Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е пералнята ви ?

Гласували
926. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    89 9.61%
  • Beko

    43 4.64%
  • Blomberg

    4 0.43%
  • Bosch

    71 7.67%
  • Candy

    41 4.43%
  • Electrolux

    69 7.45%
  • Gorenje

    102 11.02%
  • Haier

    2 0.22%
  • Hoover

    6 0.65%
  • Hotpoint-Ariston

    87 9.40%
  • Indesit

    81 8.75%
  • Miele

    43 4.64%
  • LG

    37 4.00%
  • Neo

    8 0.86%
  • Panasonic

    10 1.08%
  • Samsung

    40 4.32%
  • Siemens

    27 2.92%
  • Whirpool

    84 9.07%
  • Fagor

    9 0.97%
  • Еdesa

    9 0.97%
  • Bauknecht

    1 0.11%
  • Franke

    0 0%
  • Privileg

    3 0.32%
  • Siltal

    14 1.51%
  • Други

    46 4.97%
Страница 274 от 348 ПърваПърва ... 224264272273274275276284324 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,096 до 4,110 от общо 5213
Like Tree1053Одобрявам

Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на NeRoX
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    228
    #4096

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте, имам нужда от помощ за избор на нова пералня, а никога до сега не съм купувал такъв електроуред. От доста време вече чувам, че новите модели не са като едно време и са пълни боклуци общо взето, ама купуваме каквото има на пазара... В тоя ред на мисли гледам да е нещо с максимално голяма гаранция, а и да не е твърде скъпо, че ако е скапе бързо след края на гаранцията да не ме е толкова яд. Ей на това BEKO се спрях за сега -

    https://www.technopolis.bg/bg/Peraln...0-New/p/680703 - BEKO WTV 6633 B0

    Вие бихте ли избрали нещо друго с този бюджет /500лв/, независимо от марката и модела? Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #4097

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Добър избор, няма да съжаляваш.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #4098

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    За тази цена е без значение какво ще купиш.
    Този модел става, както е написал колегата преди мен.

  5. Member Аватара на NeRoX
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    228
    #4099

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Защо да е без значение какво ще се купи на тази цена? В смисъл, че сумата е прекалено малка за добра пералня или? Моделите са наистина много в този ценови диапазон и човек трудно се ориентира без да знае какво точно да гледа.

    В Техномаркет ни препоръча този Whirpool -
    https://www.technomarket.bg/peralni/...4w-eu-09155012

    И той е с инверторен мотор. Beko-тата били китайски и не го препоръчвали, не знам си кво... Не че толкова ме бърка да е китайска. То кво ли не е китайско вече... Ама гаранцията е само 2 години.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #4100

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Е ти какво очакваш да ти кажат в конкурентната верига? Едните са официален вносител на Беко, другите плямпат глупости за те зарибят да купиш от тях. Като отвориш люка ще видиш залепен етикет. Там пише къде е произведена пералнята. 5 години гаранция си е голям плюс.
    Gena_bs и NeRoX харесват това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #4101

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Те сигурно Whirpool-а в Италия го произвеждат!
    Много обичам, когато питащите искат аргументация на мненията ми, защото някой бил казал друго.
    Като че ли имам някаква изгода от това. Пак, като не са препоръчали Arielli е добре!

    Парите са си ваши, слушайте когото и каквото си искате!
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 20-08-20 в 14:52.

  8.  
     
  9. Member Аватара на NeRoX
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    228
    #4102

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Те сигурно Whirpool-а в Италия го произвеждат!
    Много обичам, когато питащите искат аргументация на мненията ми, защото някой бил казал друго.
    Като че ли имам някаква изгода от това. Пак, като не са препоръчали Arielli е добре!

    Парите са си ваши, слушайте когото и каквото си искате!
    Малко засегнат ми се струваш, колега. Не съм казал, че мнението на кой да е консултант, в коя да е Техно верига е миродавно. Напротив! Хич не им вярвам даже, защото всеки гледа да продаде каквото има налично, още повече пък тия, при които няма голям избор. Просто попитах какво ви е мнението за друг модел. Аз като бос по темата не виждам особено разлика освен друга марка, различни копчета и различни цифри на модела. Затова съм тук, питам и търся информация, за да се образовам и да съм спокоен, че правя правилния избор. Не е ли това идеята на форума? Не разбрах и защо "обичаш", когато питащите искат аргументация на мненията ти и какво от това? На ме като колебаещ се потребител далеч не ми стига "този модел става" или "За тази цена е без значение какво ще купиш." Като не ти се занимава да обясняваш на неуките, не го правиш. Просто е. Аз се интересувам много от техника, но в други направления. Телевизори, смартфони, Hi-Fi и т.н... Когато мен ме питат за съвет, независимо дали приятел или хора във форумите, винаги се аргументирам. Избори това, защото е по-добро от другото по този и този критерии. Или преимуществото на този модел е това, а на другия онова, ти избери кое за теб е по-приоритетно. Как иначе да обясниш на събеседника защо да направи точно този избор и да му вдъхнеш увереност, че той е правилния?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,407
    #4103

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Че какво и е на Arielli , купих си фурна за вграждане с 5 г гаранция за 400 кинта, комшията баровец купи Бош за 800 кинта с 2 г гаранция , даде фира и пак купи Бош. Ако и тая даде фира ще е дал 1600 кинта и фурна няма да има , а моя евтивджос ще има още една година гаранция. Като даде фира - некст. Сляпото купуване на топ марки за топ цена не винаги води до топ резултат.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #4104

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от NeRoX Виж публикацията
    Малко засегнат ми се струваш, колега. Не съм казал, че мнението на кой да е консултант, в коя да е Техно верига е миродавно. Напротив! Хич не им вярвам даже, защото всеки гледа да продаде каквото има налично, още повече пък тия, при които няма голям избор. Просто попитах какво ви е мнението за друг модел. Аз като бос по темата не виждам особено разлика освен друга марка, различни копчета и различни цифри на модела. Затова съм тук, питам и търся информация, за да се образовам и да съм спокоен, че правя правилния избор. Не е ли това идеята на форума? Не разбрах и защо "обичаш", когато питащите искат аргументация на мненията ти и какво от това? На ме като колебаещ се потребител далеч не ми стига "този модел става" или "За тази цена е без значение какво ще купиш." Като не ти се занимава да обясняваш на неуките, не го правиш. Просто е. Аз се интересувам много от техника, но в други направления. Телевизори, смартфони, Hi-Fi и т.н... Когато мен ме питат за съвет, независимо дали приятел или хора във форумите, винаги се аргументирам. Избори това, защото е по-добро от другото по този и този критерии. Или преимуществото на този модел е това, а на другия онова, ти избери кое за теб е по-приоритетно. Как иначе да обясниш на събеседника защо да направи точно този избор и да му вдъхнеш увереност, че той е правилния?
    Положението с доста от съвременната битова техника предлагана на пазара (хладилници, перални, печки) е точно така. Повечето горе-долу са проектирани да си изкарат гаранционния срок. И в определени ценови диапазони, особено ниските (500лв. е в този диапазон), че и средни дори, няма открояващо се най-добро за парите си. За това ти пишат, че "няма значение" какво ще вземеш за "тези пари" и на края водещото е най-дългият гаранционен срок. Философията на производителите е да се налага потребителите на всеки няколко години да си купят нов уред. За това се произвеждат с проектиран срок на потребление почти колкото гаранцията и да не са много ремонтопригодни. А и самите производители все повече се окрупняват и повечето "марки" се правят от няколкото големи производителя..
    Този пост е редактиран от VanDan; 21-08-20 в 11:38.
    NeRoX одобрява това.

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    204
    #4105
    Цитат Първоначално публикувано от NeRoX Виж публикацията
    Защо да е без значение какво ще се купи на тази цена? В смисъл, че сумата е прекалено малка за добра пералня или? Моделите са наистина много в този ценови диапазон и човек трудно се ориентира без да знае какво точно да гледа.

    В Техномаркет ни препоръча този Whirpool -
    https://www.technomarket.bg/peralni/...4w-eu-09155012

    И той е с инверторен мотор. Beko-тата били китайски и не го препоръчвали, не знам си кво... Не че толкова ме бърка да е китайска. То кво ли не е китайско вече... Ама гаранцията е само 2 години.


    Аз взех същото Беко само, че с автоматично дозиране.Преди това върнах пет доста по-скъпи перални измежду, които две на Сименс, една на Бош и една на Ел джи.Бош и Сименса при центруфугиране,се чува едно тракане, все едно ламарината от зад е разхлабена.
    Пълен смях за марки, които се водят премиум, произведени в Германия.Особенно от Сименсите дрехите излизаха супер намачкани и раздърпани. Ел джито пък пере с изключително малко вода, явно и плакне с много малко вода, понеже някои дрехи след като изсъхнаха миришеха доста неприатно.За изненада Бекото се справи най-добре.Пълни доволно много вода, най-много от всички изпробвани, и като цяло се справя в пъти по-добре от премиум марките.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,578
    #4106

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Време е да оставя негативен отзив за пералня Сименс WM14W540.

    Прахме две одеяла на половин капацитет зареждане, при 8кг пълен капацитет. Програмата беше свършила. Отварям люка, вадя одеялата и започна да тече вода от тях. Нямаше никакъв знак или грешка, че програмата не е завършена без центрофуга. Това е недопустимо за такъв клас пералня. Трябваше да слагам по едно одеяло, за да мине центрофуга. Явно е била претоварена и едвам зацепваше центрофугата на само 800 оборота. Жената помислила, че се е скапала пералнята.

    И какво излиза: Пералня за 500 лв - пере одеяла, а такава немска екстра класе за 1500 лв - не пере.
    Този пост е редактиран от brotzki; 24-08-20 в 19:43.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #4107

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    За какъв материал одеяла става дума?
    Какво е максималното допустимо тегло за съответната (зададената) програма според упътването?
    8-те килограма са само за сухо памучно пране. Вълната е до 1.5, коприна и синтетика са 3.
    Кратките и за спортно облекло са до 1.5кг.
    С две думи - 1 одеяло, покривка или шалте само.
    А защо не е пуснала центрофуга може да има и други причини - грешно зададена програма, натиснат бутон "без центрофуга", нощна програма и т.н.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,578
    #4108

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    За какъв материал одеяла става дума?
    Какво е максималното допустимо тегло за съответната (зададената) програма според упътването?
    8-те килограма са само за сухо памучно пране. Вълната е до 1.5, коприна и синтетика са 3.
    Кратките и за спортно облекло са до 1.5кг.
    С две думи - 1 одеяло, покривка или шалте само.
    А защо не е пуснала центрофуга може да има и други причини - грешно зададена програма, натиснат бутон ,"без центрофуга" нощна програма и т.н.
    Програмата е текстилни и смесени тъкани за 4кг. Прането беше 2-3 кила. И 8 да е било, пак трябва да изпере без проблем.
    Няма бутон "без центрофуга".
    И друг път съм забелязвал такъм проблем с центрофугата и се е налагало вадене на дрехи. Излиза иконата за центрофуга и 15 минути само смуче помпата с леки обороти и спира.
    Не изписва грешка и тн. Tази пералня е направо уникална :D Възможно е и ремъкът да не зацепва. Кой знае какъв баят са сложили.

  17. Novice
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    9
    #4109

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Аз съм с едно от скъпите 900 лв, Горение, на година и половина, нещо да надвиши или да е нещо стопчено прането и не ще да центрофугира. За това пускам главно автоматичната програма, сама си мери тегло, балансира се, колко вода и трябва и т.н. Съвременни боклуци... Предишната ми, стар Електролукс и камъни можеше да пере, издържа 20 години...

    Изпратено от моят COR-L29 с помощта на Tapatalk

  18. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #4110

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Мокро одеяло си тежи бая - това че старите модели въртят не означава , че не води до проблеми . И аз за такива цели (одеяла, завивки) ползвам стария Зероват - просто другата (Самсунг на 15г) си е малка (4.5кг) и ако някакси успея да ги натъпча, след това най-вероятно и ще е простряла

    п.п. можеше да си направиш тест и да го претеглиш както е мокро

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 925
    Последно: 30-03-24, 09:19
  2. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 17:05
  3. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  4. Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1775
    Последно: 08-12-10, 13:43
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе