор на бюджетна аудио система с dlna свързаност
    От stefooo във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 07-02-15, 14:07
  5. Помощ за домашно кино + стерео система
    От pulsedriverbg във форум Аудиотехника
    Отговори: 29
    Последно: 05-01-14, 15:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе