Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е пералнята ви ?

Гласували
926. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    89 9.61%
  • Beko

    43 4.64%
  • Blomberg

    4 0.43%
  • Bosch

    71 7.67%
  • Candy

    41 4.43%
  • Electrolux

    69 7.45%
  • Gorenje

    102 11.02%
  • Haier

    2 0.22%
  • Hoover

    6 0.65%
  • Hotpoint-Ariston

    87 9.40%
  • Indesit

    81 8.75%
  • Miele

    43 4.64%
  • LG

    37 4.00%
  • Neo

    8 0.86%
  • Panasonic

    10 1.08%
  • Samsung

    40 4.32%
  • Siemens

    27 2.92%
  • Whirpool

    84 9.07%
  • Fagor

    9 0.97%
  • Еdesa

    9 0.97%
  • Bauknecht

    1 0.11%
  • Franke

    0 0%
  • Privileg

    3 0.32%
  • Siltal

    14 1.51%
  • Други

    46 4.97%
Страница 261 от 348 ПърваПърва ... 211251259260261262263271311 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,901 до 3,915 от общо 5213
Like Tree1053Одобрявам

Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #3901

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Sir John,
    Правилно си се ориентирал за марка, но напиши и моделите, които си харесал.

    SPSt,
    Сравнявайки 3 перални, съответно на 20г Zerowatt, 10 Electrolux и 6м Electrolux inverter - шумът от най-старата е най-силен и комплексен - двигател, помпа, центрофуга. 10 годишната - най-силен шум е от помпата и двигателя при центрофуга (висок средно и високочестотен, не съм правил честотни характеристики). Новата - шум само от помпата и разплискването на водата при пране. И звуковия сигнал за приключване на цикъла на пране.
    ronnie72, Phoenix_1, jonny33 и 1 други харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #3902

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    SPSt,
    Сравнявайки 3 перални, съответно на 20г Zerowatt, 10 Electrolux и 6м Electrolux inverter - шумът от най-старата е най-силен и комплексен - двигател, помпа, центрофуга. 10 годишната - най-силен шум е от помпата и двигателя при центрофуга (висок средно и високочестотен, не съм правил честотни характеристики). Новата - шум само от помпата и разплискването на водата при пране. И звуковия сигнал за приключване на цикъла на пране.
    Шумът на 20 и 10г. мотор, не е нормално да се сравнява с такъв на 6м. /в общия случай/. Шумът на двигателя е правопропорционален на състоянието на лагерите /пак в общия случай/ и по-никой начин не можеш да го обвържеш с честотното регулиране. С него можеш да обвържеш шума от намотките.
    Въпросът ми беше : Поради що си мислите, че ел.двигател на пералня с честотно регулиране е по-тих от колекторен такъв с регулиране на оборотите чрез намотки? Ти си техник човек и знаеш, че обяснението за годините на пералните е несериозно. Т`ва, помпи, ключалки, зумери са друга бира.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #3903

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Сравнението е приблизително, разбира се. Но бученето на най-стария двигате; си го имаше и като нова.
    Пиша за шума при празна пералня - почистване с препарат 3-in-1 и пълен цикъл с 60C..
    Еднозначно инверторният мотор, монтиран в новата е практически безшумен, сравнен с конвенционлния.
    Уточнявам, че вероятно всичко опира до марка и модел на двигателя.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Живее в
    Троян
    Мнения
    133
    #3904

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Привет Гена,

    Свел съм избора до:
    AEG L6FBI48S
    AEG L6FBG48S
    AEG L7FEC48S


    Няма да се ползват всички програми и екстри, та мисълта ми е заслужават ли си близо 300-та лева отгоре за клас 7?
    Този пост е редактиран от Sir John; 11-09-19 в 12:01.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #3905

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Поради що си мислите, че ел.двигател на пералня с честотно регулиране е по-тих от колекторен такъв с регулиране на оборотите чрез намотки?
    Изобщо не го мисля, убеден съм защото го чувам. Колекторен мотор на максимални обороти в режим центрофуга свири здраво. Както и всяка бормашина и ъглошлайф с такъв мотор. Как измисли, че при колекторния регулирането ставало чрез превключване на намотки? Регулирането е чрез ШИМ или фазово. Превключване имаше при многооборотни монофазни асинхронни двигатели.

  7. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #3906

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Прав си! Грешката е в моят телевизор. Четковият мотор ще е по-шумен. За асинхронният обаче изобщо не съм убеден. Имам Горенье на около 18г., което е с многонамотъчен двигател и си е доста тихо, поне откъм шум от двигателя, но и изобщо. Тръгва си и плавно увеличава оборотите, нещо като при честотното управление и затова си мисля, че откъм шум двата вида би трябвало да са съизмерими. Не зная дали при честотно управляваните двигатели се чува брум откъм намотките. Не зная също дали лагерите или лагерните легла са магнитно изолирани, защото ако не са, това предполага по-бързо износване на лагерите и съответно увеличение на шума от тях.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #3907

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    За обикновения асинхронен съм напълно съгласен. Нека не започваме пак темата с лагерите
    SPSt одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #3908

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    @Sir John,
    AEG L6FBG48S
    мисля, че ще ти пасне.
    Моят Electrolux е с подобно сензорно управление и дисплей. Директно в цифри виждаш всички параметри на програмата дори без осветление в стаята - температура, обороти, оставащо време. При FBI оборотите и температурата се задават в две отделни колони и свети светодиод до съответните стойности.

    Провери само какви са стойностите на оборотите и температурата, които могат да се задават. Те зависят и от избраната програма, но пиша за общия случай.
    При мен минималните са 400 и са през 200 (400-600-800-1000-1200). Температурата малко ми е терсене, защото е през 10 градуса, а аз на старата с механичен термостат можех да задавам през 5. (---- 30-40-50-60-90)
    Провери и допълнителните режими на изплакване, омекотяване и лесно гладене дали са налични.
    И нещо важно - сравни формата на повърхността на барабана. При мен напречните "лопатки" са прекалено къси и по-малки дрехи понякога не могат да ги захванат.
    Относно 7 серия - ако не са ти проблем 300лв. Но като се има предвид, че съвременната техника ще изкара max 5 - 7 години след закупуването, аз не бих ги дал. Това е почти цената на китайска перална с 2-3 години гаранция, която след това с чиста съвест може да се изхвърли.
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 13-09-19 в 19:41.
    Sir John одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Живее в
    Троян
    Мнения
    133
    #3909

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Благодаря Гена.
    Между двете 6-та серия гледам, че единствената съществена разлика е електронния програматор на FBG, докато FBI е с механичен.Какво е мнението ти за двата?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #3910

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Грешиш!
    Перални с механичен програматор няма от поне 15 години.
    FBI е модел 2018, a FBG.- 2019, ако не греша.
    Контролерите мисля, че са едни и същи, а се различават леко само софтуерно.
    Sir John одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    13
    #3911

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте, мнения за този модел ПЕРАЛНЯ BOSCH WAT24440BY? Или нещо със сходни характеристики на по-ниска цена?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    29
    #3912

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте ще попитам и в тази тема.От къде да си купя грес за семерингите за лагерите че тези новите Кандита са е....ти и боклуците.Няма и 30 пранета и цементацията замина на лагерите.

  16. Novice
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    4
    #3913

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте,

    Предстои ми смяна на пералнята и закупуване на сушилня.

    Може ли да изкажете мнение за следните модели :

    Пералня - https://www.technopolis.bg/bg/Peralni/Peralnya-AEG-L7FEE68S/p/68 … sOtjvlwinR-hydiG8

    Сушилня - https://www.technopolis.bg/bg/Sushilni/Sushilnya-BOSCH-WTW85590BY/p/683894

    Бюджета общо за двете ми е 2600-2700.

    Ако има нещо по-добро за подобна цена, моля да ми препоръчате.

    Благодаря предварително.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    10
    #3914

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте!
    Ще си сменям пералнята. Първо реших да хвърля повече пари и да поръчам този модел на Miele https://www.miele.bg/domestic/washin...8kg_Series_120, но имам засечка до вратата на банята, която е 60 см, а пералнята е 64 см дълбочина. Ако излиза напред само 4 см, може да се преживее, но реално сигурно ще е повече. Затова си избрах и втори вариант на Елекролукс: https://www.emag.bg/peralnja-electro.../pd/DKJNK0BBM/ - 55 см дълбочина
    За втория модел търсих отзиви във форума, но попаднах само на това
    https://forum.setcombg.com/%D1%80%D0...-ew6f328w.html
    Моята стара whirlpool точно затова искам да я разкарам - шумна, тракаща и прави дупки на дрехите.
    Моля, посъветвайте ме коя от двете да избера. Вторият модел добър ли е? Или да се хвърлям на Miele-то, въпреки че ще ми е трън в очите това излизане напред?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    13
    #3915

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте, предстои ми закупуване на пералня и се бях насочила към LG, но май доста хора са имали проблем с барабана, накъсвал им дрехите. Преди тях обмислях да заложа на Бош, но те предлагат само бели варианти, а хич не ми се връзва в кухнята, защото всичко ще е инокс. LG и АЕГ имат 5 години гаранция, коя марка е по-добра според вас? Бих се радвала да чуя мнения и за Електролукс и Сименс. Бюджета ми е макс 1300лв. Благодаря ви предварително.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 925
    Последно: 30-03-24, 09:19
  2. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 17:05
  3. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  4. Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1775
    Последно: 08-12-10, 13:43
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе