Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

TV Tuner PixelView TV Pro problem

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    40
    #1

    TV Tuner PixelView TV Pro problem

    Zdraveite!

    Nadqvam se nqkoi naistina da mi pomogne ili pone da dade nqkakva ideq za moq problem.

    Ta znachi kupih si edin tv tuner "PixelView TV Pro" i si go instalirah bez problem-e samo de da beshe i nastroikata na tv programite takava ,no kakto i da e s malko rychna nastroika gi dokarah i tqh .

    Samo deto zabelqzah che ne mi dava deistvitelnata kartina a mi orqzva dqsnata strana s malko.Rovih se da vidq za nqkakvi nastroiki no nishto nemojah da namerq a inache kartinata e gotina samo deto go ima toq malyk problem.

    Ta molq ako nqkoi ima idei i predlojeniq shte chakam.

    Da ne mi neshto tv tunera da ne e nared,che da go vryshtam dokato e v garanciq .

    A,a otnostno video kartata sym s GeForce2 ama ne vqrvam da e ot neq






  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    128
    #2

    TV Tuner PixelView TV Pro problem

    Това кога се случва - на цял екран или в прозорец? Ако се случва само на цял екран, може да е от настройките на монитора, иначе не знам каква може да е причината. Ако не се оправи по-добре я върни да ти я сменят. Аз имам същия модел, но нямам подобни проблеми.



    I'll be back!

  4. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #3

    TV Tuner PixelView TV Pro problem

    много полезен сайт за тунери - има доста драйвери и програми



    http://tuner.ixbt.com/








  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    40
    #4

    TV Tuner PixelView TV Pro problem

    Znachi pyrvo mersi che ste se otzovali na moq zov za pomosht

    Eddie,toq site naistina deto si go dal e mnogo polezen-mersi za infoto.

    Xristo tova sym zabelqzal che go pravi ne samo pri full screen ami i v normalno polojenie-vse edno tova e kartinata.

    Pitah oneq pichove ot magazina ama te ne sa puskali takova neshto i az sega si blyskam glavata inache pyk raboti dobre.

    Ako iskash ostavi nqkvi koordinati za vryzka i eventualno ako iskash da te vodq da i hvyrlish edno oko-pone jiveq taka na udobno mqsto.

    Znaesh li kvo drugo zabelqzah-kogato pusna TV configuratora i kato sym instaliral drivera za "Pixel View Play TV Pro",mi dava neaktivni da si izbiram video kartata i sounda-samo language i sistemata (PAL/SECAM)mi sa aktivni i moga da si gi smenqm.

    Kogato obache instaliram drugiq driver ot diska a toi e za PV-BT878+ i nqma podrygka na radio tuner,togava mi se poqvqvat aktivni ne samo language i sistemata ami i ostanalite poleta.

    Ta takiva kashi stavat s mene

    Xristo pokanata vaji ),che mai ti she pomagash,kakto se e vidqlo






  6. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    138
    #5

    TV Tuner PixelView TV Pro problem

    Struva mi se 4e toja problem e ot overlay na VGA

    s kakva karta si i kakvi driveri?

    ako si s nVidia v novite driveri t.e. detonator ima edna otmetka vyv properties->overlay control kojato opravja problemite.



    btw. soft-a na pixel e dyrven ot masa vreme nasam i javno oshte ne se go opravili, ya az i zatva minah na variant ATI TV Wonder. RAzlikata i v soft-a i hard-a sa ogromni, pipnali sa go horata.




  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    128
    #6

    TV Tuner PixelView TV Pro problem

    Тези полета в TV System Configure и при мен са недостъпни, ама понеже всичко си работи и не ми е трябвало да ги сменям.

    Иначе идеята за Overlay Control е добра - пробва ли я?

    Аз пък имам друг проблем - като включа кабела към картата и картината на другия ми телевизор, като и на телевизора на съседа се разваля малко - появява се хоризонтална ивица, която се движи отгоре надолу или обратно. На компютъра е същото. При това дори и да изключа компютъра, на телевизорите този ефект остава, трябва физически да откача кабела за да изчезне. Не е болка за умиране, но при някои канали е доста дразнещо.

    Колкото до идването ми да погледна на място - не знам с какво ще помогне.

    Кажи каква ти е видеокартата и коя версия драйвери ползваш, операционна система.





    I'll be back!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    40
    #7

    TV Tuner PixelView TV Pro problem

    Ta video kartata mi e GeForce2 MX i sym s detonatora

    Otidoh da pogledna znachi teq settingi za overlaya obache tam kydeto moje bi trqbva da postavq otmetkata mi e neaktivno "Enable video overlay zoom",ako za tova syshtoto stava vypros de i ako e syshtoto ot kyde da mu se nevidi trqbva da go aktiviram




  10. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    632
    #8

    TV Tuner PixelView TV Pro problem

    Kato stana duma za TV karti iskam i az da popitam nesto. Ta zna4i imam edna karta "WinTV Primio FM" oba4e dava mnogo gadna kartina. Njakoi znae li dali samata karta e skapana ili da proverja kabela ot kabelnata. Problema mi e, 4e trjabva da mestja compa, ponezhe e dale4e ot splitera.




  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #9

    TV Tuner PixelView TV Pro problem

    <BLOCKQUOTE id=quote><font size=1 face="Verdana, Arial, Helvetica" id=quote>quote:<hr height=1 noshade id=quote>

    Ta video kartata mi e GeForce2 MX i sym s detonatora

    Otidoh da pogledna znachi teq settingi za overlaya obache tam kydeto moje bi trqbva da postavq otmetkata mi e neaktivno "Enable video overlay zoom",ako za tova syshtoto stava vypros de i ako e syshtoto ot kyde da mu se nevidi trqbva da go aktiviram





    <hr height=1 noshade id=quote></BLOCKQUOTE id=quote></font id=quote><font face="Verdana, Arial, Helvetica" size=2 id=quote>Това "Enable video overlay zoom" се активира когато си пуснал филм.Абе когато се използва overlay.




  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    40
    #10

    TV Tuner PixelView TV Pro problem

    Juli 10x za infoto za aktiviraneto samo che shteshe da byde hubavo ako i beshe svyrshilo rabota .

    Po default si beshe naglasen optimalnia variant,taka che polza nqmashe

    Qvno she tyrsq drug software




  13. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    138
    #11

    TV Tuner PixelView TV Pro problem

    <BLOCKQUOTE id=quote><font size=1 face="Verdana, Arial, Helvetica" id=quote>quote:<hr height=1 noshade id=quote>

    Тези полета в TV System Configure и при мен са недостъпни, ама понеже всичко си работи и не ми е трябвало да ги сменям.

    Иначе идеята за Overlay Control е добра - пробва ли я?

    Аз пък имам друг проблем - като включа кабела към картата и картината на другия ми телевизор, като и на телевизора на съседа се разваля малко - появява се хоризонтална ивица, която се движи отгоре надолу или обратно. На компютъра е същото. При това дори и да изключа компютъра, на телевизорите този ефект остава, трябва физически да откача кабела за да изчезне. Не е болка за умиране, но при някои канали е доста дразнещо.

    Колкото до идването ми да погледна на място - не знам с какво ще помогне.

    Кажи каква ти е видеокартата и коя версия драйвери ползваш, операционна система.





    I'll be back!

    <hr height=1 noshade id=quote></BLOCKQUOTE id=quote></font id=quote><font face="Verdana, Arial, Helvetica" size=2 id=quote>



    zna4i porblema za tva 4e ti e razvalja kartinata na TV-to i na syseda ti e v tva 4e kabelnata televizija si ima zanuljavane koeto e razlichno ot tova na zanuljavaneto na PC-to ti. za celta trjabva da si mahnesh zanuljavaneto na komp-a t.e. da ne e v shoko kontakt s onezi plastinki otgore i otdolu. t.e. ne trjabva da ima kontakt m/u plastinkite na kontakta i plastinkite na zahranvashtija kabel. po tozi na4in ostavash samo na zanuljavaneo na kabelnata televizija i sichko e OK. e ne e mnogo dobre komp-a ti da ostava bez zanuljavane ot mrezata ama kvo da se pravi tva e polozenieto. Za da nema toja problem operatora na kabelnata televizija trebva da ima zanuljavane na kabelnata si mreza vyv vseki blok primerno s cel da ne se poluchava razlika v nivata ama tva v bg nadali njakoi go pravi.




  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #12

    TV Tuner PixelView TV Pro problem

    <BLOCKQUOTE id=quote><font size=1 face="Verdana, Arial, Helvetica" id=quote>quote:<hr height=1 noshade id=quote>

    <BLOCKQUOTE id=quote><font size=1 face="Verdana, Arial, Helvetica" id=quote>quote:<hr height=1 noshade id=quote>

    Тези полета в TV System Configure и при мен са недостъпни, ама понеже всичко си работи и не ми е трябвало да ги сменям.

    Иначе идеята за Overlay Control е добра - пробва ли я?

    Аз пък имам друг проблем - като включа кабела към картата и картината на другия ми телевизор, като и на телевизора на съседа се разваля малко - появява се хоризонтална ивица, която се движи отгоре надолу или обратно. На компютъра е същото. При това дори и да изключа компютъра, на телевизорите този ефект остава, трябва физически да откача кабела за да изчезне. Не е болка за умиране, но при някои канали е доста дразнещо.

    Колкото до идването ми да погледна на място - не знам с какво ще помогне.

    Кажи каква ти е видеокартата и коя версия драйвери ползваш, операционна система.





    I'll be back!

    <hr height=1 noshade id=quote></BLOCKQUOTE id=quote></font id=quote><font face="Verdana, Arial, Helvetica" size=2 id=quote>



    zna4i porblema za tva 4e ti e razvalja kartinata na TV-to i na syseda ti e v tva 4e kabelnata televizija si ima zanuljavane koeto e razlichno ot tova na zanuljavaneto na PC-to ti. za celta trjabva da si mahnesh zanuljavaneto na komp-a t.e. da ne e v shoko kontakt s onezi plastinki otgore i otdolu. t.e. ne trjabva da ima kontakt m/u plastinkite na kontakta i plastinkite na zahranvashtija kabel. po tozi na4in ostavash samo na zanuljavaneo na kabelnata televizija i sichko e OK. e ne e mnogo dobre komp-a ti da ostava bez zanuljavane ot mrezata ama kvo da se pravi tva e polozenieto. Za da nema toja problem operatora na kabelnata televizija trebva da ima zanuljavane na kabelnata si mreza vyv vseki blok primerno s cel da ne se poluchava razlika v nivata ama tva v bg nadali njakoi go pravi.





    <hr height=1 noshade id=quote></BLOCKQUOTE id=quote></font id=quote><font face="Verdana, Arial, Helvetica" size=2 id=quote>Aз предлагам друго нещо.Пак да си със заземен компютър но земята на кабелната телевизия да я свържиш със земята на контакта.







    Edited by - Julian на 18/04/2002 18:30:14

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    632
    #13

    TV Tuner PixelView TV Pro problem

    Po-dobre ne gi pipai tezi nesta. A i ja si predstavi, 4e sa obyrkali u vas fazata i 0-ta, t.e. vmesto faza i 0 si vklu4en m/u 2-te fazi, kakto be6e u edin poznat. Poznai pri opit da si napravi mrezha kakvo stana s mrezhovata karta.







    Edited by - trastikata на 19/04/2002 00:33:26

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    138
    #14

    TV Tuner PixelView TV Pro problem

    <BLOCKQUOTE id=quote><font size=1 face="Verdana, Arial, Helvetica" id=quote>quote:<hr height=1 noshade id=quote>

    Po-dobre ne gi pipai tezi nesta. A i ja si predstavi, 4e sa obyrkali u vas fazata i 0-ta, t.e. vmesto faza i 0 si vklu4en m/u 2-te fazi, kakto be6e u edin poznat. Poznai pri opit da si napravi mrezha kakvo stana s mrezhovata karta.







    Edited by - trastikata на 19/04/2002 00:33:26

    <hr height=1 noshade id=quote></BLOCKQUOTE id=quote></font id=quote><font face="Verdana, Arial, Helvetica" size=2 id=quote>



    Samo ne mi e jasno kak moze da bydesh svyrzan m/u dve fazi a ne m/u faza i nula. Svyrzvaneto m/u dve fazi e dopustimo kogato zahranvaneto e trifazno, syotvetno naprezenieto m/u fazite togava e 380V, ama az neznam v njakoe domakonstvo da se polzva naprezenie 380V. A ako govorish za dva kabela vseki s po faza na nego ot ednofazen tok, to togava ne brjabvalo da prote4e tok poneze najama da ima fazova razlika. tok proticha kogato ima fazova razlika t.e. m/u nula i faza primerno ako zahranvaneto e ednofazno ili m/u faza i faza ako zahranvaneto e trifazno.




  18. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    632
    #15

    TV Tuner PixelView TV Pro problem

    Abe ne gi razbiram tez nesta, taka mi kazaha. Sigurno sa me izbyzikali. Karai, kakto i da e. Izkazah se nepodgotven




Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. TV Tuner PixelView PlayTV pro (проблем с Player-a)
    От karleja във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 12-10-05, 13:34
  2. TV Tuner PixelView - изисквания
    От TopBG във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 2
    Последно: 13-04-05, 18:54
  3. TV TUNER - PIXELVIEW PLAY TV PRO
    От NosferatU във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 12-01-04, 21:43
  4. TV Tuner PixelView - software???
    От braynoff във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 26-11-02, 15:07
  5. Pixelview tuner+ELITE GROUP Duno-PROBLEMI?
    От dgx във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 3
    Последно: 29-09-02, 16:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе