Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21

AGP - PCI-e коя последно

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #1

    AGP - PCI-e коя последно

    Разбрах от по стари теми във форума , че PCI-E е оем продукт и не става за геймърска машина , защото "помпала" от ram - а на компа , била с малко памет за икономии , пък била с по голяма производителност (по-бърза) за сметка на това.
    Та по този повод айде да се изкажем във форума за разликата , дали е пък чак толкова остаряло вече AGP - то , щото съм джиткал и с двата варианта и разлика (поне за мене) няма. И дали не е поредния вариант "купи си евтина карта с голяма производителност и ниска цена за 180 $ , ма да не забравиш да си смениш дъното за още 100"
    P.S и последно има ли игра която да не върви добре на GF6800GT - AGP - :knuppel2:

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    67
    #2

    Re: AGP - PCI-e коя последно

    Цитат Първоначално публикувано от izwerga
    P.S* и последно има ли игра която да не върви добре на GF6800GT - AGP -* :knuppel2:
    Да...Quake IV ако я треснеш на макс ще е като слайдшоу,но иначе е много добра картата!

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #3

    Re: AGP - PCI-e коя последно

    izwerga, вземи почети като хората, че пишеш глупости. ИЛи не си чел както хорат или не си разбрал нищо. Основната разлика между AGP и PCI-E е напребението което може да се подава от през слота и по-големият трансфер на данни. Т.е. AGP-то може да подава само 45V и се налага всички по-мощни карти да имат молекс конектор за допълнително подаване на напрежение инак не им стига мъгела, докато при PCI-E само в най високият клас се налага това нещо, понеже през него вече се подават 65 или 66V. Мдам заслужава си смяната, защото после само карта сменяш, а доколкото виждаш новите поколения няма да има с AGP. Може би 6800GS е нещо като последният мохикан!!!
    batfilcho, QUAKE 4 си върви много добре на 6800GT. той ако иска игра дето да му умори картат да си пусне F.E.A.R. или Call of Duty 2 и без да качва на максимум настройките пак ще му сече .

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    18
    #4

    Re: AGP - PCI-e коя последно

    Като сложиш вместо V - W, долу-горе се получава. Иначе може да те тресне тока като човъркаш из компютъра!

  6. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #5

    Re: AGP - PCI-e коя последно

    E , ludiq , не знам какво искаш да кажеш с това "чети по добре". Назад във форума има изказване на участник в което се казва точно за това което пиша. И вместо да ми казваш да чета вземи да влезеш в час (V-W) , че аз може да не съм прочел правилно , но мисля , че единственото място където има над 65 волта е преди захранването (в компютъра).
    Така че ако четеш , чети докрай или въобще не почвай

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #6

    Re: AGP - PCI-e коя последно

    Цитат Първоначално публикувано от izwerga
    E , ludiq , не знам какво искаш да кажеш с това "чети по добре". Назад във форума има изказване на участник в което се казва точно за това което пиша. И вместо да ми казваш да чета вземи да влезеш в час (V-W) , че аз може да не съм прочел правилно , но мисля , че единственото място където има над 65 волта е преди захранването (в компютъра).
    Така че ако четеш , чети докрай или въобще не почвай


    Момче, това че някой някъде е постнал някаква глупост, незначи че е вярна. Наблягай на това чий е поста и доколко съответния човек разбира какво говори. Затова си има и рейтинг във форума, затова ти пише брой постове и т.н., всеки си има авторитет. А точно по тази тема неси уцелил на кого да казваш да влезе в час, защото LUDIA ако неси е играл лично с гореспоменатите карти, то ще си играе скоро, и убеден съм доста добре е проверил нещата....а правописните грешки,и да има такива, можем да ги преглътнем .....

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #7

    Re: AGP - PCI-e коя последно

    E , чак пък момче. Я по - леко с обръщенията ако обичате :knuppel2:.
    Не се засягайте , но имаше дни в които форума беше форум . Сега не е точно така , но това е друга тема.
    Що се отнася за това ,изказването на кой участник съм взел предвид като съм писал , не се притеснявай , рейтинга му е 4 , така ,че моля не ме поучавай , и най-малкото , не ме "момчесвай".
    Темата която започнах имаше друга цел , но вие я превърнахте в лични нападки , примесени от "леки" правописни грешки.
    P.S. И научи коя грешка е правописна , момче.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #8

    Re: AGP - PCI-e коя последно

    Цитат Първоначално публикувано от izwerga
    E , ludiq , не знам какво искаш да кажеш с това "чети по добре". Назад във форума има изказване на участник в което се казва точно за това което пиша. И вместо да ми казваш да чета вземи да влезеш в час (V-W) , че аз може да не съм прочел правилно , но мисля , че единственото място където има над 65 волта е преди захранването (в компютъра).
    Така че ако четеш , чети докрай или въобще не почвай
    Предпочитам да объркам V със W , от колкото да пиша глупости за PCI-E .
    Скоро не бях чел подобни глупости. Ехх колко простотия има тук!

    Следващия път *почети малко за човека и тогава го атакувай. @Ludia e един от малкото които имат фрее ревюта тук във форума точно за игри и видеокарти ! Бих казал че малко хора могат да му се мерят на познанията и опита му с видеокартите!!!

    Казваш че едно време форума бил форум - хм ( регстриран си на 8.05.2002, 11:10 ) , @Ludia регистриран (28.06.2002 , 01:21 ) не е ли с тебе от това време - рейтинга му е 6. Вярно аз съм много след Вас двамата тук ( 28.08.2002, 14:16 ), и също знам кога форума бе форум и мога да Ти кажа че най-силното му време бе преди да заминат Mollov, Kafeto, Ghost, Lord of Evil , Gadget , Doko , Malone , Ru-boy - и да ти кажа нямам никакъв спомен за теб . Та бих казал че точно ти нямаш право да говориш кога форума е бил форум и че твоя принос за неговото развитие е мноого малък - мненията ти досега са малко което предполага че не си от знаещите, и че само четеш . Няма нищо лошо в това , но не се заяждай в бъдеще с човек който има знания и опит и е направил в пъти много за този форум от теб.

    Предварително се извинявам за нападателния си тон , но не мога да понасям такива нападки от хора които освен че незнаят , ами се засягат като им кажат че пишат смешни неща.

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #9

    Re: AGP - PCI-e коя последно

    смятам да поуспокоя топката и да взема да напиша цялата истина около agp, pci-e и всички останали въпроси, засегнати от izwerga в първия му пост.

    основното притеснение на izwerga, че картата "помпала" от ram-a е вярно за TC картите, или т.нар. "turbo cache". това са картите 6200, които са с мнооого малко собствена памет (8, 16, 32mb... имаше "експериментално" и 64, но не се получи). тези 6200 наистина взимат памет за текстурите от тази на компютъра, а собствената използват само за кеширане, откъдето идва и името им.

    да, много са бавни, но това идва основно от чипа им (6200) и чак след това от начина на използване на паметта

    по отношение на спецификациите "agp" i "pci-e" ще трябва да се върна малко назад във времето. първата спецификация е "pci". по онова време и видеокартите си бяха на pci. когато обаче пропусквателната способност на pci шината се оказа недостатъчна се въведе "agp" (accelerated graphics port), който е 2 пъти по-бърз от pci (peripheral components interconnect).

    по-късно, поради нуждата от по-висока скорост излязоха agp x2, agp x4 и agp x8. последното, което засега е излязло е pci-e, което като скорост е равно на евентуалното agp х16, но реално не е agp и затова му се даде името "pci-e".


    ако някой има нужда от повече технически спецификации - да свирка. с най-голямо удоволствие ще вляза в още по-дълбоки детайли

  12. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #10

    Re: AGP - PCI-e коя последно

    Съжалявам , не знаех , че форумите са само за "много знаещи". Ако е така , извинявам се. Изглежда от написаното , че FearMe *също пише глупости. И целта ми не беше да се заяждам с Ludia , както писах в последния отговор. В началото на темата исках само да се изясни въпроса за разликата между двата стандарта , а не да се правя на знаещ и можещ , но явно така е разбрано от някои хора.
    Толкова ли трудно беше (при желание естествено) ако накой е толкова в час с нещата , да напише две - три думи или изречения за това какво печелиш ако имаш дъно с PCI-e и толкова ли е голяма разликата между двете неща.
    И защо при тестовете няма почти никаква разлика , даже на места AGP - то е по добро , ще се промени ли това в бъдеще и поради каква причина , какви са възможностите на новата шина и т.н.
    Както и да е , благодаря за напътствията. Много помогнахте.

  13. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #11

    Re: AGP - PCI-e коя последно

    Благодаря на FearMe. Това е наистина голяма разлика х8 и х16.
    Приятен ден на всички.

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #12

    Re: AGP - PCI-e коя последно

    поради интереса към темата допълвам набързо малко информация.

    pci, 33 MHz, 133 mb/s

    agp 1x, 66 MHz, 266 mb/s

    agp 2x, 133 MHz, 533 mb/s

    agp 4x, 266 MHz, 1066 mb/s

    agp 8x, 533 MHz, 2133 mb/s

    pci-e, 4 gb/s

    и задаващата се
    pci-e 2, 8 gb/s

    засега толкова, защото имам работа сега. повече - по-късно

  16. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #13

    Re: AGP - PCI-e коя последно

    Изобщо не разбирам коя карта е по-бърза и коя - не. Просто не играя игри.
    Но знам, че има разлики при паралелния и серийния интерфейс. PCI и AGP са паралелни интерфейси, а PCI-eXpress (PCI-X) e сериен интерфейс. Мнооооооооооого подробно това е обяснено тук: PCI Express: An Overview.
    А ето тук: PCI Express Explained са посочени и скоростите на интерфейсите:
    Graphics Standards - Possible Bandwidth
    16-bit ISA - 16MB/s
    EISA - 32MB/s
    VLB - 132MB/s
    PCI - 132MB/s
    AGP 1x - 264MB/s
    AGP 2x - 528MB/s
    AGP 4x - 1056MB/s
    AGP 8x - 2112MB/s

    x1 - 500MB/s (Single Data Lane - Both Directions)
    x2 - 1000MB/s (Dual Data Lane - Both Directions)
    x4 - 2000MB/s (Quadruple Data Lane - Both Directions)
    x8 - 4000MB/s (Eight Data Lane - Both Directions)
    x12- 6000MB/s (Twelve Data Lane - Both Directions)
    x16 -8000MB/s (4000MB/s Per Direction (Two Directions))

  17. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    46
    #14

    Re: AGP - PCI-e коя последно

    Добре де, да задам един ламерски въпрос, разликата между AGP 4x и 8 x почти няма , поне аз не съм забелязал, така ли стои работата при сравнение между AGP i PCI-E стандартите , или разликата от бързодействието идва от по новото поколение графични процесори?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #15

    Re: AGP - PCI-e коя последно

    Цитат Първоначално публикувано от geof
    Добре де, да задам един ламерски въпрос,* разликата между AGP 4x и 8 x почти няма , поне аз не съм забелязал, така ли стои работата при сравнение между AGP i PCI-E стандартите , или разликата от бързодействието идва от по новото поколение графични процесори?
    Определено има разлика - усеща се , но не е само от видеокартата, ами и от чипсета и тн.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 8
    Последно: 09-01-14, 13:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе