Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е пералнята ви ?

Гласували
926. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    89 9.61%
  • Beko

    43 4.64%
  • Blomberg

    4 0.43%
  • Bosch

    71 7.67%
  • Candy

    41 4.43%
  • Electrolux

    69 7.45%
  • Gorenje

    102 11.02%
  • Haier

    2 0.22%
  • Hoover

    6 0.65%
  • Hotpoint-Ariston

    87 9.40%
  • Indesit

    81 8.75%
  • Miele

    43 4.64%
  • LG

    37 4.00%
  • Neo

    8 0.86%
  • Panasonic

    10 1.08%
  • Samsung

    40 4.32%
  • Siemens

    27 2.92%
  • Whirpool

    84 9.07%
  • Fagor

    9 0.97%
  • Еdesa

    9 0.97%
  • Bauknecht

    1 0.11%
  • Franke

    0 0%
  • Privileg

    3 0.32%
  • Siltal

    14 1.51%
  • Други

    46 4.97%
Страница 176 от 348 ПърваПърва ... 126166174175176177178186226 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,626 до 2,640 от общо 5213
Like Tree1053Одобрявам

Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    204
    #2626

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    rossita едва ли се дължи на марката.В днешни времена ако кушиш някаква техника без значение да ли е бюджетно решение или висок клас колко време ще издържи, си е чиста проба късмет.Това не ти е едно време техниката с която се обзавеждахме в България от братска *****.Купуваш един път и карат три поколения с нея.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #2627

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    В кои времена част от техниката не се е разваляла? Във времената, когато не я използвахме ли?
    Едно време ако нещо се развали трябваше да се оправя с подръчни материали, ако нямаш връзки. И се ползваше 3 поколения щото магазините бяха в постоянен дефицит на всичко.
    Стига сте писали глупости.
    espace, dimkaraganchev и chany харесват това.

  4. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #2628

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от rossita_ Виж публикацията
    Здравейте на всички , бях писала за моята пералня Горение - W 8424 - НЕ ПРЕПОРЪЧВАМ НА НИКОГО ТАЗИ МАРКА - едно че бях недоволна още като я купих , миналата година беше още в гаранция и смениха лагери и целия барабан и тази година пак е така , вече изтече гаранцията и ще я хвърля и повече никога няма да взема такъв боклук , и още един човек беше писал за проблем с програматора с центрофугата и аз имам същия проблем , развалиха всичко на тази марка
    По-скоро, не марката Gorenje ви е виновна, а конкретният модел. Следващия път дайте малко повече пари и едва ли ще имате проблеми с тази марка.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,232
    #2629

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Този съвет от личен опит с марката и конкретен модел уред ли го даваш? Или просто ей така?
    Преди няколко дни имаше пост от човек, запознат с ремонта на бяла техника точно по повод на Gorenje.
    Аз съм говорил със собственици на перални от тази марка и също не са доволни. Нито как пере, нито от надежността на машините. При това моделите бяха от различни десетилетия. За хладилниците пък съм се сблъсквал лично с проблеми, както и доста собственици на двукомпресорните им модели с електронни контролери. Които, според различни хладилни техници са най-сполучливите им. Изводите оставам на вас.

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    204
    #2630

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Всичко,което сме купили от ***** ей го на село още си бачка.Телевизора е купуван 1980 сега сме 2017.Смятай.Само където в момента ми е малко странно да гледам такъв телевизор и гледам друг, а руския си го паза като скъп спомен за едни прекрасни времена.

  7. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #2631

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Този съвет от личен опит с марката и конкретен модел уред ли го даваш? Или просто ей така?
    Преди няколко дни имаше пост от човек, запознат с ремонта на бяла техника точно по повод на Gorenje.
    Аз съм говорил със собственици на перални от тази марка и също не са доволни. Нито как пере, нито от надежността на машините. При това моделите бяха от различни десетилетия. За хладилниците пък съм се сблъсквал лично с проблеми, както и доста собственици на двукомпресорните им модели с електронни контролери. Които, според различни хладилни техници са най-сполучливите им. Изводите оставам на вас.
    Ами, в къщи почти всичко ми е на Gorenje. И не от вчера. Това личен опит ли е?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #2632

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Абе италианец що не се наречеш сибирец? Ако не знаеш италианците са империалистични врагове на пролетариата.
    Аз пък имам едно Сони телевизор от 1990 сглобявано в Англия и още си работи на село, ама какво от това? Технически и морално остаряло с десетилетия. Намери някоя перла 05 и дерзай.

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    204
    #2633

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    kokovox говориш за качеството преди 27 години.Похвали ми нещо което си купил последните 10 години.Аз мога да ти похвала ама едно нещо другите ми се е налагало за 10 години два пъти да ги сменям защото вече всичко се прави в Китай и Турция от хора обучени точно за 3 дена как се сглабя въпрсоната техника.
    SPSt одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #2634

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Всичките ми уреди са под 10 годишни, главно правени в Китай. Нито с един не съм имал проблеми. Въпрос на проучване кои марки и модели са сполучливи и обикновено не взимам най-евтиното. Правено в Китай не означава лошо качество. Едни от най-скъпите и качествени домашни уреди в света се правят с Китайски части и се сглобяват в китайски заводи. Обратното е вярно също.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    12
    #2635

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Давам си личното мнение и опит , и старата ми пералня е горение и още работи , но лагерите й се смениха на 7-8 година , този боклук миналата лято му сменяха лагери с барабан заедно защото били капсуловани нещо си , това лято пак взеха да свирят лагерите , и вече не е в гаранция , няма да им плащам 200-300лв за този ремонт , защото според мен тази пералня имаше фабричен дефект още като я взех , да не говорим и че е много шумна ,а в описанието пише че има безшумна работа , Миналата година си купих и съдомиялна горение и също имам някакви колебания , принципно я харесвах марката , но уви , тук също чета не добри отзиви за тази марка , не мисля вече че и да дам повече пари за нещо от Горение ще има разлика , и не пиша ей така щото ми е скимнало нещо ,и между другото майстора дето идва да я поправя е на същото мнение че Горение с това което бяха и което са в момента има разлика и ми препоръча пералня друга марка , всеки си има глава на раменете и сам си избира какво да си купува

  13. Novice
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    3
    #2636

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Добър ден,
    Подбирам си пералня в момента и реших да видя мненията на хората тук.
    Колебанията ми са между следните два модела:
    LG F4J7VY1W - https://techmart.bg/%D0%9F%D0%B5%D1%...0LG%20F4J7VY1W
    AEG L8FEC68S - https://techmart.bg/%D0%9F%D0%B5%D1%...AEG%20L8FEC68S
    Като за начало аз клоня към LG-то, Главно че като се разходя по магазините всички казват категорично AEG. Когато попиташ защо отговора е или "защото е немско" или почват да изреждат екстри, който то и LG-то си има ама те просто не знаят.
    Относно качеството и двете са сглобявани в Полша, цената им е достатъчно внушителна че не би трябвало да има проблем с качеството и като за капак и двете имат 5 години гаранция.

    Като качество на изпиране изобщо не ме интересува това е са перални за много пари, ако трябва да бъда честен на границата на разума. Тип барабани, отложени стартове, брой програми, скорост на центрофугата и тем подобни в този диапазон са безинтересни всички вършат едно и също.

    И двете са бъкани с гъзариики: пране с пара, някви водни струи пръскат дрехите и тем подобни
    Клоня към LG-то, главно заради джиджавките. Има WiFi, разни дистанционни диагностики, сваляне на програми, люшка дрехите, някакъв уникален инверторен мотор без ремъци без нищо, автоматични баланси и т.н.
    Причината да не съм си го взел още е това че навсякъде всички продавачи се кълнат или в АЕГ или се опитват да ми пробутат сименс. (Всички плюсове който ми хвърлят за сименса обикновено се оказва че важи и за LG-то, например не капсуловане и разглобяеми елементи за барабани и тем подобни.)
    Плюсове на AEG са главно, НЕМСКО е, всички му рекламират качеството, и мотора е някакъв супер икономичен и това е. Относно немското, не ме интересува, на българина само му кажи че е немско и дори голф ще си купи. Качеството на сумати места разни типове пишат "не било това което било на времето" в което също съм склонен да не ми пука и мисля че качеството си им е идеално. Икономията също не ме интересува, че ще спестя 25-50 лева годишно.

    Та ако някой има мнение за някоя от двете перални, с удоволствие бих го чул. Главно бих искал да чуя отзиви за качеството на LG и по конкретно скъпичките модели.

    С уважение Васил.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #2637

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    На това LG, като му изтърве семеринга и "уникатния инверторен мотор" е до там. Запознайте се какво означават "директ драйв" и инверторно управление на мотор и пак си помислете. Това съчетание "инверторен мотор не е коректно, понеже и обикновен мотор може да се управлява с инвертор. Лично мое мнение е, че инверторно управление за пералня е пълна глупост-по-лесно се разваля и оскъпява пералнята. Ползи спрямо конвенционалните управления няма.
    ss77m и bagerista9 харесват това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #2638

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    На това LG, като му изтърве семеринга и "уникатния инверторен мотор" е до там.
    Нали за това са направили приложение за диагностика със смартфон
    Винаги съм се чудил на корейците как пишат за климатици и перални, че има диагностика със смартфон. Това според мен е голям минус, аз предпочитам да няма нужда от диагностика.
    SPSt и bagerista9 харесват това.

  17. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567
    #2639

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Много добре си "поливат" моторите LG,направо става чудно..Може пък в новите модели да няма вече такова "охлаждане" на мотора

  18. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #2640

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    На това LG, като му изтърве семеринга и "уникатния инверторен мотор" е до там. Запознайте се какво означават "директ драйв" и инверторно управление на мотор и пак си помислете. Това съчетание "инверторен мотор не е коректно, понеже и обикновен мотор може да се управлява с инвертор. Лично мое мнение е, че инверторно управление за пералня е пълна глупост-по-лесно се разваля и оскъпява пералнята. Ползи спрямо конвенционалните управления няма.
    Не съм запознат в детайли,но предполагам инженерите на Мийле, Бош/Сименс, Електролукс/АЕГ, ЛГ, Самсунг, Уърлпул та дори и Беко са наясно. Всичките им перални освен най-ниските им класове са с инверторни мотори. Да им кажеш да спрат да продават 'боклуци' за по няколко хиляди лева с инверторни мотори, че ще вземат да фалират. Да дойдат да питат българските инженери как да произвеждат по милион качествени перални на година.
    sclera_bg одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 925
    Последно: 30-03-24, 09:19
  2. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 17:05
  3. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  4. Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1775
    Последно: 08-12-10, 13:43
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе