Резултати от 1 до 11 от общо 11

Radeon X550XT TV-OUT

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    434
    #1

    Radeon X550XT TV-OUT

    Здравейте.
    Един приятел си взе това видео http://www.xpertvision.com.tw/en/pro...50XT.html#spec
    Проблема е че към видео изхода му има кабел ( тип S-Video но не S-Video ) от който излизат три чинча ( R,G,B). Как може да се свържат тези чинчове към обикновенн видео вход на телевизор?
    Или по кратко има ли начин с преходник или активно устройство RGB сигнала да се подаде към Video In на телевизор.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    434
    #2

    Re: Radeon X550XT TV-OUT

    Или не съм задал достатъчно ясно въпроса си или това не е setcom.bg...

  4. Senior Member Аватара на Zetle
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    992
    #3

    Re: Radeon X550XT TV-OUT

    Тъй като нямам опит точно с този модел, да те питам сигурен ли си че с обикновен кабел S към S не става ?
    Защото няма логика да е нещо различно от стандартния S-Video изход.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re: Radeon X550XT TV-OUT

    ако правилно съм ти разбрал обясненията, от единия край на кабела е s-video, а от другия R,G,B жакове. това е доста странно, защото отделни R,G,B входове имаше преди много време на старите монитори...

    сигурен ли си, че няма друг кабел, който да е по-подходящ?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #5

    Re: Radeon X550XT TV-OUT

    Освен ако картата не е VIVO !

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #6

    Re: Radeon X550XT TV-OUT

    Най-добре дай някаква снимка. Защото или не обясняваш точно или това е някакъв рядък модел...... Така както го описваш ми прилича на "3-компонентно видео" - сините, зелените и червените чинчове на снимката - точно над надписа " CAUTION ! " http://www.audioholics.com/news/uplo...06_Back001.jpg
    Карта с такива изходи обаче аз не съм срещал (в БГ). Този стандарт доколкото си спомням беше или за Китай или за щатите.

    \\Добавено - за VIVO - аз имам такава - там преходника е с 2 чинча за вход/изход съответно и още два накрайнка S-Video-IN и S-Video-Out. (общо 4 кабела излизат от буксата която се включва в картата)

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    434
    #7

    Re: Radeon X550XT TV-OUT

    Каратата не е VIVO. Само видео изход има. Буксата на картата е станадартна като за всички радеони кръгла със 7 пина. Проблема е че от кабела включен в комплекта към каратата излизат 3 чинча R,G,B точно каквито са входовете на Денона показан от PAT.
    Естествено казах на колегата да пробва с друг кабел но с колкото и кабела да пробва каза че няма резултат. Тъй като колегата е достатъчно грамотен технически бях приел че проблема е в картата и изходите и а не в него. Сега обаче започвам да се замислям дали проблема не е в това че той не може да се оправи с пускането на ТВ изхода през драйверите или пък просто се появява старата болка на АTI картите с по-стари телевизори. Утре ще отида лично да видя дали няма да вземе да проработи.
    Естествено ще споделя резултат.


  10. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #8

    Re: Radeon X550XT TV-OUT

    Пробвай с преходник от VIVO карта (Radeon), като този за който писах по-горе. Не гарантирам че ще стане, но за друго не се сещам...... освен ако някой не знае преходник от 3-компонентно видео към S-Video или композитен изход (чинч)

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    14
    #9

    Re: Radeon X550XT TV-OUT

    Ей хора, това е адаптор за компонентен сигнал.Видеокартата има изход за компонентен сигнал.Това е най-качествения аналогов сигнал за предаване на големи разстояния, и е сравнително нова опция при видеокартите.За да го използуваш трябва да имаш телевизор с компонентен вход (три чинча - червен, син и зелен), т.е. плазмен, LCD или нов модел кинескопен.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    13
    #10

    Re: Radeon X550XT TV-OUT

    Аз имам вградена Х300 и там синия е нормален тв аут.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    14
    #11

    Re: Radeon X550XT TV-OUT

    Нормален tv out???????Вероятно имаш впредвид изход за композитен сигнал? Това е най-нискокачествения аналогов сигнал.Всички нови модели карти АТИ имат изходи с три вида аналогови сигнали: композитен, S-видео и компонентен.Композитен и S-видео се комутират през мини Din жак (или S-видео), докато компонентния се извежда през различни куплонзи (при различните модели карти).Аз имам Radeon 9550.При нея изхода за компонентния сигнал(YPbPr) е през DVI куплунга и се използува адаптор за DVI, докато във Вашия случай изхода е през S-видео куплунга, затова и адаптора е друг.Ако телевизора ти е обикновен кинескопен композитния и S-видео вършат работа, но ако имаш LCD или плазмен тоя номер не минава.Тогава разликата в картината е огромна, зная го от опит...и един съвет: не се опитвай да ползуваш адаптора за компонентен сигнал като адаптор за композитен, ами си купи адаптор за композитен (от едната страна е жълт чинч, а от другата S-видео жак), защото има вероятност да гръмнеш картата експерименти в това отношение са опасни за бюджета.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Купува ATi Radeon HD 3850 AGP или ATI Radeon X1950 AGP
    От bassotronics във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 10-04-12, 12:24
  2. RADEON X1600 PRO или RADEON X800 GTO на AGP - от къде?
    От Pat във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 21
    Последно: 12-11-06, 14:04
  3. ATI Radeon x1300 vs ATI Radeon x1600 Pro
    От AcidSun във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 21
    Последно: 10-11-06, 22:19
  4. Продавам Radeon X800GTO и Radeon 9800
    От Progressor във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 22-10-06, 00:46
  5. Turn Your RADEON 9500 into RADEON 9700 in No Time!
    От buggy във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 16
    Последно: 21-01-03, 03:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе