Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е готварската ви печка ?

Гласували
286. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    40 13.99%
  • Amica

    9 3.15%
  • Beko

    18 6.29%
  • Bosch

    19 6.64%
  • Candy

    1 0.35%
  • Crown

    4 1.40%
  • Diplomat

    3 1.05%
  • Eldom

    8 2.80%
  • Electrolux

    36 12.59%
  • Fagor

    6 2.10%
  • Finlux

    1 0.35%
  • Gorenje

    76 26.57%
  • Hotpoint-Ariston

    9 3.15%
  • Indesit

    14 4.90%
  • KTN

    0 0%
  • Neo

    4 1.40%
  • Zanussi

    5 1.75%
  • Други

    33 11.54%
Страница 55 от 65 ПърваПърва ... 5455354555657 ... ПоследноПоследно
Резултати от 811 до 825 от общо 963

Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    108
    #811

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

    Еййй, вярно си жена. Дано поне умееш да готвиш. Най-добре остави мъжа ти да ти направи кухнята.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    113
    #812

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от hihi Виж публикацията
    ... Виждала съм снимки на плотове с 2 котлона от готови кухни, чиито котлони са разположени един до друг, а не един под друг, но не мога да намеря такива в интернет. (Прикачам линк на сника за да онагледя разположението на котлоните - https://apollo-frankfurt.akamaized.n...mage;s=585x461). Някой срещал ли е такъв вариант по магазините? ...
    Здравейте, колегата по-горе иска да каже, че всяка двойка плотове може да се завърти така че двата котлона да са един до друг, а не един под друг. Ако се вгледате във вашата снимка, ще видите, че бутоните и надписът Electrolux са вдясно.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  4. Novice
    Тук е от
    Jul 2019
    Мнения
    8
    #813
    Цитат Първоначално публикувано от drpetar Виж публикацията
    Здравейте, колегата по-горе иска да каже, че всяка двойка плотове може да се завърти така че двата котлона да са един до друг, а не един под друг. Ако се вгледате във вашата снимка, ще видите, че бутоните и надписът Electrolux са вдясно.
    Здравейте и благодаря за разяснението, но то не отговаря на въпроса ми. Ясно и логично е, че плота може да се завърти и да се монтира по хоризонтала (снимката имаше илюстративен характер), но в нова и поръчкова кухня това не е вариант за мен, особено с механично управление, понеже освен жена съм и перфекционист. Управлението ще се завърти и ще е като кръпка. Та да перефразирам въпроса - срещали ли сте фабрично плот с така разположени котлони?

    И какъв плот с 3/4 котлона бихте препоръчали от лични наблюдения?

    П.С. Вярвам, че колегата отгоре се е почуствал страхотен мъж като изкоментира пола и уметията ми без да отговори на нито един от въпросите. Все си мислех, че сме ги надрасналия тия неща, но ... уви.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,169
    #814

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

    Обзавеждал съм три кухни и доста съм чел и обикалял по магазините . Такъв плот , какъвто търсите , не съм виждал. Друг е въпроса , защо държите на механично управление. Електронното (с тъч ) има повече предимства , най голямото е лесното почистване на плота. Ако Ви е страх от повреди , не съм чувал електронните да се повреждат по-често. Имам плотове с електронно управление , най-старият е на 16год. и няма проблеми.

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    89
    #815

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

    Ако имате място, вземете тройка. Средния котлон е с голям диаметър, и според мен е най-практичният вариант. Те са на степени, аз съм с Уърпул от година. Нямам проблем, механичното управление събира повече мръсотия и въобще не съм ги гледал.

  7. Novice
    Тук е от
    Jul 2019
    Мнения
    8
    #816

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

    Искаше ми се да спестя място от котлони, но май няма да се получи и ще гледаме по-големите плотове с 3/4 зони.

    Търся вариант за механично управление понеже близки приятели се оплакват много от тъча - при тях при попадане на капка се изключвал котлона или се променяли настройките, имало проблем и с инцидентно докосване на съд до тъча и те са много недоволни. Не знам дали е проблем само при тяхната конкретна марка/бройка.

    Иначе съм съгласна, че с тъч е много по-добрият вариант и ще е много по-удобен за поддръжка и май ще се насоча в тази посока. Гледах един плот на Bosch, който има защита за промяна на настройките, та дано това реши евентуални проблеми.

    https://www.bosch-home.bg/productlis...x=-1539029716/

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #817

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

    Не знам за какви проблеми с капки, докосвания и т.н. става дума и за каква марка/модел на плот.
    С този не вярвам да се появят никакви, освен с бюджета:
    https://www.tehnomix.bg/plot-za-vgra...neff-t16bd76n0
    Можеш да погледнеш и в магазините за уреди с "транпортни" дефекти от чужбина. Може да ти хареса нещо, но там пък надписите може да са на немски.

    Относно язвителната забележка към колегата по-рано.
    Вероятно е имал предвид, че първо се избират електроуредите и след това към тях се нагажда кухненската мебелировка. Причината е само една - дървенията може да се поръчва по размер, форма, цвят, окантовка и т.н., докато електрическите уреди се правят по стандарт или приети негласно габаритни размери.
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 19-08-19 в 16:54.

  10. Novice
    Тук е от
    Jul 2019
    Мнения
    8
    #818
    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Не знам за какви проблеми с капки, докосвания и т.н. става дума и за каква марка/модел на плот.
    С този не вярвам да се появят никакви, освен с бюджета:
    https://www.tehnomix.bg/plot-za-vgra...neff-t16bd76n0
    Можеш да погледнеш и в магазините за уреди с "транпортни" дефекти от чужбина. Може да ти хареса нещо, но там пък надписите може да са на немски.

    Относно язвителната забележка към колегата по-рано.
    Вероятно е имал предвид, че първо се избират електроуредите и след това към тях се нагажда кухненската мебелировка. Причината е само една - дървенията може да се поръчва по размер, форма, цвят, окантовка и т.н., докато електрическите уреди се правят по стандарт или приети негласно габаритни размери.
    В някои от темите на форума четох, че част от уредите с транспортни дефекти били всъщност втора употреба. Не знам дали е истина и ще разгледам и там. Може пък да имам късмет.

    Плота на Неф изглежда много добре и определено ще го обмисля като вариант, въпреки че металната рамка отстрани е малко трудна за почистване.

    А що се отняся да кухнята - тя е в процес на планиране, както още в началото писах и именно за това разглеждаме различни варианти и избираме уреди. Не разбирам, с какво предизвиках подигравателния коментар с послание стои си при тенджерите и не се меси в мъжките работи. Искам да видя какво може да се намери и с какво ще трябва да се направи компромис. И макар, че повечето уреди са стандартни винаги има изключения и е хубаво те да са купени или поне избрани преди рязането на плотовете и разкроя на шкафовете. За мен това е най-подходящия момент за този избор. Има екстравагантни и интересни решения като показаното долу за хората с бюджет и голяма кухня.
    https://nai-izgodno.bg/uredi-za-vgra...tc-95-40206060
    Този пост е редактиран от hihi; 19-08-19 в 18:30.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,169
    #819

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

    Почти всеки вече има заключване на управлението , така , че за това няма притеснения.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    113
    #820

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от hihi Виж публикацията
    И какъв плот с 3/4 котлона бихте препоръчали от лични наблюдения?
    От няколко години сме с плот тройка с тъч бутони - Electrolux EHF6232FOK и жена ми няма забележки. При слагане на нещо върху тъча и при попадане на вода там издава звуков сигнал, но нищо друго не се случва. Преди това имахме двойка с механични бутони - забележките бяха, че е малък, неудобен, а врътките трудно се почистват.

    Ако трябваше сега да избираме плот щеше да е индукционен, тройка и с тъч бутони.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    177
    #821

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

    Ако механичното управление с кръгли врътки е предпочитано, тогава трябва да се купи комплект - фурна и котлони. В този случай врътките са там където им е мястото - до тези на фурната. Там не се замърсяват, лесно достъпни са и завършват целия панел на фурната.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    17
    #822

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

    Здравейте.
    Ще си поръчвам от амазон газови котлони за вграждане. В спецификациите пише,че котлонът е за природен газ и може да се пренастрои от специалист за пропан-бутан,та въпроса ми е в какво се състои това пренастройване,гледам,че и в нашите магазини искат да се уточни дали ще е за природен газ или пропан-бутан?

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    159
    #823

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

    Предполагам- смяна на дюзи, от метанови към пропан бутан.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    17
    #824

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Dimitrov100 Виж публикацията
    Предполагам- смяна на дюзи, от метанови към пропан бутан.
    Харесах този,но не мога да разбера дали има дюзи за пропан-бутан в комплекта.https://www.amazon.co.uk/dp/B019P2IU..._t2_B01BU0F5L2


  18. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #825

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

    Един колега беше сметнал икономията от газ към ток и разликата беше пренебрежима. А газта си е бомба в къщата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 55 от 65 ПърваПърва ... 5455354555657 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Strong / FAQ - на първа страница, мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 21
    Последно: 19-03-24, 12:10
  2. LG Plasma TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 192
    Последно: 15-01-15, 10:36
  3. Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1775
    Последно: 08-12-10, 14:43
  4. Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 2567
    Последно: 07-12-10, 15:16
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 20:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе