Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е пералнята ви ?

Гласували
926. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    89 9.61%
  • Beko

    43 4.64%
  • Blomberg

    4 0.43%
  • Bosch

    71 7.67%
  • Candy

    41 4.43%
  • Electrolux

    69 7.45%
  • Gorenje

    102 11.02%
  • Haier

    2 0.22%
  • Hoover

    6 0.65%
  • Hotpoint-Ariston

    87 9.40%
  • Indesit

    81 8.75%
  • Miele

    43 4.64%
  • LG

    37 4.00%
  • Neo

    8 0.86%
  • Panasonic

    10 1.08%
  • Samsung

    40 4.32%
  • Siemens

    27 2.92%
  • Whirpool

    84 9.07%
  • Fagor

    9 0.97%
  • Еdesa

    9 0.97%
  • Bauknecht

    1 0.11%
  • Franke

    0 0%
  • Privileg

    3 0.32%
  • Siltal

    14 1.51%
  • Други

    46 4.97%
Страница 232 от 348 ПърваПърва ... 182222230231232233234242282 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,466 до 3,480 от общо 5212

Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2018
    Мнения
    60
    #3466

    Отговор: Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Малко съвет относно перална миеле w3985 изписва само за няколко секунди на дисплея ако не се оправи след рестарт да се обадим на техническа подръжка

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    9
    #3467

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте, налага се да купя нова пералня (мотора на старата Whirlpool е за смяна, а цената му е 380 лв.) Мястото е за пералня с горно зареждане или слим (ширина 60 см., дълбочина до 45 см.).
    Бюджета е 650 лв. - Спряла съм се на:
    - AEG LTX6G261E https://techmart.bg/%D0%9F%D0%B5%D1%...EG%20LTX6G261E
    - LG F2J5WN4W - https://techmart.bg/product/product/...ory/709/lang/1
    - LG F0J5WN4W - https://techmart.bg/product/product/...ory/709/lang/1
    Досегашната беше с горно зареждане и контейнер за препарати на капака, което е крайно непрактично. При АЕГ-то отделението за препарати е в корпуса на пералнята, но пък мненията, които чух за АЕГ не са особено ласкави. При LG се акцентира на липсата на ремък и устойчивостта на мотора.
    В нета чета добри думи за Samsung i Gorenje, заради това че все още се произвеждали с качествени лагери и незалепени (подлежащи на ремонт) казани.
    Моля, за мнение, относно моделите на които съм се спряла, както и за предложение за уред, който да се събере на старото място.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    251
    #3468

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте,

    Предстои ми купуване на пералня. Последно преди 10г се занимавах с това и вече съм забравил кое, какво, даже не знам какви въпроси трябва да задавам. Прицелил съм се в нещо над средния клас, относително марково, предпочитам AEG/Electrolux (защото предната ми беше Електролукс и работи безотказно 10г. и сега си работи, но сменям жилището и използвам повода да обновя технопарка).

    Може ли да ми кажете какви основни разделения/характеристики да гледам? Примерно инверторен/неинверторен двигател? Какви са големи технологични разлики, които поставят перални в различни класове?
    Отделно какви функции смятате за важни? Някакви предложения/впечатления от конкретни модели на AEG/Electrolux?
    Мерси!

    Поздрави,
    Георги
    Този пост е редактиран от SongBird; 25-09-18 в 18:45.

  5. jjf
    jjf е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    72
    #3469

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте,

    За мен си купих пералня преди няколко месец, но тъй като е слим модел, колебанията ми бяха между две марки. Сега търся за моя близка пералня, като нямам ограничение на размера. Тя иска нещо 7 или 8 кг. до около 750 лв., а аз държа да е с пет години гаранция. Гледам в Технотата има промоции на АЕГ и Бош. Ясно е, че за тези пари са ниския клас и затова се чудя дали въпреки това е по-добре да взема нещо от тези марки или да купувам по-евтино. Дали е сглобявано в Турция, Полша, Германия и т.н., мен не ме бърка, но не знам долко са качествени самите части? Ще съм благодарен ако дадете някаъв съвет. Колебая се между тези модели:
    1. https://zora.bg/product/wan-24161by

    2.https://www.technopolis.bg/bg/Washin...BI48S/p/687490

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    27
    #3470

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от jjf Виж публикацията
    Здравейте,

    За мен си купих пералня преди няколко месец, но тъй като е слим модел, колебанията ми бяха между две марки. Сега търся за моя близка пералня, като нямам ограничение на размера. Тя иска нещо 7 или 8 кг. до около 750 лв., а аз държа да е с пет години гаранция. Гледам в Технотата има промоции на АЕГ и Бош. Ясно е, че за тези пари са ниския клас и затова се чудя дали въпреки това е по-добре да взема нещо от тези марки или да купувам по-евтино. Дали е сглобявано в Турция, Полша, Германия и т.н., мен не ме бърка, но не знам долко са качествени самите части? Ще съм благодарен ако дадете някаъв съвет. Колебая се между тези модели:
    1. https://zora.bg/product/wan-24161by

    2.https://www.technopolis.bg/bg/Washin...BI48S/p/687490
    Здравейте, защо робувате на едни имена? Марките не са това, което са....
    На времето като избирахме пералня съобразихме бюджета и "стреляхме" на посоки. Доверихме се на консултанта в Технополис. Не им правя реклама. Та на въпросът "Коя е най-добрата и в същото време е евтина?", се засмя и каза Канди. Аргументира се, че Канди била с най-нисък процент на дефекти, както и, че била енергоспестяваща. Търсихме да е и енергоспестяващо, основно по показател електричество. Е ми, какво да кажа? Около 12 г. я ползвахме и един ден спря. Първо докато переше издаваше странни звуци, после си спря. Та даже не си направихме труда да я ремонтираме... Като отидохме да купуваме на баща ми пералня, с 1 глас Канди ще е. Та взехме му също Канди с 5 г. гаранция. Не правя реклама, просто първата, която я взехме след ползването на "Перла 05", отзивите към модела са повече от отлични. Ще я видим тази колко ще устиска, в момента е на около 1 г.
    В моя апартамент като взех апартамента, купих Уърпул с 6 г гаранция. По табелка на капака уж е произведена в Италия. Та още на втората година се разшумя, ама съм си мазохист и я траях до лятото. На около 5 г от закупуването. Имаше леки разправии с гаранцията, ама станаха нещата. Смениха барабана и сега е тиха. За прането пере, да не ме чува Дявола друго не е развалено, но на съвременните перални или лагерите дават фира, или програматора... Поне така съм чувал. Докато беше в сервиза се огледах за перални. Направи ми впечатление, че на много евтини и на скъпи барабана драскаше! Имайте го в предвид като избирате пералня, барабанът не трябва да драска.

    Стана малко дълго, ама според мен не робувайте по марки със стара слава. Избирайте нещо балансирано, енергоспестяващо, най-вече надеждно и безпроблемно. Става въпрос само за най-обикновена пералня.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #3471

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Като искате нещо за не много пари, висок клас кажи речи и качествено, ето нещо от мен https://topmarket.bg/peralnya-hansa-whp7120lb Тази марка е доста популярна в Германия, прави се в Полша.Немците си ценят парите, за да купуват боклуци.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    61
    #3472

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте да попитам дали някои се е сблъсквал с тресене при центрофуга ба пералня Gorenje 6503s в началото като я купихме 1 година работи без проблеми ама от няколко месеца тресе и се мести виках сервиз 2 пъти викат че било нормално защоти е слим модел е да де ама не беше така сега ще ги викам и приемам всякакви съвети че не ми се купува нова пералня след като тази е в гаранция. Забравих да кажа че е нивелирана и брат ми има същата с неговата проблем няма

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    182
    #3473

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте, може ли да ми кажете коя от посочените 9кг. перални на bosch е 100% немска : WAW28560EU, WAW24460EU, WAT28660BY, WAT28481ME.Логото на едната е в сиво а на другите е в червено.Благодаря

  11. Member Аватара на chany
    Тук е от
    Nov 2016
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    159
    #3474

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Най-вероятно, нито една не е произведена в Германия. Първите две са най-високия клас, 8-ма серия. Първата е с 1400 оборота при центрофуга и малко по-икономична от към използваната вода. Вторите две са среден клас, 6-та серия ( също не лоши модели). Всички ще са произведени в Турция или Полша.
    Цитат Първоначално публикувано от vankicha Виж публикацията
    Здравейте, може ли да ми кажете коя от посочените 9кг. перални на bosch е 100% немска : WAW28560EU, WAW24460EU, WAT28660BY, WAT28481ME.Логото на едната е в сиво а на другите е в червено.Благодаря
    Изпратено от моят LG-D802 с помощта на Tapatalk

  12. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567
    #3475

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    WAW e произведена в Германия.
    Цитат Първоначално публикувано от vankicha Виж публикацията
    Здравейте, може ли да ми кажете коя от посочените 9кг. перални на bosch е 100% немска : WAW28560EU, WAW24460EU, WAT28660BY, WAT28481ME.Логото на едната е в сиво а на другите е в червено.Благодаря

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    182
    #3476

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Благодаря ви за отговорите.Надявам се ''bagerista9'' да е прав.Може да е клише,но за мен made in Germany = качество

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    43
    #3477

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте , малко помощ от собствениците на Miele. Ползвам този модел Miele wdb 030 wcs от около месец и вчера
    светна червеното кръстче на дисплея за почистване . Та нормално ли е за толкова малко време(макар че доста пранета се извъртяха) да светне?

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #3478

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Прочетохте ли си инструкцията за експлоатация? Нормално е. Там пише какво се прави.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    43
    #3479

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Да прочетох я, пуснах пране на 90градуса и се оправи. Въпроса беше не е ли рано за тази процедура?
    В магазина ми обясниха че това ще светва на 2.3 месеца ,при мен още на първия месец.
    Ползвам прах за пране , сипвам го в барабана.....

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #3480

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Можете да пускате на 60 градуса, вместо на 90. Броячът също се нулира. Никога досега не съм я загрявал до 90.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 923
    Последно: 02-01-24, 11:40
  2. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 18:05
  3. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 17:31
  4. Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1775
    Последно: 08-12-10, 14:43
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 20:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе